Wzmacniacz - konkretne wymagania

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
tweetypl
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2017, 11:01

Wzmacniacz - konkretne wymagania

#1

Post autor: tweetypl »

Witam serdecznie.

W związku z małym przemeblowaniem w mieszkaniu i brakiem możliwości sensownego ustawienia dotychczasowych kolumn podstawkowych przyszedł czas na wymianę sprzętu. Wiąże się to z wymianą wzmacniacza i tu prośba do Was o poradę.

Wymagania:
Cena - najchętniej do 1500zł, jeżeli naprawdę warto dopłacić to mogę max. 2000zł dać.
Impedancja - musi to grać przy 4 Ohm-ach gdyż takie będą kolumny
Wygląd - najchętniej coś w stylu sprzętów z lat 90-tych (podobają mi się sprzęty typu denon pma-860, yamaha ax-900 czy marantz pm82)
Pilot - koniecznie wzmacniacz musi mieć pilota
Phono - dobrze by było, żeby miał dobrą sekcję przedwzmacniacza, ale w razie czego mam budżetowego Behringera P440, więc moge go na chwilę podłączyć aż nie uzbieram na porządny przedwzmacniacz
Stan - najchętniej jakiś używany wzmacniacz z dawniejszych lat

Specyfika toru:
Źródło - głównym źródłem będzie gramofon Dual CS506 z wkładką Dual 45E i zamontowaną igłą Ortofon DN 155 E. Dodatkowymi źródłami będzie tuner radiowy Denon TU-580RD a w przyszłości chciałbym też podłączyć cały zestaw pod telewizor.
Kolumny - ma to zagrać z kolumnami które zamierzam kupić czyli DALI 450. Mają one 4 Ohm-y więc wzmacniacz musi im podołać.
Kable - zwykłe kable głośnikowe Lexton 4mm, RCA jakieś tanie Vitalco

Pomieszczenie i preferencje odsłuchowe:
Pokój - pomieszczenie ok. 30-35m2, salon z otwartą kuchnią, w żaden sposób nie dostosowane do odsłuchów
Muzyka - przede wszystkim rock, rock i jeszcze raz rock. W dalszej kolejności pop, trochę jazz i blues.
Preferencje - preferuję raczej neutralne brzmienia, bez przesadnego basu, z czystą i mocną średnicą i górą. Jestem natomiast uczulony na dudniący i mdły bas. Ma być albo punktowy, mocny i nie dudniący albo niech się schowa na dalszy plan i nie przeszkadza średnicy i górze.

Moje typy:
NAD C370
Sony FA5ES
Marantz PM82
Onkyo 9755

Co z tej listy zagra najlepiej we wspomnianej konfiguracji? A może jeszcze jakiś inny model godny uwagi polecicie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz - konkretne wymagania

#2

Post autor: Wojtek »

Z wzmacniaczy na pilota ciężko mi coś polecić :( Niemniej z Twoich typów obstawiałbym za Marantzem albo Sony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ