Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
kiniek78
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2017, 21:41

Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#1

Post autor: kiniek78 »

Witam,

potrzebuję kupić wzmacniacz do poniższych klocków:

gramofon: hitachi ht-463 (wkładka Audio Technica AT-95 E)
dac: nuforce udac-3
kolumny: Paradigm Mini Monitor v3

pokój cirka 10m2 (może trochę mniej bo ma skosy)

muzyczka z gramofonu to głównie jazzowo-swingowe klimaty oraz hiciory z lat < 90 (abba, marley, bill haley, presley, isley brothers itd.)
dac podpięty pod lapa - z niego leci wszystko - od electro poprzez rocka po classic

Chciałbym uzyskać ciepłe brzmienie, bez żyletek w wysokich partiach oraz dudnienia w basie - generalnie lubię średnicę i górne partie - bas nie musi wprawiać szyb w drganie ....
Muzyki słucham wieczorami i nocą siedząc siedziąc przy biurku - tak więc zależy mi też na tym aby sprzęt grał dobrze przy małym natężeniu dźwięku.

Wynalazłem 3 oferty pytanie czy któryś z poniższych zagra z resztą tak jak opisałem powyżej, z góry dzięki za porady

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-ha ... 12282f72aa
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lu ... qJXc3.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-onkyo-inte ... ml#thumb/5

Budżet to 400-500 PLN, jak jest coś używanego w tej cenie godne uwagi a gra tak jakbym chciał to proszę o sugestie.

Dzięki
Krzysiek
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#2

Post autor: darkman »

Fajną średnicą i bez golarek gra ten Lux z lombardu.
Skosy nie mają wpływu na powierzchnię w m2, tylko na kubaturę wyrażoną w m3. Powierzchnia bez skosów nadal będzie taka sama.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#3

Post autor: dale »

A nie myślałeś o technicsie su-v303 ? Klasa A, bez problemu napędzi te kolumny i wypełni przestrzeń. Z tego co się zorientowałem, nie dodaje od siebie basu, pytam, bo będę wystawiał taki - kupiłem go na alle, po przeglądzie - ma jakieś plomby. U mnie pograł może z 10-15 godzin (akurat wpadł mi w ręce wzmacniacz lampowy, więc zamieniłem). Co do ceny, myślałem o jakichś dwu setkach z moją przesyłką.

Darku i inni, poprawcie mnie jeśli w Waszej ocenie ten wzmak gra inaczej, lub po prostu nie spełni oczekiwań Kolegi (albo jeśli pojechałem z ceną :) ).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#4

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
23 sty 2018, 08:39
A nie myślałeś o technicsie su-v303 ?
Proszę Pana, bądźmy poważni...
dale pisze:
23 sty 2018, 08:39
Klasa A
Jak sobie narysujemy A to będzie, tak.
dale pisze:
23 sty 2018, 08:39
nie dodaje od siebie basu
To chyba jedyny egzemplarz SU-V303 który tak potrafi :D
dale pisze:
23 sty 2018, 08:39
pytam, bo będę wystawiał taki - kupiłem go na alle, po przeglądzie - ma jakieś plomby. U mnie pograł może z 10-15 godzin (akurat wpadł mi w ręce wzmacniacz lampowy, więc zamieniłem). Co do ceny, myślałem o jakichś dwu setkach z moją przesyłką.
Wiesz co, z takich numerów to był znany gramofonik :morda: Choć był nieco bardziej "subtelny" bo przypalał głupa często zamiast pisać wprost.
Już pomijam fakt że to wszystko brzmi za bardzo giełdowo + ta bajera :D

Nie mam bladego pojęcia po co go kupiłeś, ale powodzenia w sprzedaży. Za 2 stówy na pewno pójdzie, bo to Technics, a my żyjemy w Polsce :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#5

Post autor: dale »

Widzisz Drogi Adminie, dlatego napisałem "poprawcie mnie jeśli w Waszej ocenie jest inaczej" - bo nie mam doświadczenia takiego jak Wy. Mogę odnieść się tylko do tego co słyszałem i widziałem.
Porównując go do rotela i lampowego od Marka, to w mojej ocenie nie ocieplał dźwięku. Porównując go na kolumnach WD i Cantonach, oraz z Rotelem i lampowcem, powiedział bym że technics i Warfedale zagrały z najmniejszym basem. Na drugim krańcu stały lampy z Cantonami.
Na obudowie w prawym dolnym rogu ma naklejkę z dużym napisem "New Class A". W sieci, jak szukałem informacji też zaliczali go do klasy A, ale widocznie co forum to Autorytet. Ale ok, jak Ty twierdzisz że jest inaczej, widocznie tak jest.

Kupiłem go, bo potrzebowałem do drugiego pokoju zestawu, zaś Misse jeszcze nie oferował swoich lamp.

Zaś co do porównania mnie do gramofonika, to trochę pojechałeś. Fakt, nie zauważyłem że piszę w dziale zakupowym, nie na giełdzie, ale to nie upoważnia Ciebie do porównywania mnie do znanego tutaj synonimu naciągacza.
W odróżnieniu od wielu, staram się być odpowiedzialny za swoje słowa - zwłaszcza że w sieci wizerunek i zaufanie to jedyna waluta jaką dysponujemy.
Czy nie uważasz że przeholowałeś trochę?
kiniek78
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2017, 21:41

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#6

Post autor: kiniek78 »

Panowie zostawmy może z boku tematy reprymend oraz połajanek a przejdźmy do meritum.
Kolega powyżej zaproponował Luxman'a - jakieś za i przeciw? Czytałem, że to dość podstawowy model i d... nie urywa - nie ma wyboru wkładki dla gramofonu, filtra subsonicznego (chyba, że jest wbudowany), irytuje mnie też brak bananów z tyłu...
A co sądzicie o tym Harmanie który wymieniłem powyżej, ma wszystko to czego brakuje właśnie luxmanowi a i wygląda na mniej sponiewieranego...
Pytanie jak to zagra z Paradigmem no i gramofonem? Przymierzam się też do zakupu dodatkowego headshella i chciałbym trochę poeksperymentować (może wkładka MC może jakaś inna - to jeszcze nie jest pewne co, natomiast w planach eksperymenty są - więc opcja z wyborem wkładki jest tu wskazana. Nie wiem czy to właściwa klasa cenowa aby wychwycić różnica, ale jak już mam wydac jakieś pieniądze to chciałbym to zrobić najrozsądniej.

A może jakieś inne modele polecacie? Nie ukrywam że przydałby się jeszcze pilot do wzmaka - mogę żyć bez, ale jakby miał to byłoby milo
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#7

Post autor: amrowek »

@kiniek
czemu nie piszesz w odp. temacie pt...
Wojtek pisze:
23 sty 2018, 08:45
technicsie su-v303
@dale
ta new class A to chyba wg technicsa. Nazwa new wskazuje na nową klasę A, tak samo miał Dual ba a nawet dual class A :D sądząc z napisu to nawet podwójna.
coś jak magiczny dopisek do aukcji audiofilski Hi-End
A czy jest w klasie A musisz dokonać pomiarów
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#8

Post autor: darkman »

kiniek78 pisze:
23 sty 2018, 10:59
Kolega powyżej zaproponował Luxman'a
Naditerpretacja :) . Nie polecałem tego wzmaka. Napisałem zaledwie jak gra w mojej opinii. Niczego nie polecam i bardzo trudno znaleźć takie słowo w czystej postaci, w moich postach. W najlepszym razie używam określenia "godny polecenia" ale to nie znaczy, że ja go polecam. ;)
kiniek78 pisze:
23 sty 2018, 10:59
A może jakieś inne modele?
kiniek78 pisze:
23 sty 2018, 10:59
Czytałem, że to dość podstawowy model
- Sam wybierałeś, pytając. Skoro czytałeś, jak napisałeś, to chyba wybór był świadomy?
- Tak w wątkach do 400 i do 500.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#9

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#10

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
23 sty 2018, 09:18
Na obudowie w prawym dolnym rogu ma naklejkę z dużym napisem "New Class A". W sieci, jak szukałem informacji też zaliczali go do klasy A, ale widocznie co forum to Autorytet. Ale ok, jak Ty twierdzisz że jest inaczej, widocznie tak jest.
Polecam poczytać czym była Technicsowa "new class A" ;) Byle nie z broszur :morda:
dale pisze:
23 sty 2018, 09:18
Czy nie uważasz że przeholowałeś trochę?
Spokojnie, to taki żarcik bardziej niż na serio :) Przepraszam jeśli poczułeś się mocno urażony.
kiniek78 pisze:
23 sty 2018, 10:59
A co sądzicie o tym Harmanie który wymieniłem powyżej, ma wszystko to czego brakuje właśnie luxmanowi a i wygląda na mniej sponiewieranego...
Gorszy sprzęt tak czy siak.
kiniek78 pisze:
23 sty 2018, 10:59
Pytanie jak to zagra z Paradigmem no i gramofonem?
Jak usłyszysz to nam powiesz :)
kiniek78 pisze:
23 sty 2018, 10:59
Przymierzam się też do zakupu dodatkowego headshella i chciałbym trochę poeksperymentować
Słuszna droga.

Strzelałbym na Twoim miejscu w coś z Onkyo A-8xx0. Może nawet na takiego z pilotem się załapiesz.

Zresztą, sam już wskazałeś Onkyo A-8650 i to jest jak najbardziej spoko.
Starsza generacja (A-84x0) chyba nie miała jeszcze obsługi pilota, a nowsza (A-88x0) już była gorsza.

Możesz dołożyć jeszcze nieco do A-8670, czyli wyższego modelu z tej samej serii, i będzie gites ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#11

Post autor: dale »

No trochę się zagotowałem, ale już mi przeszło :) Po prostu nie chciałem nikogo naciągać czy wsadzać na minę. Niestety jak widać dotarłem jedynie do niepełnych informacji - byłem przekonany że to jest odpowiednik lampowej klasy A - tam tłumaczono że typowa klasa A to tylko w lampach a żeby nie wprowadzać w błąd, to firmy robiące na "tranzystorach" wzmacniacze określają to swoimi odpowiednikami.
Ok, wracam do szeregu :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#12

Post autor: darkman »

kiniek78 pisze:
23 sty 2018, 10:59
Pytanie jak to zagra z Paradigmem no i gramofonem?
No właśnie tu jest jeszcze kłopot, że tylko Ty znasz swoje pomieszczenie.
Napisałeś:
kiniek78 pisze:
23 sty 2018, 01:45
Muzyki słucham .. siedząc siedziąc przy biurku - tak więc zależy mi .. dobrze przy małym natężeniu dźwięku.
Nie wiemy jak słuchasz - ustawienie? Słuchasz Paradimów jako ustawienia dla monitorów bliskego pola i masz je biurku? Czy też nie i słuchasz w jakiejśc odległosci, rozstawie itd.. klasycznego trójkąta równobocznego.
Skosy to w zasadzie nie problem, mogą dać bardzo interesujące doznania 'kolumnowe' kwestia ustawienia, dostepnej przestrzeni oraz elementów głuszących w posiadanym wnętrzu.
Podanie rodzaju wkładki też nie było bez znaczenia - widzę AT95, zatem czy brzmienie odpowiada? Ewentualnie czegoś oczekujesz? Czy ta wkładka dla Ciebie to opisana średnica i dobra góra, tak jak lubisz?
kiniek78
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2017, 21:41

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#13

Post autor: kiniek78 »

Generalnie biurko ma póki co układ taki jak na foto - stare kolumny stały nad głową na półce, a słuchając muzyki przesiadywałem przed monitorem.
A propos trójkąta równobocznego to zastanawiałem się, czy nie dorobić po bokach "nadstawki na biurko" 2 dodatkowych półek, aby postawić na nich kolumny. Trójkąt równoboczny może nie wyjść i będzie to raczej wersja równoramienna, gdyż siedziąc przy biurku czasami trzeva kliknąc w klawiaturę lub pruszać myszką....

Zastanawiam się tylko czy wpłynie to dodatnio na scenę oraz jakość dźwięku (odsunięcie kolumn od ściany - bass reflex w paradigm'ach jest z tyłu)
Kolejne pytanie to czy zamontować takie półki pod kolumny powyżej głowy (np. na tej samej wysokości co są stare kolumny), czy dać je niżej aby były na wysokości głowy.

Poza tym wpadły mi w oko poniższe oferty luxmana:
https://www.olx.pl/oferta/luxman-l-116- ... 039869dd98
http://allegro.pl/luxman-l-85v-unikatow ... 96271.html
Choć to drugie cacko myślę, że nie będzie w moim zasięgu finansowym... Co o nich sądzicie?
Załączniki
IMG_20180125_120727.jpg
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#14

Post autor: amrowek »

możesz zrobić nadstawkę , bo tak jak te monitory to jakiego bumboxa a nie kolumny
L116 styknie jak już to lepiej L500 i dalej to 5xx, 5xx.
hm coś tak wielkiego na to biurko bym postawił
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosn ... m6Cyi.html
tylko chyba jedna z tych kolumn ma cos nie tegez z obudowa głosnika
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
kiniek78
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2017, 21:41

Re: Zakup wzmacniacza pod hitachi ht-463 (i nie tylko) oraz kolumny paradigm monitor mini v3

#15

Post autor: kiniek78 »

Pytanie tylko jak z wysokością tych dodatkowych półek? Na wysokości ucha, czy wyżej nad głową - wydaje się, że opcja nr 1 jest sensowniejsza ale guru nie jestem.

kolumny juz są zakupione: Paradigm Mini Monitor v3
i one zastapia aktualnie użytkowany wyrób z demoludów (RFT było z NRD)
ODPOWIEDZ