Wzmacniacz do Technics SL5.

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2421
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#46

Post autor: Lukasz31 »

Nawet jak kupisz kiepski wzmacniacz i resztę toru to i tak będzie dużo lepiej niż na Tv :D
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#47

Post autor: koscidogitary »

Z tych dwóch wzmacniacz Pioneer dźwiękiem o półkę wyżej (przestrzeń, dynamika, szumy i takie tam), ale jak na amplituner, to ten Rotel jest bardzo dobry, muzykalny. To dwa różne style grania. Po porażce ze wspomnianą Yamahą chciałem kupić bardo podobny apli.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#48

Post autor: koscidogitary »

Generalnie, gdzieś po środku będzie ten amplituner. Gra rewelacyjnie, ale niestety bywają z nim problemy typowe dla Yamahy z tego okresu: wyświetlacz oraz elektroniczny układ załączania. Z załączaniem sobie poradziłem, z wyświetlaczem już nie. Jeśli trafisz jakiegoś pewniaka to śmiało można brać: https://www.ceneo.pl/261770/opinie-1 Dodam, że ten model nie gra jak typowa Yamaha czyli skrajami pasma.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#49

Post autor: Wojtek »

Nie ma co się zastanawiać - bierz Pioneera.
Od czegoś trzeba zacząć :)

W tej cenie to bardzo spoko wybór, a jak się podoba wizualnie to już w ogóle.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#50

Post autor: Andy05 »

koscidogitary pisze:
01 paź 2020, 18:55
Generalnie, gdzieś po środku będzie ten amplituner. Gra rewelacyjnie, ale niestety bywają z nim problemy typowe dla Yamahy z tego okresu: wyświetlacz oraz elektroniczny układ załączania. Z załączaniem sobie poradziłem, z wyświetlaczem już nie. Jeśli trafisz jakiegoś pewniaka to śmiało można brać: https://www.ceneo.pl/261770/opinie-1 Dodam, że ten model nie gra jak typowa Yamaha czyli skrajami pasma.
Potwierdzam. Mam egzemplarz RX-797 (kupiłem z drugiej ręki ale w pudle oryginalnym, oba piloty w komplecie, bardzo zadbany) i u mnie gra świetnie z Dali Oberon 7. Przynajmniej na razie :) , bo mam jakieś pomysły dalszego rozwoju (chyba nigdy nie ma "dość"). Nie mam problemów z wyświetlaczem (ani z niczym innym), a pokrętło głośności to majstersztyk. Pierdoła - ale dla mnie ma znaczenie. Czasem kręcę z pilota ale generalnie "analogowo" - ręką. Przy zmianie głośności z pilota - widać jak pokrętło wykonuje obrót ... :whistle: Jak muszę dotknąć innego pokrętła to jest cud (czasem przy kasetach) bo uważam, że jak płyta nie brzmi dobrze "tak jak nagrała fabryka" to znaczy, że coś jest nie tak. Acha, jeżeli słuchasz też kaset, to nowe ampli mają tylko wejście do dźwięku - nie ma gdzie włożyć kabli w drugą stronę - czyli jakbyś chciał nagrać na kasetę coś z radia czy z płyty - RX-797 jeszcze ma to co potrzeba).
Na razie nie sprzedaję ;) Dźwiękowo oczywiście super, znaczy - mi pasuje - choć trzeba posłuchać z kolumnami - np. jak testowałem Klipsch to już nakładał się "przydźwięk elektroniczny" (więc jak słuchasz Techno czy JMJ to ok, ale już np. przy Queen Oberony brzmiały lepiej - nie "dokładały swojego brzmienia", klasyka czy jazz też już mogłyby być podbite). Zawsze warto posłuchać układu - najlepiej w swoich warunkach odsłuchowych.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#51

Post autor: koscidogitary »

Andy05 pisze:
01 paź 2020, 20:15
Klipsch
No właśnie, mam te same odczucia :D
Andy05 pisze:
01 paź 2020, 20:15
Na razie nie sprzedaję
Nie dziwię się, gdyby nie trefny egzemplarz, RX-797 grałby u mnie do dzisiaj :)
Ps. Co tam Klipsh - jak poszła z lekko podrasowanymi KEF Q-900 to miałem koncert open air w mieszkaniu.
Jak już wspominałem - co zaskakuje w tej Yamasze, to ciekawy, muzykalny dźwięk, nietypowy dla stereotypowej Yamahy :dance:
zieszy
Posty: 176
Rejestracja: 11 wrz 2020, 11:19

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#52

Post autor: zieszy »

Piszecie kup Pioneer, a chwalicie Yamahe :-).
Może to nad nią bardziej powinienem się zastanowić?
I poszukać jakiejś zadbanej sztuki...
Ile półek wyżej będzie od Pioneera :evil: ?
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#53

Post autor: Andy05 »

zieszy pisze:
01 paź 2020, 22:07
Piszecie kup Pioneer, a chwalicie Yamahe :-).
Może to nad nią bardziej powinienem się zastanowić?
I poszukać jakiejś zadbanej sztuki...
Ile półek wyżej będzie od Pioneera :evil: ?
To i tak nieźle, bo jakby napisało jeszcze kilka osób, wiedziałbyś jeszcze mniej :lol:
Na start weź to co ci bardziej pasuje w opisach i opiniach - tak czy inaczej, wymienisz ...
A jak już będzie grało to nasłuchuj i szukaj co tobie odpowiada lub co Cię drażni.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#54

Post autor: Wojtek »

Nie wiem po co koledzy Tobie w głowie mieszają i jeszcze linki do ceneo załączają :)

Dobrych sprzętów jest PIERDYLIARD przez co ten wątek może się ciągnąć w nieskończoność jak co chwila ktoś będzie wyskakiwał z (tu wstaw mój ulubiony klocek)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#55

Post autor: koscidogitary »

Wojtek pisze:
01 paź 2020, 22:18
PIERDYLIARD
zieszy pisze:
01 paź 2020, 22:07
Piszecie
Bo nie jesteśmy Tobą i nie podejmiemy za Ciebie decyzji.
Dostałeś masę cennych wskazówek i podpowiedzi.
Ja jak kupowałem swoje graty to wiedziałem mniej niż Ty teraz.
Najlepsza rada: posłuchaj jednego i drugiego wzmacniacza a najlepiej zestawu z kolumnami.
Sprzętu faktycznie jest pierdyliard na rynku, w zasadzie to jesteśmy zasypani używanym audio.
Ponadto w dzisiejszych czasach to nie problem pojechać posłuchać lub kupić i posłuchać w domu a potem odesłać, ewentualnie odsprzedać. Zanim wybrałem to co mi pasuje to raz, że przerzuciłem kilkadziesiąt zestawów a dwa, zauważ, w międzyczasie zmienił mi się "gust" sprzętowo-dźwiękowy. Tobie też się zmieni.
Każda z takich dyskusji kończy się tak samo: wybór i praca związana z odsłuchaniem/nabyciem sprzętu należy do Ciebie.
zieszy
Posty: 176
Rejestracja: 11 wrz 2020, 11:19

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#56

Post autor: zieszy »

Kupilem Pioneera :-)
Dziękuję wszystkim za rady i dobre słowo. Wasze wsparcie było bezcenne.
Zgodnie tym conjyz pisałem zapraszam do działu z kolumnami. Tam proszę Was o wsparcie w doborze kolumn do niego :-)
Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#57

Post autor: gravediggie »

:violin: :clap:
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wzmacniacz do Technics SL5.

#58

Post autor: koscidogitary »

Gratulacje!
ODPOWIEDZ