Jaki przedwzmacniacz do Denona DP-300f?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki przedwzmacniacz do Denona DP-300f?

#1

Post autor: kielek »

Jako,że jestem nowicjuszem i dzięki szanownym kolegom dokształcam się w winylowym temacie,to mam pytanie dotyczące przedwzmacniacza do Denona DP-300f.Do tej pory używam takiegoż urządzenia,które jest wbudowane w ten gramofon,a że zamierzam za jakiś czas podnieść trochę standard wkładki z AT-120e na np.AT-440 Mla(bądź tymczasowo wydobyć coś więcej z obecnej),koledzy z forum sugerują(i pewnie słusznie),że nie ma sensu pakować się w inne wkładki przy wbudowanym pre ampie,więc chcę zapytać jaki preamp zakupić na start,przy którym odczułbym już różnicę od wbudowanego denonowskiego?Mój obecny amplituner to także niezbyt wysokiej klasy Denon AVR-1509,czyli na początek przedwzmacniacz nie musi być ze średniej półki.Czy szanowni forumowicze mogą coś doradzić za stosunkowo nie duże pieniądze co zrobiło by chociaż "małą" różnicę w porównaniu do obecnego stanu rzeczy? Z góry serdecznie dziękuję za jakieś podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki przedwzmacniacz do Denona DP-300f?

#2

Post autor: Wojtek »

Nie mów o stusonkowo niedużych pieniądzach tylko podaj nam konkretny budżet :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki przedwzmacniacz do Denona DP-300f?

#3

Post autor: kielek »

Nie chciałbym,aby był przerost formy nad treścią tzn.zdaję sobie sprawę,że przy tym gramofonie i amplitunerze nie będę się porywał na np,NADa.Czy w granicach do 200 pln można kupić coś co podniosło by jakość brzmienia AT-120e a w przyszłości trochę lepszej wkładki?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki przedwzmacniacz do Denona DP-300f?

#4

Post autor: kielek »

Z uwagi,że nie otrzymałem jak na razie odpowiedzi(i wcale się nie dziwię,bo na forum jak poszukać to jest sporo na ten temat :oops: i Wojtkowi nie chce się "mielić" w kółko to samo ;) ) przeszukałem oferty na allegro i w tej kwocie wchodzi w rachubę: vivanco,analogis,b-tech i monacor.Czytając dalej forum Wojtek jako główne ciało doradcze stwierdził,że wszystkie te preampy są praktycznie tej samej klasy z tym,że dwa ostatnie przeze mnie wymienione trochę droższe od poprzedników.W ramach wolnego czasu podłączyłem swój gramofon pod amplituner nie najwyższej klasy(Technics SA EX 120),ale z wbudowanym preampem i stwierdziłem,że poprawy żadnej nie ma jeśli chodzi o dźwięk.Zdaję sobie sprawę,że te wbudowane preampy w amplitunery tej klasy są niewiele warte,ale mam pytanie czy taki np.vivanco,bądź monacor spowodują,że nie będę żałował wydanych na nie pieniędzy,czyli odczuję jakąś różnicę w brzmieniu?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki przedwzmacniacz do Denona DP-300f?

#5

Post autor: Wojtek »

Jak mnie nie ma to nie odpowiadam, taka naturalna kolej rzeczy :)
kielek pisze:ale mam pytanie czy taki np.vivanco,bądź monacor spowodują,że nie będę żałował wydanych na nie pieniędzy,czyli odczuję jakąś różnicę w brzmieniu?
Skoro zrobiłeś takie porównanie z Technicsem i nadal nie jesteś zadowolony to tym trudniej jest zapewniać, że będzie lepiej :)
kielek pisze:że przy tym gramofonie i amplitunerze nie będę się porywał na np,NADa.
Dlaczego?

Zresztą, nawet nie wiemy jakiej to różnicy oczekujesz... a także, co Tobie nie odpowiada w brzmieniu Twoich płyt winylowych w porównaniu np. z CD?
Zakładam oczywiście, że brzmienie ze wszystkich innych dostępnych Tobie źródeł (jakich?) Tobie odpowiada.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki przedwzmacniacz do Denona DP-300f?

#6

Post autor: kielek »

Tak ogólnie nie narzekam na brzmienie,ale wydawało mi się,że stosunkowo niedużym nakładem finansowym można coś jeszcze "podciągnąć" w tym moim niezbyt wyszukanym zestawie.Na chwilę obecną jednak dam sobie spokój,bo poczytaniu forum i telefonicznej konsultacji z Wamatem odnośnie tego tematu,doszedłem do wniosku,że praktycznie polepszenia brzmienia jako takiego nie zyskam.Lepszym rozwiązaniem będzie chyba odkładanie funduszy na nieco lepszy sprzęt,niż próba modyfikacji obecnego.
ODPOWIEDZ