przedwzmacniacz gramofonowy

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
maciek1027
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwie 2010, 16:21

przedwzmacniacz gramofonowy

#1

Post autor: maciek1027 »

Witam, jako, że lubię słuchać starego rocka :dance: postanowiłem wziąć od wuja gramofon Adam GS-424 i parę winyli. Dziś odebrałem adasia z naprawy i następny punkt to zakup przedwzmacniacza. Zdążyłem się już zorjętować, że czym droższe to lepsze :? Ale, że ja nie mam zbytnio kasy, a chcę już posłuchać muzyki to znalazłem takie coś http://allegro.pl/item991476146_przedwz ... ml#gallery i teraz moje pytanie, czy ten przedwzmacniacz będzie pasował do mojego grajka??? Ma on wejście din 5, więc tym się nie martwię, martwię się czy mam odpowiednią wkładkę(chyba o to chodziło??).

2. pytanie - podłączyłem gramofon pod wieże, muzyka leciała cicho bo nie posiadam przedwzmacniacza, ale nie w tym rzecz. Muzyka była straszna, tzn. szumy, poszarpana. Czy to wina braku przedwzmacniacz? czy może igły, czy czegoś innego??

a i jeszcze jedno pytanko;p do czego służy ten wichajster(0,1,2,3,4):D
Obrazek
maciek1027
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwie 2010, 16:21

przedwzmacniacz

#2

Post autor: maciek1027 »

1 i 2 pytanie nieaktualne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41664
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przedwzmacniacz

#3

Post autor: Wojtek »

maciek1027 pisze:1 i 2 pytanie nieaktualne.
Czemu? Doszedłeś sam do jakichś wniosków? :) To w takim razie nie wiem już na co odpowiadać :D

Pokrętło na końcu ramienia służy do nastawienia nacisku na igłę. Nacisk wyraża się w gramach.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

przedwzmacniacz

#4

Post autor: Oliver »

Wojtek pisze:Pokrętło na końcu ramienia służy do nastawienia nacisku na igłę. Nacisk wyraża się w gramach.
Koledze chyba chodziło o coś innego - o pokrętło (?) w kształcie koła (najbardziej z prawej na fotografii), a nie o pokrętło do ustawiania nacisku. Wyobrażacie sobie nacisk 4g? albo tym bardziej 0g? bo ja nie. :)

Edycja:
maciek1027 pisze:do czego służy ten wichajster(0,1,2,3,4):D
To chyba do ustawiania antyskatingu.

Też się na początku zastanawiałem nad kupnem takiego gówienka jakim jest przedwzmacniacz gramofonowy (gdy gramofon podłączony był pod mini-wieżę), ale jak odnalazłem stary amplituner, pomyślałem sobie po co? Z amplitunerem gramofon grał o wiele głośniej niż z wieżą.
I tu dorzucę swoje pytanka:
Jaki jest sens kupowania przedwzmacniacza gramofonowego, korzystając ze wzmacniacza?
I jaki jest sens kupowania przedwzmacniacza, nie korzystając ze wzmacniacza?

Innymi słowy:
Po co przedwzmacniacz, gdy ma się wzmacniacz?
I po co przedwzmacniacz, gdy nie ma się wzmacniacza? (nie lepiej trochę dołożyć i kupić wzmacniacz?)
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

przedwzmacniacz

#5

Post autor: matik7777 »

Jaki jest sens kupowania przedwzmacniacza gramofonowego, korzystając ze wzmacniacza?
Żaden :lol: (chyba że masz współczesny wzmak)
Po co przedwzmacniacz, gdy ma się wzmacniacz?
I po co przedwzmacniacz, gdy nie ma się wzmacniacza? (nie lepiej trochę dołożyć i kupić wzmacniacz?)
Przedwzmacniacze są robione do współczesnych ampli które nie mają wejścia na gramofon
Przedwzmacniacz bez wzmacniacza? :lol:
about:blank
maciek1027
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwie 2010, 16:21

przedwzmacniacz

#6

Post autor: maciek1027 »

właśnie przyszedł do mnie przedwzmacniacz, wszystko podłączyłem, ale dźwięk to tragedia;/ trzeszczy, nic nie jest wyraźne;/ czego to wina, igły? może trzeba ją jakoś przeczyścić??

edit. to pewnie jest wina "duża" wina jest przedwzmacniacza, podłączyłem teraz mp4 pod przedwzmacniacz i cóż dźwięk tragedia.
edit. to szatańskie ramie, nigdy go nie stawię jak należy, ciągle mi ucieka do środka;/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41664
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przedwzmacniacz

#7

Post autor: Wojtek »

Szkoda że zdjęcie z pierwszego posta zaginęło.
Oliver pisze:Wyobrażacie sobie nacisk 4g? albo tym bardziej 0g?
Ja tak :) Stąd nie byłem pewien o co chodzi, ale uznałem "wichajster" za coś większego niż kółko od antyskatingu :)

Ano właśnie koledzy. Tani, dedykowany przedwzmacniacz ma sens jeśli:
a) mamy jakiś sprzęt grający, ale nie ma on wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego
b) nie mamy sprzętu grającego, ale mamy komputer (można przedwzmacniacz podłączyć bezpośrednio pod kartę dźwiękową ;) )
maciek1027 pisze:właśnie przyszedł do mnie przedwzmacniacz, wszystko podłączyłem, ale dźwięk to tragedia;/ trzeszczy, nic nie jest wyraźne;/ czego to wina, igły?
Skoro gramofon ma kabel typu DIN-5 to problemy z uziemieniem raczej odpadają... Tak więc ramię, igła, płyty? ;)
maciek1027 pisze:może trzeba ją jakoś przeczyścić??
Możesz ją potraktować jakąś szczotką lub pędzelkiem o w miarę miękkim włosiu, żeby zebrać nagromadzony syf.
maciek1027 pisze:edit. to pewnie jest wina "duża" wina jest przedwzmacniacza, podłączyłem teraz mp4 pod przedwzmacniacz i cóż dźwięk tragedia.
MP4 to nie gramofon :) Podłączysz cokolwiek co nie jest gramofonem pod przedwzmacniacz gramofonowy, a dźwięk będzie dziwny ;)
maciek1027 pisze:edit. to szatańskie ramie, nigdy go nie stawię jak należy, ciągle mi ucieka do środka;/
A czy ustawiłeś antyskating na 0 przed próbą zbalansowania ramienia?

Ogółem to co było nie tak z Adamem, że musiał iść do naprawy? Jaką masz wkładkę?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
maciek1027
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwie 2010, 16:21

przedwzmacniacz

#8

Post autor: maciek1027 »

sorki, że tak odpisuję. w Adamie nie dochodził prąd, antyskating najlepiej "działa" na 4, mam teraz wolne od szkoły to posiedzę i spróbuję pobawić się. wkładka - zaraz lookne co to:D i ci odpowiem:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41664
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przedwzmacniacz

#9

Post autor: Wojtek »

No OK, czekamy na informacje :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: przedwzmacniacz

#10

Post autor: Jaskier »

Podłączę sie do tematu. Znajomek właśnie nabył gramofon, niestety ma problem - jego wzmacniacz nie ma wejścia phono, a na dodatkowy (bo swego obecnego, mimo tej wady nie chce sprzedawać) nie ma juz miejsca. Więc pozostaje preamp. Znalazł coś takiego: http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=116532&u ... ent=116532 Ponieważ sam jestem mocno uprzedzony do takich wynalazków, nie wiem co mu doradzić. Czy któs z Was może coś na temat tego preampa powiedzieć? Ewentualnie doradzić coś innego?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41664
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przedwzmacniacz

#11

Post autor: Wojtek »

Pierwsze słyszę o firmie Art, a wszystko z hasłem "DJ" w nazwie powoduje u mnie obawy, jednakże wydaje się to być przedwzmacniacz gramofonowy jak każdy inny, poza tym że ma trochę bajerów konfiguracyjnych.

Vivanco już znajomkowi nie wystarczy? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: przedwzmacniacz

#12

Post autor: Jaskier »

Wojtek pisze: Vivanco już znajomkowi nie wystarczy? :)
:?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41664
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przedwzmacniacz

#13

Post autor: Wojtek »

Widzę że nie wczytałeś się za bardzo w forum ;) Vivanco PA-111 to taki tani i dobry przedwzmacniacz gramofonowy, średnia cena to 70 zł na allegro.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

przedwzmacniacz

#14

Post autor: Jaskier »

Aha, a już pomyślałem, ze mamy wspólnych znajomych :lol: Udało mi się przekonać go na ampli, więc pewnie wkrótce tu zawita ;)
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: przedwzmacniacz

#15

Post autor: BACKspacer »

Jaskier pisze:Udało mi się przekonać go na ampli, więc pewnie wkrótce tu zawita ;)
No i zawitałem ;) Dzięki Jaskier.
ps. poszukiwania trwają...
new guy in (vinyl) town
ODPOWIEDZ