Wzmacniacz do 1500 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
tomi911
Posty: 49
Rejestracja: 06 mar 2019, 17:36

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#46

Post autor: tomi911 »

Hej, szukam nowego wzmacniacza w cenie ok. 1000-1500zł. Obecnie posiadam Yamahe AX-570, z której jestem zadowolony, ale chciałbym wejść poziom wyżej. Nie jestem w stanie dokładnie określić moich oczekiwań (w zasadzie nie miałem innego sprzętu niż ten w mojej stopce + Beyerdynamic dt 880). Wydaję mi się, że od przyszłego sprzętu oczekuję:
- dobrego przedwzmacniacza gramofonowego
- dużej dynamiki
- więcej "głębi"
- był możliwie neutralny.
Wolałbym skupić się bardziej na manipulacji brzmieniem przez dobór wkładek/słuchawek/kolumn i nie chciałbym, żeby wzmacniacz mnie w tej kwestii zbytnio ograniczał i komplikował sprawę, ale generalnie chyba wolę brzmienie cieplejsze zwłaszcza z podkreślonym niższym basem (ale żeby nie muliło).
Obecnie jeśli chodzi o winyle to słucham głównie elektroniki oraz starszego rocka/metalu (Led Zeppelin, Black Sabbath, Pink Floyd).
Z tego co do tej pory przejrzałem na allegro wpadły mi w oko:
- Dual CV 1600 i 1700,
- Technics SU-3500,
- Onkyo A-7055
- Luxman L-410
Ten ostatni wykracza trochę ponad budżet, ale jak będzie coś wartego dołożenia kilku stówek to mogę się szarpnąć.
Czy któryś z wymienionych wzmacniaczy spełni moje oczekiwania, czy może szukać wśród innych modeli ?
Pioneer PL-505 - AT VM540ML - Taga HArmony HTA-1200 - Gale 3040 / ATH msr7
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#47

Post autor: Latro »

Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
kaboom33
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2020, 08:35

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#48

Post autor: kaboom33 »

Hej.
Stoję przed wyborem składania klocków do pierwszego zestawu.
(jazz, triphop, rock, trochę klasyki i muzyki akustycznej. Kolejność przypadkowa ;)). Szukam czegoś leciwego i "wyglądającego" :)

Stoję aktualnie przed dylematem Yamaha CR820 (za 1300)
lub Pioneer SX-737 (za 1500)
Obydwa wg sprzedawców w stanie bardzo dobrym.

I teraz pytanie czy w ogóle w dobrą stronę idę jeśli chodzi o ciepło grający zestaw? Może jest do polecenia coś bardziej lub mniej "vintage", ale lepiej grającego w tej cenie.

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#49

Post autor: Biogon »

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-au ... 9398059836

Ten gra lepiej, ciepło, po angielsku i kosztuje mniej. Nadwyżkę możesz użyć na gramofon ;)
kaboom33
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2020, 08:35

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#50

Post autor: kaboom33 »

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-au ... 9398059836

Ten gra lepiej, ciepło, po angielsku i kosztuje mniej. Nadwyżkę możesz użyć na gramofon ;)
Dzięki :) Szkoda tylko, że wygląda tak, że musiałbym go w szafce chować. Nadwyżka pewnie pokryje koszt dokupienia tunera :(.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#51

Post autor: Biogon »

kaboom33 pisze:
20 lip 2020, 09:38
Szukam czegoś leciwego i "wyglądającego"
Chciałeś coś "wyglądającego" ;)
kaboom33
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2020, 08:35

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#52

Post autor: kaboom33 »

Wracam z aktualizacją. Tym razem co do kolumn Beovox S75 (żeby nie zrobić im krzywdy). Tak, żeby było w miarę ciepłe brzmienie. Na tę chwilę tylko amplitunery wchodzą w grę. I takie które na półce nie straszą a cieszą oko (to info dla Biogon przed poleceniem kolejnego mniej urodziwego :D ). Poprzednie mogą być również brane pod uwagę.
BTW. na kolumnach z tyłu jest napisana impedancja 4ohm. W manualu 4-8. Jakie moce dobierać wzmacniaczy ze specyfikacją 8ohm tak, żeby nie przegiąć z mocą?
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1740
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#53

Post autor: jaca1970 »

kaboom33 pisze:
10 wrz 2020, 08:02
tylko amplitunery wchodzą w grę. I takie które na półce nie straszą a cieszą oko
hej
za dużo wymagasz, to zniechęca to pomocy, najpierw odrób lekcje:

- zobacz które amplitunery się Tobie podobają nie patrz na markę i parametry - tylko na: kolor, drewno/metal, skala, światełka, wskaźniki itp
- wybierz 2 lub 3 modele z tego - sprawdź czy mieszczą się w twym przedziale cenowym jeśli nie to patrz punkt 1 ;)
- masz konkretny model pierwszego wyboru, drugiego itp. zrób taką Twoja listę
- znajdź informacje o tym modelu - często było tak: producenci daną serię produkowali przez dwa trzy lata, a w serii były modele "słabe średnie i mocne" główne różnice to cena sprzedaży oczywiście, moc, parametry i dodatkowe "bajery" czyli ilość przycisków na przodzie, np obsługa dwóch gramofonów przez zainstalowanie dwóch wejść phono... itp itd.
- tzn. jeśli wybrałeś "słabego" w serii bo Ci się podobał to pewnością jest gdzieś jego " mocniejszy " odpowiednik.
( i tak dojdziesz do serii "monster" ale to osobny rozdział )
- masz wybrany model, ( modele ) producentów, moc wyjściową , itp to wtedy jest czas na pytanie czy to będzie pasowało do siebie ?

- a najlepiej daj link do konkretnej oferty..

tylko...
jeśli założyć że: każda 1.igła 2.wkładka 3.gramofon 4.wzmacniacz 5. kolumny grają inaczej, to kombinacji masz jak w lotto...

ja bym tak zrobił, bo mi się sprawdza takie podejście - wtedy szukam konkretu w dobrym stanie - może trwać dłużej ale..
zrobisz jak zechcesz
Powodzenia
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
kaboom33
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2020, 08:35

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#54

Post autor: kaboom33 »

Hej.
w moim poście wyżej podałem modele, na które zwracałem uwagę. Niepotrzebne te złośliwości ze "światełkami itp." ;). Wiadomo, że sprzęt taki raczej stoi w widocznym miejscu więc lepiej, żeby nie straszył. (to trochę jak z kobietą, myślę, że z inteligentną - "z dobrą marką i parametrami" - a brzydką pewnie by za długiego związku się nie stworzyło ;). tak jak i odwrotnie. Szukam więc złotego środka. )
Biorę pod uwagę Pioneer'y x2x lub x3x jak i marantz'e 22xx, sony str 60xx. Pytanie ważniejsze to jest to, które z nich są "za mocne" do ww. kolumn. Chciałbym zawęzić właśnie to poszukiwanie do konkretnego modelu (modeli) i w nim szukać czegoś w dobrym stanie. Chodziło mi więc bardziej o odpowiedź: celuj w sx-434, bo sx-737 za mocny ;).
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#55

Post autor: Bacek »

jaca1970 pisze:
10 wrz 2020, 09:02
jeśli założyć że: każda 1.igła 2.wkładka 3.gramofon 4.wzmacniacz 5. kolumny grają inaczej, to kombinacji masz jak w lotto...
Ale z kolei jak się posegreguje wg tego co wnoszą do toru to potem nie ma aż tak wiele zbędnych dylematów i np kupowania wzmacniacza 4x droższego od kolumn.

czyli
1. Kolumny
2. Igła/wkładka
3. Gramofon/przedwzmacniacz gramofonowy
4. Wzmacniacz
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1740
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#56

Post autor: jaca1970 »

kaboom33 pisze:
10 wrz 2020, 09:42
Niepotrzebne te złośliwości ze "światełkami itp."
nic złośliwego, tak się napisało, ;)

z tego co się słabo znam na wzmacniaczach to pojęcie " za mocny" jest trochę trudne do ogarnięcia -
boisz się że dziecko ( kot, pies, papuga - nic złośliwego) Ci przekręci volume na maksa przez przypadek ?
podobno najlepiej jak wzmak ma te samą lub lekko większą moc znamionową niż kolumny.
Każdego wzmacniacza trza używać "z głową" i będzie ok

ja bym wolał mocniejszy... ( parametry, wyposażenie )

a jeśli kiedyś znudzą Ci się kolumny co masz i kupisz o większej mocy to co wtedy. wymiana wzmacniacza/ amplitunera ?

Powodzenia

P.S.

moja historia taka: od zawsze lubię drewno, zawsze podobały mi się sprzęty w drewnianych obudowach gramofony, radyjka czarno-drewniane itp. młodość...

i... kilka lat temu wróciłem do winyli i: kupiłem - okazyjnie - gramofon w bdb. stanie ale srebrny, potem, okazyjnie amplituner ( za mocny :) ) Phlipsa 636 w pięknym szczotkowanym metalu - stan gabinetowy.... tylko srebrny... lata mijają...

patrzę codziennie na te - okazyjne - srebrne sprzęty w drewnianej szafce...

i będę wymieniał..
już mam JVC gramofon vintage 78' drewnopodobny i amplituner Rotel 75' czarnego w drewnie....

natury nie oszukasz :D chciałem być chytry :lol: na okazje i... , kupuje po dwa razy

nie zrób tego błędu 8-)

hej
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
kaboom33
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2020, 08:35

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#57

Post autor: kaboom33 »

jaca1970 pisze:
10 wrz 2020, 11:05
Powodzenia
Dzięki.. ale chyba każdy na błędach się uczy i wymiany nie będą. Szukam w takim razie czegoś zbliżonego do znamionowego 75W / 4Ohm.
Ale jakby ktoś miał styczność z kolumnami albo wiedział czym je "ciepło" napędzić, to nadal czekam na propozycje, albo potwierdzenie czy te moje modele będą ok.
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1740
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#58

Post autor: jaca1970 »

Bacek pisze:
10 wrz 2020, 10:32
Ale z kolei jak się posegreguje wg tego co wnoszą do toru to potem nie ma aż tak wiele zbędnych dylematów i np kupowania wzmacniacza 4x droższego od kolumn.

czyli
1. Kolumny
2. Igła/wkładka
3. Gramofon/przedwzmacniacz gramofonowy
4. Wzmacniacz
tak, o tak

I na szczęście w tym naszym lotto wybieramy kulki sami i składamy - tylko każdy wybór kosztuje - o zwrot trudno - kombinacji dużo a i każdy słyszy inaczej...

dlatego takie "otwarte" pytania co jest dobre do 1500/800/ 400 / a co lepsze,.. jest trudne do ogarnięcia - wśród takiego nagromadzenia sprzętu,

Jeśli ktoś mam słabe pojęcie czego szuka ( nie pije do Ciebie kaboom33 kolumny wybrałeś zacne - zazdroszczę ) trzeba łatwiej zawęzić czymś ten wybór i na czymś "powiesić": np. jedna tylko firma, kolor " tylko czarne", okres produkcji, a to już jest wybór nie techniczny tylko emocjonalny - wtedy zdecydowanie łatwiej ogarnąć własny temat.

niech to choć wygląda na początek :D
a i zawsze można ulepszać taki zestaw

pewnie się mylę...
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
kaboom33
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2020, 08:35

Re: Wzmacniacz do 1500 zł

#59

Post autor: kaboom33 »

To jeszcze bardziej "domknę" to "otwarte" pytanie
Jeśli chodzi o lata to idę w vintage końcowka '60 do początków '80.
Wizualnie to wspomniane sx pioneera z tamtych lat lub marantz 22xx. Ewentualnie trochę mniej stylowo, ale brzmieniowo ok. to Sony STR 60xx lub 70xx.
Odnośnie Yamahy wymienionej, to słyszałem ale na Pylonach i była taka zbyt precyzyjna w graniu. Mniej ciepła niż te wyżej, ale to też nie da się tak sprecyzować, bo odsłuch w różnych miejscach więc ucho mogło zostać oszukane.
No i jasne że mam słabe pojęcie :) i wcale się tego nie wstydzę. Jestem po jednym zestawie z lat > 2000, którego się pozbyłem bo to nie to :). Po odsłuchaniu paru 30-40 letnich sprzętów zachorowałem na nie.
ODPOWIEDZ