Dobry wzmacniacz do winyla

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#91

Post autor: Jozi »

darkman pisze:
21 kwie 2023, 08:17
Jozi pisze:
21 kwie 2023, 07:30
Pozostaje kwestia pożyczenia od Jaculka albo Wydry , przetestowania go z onkyo integrą i dokonania wyboru.
Józku obawiam się, że już w tej chwili nie ma egz testowych od konstruktorów. Po to decydują się na testy i proszą o opiniowanie, by ułatwić decyzje. Nie dziwi mnie to jakoś specjalnie, bo urządzenia są już znane w miarę, a koszt produkcji, projekt i pozyskanie komponentów, nie jest mały. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to nie są wielonakładowe urządzenia komercyjne.
Reasumując, łatwiej będzie pożyczyć lub posłuchać u kogoś, kto ma już własny taki preamp lub akurat go testuje. O ile wiem to te ostatnie egz się chłopakom już rozeszły, a nowe wersje są przygotowaniu (ale może coś jeszcze mają schowane na godzinę W?).


A swoją drogą, to czytając wątek kiedyś, odniosłem wrażenie, że Onkyo już załatwił sprawę i całkiem się do niego przekonałeś. Nie jest tak?
Onkyo załatwił sprawę z CD, BT i magnetofonem, natomiast pod winylem w porównaniu z ampli telefunkenem wypadł blado, nawet z wejściem phono przed "wybuchem", który to sam sobie zrobiłem. Po profesjonalnej naprawie wejścia nadal nie jest to to czego bym oczekiwał, dlatego nadal szukam swojego brzmienia, oczekuję grania na poziomie ampli dlatego szukałem innego godnego amplitunera, który zagra na podobnym poziomie brzmienia telefiunkiena, ale będzie o większej mocy.
Coś tam już z Jaculkiem rozmawiałem, ale temat póki co dojrzewa :) :) :) .
Co się wymyśli, byle tylko tyle problemów w życiu było :lol: :lol: :lol: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15133
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#92

Post autor: darkman »

Jozi pisze:
21 kwie 2023, 12:03
oczekuję grania na poziomie ampli dlatego szukałem innego godnego amplitunera
Ummm ucho może musi wypocząć. Kiedyś przed laty paru gdy przeszedłem z solidnego ampltunera Pioneera na integrę, to się za cholerę nie mogłem przekonać i przyzwyczaić, takie nijakie się wydawało i pomyślałem, że zamienił stryjek na kijek. Po czasie jakoś się ułożyło, tyle o ile już wtedy miałem pierwsze phonostage z tych troszkę lepszych średniaków.

Tak to jest czasem. Wiele lat temu byłem tak przyzwyczajony do swoich Altusów z prl-u, że wszystko mi źle grało :lol: Dopiero znajomi zrobili mi test odsłuchowy i dałem się przekonać :doh: :) Słuch lubi się zabawiać z nami w kameleona czasem.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#93

Post autor: Jozi »

darkman pisze:
21 kwie 2023, 12:26
Jozi pisze:
21 kwie 2023, 12:03
oczekuję grania na poziomie ampli dlatego szukałem innego godnego amplitunera
Ummm ucho może musi wypocząć. Kiedyś przed laty paru gdy przeszedłem z solidnego ampltunera Pioneera na integrę, to się za cholerę nie mogłem przekonać i przyzwyczaić, takie nijakie się wydawało i pomyślałem, że zamienił stryjek na kijek. Po czasie jakoś się ułożyło, tyle o ile już wtedy miałem pierwsze phonostage z tych troszkę lepszych średniaków.

Tak to jest czasem. Wiele lat temu byłem tak przyzwyczajony do swoich Altusów z prl-u, że wszystko mi źle grało :lol: Dopiero znajomi zrobili mi test odsłuchowy i dałem się przekonać :doh: :) Słuch lubi się zabawiać z nami w kameleona czasem.
No i u mnie może być podobnie, słaby ampli RR 100 ale muzycznie kładzie na łopatki integrę z wbudowanym phono czy z podłączonym pre DJ, pozostaje albo słuchanie winyli na tym co mam, albo szukanie dobrego pre do integry na bazie Twoich doświadczeń.
Może tez moje kolumny nie są górnych lotów, no ale ampli winylek brzmieniowo mnie zadowala.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#94

Post autor: Mawis »

Sluchaj, Peliks wrzucil fajny zestaw ale mniemam ze nie moze być to zestaw dzielony bo masz za malo miejsca? Jaki w ogóle budżet? Amrowek wrzucil kilka tematów, ja z kolei polecam Nikko czasem się trafiają, naprawdę fajnie grają, poszukalbym tez Pioniera i Toshiby. Moze jakiś Grundig Reciver?tez bywają
Jeszcze taki, kinky ma podobny podpytaj jak gra
https://www.olx.pl/d/oferta/tensai-tr-1 ... TPMpH.html
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15133
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#95

Post autor: darkman »

Moje to moje :D , ale możemy to omówić przy pitnym miodzie jakimś. Ja swoje pierwsze phono stacjonarne brałem zupełnie bez przekonania, bo myślałem sobie - po co mi to? Skoro dawniej miałem super dźwięk "bezpośrednio z wejścia phono" to w jakim celu to w ogóle produkują, to chyba nie jest dla mnie w ogóle. To jakoś przed internetowe czasy były i tylko baza kumpli melomanów, znajomków z giełd itd.. no ale jakoś poszło. :lol:

No ale jak jesteś po słowie z Jackiem, to sprawa idzie w obiecującym kierunku.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#96

Post autor: amrowek »

darkman pisze:
21 kwie 2023, 12:26
Kiedyś przed laty paru gdy przeszedłem z solidnego ampltunera Pioneera na integrę, to się za cholerę nie mogłem przekonać i przyzwyczaić, takie nijakie się wydawało i pomyślałem, że zamienił stryjek na kijek. Po czasie jakoś się ułożyło,
Darek ale ucho :D do poduszki
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#97

Post autor: Mawis »

darkman pisze:
21 kwie 2023, 13:18
Moje to moje :D , ale możemy to omówić przy pitnym miodzie jakimś. Ja swoje pierwsze phono stacjonarne brałem zupełnie bez przekonania, bo myślałem sobie - po co mi to? Skoro dawniej miałem super dźwięk "bezpośrednio z wejścia phono" to w jakim celu to w ogóle produkują, to chyba nie jest dla mnie w ogóle. To jakoś przed internetowe czasy były i tylko baza kumpli melomanów, znajomków z giełd itd.. no ale jakoś poszło. :lol:

No ale jak jesteś po słowie z Jackiem, to sprawa idzie w obiecującym kierunku.
Ale ja Dark nadal mam takie przekonanie :) Pierwsze podejście mnie nie przekonalo specjalnie wiec na razie jestem sceptyczny. Moze jak już będę mial docelowy gramiak i fajną wkladkę :think: ? Może? Na razie jest jak jest a są osoby które nie używają, nawet na forum i nie maja poczucia jakiegoś braku...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#98

Post autor: amrowek »

darkman pisze:
21 kwie 2023, 13:18
ale możemy to omówić przy pitnym miodzie jakimś.
Mam coś lepszego a i zlać muszę więc i usiąść można co by butelki trzymać i nie rozlać bo szkoda by było :D
Jeździsz obok , jaki problem fona wykonać .... albo priv i ... :obscene-drinkingbuddies:
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, 14:34 przez amrowek, łącznie zmieniany 1 raz.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#99

Post autor: Jozi »

amrowek pisze:
21 kwie 2023, 14:25
darkman pisze:
21 kwie 2023, 13:18
ale możemy to omówić przy pitnym miodzie jakimś.
Mam coś lepszego a i zlać muszę więc i usiąść można co by butelki trzymać i nie rozlać bo szkoda by było :D
Jakbyś tak trafił do mojej piwniczki to po próbie każdego trunku po 20g kieliszku pewnie byś nie wyszedł na własnych nogach. Są trunki co robiłem zaraz po wojsku a minie w październiku lat 40-ści :lol: :lol: :lol:
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#100

Post autor: amrowek »

Jozi pisze:
21 kwie 2023, 14:33
Jakbyś tak trafił do mojej piwniczki
Nie wiem, nie wiem, zależy jaką się ma głowę i trening :lol:
Ale to chyba nie jest temat o piwniczkach :lol: :lol: :lol:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#101

Post autor: Mawis »

Jozi pisze:
21 kwie 2023, 14:33
amrowek pisze:
21 kwie 2023, 14:25
darkman pisze:
21 kwie 2023, 13:18
ale możemy to omówić przy pitnym miodzie jakimś.
Mam coś lepszego a i zlać muszę więc i usiąść można co by butelki trzymać i nie rozlać bo szkoda by było :D
Jakbyś tak trafił do mojej piwniczki to po próbie każdego trunku po 20g kieliszku pewnie byś nie wyszedł na własnych nogach. Są trunki co robiłem zaraz po wojsku a minie w październiku lat 40-ści :lol: :lol: :lol:
A tam po co wychodzić :D Ja mógłbym zostać jakiś czas, a jakbys jeszcze mial tam jakie wędzonki to mogę dlugo nie wychodzić :D :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#102

Post autor: domibobi »

Mawis pisze:
21 kwie 2023, 15:05
... a jakbyś jeszcze miał tam jakie wędzonki to mogę długo nie wychodzić :D :D
Wędzonki i jakąś muzyczkę jeszcze... rozmarzyłem się ;)
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#103

Post autor: Mawis »

domibobi pisze:
21 kwie 2023, 15:14
Mawis pisze:
21 kwie 2023, 15:05
... a jakbyś jeszcze miał tam jakie wędzonki to mogę długo nie wychodzić :D :D
Wędzonki i jakąś muzyczkę jeszcze... rozmarzyłem się ;)
Jeszcze szyldzik walnąć: Piwnica u Joziego i jesteśmy w domu ;) Jozi dawaj adres , jedziemy!! :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#104

Post autor: amrowek »

Mawis pisze:
21 kwie 2023, 15:05
a jakbys jeszcze mial tam jakie wędzonki
hm nie lepsze były by sery?
Mawis pisze:
21 kwie 2023, 15:18
Jozi dawaj adres , jedziemy!!
teraz się chłopak zamknie :lol:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Dobry wzmacniacz do winyla

#105

Post autor: Mawis »

amrowek pisze:
21 kwie 2023, 15:33
Mawis pisze:
21 kwie 2023, 15:05
a jakbys jeszcze mial tam jakie wędzonki
hm nie lepsze były by sery?

To zależy do czego... ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
ODPOWIEDZ