Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
michalina06
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:03
Gramofon: LUXMAN PD131

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#16

Post autor: michalina06 »

No dobrze, ale jeśli nie proponowana husaria, bo załóżmy że jej nie dostanę, to czy moglibyście się odnieść do moich pierwotnych propozycji, np. Rega (używana ok 3kz). Nie chcę opierać się tylko na opiniach tzw znawców, ale bardziej na osobach dla których jest to swego rodzaju pasją.
michalina06
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:03
Gramofon: LUXMAN PD131

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#17

Post autor: michalina06 »

Oczywiście chodzi o forumowiczów winyla
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41564
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#18

Post autor: Wojtek »

Fajnie że możesz coś dostać taniej niż cena sklepowa, ale nie znaczy to że stosunek cena/jakość będzie lepszy niż np. w porównaniu z taką AudioIskra czy BuPhono.

AudioIskra ma ponoć świetną sekcję MC - zbadałbym temat na Twoim miejscu, bo tu przynajmniej z dostępnością nie powinno być większych problemów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#19

Post autor: Zeroqll »

W tym budżecie popularne konstrukcje zagraniczne są słabsze niż polskie. Jeżeli zależy Ci na sklepowych produktach to masz np Audiokulturę, LAR LPS 1, lub można pokusić się o używanego RCM Sensora 1. Z konstrukcji DIY, które rozeszły się w dziesiątkach i więcej sztuk są Nuda, Macabriaa, Buphono. Do tego preampy lampowe sklepowe i DIY, do których w większości przypadków trzeba dokupić SUTa do wkładek MC, tu uderzałbym do Missego po klona AN. Możliwości opartych na krajowym podwórku jest sporo, dlatego nie ma sensu patrzeć na zagraniczną konkurencje która prezentuje zdecydowanie gorszy stosunek cena/jakość w tym budżecie. Na Twoim miejscu kupiłbym nową Macabrię od Ahaji, lub polowałbym na używanego Sensora jeżeli chodzi o nielampowe rozwiązania, natomiast jeżeli ma być możliwie jak najlepiej to tylko lampa i transformator (SUT) 8-) ale wtedy zwiększyłbym budżet o 1-2k.
michalina06
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:03
Gramofon: LUXMAN PD131

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#20

Post autor: michalina06 »

Dziękuję, za rady. Po zakupie mam nadzieję, że będę mógł się czymś pochwalić.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#21

Post autor: Piterski »

michalina06 spróbuj też poszukać i posłuchać Sensora Prelude, myślę że warto spróbować, a za zakładaną przez Ciebie kwotę chyba już można na niego zapolować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
boniek
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2017, 14:07

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#22

Post autor: boniek »

Myślę że jest więcej dobrze grających konstrukcji po za tymi ''prawilnymi'' mocno promowanymi na forum. Np. taki Musical Fidelity MX-Vinyl. Całkiem poprawnie grający, w pełni zbalansowany (nie tylko wyjście ale i wejście) jeżeli ktoś chce wykorzystać po XLR. Jedyny minus którego musimy być świadomi przy wyborze wkładki to to że czułość dla MC wynosi 0,4mV. Kupując planowałem wymienić oryginalny zasilacz(12V więc stosunkowo łatwo) który jest przetwornicą impulsową, wymienić na zasilanie akumulatorowe ale jakoś przestałem rwać się do tego pomysłu. Oprócz XLRa ma trochę regulacji, z pięć poziomów rezystancji dla MC, z dziesięć wartości pojemności dla MM zwiększenie wzmocnienia 0 lub +6dB i chyba mieści się w budżecie. I nie piszę o nim w sferze rozważań teoretycznych że przeczytałem na forum i mi się wydaje. Nie jest to Hi-end a elementy toru mam na zbliżonym poziomie ale jestem zadowolony. Więc mogę dorzucić do puli propozycji.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#23

Post autor: Myszor »

boniek pisze:
19 sie 2021, 23:44
nie tylko wyjście ale i wejście)
Wejście ważniejsze bo o ile cała konstrukcja nie jest zablansowana to xlr na wyjściu tylko dodaje kolejny niepotrzebny element.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#24

Post autor: Piterski »

Może nie tyle dodaje co jest tylko dodatkiem z symetryzatorem sygnału. Tak więc jakość nie musi być lepsza niż po wyjściu RCA ale też nie koniecznie gorsza. Tu po zdjęciach wnioskuje, że nie jest to wersja zbalansowana co nie jest jakąś wadą bo Sensor też nie jest. Chyba tylko jakieś egzotycznie drogie konstrukcje są zbalansowane.

PS. Znalazłem iż do Musical Fidelity MX-Vinyl jest do kupienia osobny zewnętrzny zasilacz, tak więc to co moim zdaniem ma bardzo istotne znaczenie dla efektu końcowego, trzeba jeszcze dokupić.

PS. Miałem w sumie niedrogi i bardzo dobrze grający preamp gramofonowy w pełni zbalansowany. Był nim RiAudio PH-1.
Musical Fidelity MX-Vinyl nie jest preampem zbalansowanym.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2021, 09:30 przez Piterski, łącznie zmieniany 1 raz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#25

Post autor: Myszor »

Piterski pisze:
20 sie 2021, 09:19
nie tyle dodaje co jest tylko dodatkiem
No właśnie. Nie ma sensu symetryzować jak masz od razu sygnał wyjściowy na rca.
Ale symetryczne wejście jest dobre bo wkładka jest urządzeniem zbalansowanym.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#26

Post autor: Piterski »

Tak wejście XLR jest fajnym rozwiązaniem i Ahaja takie rozwiązanie w swojej Husarii oferuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#27

Post autor: Merrick »

Piterski pisze:
20 sie 2021, 09:33
Husarii oferuje.
koszt Husarii mieści się w 3k?
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#28

Post autor: Zeroqll »

Merrick pisze:
20 sie 2021, 20:00
Piterski pisze:
20 sie 2021, 09:33
Husarii oferuje.
koszt Husarii mieści się w 3k?
Nie.
boniek
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2017, 14:07

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#29

Post autor: boniek »

Piterski a na jakiej podstawie twierdzisz że mx-vinyl nie jest w pełni zbalansowany?
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy do 3k

#30

Post autor: Piterski »

Na podstawie zdjęcia jego wnętrzności. Widać jak ścieżki od XLR idą do układu scalonego symetryzującego sygnał.
Porównaj sobie z zdjęciami PH-1 tam widać lustrzenie odbicie dla obu kanałów ten sam układ.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ