Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#16

Post autor: Wojtek »

valv pisze:Dylemat pozostał...
Najlepiej by było, gdyby udało się pożyczyć na próbę pełny preamp / gramofonowy preamp a następnie przetestować je po kolei...
Niektóre wzmacniacze zintegrowane i amplitunery mają też wyjście ze swoich układów przedwzmacniaczy, ale nie chcę jeszcze bardziej mącić :D

To co Winters teraz napisał nie jest bez znaczenia, bo faktycznie takim rozbudowanym przedwzmacniaczem można kontrolować sygnał docierający z gramofonu (lub innego urządzenia podpiętego pod preamp) do wejścia liniowego miniwieży i ryzyko przesteru występuje.

Jedną opcją byłoby po prostu niekorzystanie z funkcji odpowiadających za korektę tonalną itd. i trzymać się liniowości sygnału, tzn. puścić sygnał z preampu do miniwieży przez np. wyjście magnetofonowe.

Ta opcja w praktyce nie różni się niczym od wykorzystania dedykowanego preampa gramofonowego w tym zestawie.

Druga opcja to normalne wykorzystanie preampa, łącznie z korektą tonalną czy filtrami, tyle że ustawienie głośności w preampie powinno być na możliwie niskim poziomie (do ustawienia drogą prób i błędów), a podgłaśniamy miniwieżą. W takiej sytuacji raczej nie mamy co spodziewać się przesteru sygnału na wejściu miniwieży, moim zdaniem.

Słowem: zadziała, tak czy siak ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#17

Post autor: valv »

Wojtek pisze:Druga opcja to normalne wykorzystanie preampa, łącznie z korektą tonalną czy filtrami, tyle że ustawienie głośności w preampie powinno być na możliwie niskim poziomie (do ustawienia drogą prób i błędów), a podgłaśniamy miniwieżą.
I dokładnie te możliwości nadal skłaniają mnie do zakupu pełnego preampa z uwagi na możliwości dodatkowej korekcji...
Może ktoś z kolegów mieszkających w Lublinie byłby skłonny pożyczyć do testu na 1 dzień takiego pełnego i/lub tylko gramofonowego preampa?
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Roszp
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2013, 11:28
Gramofon: DIY
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#18

Post autor: Roszp »

Podepnę się pod temat, który tu został poruszony:
Załóżmy, że podłączam gramofon do kolumn aktywnych (Edifier S2000v). Logiczne jest więc, że potrzebuję przedwzmacniacza.
Przeglądałem ofertę na rynku wtórnym i zauważyłem, że:
-istnieje bardzo duża grupa urządzeń, które nazywają się "przedwzmacniacze gramofonowe", które osiągają stosunkowo wysokie ceny na rynku wtórnym i cieszą się sporym zainteresowaniem
-istnieje pewna alternatywa, o której tu wspomniano: stare przedwzmacniacze audio z wejściem phono. Sprzęt tego typu wydaje się rozsądny cenowo.
Ale jak jest z jakością? Czy komponenty w środku nie postarzały się na tyle, że sprzęt mógł stracić na brzmieniu? Czy istnieje zauważalna różnica brzmieniowa między nimi? (mówimy tu o dolnej półeczce).
Ze względu na naprawdę niską cenę upatrzyłem sobie Yamachę C-40, zagra przyzwoicie? Jakieś równie tanie alternatywy czy może zakupić pro-jecta phono?
Zapraszam na mojego bloga o muzyce i nośnikach:
www.tonskladowy.pl
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#19

Post autor: Wojtek »

Roszp pisze:Czy komponenty w środku nie postarzały się na tyle, że sprzęt mógł stracić na brzmieniu?
Wymienić zawsze można ;)
Roszp pisze:Czy istnieje zauważalna różnica brzmieniowa między nimi? (mówimy tu o dolnej półeczce).
Teraz już nie wiem co z czym porównujemy.
Roszp pisze:Ze względu na naprawdę niską cenę upatrzyłem sobie Yamachę C-40, zagra przyzwoicie?
Powinna.
Roszp pisze:Jakieś równie tanie alternatywy
Nie wiem na jakie oferty patrzysz więc nie wiem co znaczy "równie tanie" w tym przypadku.
Roszp pisze:czy może zakupić pro-jecta phono?
Chyba nie warto, przy takiej debacie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Roszp
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2013, 11:28
Gramofon: DIY
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#20

Post autor: Roszp »

No tak, chodziło mi o przedział cenowy do 400 zł, a porównujemy stare przedwzmacniacze audio z tymi "małymi skrzyneczkami", czyli przedwzmacniaczami gramofonowymi typu pro-ject czy cambridge audio z najtańszej serii (czyli też do około 400 zł).

Ostatnio na allegro poszedł h/k 825 za 455 zł, nabywca musi być zadowolony :D
Zapraszam na mojego bloga o muzyce i nośnikach:
www.tonskladowy.pl
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#21

Post autor: kielek »

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-yamah ... 02936.html myślę,że to też by była dobra opcja ;)
Roszp
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2013, 11:28
Gramofon: DIY
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#22

Post autor: Roszp »

Fajna, fajna, ale troszkę dużo woła jak za lekko uszkodzoną sztukę. Jak jej nikt nie ustrzeli to porozmawiam ze sprzedawcą. O wiele bardziej wolę opcję kup teraz
Zapraszam na mojego bloga o muzyce i nośnikach:
www.tonskladowy.pl
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#23

Post autor: kielek »

Nie zauważyłem opisu o uszkodzeniu,ale jeśli to tyko potencjometr to nie jest nic poważnego.Może pomóc samo przeczyszczenie a wymiana to nic kosztownego.Pod kątem gramofonu to bardzo dobry przedwzmacniacz :)
Roszp
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2013, 11:28
Gramofon: DIY
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#24

Post autor: Roszp »

Zadzwoniłem do sprzedawcy, porozmawialiśmy i z tego co mówił wynikało, że wystarczy przeczyścić potencjometr. Mimo wszystko zaryzykowałem i kupiłem tę Yamahę.
Pytanie dodatkowe, już ostatnie w tym temacie:
Mam zamiar korzystać z tych samych głośników do odtwarzania muzyki z komputera i gramofonu. W karcie muzycznej mam wyjścia chinch, do których wejść mam je podłączyć tak, żeby wszystko grało i żebym przypadkiem czegoś nie spalił? Bo podejrzewam, że ta operacja jest wykonalna.
Zapraszam na mojego bloga o muzyce i nośnikach:
www.tonskladowy.pl
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Przedwzmacniacze Kenwood/Yamaha/Hitachi - który?

#25

Post autor: Winters »

Nic nie spalisz.

Gramofon -> phono
Komputer -> AUX

wyjście z przedwzmacniacza -> kolumny aktywne
DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ