Amplituner/Wzmacniacz do 3500 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawel1210
Posty: 95
Rejestracja: 09 gru 2019, 17:28
Gramofon: Dual 601

Amplituner/Wzmacniacz do 3500 zł

#1

Post autor: pawel1210 »

Cześć,

przyszła pora, że chciałbym wymienić swój amplituner Yamaha R-N602 na coś lepszego. Jestem ze sprzętu ogólnie zadowolony ale zacząłem zastanawiać się nad upgrade'm. Sprzęt aktualnie gra i będzie grał z kolumnami Heco Aurora 700, gramofon to Dual 601 z wkładką Shure V-15. Słucham głównie klasycznego rocka, jazzu i klasyki.
Mam kilka wymagań odnośnie sprzętu i zastanawiam się czy znacie jakieś propozycje w budżecie ok. 3500 zł, który by spełnił wymagania (jeśli rozbijemy zestaw na kilka osobnych urządzeń musimy zamknąć się w 3500 zł ze wszystkim). Gramofon jest jednym ze źródeł, do których będę wykorzystywał amplituner/wzmacniacz więc potrzebne rozwiązanie/rozwiązania, które zapewnią poniższe:

1. Możliwość podłączenia złącza optycznego (TV)
2. Możliwość streamingu (TIDAL, AirPlay)
3. Pre-Amp gramofonowy niewymagany, gdyż mam zewnętrzny

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zapewnienie wszystkich funkcji powyżej zapewni tylko nowoczesny amplituner typu Yamaha R-N602-803d, czy coś od Onkyo lub Denona. Najbliżej mi do zakupu Yamahy R-N803, o której czytałem dość dobre opinie, a tak jak pisałem z obecnej jestem w miarę zadowolony. Podoba mi się również Marantz PM7000N ale to już zakup w okolicach 5 tysięcy zł.

Moje pytanie do Was to czy za 3500 zł można spełnić wszystkie powyższe wymagania i osiągnąć lepszą jakość np. poprzez używany wzmacniacz, dokupienie streamera, DACa? Ktoś z Was może mierzył się z podobnymi problemami i ma coś do zaproponowania :) ?

Sprzęty vintage ogólnie bardzo mi się podobają. Jestem zakochany w serii Blue Line Pioneera, więc taki SA 8800 byłby teoretycznie w zasięgu, ale brakło by budżetu na dodatkowe komponenty konieczne do spełniania moich wymagań. Podobają mi się też amplitunery z serii SX i dużo innych vintage'owych klocków. Pytanie czy warto iść w tym kierunku czy lepiej kupić coś bardziej świeżego i nie przejmować się możliwą awaryjnością itd.

Pozdrawiam!
Dual 601 | Shure V15 Typ III L-M | Leak Stereo 130 | Wharfedale Linton 85th
tomkan
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:13

Re: Amplituner/Wzmacniacz do 3500 zł

#2

Post autor: tomkan »

Były ostatnio dwa wątki o wzmacniaczach w podobnej cenie, znajdziesz tam kilka propozycji forumowych.

Jeśli chodzi o punkt 2., to zmontowałem sobie ostatnio streamer z RaspberryPi i HiFiberry. Koszt około 600 zł. Ale nie ma wejścia optycznego. Jak czujesz się na siłach, to poszukaj, może są jakieś DAC-e do RPi z wejściami.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Amplituner/Wzmacniacz do 3500 zł

#3

Post autor: amrowek »

kup sobie daca Topping D50 i
https://sprzedajemy.pl/wzmacniacz-hi-en ... nr55923396
zmiescisz sie w zakładanej cenie a malo co bedzie w stanie pobic taki tam pierdolowaty zestaw na pewno zadna marketowka typu jamacha, jogurt czy co tam innego
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ