Kupię przedwzmacniacz gramofonowy 500-1000 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
klaus1973
Posty: 269
Rejestracja: 21 gru 2018, 20:57
Gramofon: Denon DP-59L

Re: Kupię przedwzmacniacz gramofonowy 500-1000 zł

#16

Post autor: klaus1973 »

Salute.
Ja także chciałbym zakupić przedwzmacniacz do 1 tys. zł≥
I po lekturze tego forum wiem że nic nie wiem i że się nie znam.
A teraz do konkretów.
Przedwzmacniacz lampowy, który połączy Lenco L175 (w 2020 pewnie zmienię gramofon) wkładka Nagaoka 110 - wzmacniacz Fezz silver luna.
Wiem że wy wiecie i mam nadzieję że podpowiecie.
Używka jak najbardziej i konstrukcje Ahaji także - pytanie tylko czy Ahaj coś takiego produkuje (dlaczego Ahaja a nie Achaja?)
pozdrawiam Klaus
Klausa kocha cały świat i jest najlepszym sędzią*
* fragment piosenki z "Wiwat skrzaty"
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupię przedwzmacniacz gramofonowy 500-1000 zł

#17

Post autor: darkman »

Pytanie podstawowe na czy teraz słuchasz w sensie sekcji phono i co chciałbyś zmienić/uzyskać?
Wbrew pozorom te podstawowe pytania pozwalają ukierunkować sobie siebie samego i odpowiedzieć na pytanie czego tak na prawdę oczekujesz?

Lampa do lampy, dobry deal. Coś zatem jednak kumasz.
Z tym, że do Twojego wzmaka nie musi to być lampa, bo i inne sprawdzą się całkiem spoko.
Nasz kolega Wolf@ używa do Fezz Luna PP na EL-34 czyli w sensie, pphono Shiit Mani (mieści się w Twoim budżecie). Sporo zależy od muzyki, którą preferujesz (wkładkę podałeś to OK).
Za 1000 zeta nie kupisz sensownej lampy pre, ale prawie.. jak nieco dołożysz lub trafisz 2nd hand okazyjnie.
Co to znaczy?
To znaczy, że jak coś na allegro kosztuje poniżej 1000pln i jest lampą, to znaczy, że nie jest lampą i prośba byś tego czegoś tu nie linkował :)
Gram też na 4xEL-34 pod Nuda Dual Mono akurat. Tak jakoś wyszło i mnie pasuje dość nawet w porywach i bez. Słucham wszystkiego :lol:
Sprawa jest o tyle prosta, że Nudy takiej czy innej, również nie kupisz za 1k, nawet jeśli uda się wyjaśnić tajniki pisowni nicku konstruktora :D Natomiast jeśli potrafisz sobie złożyć kit Mini Nudy, to bodaj cena taili oscylowała koło takiej wartości. Jeśli nie, to na cenę złoży się jeszcze montaż oraz te komponenty, których w zestawie nie ma. M.in. trafo, obudowa i parę licznych choć niewielkich i nie tanich jeśli dobrych drobiazgów.
Aha jedna uwaga: Nuda to nie jest pphono lampowe.

Skocz do działu DIY i poczytaj o pre lampowych. Jest ich tam kilka wraz z opiniami kolegów macających sprzęty w swoich torach. Na forum to się nazywa testerzy.

Hm, co tu jeszcze masz do wyboru? No szału nie ma jakoś w tranzystorach, bo byle CA Azur obecnie w opcji nowej kosztuje ponad 1k, a jego klasa jest zaledwie średnia.
BTW czytając różne forumowe testy, czytaj ze zrozumieniem i nie daj się zwieść odosobnionymi opiniami, że np pre Graham`a to jakiś cud techniki bo jest 'drogi'. To zwykły pre o przeciętnych możliwościach. Przyzwoity ale gra w klasie Azura, VIPa, PHO, mniej więcej przy pewnych różnicach powiedzmy barwy (nie wdając się w szczegóły).
Jest jeszcze nowa wersja CSBlue, kiedyś mająca bdb opinie, ale życie toczy się do przodu :)
Awatar użytkownika
klaus1973
Posty: 269
Rejestracja: 21 gru 2018, 20:57
Gramofon: Denon DP-59L

Re: Kupię przedwzmacniacz gramofonowy 500-1000 zł

#18

Post autor: klaus1973 »

muzyka: Death, Rush, Jazz, Blues - i wszystko w tych widełkach. Sporo także chóralnej i klasycznej, szczególnie fortepianowej. Pianino stoi obok i czym lepszy odsłuch nagrań fortepianowych tym lepiej. Poza Disco, Rapem to większość muzyki.
Obecnie wstyd mi się przyznać nie mam pre. Gramofon ma wbudowany.
Jak nie starczy 1 tys. to budżet muszę podnieść.
I teraz pytanie jaki przedział cenowy żeby jakość do ceny była odpowiednia.
Czego chcę: wysłuchałem ostatnio Death płyta Human - Thorens (nie wiem jaka wkładka) - pre polski w przezroczystej obudowie (nie wiem jaki - wstyd zapytać, tylko ) - wzmacniacz fezz titania - głośniki B&W. Ale mnie nie stać - to wiem. Na głośniki mnie stać będzie jak sprzedam nerki, wątrobę i córkę.
chcę tego samego dźwięku tylko w wersji nisko budżetowej, blachy mają tak samo wybrzmiewać, z tą mgłą na początku utworu lack of..., a nie trzeszczeć - scena ma być tuż tuż przede mną. Tego chcę i nie mam na to tyle pieniędzy żeby zakupić ten sam sprzęt. Ale chcę tak słuchać muzyki.
Klausa kocha cały świat i jest najlepszym sędzią*
* fragment piosenki z "Wiwat skrzaty"
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 222
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Kupię przedwzmacniacz gramofonowy 500-1000 zł

#19

Post autor: Martinez83 »

Odkopałam taki temat i się podepnę.

Rozważam zakup pre-Ampa do 1kPLN.
Czytałem tutaj dużo dobrego o Schiit Mani (teraz jest za 169 EUR).
Znalazłem też na Allegro: MUSICAL FIDELITY X LPS V3 - PHONO PRE.

Czym dysponuję:
ClearAudio Concept na fabrycznej na razie wkładce (Concept V2).
Obecnie gram bezpośrednio przez wejście Phono w Marantz PM 7005 i głośnikach Sonus Faber Chamaleon B.

Co bym chciał uzyskać?
Lepszej kontroli dołu. Sonuski to nie mocarne wieże i wiem, że z butów mnie nie wyrwie, ale obecny zestaw na pewno nie wykorzystuje w pełni połączenia Sonus-Marantz.

Z winyli słucham raczej spokojnych klimatów: jazz, blues, Sting, Amy Winehouse, Diana Krall, Sara K i inne. Jeśli rockowo to zdecydowanie w tych spokojniejszych wydaniach.

Dzięki :beer:
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Kupię przedwzmacniacz gramofonowy 500-1000 zł

#20

Post autor: Zeroqll »

Jeżeli chodzi o preampy w granicach 1k to z produkcyjnych Mani jest liderem, a ja proponuję zapoznać się jeszcze z produktami kolegów z forum czyli BuPhono oraz lampowymi od Misse.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kupię przedwzmacniacz gramofonowy 500-1000 zł

#21

Post autor: MMarek »

Ode mnie...

Jeśli nowy i do 1tyś. to Schiitt Mani.
Był też u nas na giełdzie od forumowicza, ale nie wiem czy jeszcze jest.
ODPOWIEDZ