Wzmacniacz/amplituner do 700zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#1

Post autor: kielek »

Rozglądam się za wzmacniaczem w przedziale cenowym 400~600 zł(max 700),który by miał w przyszłości współpracować z Tannoyami M1/M2 ewentualnie Missionami 71,700.Nie mam sprecyzowanych wymagań co do firmy,gdyż oprócz parametrów chciałbym brać pod uwagę stan techniczny i wizualny,a także możliwość zakupu w mojej okolicy w celu sprawdzenia ów wzmacniacza na miejscu.O parametrach technicznych nie mam większego pojęcia,ale chciałbym aby miał wejścia na cd(ze względu,że to będzie główne źródło dźwięku),aux(by podłączyć ps3)i oczywiście phono(bo opcja gramofonu nastąpi wcześniej czy później).Proszę mnie o naprowadzenie na kilka modeli danych firm,które by dobrze współpracowały z w/w kolumnami( wiem,że nie wszystkie kolumny pasują do danych wzmacniaczy w kwestii brzmienia).Czytałem,że niektóre Onkyo(np A-8830),CA(A5),Denony (PM 860),czy Luxmany(LV-112) dobrze sobie współgrają z tego typu kolumnami,wiele pochlebnych opinii zbierają Sansui(,ale podobno te produkowane do połowy lat 80 tych,a to wyklucza wejście cd :( ).Jestem laikiem w tej sprawie a nie chciałbym popełnić błędu jaki popełniłem kupując sprzęt dla siebie,bo w tym przypadku synowi chcę stworzyć w miarę przyzwoite warunki na słuchanie muzyki.Tak jak pisałem w innym wątku pokój ma ok.12~13 m kw ,muzyka to głównie szeroko pojęty rock.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#2

Post autor: Sindsoron »

kielek pisze:ale podobno te produkowane do połowy lat 80 tych,a to wyklucza wejście cd
CD możesz podpiąć pod każde wejście liniowe ;p np. AUX
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#3

Post autor: kielek »

Z uwagi,że w tym tygodniu wylądują u mnie nowe kolumny Roth Oli40,które tymczasowo będą pracowały z amplitunerem KD Denona a docelowo chciałbym,aby zasilał je jakiś wzmacniacz Rotela(dużo pochlebnych opinii czytałem o nich).Czy może ktoś polecić za jakimi konkretnymi modelami mam się rozglądać?
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#4

Post autor: Waluch »

np. RA-840 BX3 RA-935BX mk2 - oba miałem , sprawdzone dobrze brzmiące wzmacniacze
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#5

Post autor: kielek »

Zauważyłem,że na allegro jest dość sporo tych Roteli ,ale z serii RA 840BX4.Czy dużo odbiegają od tych z serii BX3(przypuszczam,że to następca,ale często się zdarza,że fabryka potrafi coś zepsuć przy nowszych modelach)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#6

Post autor: Wojtek »

Ograniczenie do jednej marki? OK. Do 700 złotych? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#7

Post autor: kielek »

No z tym ograniczeniem do jednej marki to tak nie do końca.Szukam coś dobrze brzmiącego co by dobrze zagrało z kolumnami ,które wymieniłem.Polecano mi właśnie Rotele,niektóre NAD,ale otwarty jestem na wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#8

Post autor: Waluch »

BX4 też jak najbardziej wchodzi w grę

rozejrzyj się także za Audiolabem 8000A
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#9

Post autor: kielek »

Waluch pisze:BX4 też jak najbardziej wchodzi w grę

rozejrzyj się także za Audiolabem 8000A
Pisałeś mi już o tym Audiolabie,ale on jest z nieco wyższej półki cenowej :( i nie wiem czy przy moim nie audiofilskim uchu warto dopłacić w razie czego drugie tyle.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#10

Post autor: Waluch »

w ostatnim czasie ceny (na allegro) tego Audiolaba tak dziwnie skoczyły, jeszcze na początku listopada można było spokojnie znaleźć do 700zł ten model

pozostaje w takim razie ebay.co.uk
Krokodyl
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2012, 13:41

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#11

Post autor: Krokodyl »

Wydaje się mi,że kompletowanie sprzętu do słuchania winyli powinienem rozpocząć od wzmacniacza.Do 700 złotych widziałem nowe Denon PMA-510 AE oraz Pioneer A-209 R,który z tych byłby lepszy?Czy może lepiej w tej cenie celować w inne używane?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#12

Post autor: kielek »

Sam szukam czegoś to zdążyłem się zorientować,że w tej kwocie trudno coś kupić nowego co by było można nazwać rozsądnym wydatkiem.Ten Denon to najsłabszy z tej serii i w używkach kupisz za tą kasę duuużo lepiej grający wzmacniacz.Na tyle co się dowiedziałem,to na nowy rozsądnie grający wzmacniacz trzeba mieć ok 2000 zł,za 700 zł kupisz dobrze brzmiącą używkę.
Krokodyl
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2012, 13:41

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#13

Post autor: Krokodyl »

Czyli te wzmacniacze sobie odpuścić i rozglądać się za używanymi,tak?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#14

Post autor: kielek »

Jestem laikiem w temacie,więc nie chcę za wiele doradzać,bo najlepiej sam je odsłuchaj w sklepie .W używkach masz po prostu większy wybór i jak się trafi coś w dobrym stanie,to może to zagrać o wiele lepiej niż te budżetówki.W sumie ten Denon nie ma aż takich złych recenzji jak na budżetówkę,ale on kosztuje ok.1000zł a nie 700 zł.Poczekaj na opinię kogoś bardziej obeznanego w temacie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#15

Post autor: Wojtek »

Krokodyl pisze:Czyli te wzmacniacze sobie odpuścić i rozglądać się za używanymi,tak?
Na to wychodzi :)

Wolicie Panowie coś vintage czy raczej tylko nowsze konstrukcje (90's np.) ?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ