Pioneer SA 9500 MK2

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
fal
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2021, 19:07

Re: Pioneer SA 9500 MK2

#31

Post autor: fal »

Rekiniasty pisze:
17 sty 2021, 10:06
fal pisze:
17 sty 2021, 09:22
Mam też pytanie zakładając , że kupię używany model z jakimi szacunkowymi kosztami przeglądu trzeba się liczyć przedział od - do
Sprawa jest raczej złożona, bo co to znaczy "przegląd" ! przeważnie sprowadza się to do psiknięcia preparatem styków przełączników i potencjometrów, no chyba że ewidentnie widać że wylał jakiś kondensator to pojedyńcza wymiana, a przy tak satrym sprzęcie powinno się pomierzyć wszystkie kondensatory i wymienić na nowe, ale nowe nie będą grały jak stare oryginalne, no i błędne koło sie zaczyna.
Musisz mieć na uwadze że 99% sprzętu sprzedawanego przez firmy czy też "handlarzy" to nie są żadne okazje, i nie mówię tu o cenach.
One przeważnie tylko "wyglądają", technicznie nie mają wiele wspólnego z oryginalnym stanem gdzie głównym problemem są kondensatory, styki przełączników i przekaźników oraz, co najgorsze, tzw zimne luty na płytkach.
Po zakupie takiego 40-50 letniego sprzętu, szczególnie od handlarza gdzie głównie stał przez ileś lat, istnieje duże prawdopodobieństwo że jak zaczniesz go używać to się wygrzeje i zaczną się problemy.
No ale jak to mówią "de czojs is jors" ;)
Dziękuję za informację sporo mi dała do myślenia , czyli jeśli już coś kupować to nie od handlarza tylko osoby która sprzęt używa na co dzień.
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Pioneer SA 9500 MK2

#32

Post autor: Rekiniasty »

Dziękuję za informację sporo mi dała do myślenia , czyli jeśli już coś kupować to nie od handlarza tylko osoby która sprzęt używa na co dzień.
tak byłoby najlepiej, niestety to może wymagać czasu i cierpliwości, na dodatek to ograniczenie szerokości to tak jakbyś powiedział "mam opony 14 cali to se od nich samochód dobiorę" :lol:
Jeszcze nie popadłeś na naszego trola forumowego Gramofonik (jest o nim wątek) ale on wprost mówi że handluje elektro śmiećmi które za zachodzie były wystawione/wyrzucone a Polak się cieszy że kupił zaje... sprzęt, niestety taka jest brutalna prawda u większości handlarzy.
Jeżeli nie masz zacięcia audio/elektro to ja osobiście odradzam zakup tak starego sprzętu, oczywiście to nie znaczy że nie trafi się coś porządnego, ale coraz trudniej niestety.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
fal
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2021, 19:07

Re: Pioneer SA 9500 MK2

#33

Post autor: fal »

Fajnie , że trafiłem tutaj na forum zweryfikowałem już swoje plany teraz potrzebowałbym informacji z racji ograniczenia skupię się na pionieer dlatego , że w większości przypadków szerokością pasują do mojej szafy.
Zakładając , że poszedłbym w kierunku A 400 recenzje jeśli wierzyć co piszą ma raczej dobre , ale jak jest faktycznie ? Czy jest kłopotliwy w naprawie przeglądzie ?
Są jeszcze modele A-656 , A-757 , A-8190 czy są one lepsze od A-400 ? Mam nadzieję , że nie macie nic przeciwko , że jestem taki upierdliwy.
Czy są obecnie nowe modele wzmacniaczy które są warte tego , żeby je kupić w rozsądnych pieniądzach oczywiście?
fal
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2021, 19:07

Re: Pioneer SA 9500 MK2

#34

Post autor: fal »

Panowie decyzja zapadła kupiłem Pioneer A 757 MK2 teraz potrzebuję kolumn które dadzą radę co polecacie. Chciałbym kupić coś nowego w przyzwoitej cenie :)
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pioneer SA 9500 MK2

#35

Post autor: kukiz 30 »

fal pisze:
17 sty 2021, 18:50
Panowie decyzja zapadła kupiłem Pioneer A 757 MK2 teraz potrzebuję kolumn które dadzą radę co polecacie. Chciałbym kupić coś nowego w przyzwoitej cenie :)
Pytaj w odpowiednim dziale, w jakim budżecie?
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pioneer SA 9500 MK2

#36

Post autor: Peliks »

fal pisze:
17 sty 2021, 18:50
Panowie decyzja zapadła kupiłem Pioneer A 757 MK2 teraz potrzebuję kolumn które dadzą radę co polecacie. Chciałbym kupić coś nowego w przyzwoitej cenie :)
No ok ale chciałeś wydać 2,5 k a tu to raczej około 1 k . Co to jest (dla Ciebie) przyzwoita cena ?
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
fal
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2021, 19:07

Re: Pioneer SA 9500 MK2

#37

Post autor: fal »

Założyłem wątek w innym dziale
ODPOWIEDZ