Vincent PHO-8

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vincent PHO-8

#31

Post autor: Myszor »

Dark, jest jeszcze IFI phono (całkiem spoko gra ale za te kase wole lara) i mnóstwo innych:
https://www.whathifi.com/best-buys/acce ... no-preamps
Ten cyrus z dedykowanym zasilaczem dobre słowa zbiera.

W sumie na forum przerobiliśmy sporo tego badziewia. Można by się pokusić o tabelkę z uwagami i subiektywnymi ocenami.
Pytań o pre jest chyba najwięcej. Wiadomo że tabelka tabelką a ucho uchem ale jakaś wskazowka i uporządkowanie by było.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Vincent PHO-8

#32

Post autor: darkman »

A faktycznie iFi Phono zapomniałem o nim bo jakoś popularność w społeczeństwie audio średnia. A widziałem się z nim strasznie dawno.
O ile pamiętam, ale tak z lotu ptaka to teraz był niedawno 'nowy' upgrade`owany model.

Ja mam swoje iFi Nano iDSD, zgrabne i dość fajne. Trzymam bo jestem z niego zadowolony. Generalnie pierdułka/zabaweczka w wersji kieszonkowej.. no do bojówek, ale daje pojęcie o rozwiązaniach iFi. Z laptoka via wzmak na kolumny jeśli mam taką potrzebę odsłuchową, chodzi to dobrze.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Vincent PHO-8

#33

Post autor: Regsoft »

lopek3 pisze:
12 paź 2017, 16:09
Ja kupiłem poniżej tysiaka, nówkę sztukę.
Już lepiej ... dzięki ... teraz tylko używka za 600 zł i można polecić :D
darkman pisze:
12 paź 2017, 16:12
C60 w ich klasie jest najlepszy zdecydowanie
A nie wydawało Ci się, że trochę zmula? :?
PS. Mojego Denona nie wymieniłeś :cry:
darkman pisze:
12 paź 2017, 16:12
dla mnie jest trochę mocno elastyczny
No niby larwa jest ok ale 2k zł to już nie jest mój poziom percepcji :roll:
darkman pisze:
12 paź 2017, 16:12
wziąłbym sobie Misse|pp|A
A za ile "dają" cacko? :?:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vincent PHO-8

#34

Post autor: Myszor »

Jutro odbiorę te klocki misse to Ci powiem ile bym dał ;)
Nawet myślałem by klinowi zaproponować odsłuchy ale on gardzi mmkami chyba. :?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vincent PHO-8

#35

Post autor: Wojtek »

Patrzę i oczom nie wierzę :shock:, Myszor do whathifi linkuje z "best buys" :( Kurde, a już myślałem że jest po udanej kuracji...
Trza dodatkową rehabilitację sfinansować.
Myszor pisze:
12 paź 2017, 22:30
Ten cyrus z dedykowanym zasilaczem dobre słowa zbiera.
Wszystko w tym linku "dobre słowa zbiera" :morda:

Listę polecanych gramków już mamy to można i analogiczną zrobić dla nowych preampów, z podziałem na budżet.
Regsoft pisze:
12 paź 2017, 23:30
:?
PS. Mojego Denona nie wymieniłeś :cry:
Wiadomo :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Vincent PHO-8

#36

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
12 paź 2017, 23:54
Myszor do whathifi linkuje
Też mnie to ukuło w samo serce ... :roll:
Wojtek pisze:
12 paź 2017, 23:54
Wiadomo :morda:
Co za świnka :evil:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vincent PHO-8

#37

Post autor: Myszor »

Wojtek pisze:
12 paź 2017, 23:54
Patrzę i oczom nie wierzę :shock:, Myszor do whathifi linkuje z "best buys" :( Kurde, a już myślałem że jest po udanej kuracji...
Trza dodatkową rehabilitację sfinansować.
Myszor pisze:
12 paź 2017, 22:30
Ten cyrus z dedykowanym zasilaczem dobre słowa zbiera.
Wszystko w tym linku "dobre słowa zbiera" :morda:

Listę polecanych gramków już mamy to można i analogiczną zrobić dla nowych preampów, z podziałem na budżet.
Regsoft pisze:
12 paź 2017, 23:30
:?
PS. Mojego Denona nie wymieniłeś :cry:
Wiadomo :morda:
Bo mi się podoba ich podejście typu budżet i best buy. Ułatwia to ludziom decyzję. Zróbmy tabelkę pre. Nie tylko polecanych bo będa pytania o projecta :twisted:
ol_pi
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2017, 07:45

Re: Vincent PHO-8

#38

Post autor: ol_pi »

Dzięki Panowie za konstruktywne wypowiedzi.
Budżet nie jest ściśle określony, choć jak napisałem wcześniej wolałbym zapłacić mniej niż więcej ;) . Oczywiście musiało by to zagrać na prawdę dużo lepiej niż wbudowany pre czy jakiś budżetowy klocek.
Używki wchodzą w rachubę ale teraz jakoś cienko na allegro na razie. No i nie chciałbym kupować zupełnie w ciemno, sprawdzać na sobie i być niezadowolonym, bo kupuje mi się w miarę łatwo, za to ze sprzedażą niespecjalnie mi wychodzi :D. I takim sposobem mam kilka zestawów w domu a miejsca mało.
Na razie umówiłem się z salonem, że wezmę na próbę CA CP2 i PJ DS. Z salonem Q21 umówiłem się na odsłuch tego Vincenta jak tylko będę po odsłuchach CA PJ.
Nie jest to bardzo pilna sprawa bo przecież coś mi tam gra ;) a tym bardziej , że to jednak CD jest moim głównym źródłem dźwięku (na razie). Chętnie posłuchałbym produkcji forumowych kolegów ale niestety nie bardzo mam gdzie :( , to samo dotyczy tego LAR'a, na którego mam coraz większą ochotę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vincent PHO-8

#39

Post autor: Wojtek »

ol_pi pisze:
13 paź 2017, 06:31
Używki wchodzą w rachubę ale teraz jakoś cienko na allegro na razie.
Już dałem jednego linka do Yamahy i co? :)
ol_pi pisze:
13 paź 2017, 06:31
No i nie chciałbym kupować zupełnie w ciemno, sprawdzać na sobie i być niezadowolonym
A Ty myślisz że jak ktoś inny sprawdzi na sobie i będzie happy to z automatu spowoduje że Ty też będziesz?
To tak nie działa, cwaniaku :)
ol_pi pisze:
13 paź 2017, 06:31
za to ze sprzedażą niespecjalnie mi wychodzi :D. I takim sposobem mam kilka zestawów w domu a miejsca mało.
Leń :P

Na Twoim miejscu serio olałbym PJ i od razu brał Vincenta z Kambodżą.
No chyba że w ogóle wszelkie rady wyrzucamy do kosza i zaczynasz od zera, solo, to proszę bardzo :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Vincent PHO-8

#40

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:
12 paź 2017, 23:54
Myszor do whathifi linkuje z "best buys"
To pewnie z zamiłowania do Boys Bandów :)
Regsoft pisze:
12 paź 2017, 23:58
Też mnie to ukuło w samo serce ... :roll:
Nie lubisz bojs bendóf? :lol: Fakt, było nie było Allmani to też bojs bend 8-)
Regsoft pisze:
12 paź 2017, 23:30
Ci się, że trochę zmula? :?
Możliwe Regu, że cofnięte jakby ale już nie pamiętam za bardzo samej barwy bo z 3 lata temu podpinałem go pod dość słabą koncówkę Pioneera wówczas i raczej na wsi, to wtedy przez Altusy jeszcze ..a przez nie wszystko muli. To jednak dość referencyjnie opiniowany pre. A no widzisz Kielu miał te Keny i nic rewelacyjnego, inna sprawa, że one są za małe pieniądze. C60 jak się pojawi to już sporo drożej.
BTW - ceny memorabiliów MISSE są w jego wątku giełdowym, a ten nowe sztuki, które są u mnie obecnie, to zapomniałem się Marka zapytać o kosztowności, on zaś sam jak to na audioholika przystało nawet o nich nie wspomniał. Do Myszora pojechał teraz klon EAR na Lachowskim i klon Marantz też na toroidzie. to zresztą ni są zwykłe i seryjne Toro, tylko specyfikowane i robione pod zamówienie pod zamówienie Marka. Nie ma w tych PP nic przypadkowego.
Myszor pisze:
13 paź 2017, 00:04
projecta :twisted:
Co za Poli Raksy twarz, a wciskałeś mi .. no dość dawno temu - fakt, że ten podstawowy E-S czy coś tam nie jest taki zły.. eh optyka 'górna' zmienia punkt widzenia .. to i dobrze, dobrze :D
ol_pi pisze:
13 paź 2017, 06:31
cienko na allegro na razie
No tak, tego się generalnie nie kupuje na allegro. Dobre sprzęty i uznane rozchodzą się w obrocie wewnętrznym, koleżeńskim niejako, a niektóre w ogóle nie widzą, żadnych ogłoszeń.(BTW rekord szybkiej sprzedaży u mnie to 1 minuta od wystawienia, hihi) Dlatego podaż kilku konstrukcji o wysokich ocenach jest praktycznie żadna. LAR czy Nuda na aukcjach pojawiają się jak kwiat paproci, bo ludzie się tego nie pozbywają po prostu. Coś pewnie w tym jest.
Przypuszczalnie LARa w Twojej okolicy ktoś ma, to pewnie się da jakoś odsłuchać. Zresztą z wypożyczeniem go na odsłuchy nie ma też problemu w salonach.
Jak miałem własną Larwę, to nie miałem jeszcze Demona więc nie powiem jak to chodzi na Twojej MC, natomiast ma taki zestaw Blis_PX..(103 bez R też ma) Paweł zmień Se nick, bo nigdy go nie mogę zapamiętać jak się to pisze - a i dzięki za przesykę (oddzwonię). I u niego to pracuje bdb na PSX50.
Moje zdanie co do PP jest takie: Kupujesz raz, a dobrze i już potem się nie martwisz. Odsłuchy nie do przecenienia, rzecz jasna i konieczne.
ol_pi
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2017, 07:45

Re: Vincent PHO-8

#41

Post autor: ol_pi »

@Wojtek
Wolałbym samo pre gramofonowe a nie całą sekcję :oops:
Tego PJ i tak przetestuję - raz, że się na to już umówiłem, dwa, że jak jest okazja, to nausznie się w moim systemie przekonam jak on faktycznie się spisuje.
Po tym teście dopiero zamówię tego Vincenta bo tutaj też niestety trzeba wpłacić równowartość ceny aby móc posłuchać.
Całkiem poważnie biorę sobie forumowe porady do serca, ale tak jak napisałem niektórych rzeczy nie można sobie ot tak "pożyczyć" i posłuchać.
Co do opierania się na odsłuchach innych to czasami się opłaca. Tak stałem się szczęśliwym posiadaczem Roksana. Niestety nie mogłem go posłuchać wcześniej ale po korespondencji z użytkownikami, którzy mieli podobny sprzęt do mojego i opisaniu charakteru caspiana zdecydowałem się na zakup. Okazało się, że jest dokładnie taki efekt jakiego się spodziewałem (co nie znaczy, że jak bym miał dostęp do innych sprzętów to nie mogło by być lepiej). Więc jeśli jakiś osłuchany użytkownik mi napisze np: że sprzęt "a" w porównaniu do "b" jest jaśniejszy lub ciemniejszy to dla mnie będzie to już jednak jakąś wskazówką, bo wiem co chciałbym zmienić. Czy on się zgra z moim systemem to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vincent PHO-8

#42

Post autor: Wojtek »

ol_pi pisze:
13 paź 2017, 09:31
Wolałbym samo pre gramofonowe a nie całą sekcję :oops:
Twoja strata :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vincent PHO-8

#43

Post autor: Myszor »

darkman pisze:
13 paź 2017, 09:22
Co za Poli Raksy twarz, a wciskałeś mi .. no dość dawno temu - fakt, że ten podstawowy E-S czy coś tam nie jest taki zły..
Phono Box S.
Nie jest bardzo zły. Lepszy niż vajvanco i bayringer :) Niestety większość "wtyczkowców" gra podobnie.
W pre jest fajne że można brać, słuchać i sprzedawać i niewiele się straci o ile w ogóle.
ol_pi
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2017, 07:45

Re: Vincent PHO-8

#44

Post autor: ol_pi »

No i od piątku obok gramofonu zagościł LAR. Bardzo mieszane uczucia. Płyty, na których był tylko bas teraz brzmią dobrze, natomiast cała reszta wydaje mi się za ostra :( Może się przyzwyczaję a jak nie to pójdzie dalej w świat. Może komuś bardziej spasuje.
Czyli na razie jest na czym grać lecz poszukiwań nie zaprzestaję.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Vincent PHO-8

#45

Post autor: blispx »

Dla MM ten pre wydaje się nijaki, sprawa zmienia się gdy dopasuje się pod niego MC. Tutaj trzeba popaść z impedancją ew jak się nie uda męczyć temat "skrzydełek" choć to takie trochę łatanie... ale nie tylko LAR tak ma w tym budżecie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ