Co zamiast Radmora 5102-TE?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Co zamiast Radmora 5102-TE?

#1

Post autor: motown »

Podobno istnieją wzmacniacze lepsze od Radmora ;)

Chcę takiego kupić i sprawdzić czy w istocie tak jest. Zaproponujcie coś w przedziale ~3 klocków, gdyż mam już we łbie mętlik.
Niestety nie mam czasu ani możliwości zwiedzania salonów i odsłuchiwania. Polegam na Was, moi mili.

Kolumny też będę musiał wymienić. Zatem jakie kolumny do tego wzmacniacza? Cena zestawu (wzmacniacz + kolumny) nie może przekroczyć 4,5k zł. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, propozycje, ponieważ jestem zupełnie zielony w tej dziedzinie.

Buziaczki :mrgreen:
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Bergen
Posty: 62
Rejestracja: 23 lis 2011, 22:04
Lokalizacja: Wrocław

Co zamiast Radmora 5102-TE?

#2

Post autor: Bergen »

Skoro piszesz "salony" to ma być nowe.

Rotel RA-05SE i B&W 684.

Buziaczki sobie daruj.
Fonica G-8010, AT-95E, Audioquest Sidewinder, Onkyo Integra A-8250, AKG K270 Playback
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Co zamiast Radmora 5102-TE?

#3

Post autor: Robert007Lenert »

Pewnie, ze jest cala masa lepszych. Propozycja Bergena calkiem, calkiem, ale poczucie humoru juz nie calkiem :mrgreen:
Kup sobie np NAD 3020i a do niego B&W 601. Zmiescisz sie w 1500 a moze nawet w 1000. Powyzej tego sprzetu w moim odczuciu juz nie ma sie co pchac, no chyba ze slyszysz jak netoperek :D
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Co zamiast Radmora 5102-TE?

#4

Post autor: Waluch »

tu masz dobrze grającego i wydajnego Baltlaba http://allegro.pl/baltlab-epoca-1-2-i2016716013.html -2200zł

jak powiesz jakiej wielkości masz pomieszczenie w którym będziesz docelowo słuchał to dobierzemy kolumny (podłogowe lub podstawkowe)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co zamiast Radmora 5102-TE?

#5

Post autor: Wojtek »

Przede wszystkim rozwiej wątpliwości czy to ma być vintage czy nówka/względnie nówka :)

Jak podzielić kasę na wydatki? Najlepiej tak mniej więcej po połowie.

Co do kolumn to nie ten dział i wątek. Zacznij od wzmacniacza.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Co zamiast Radmora 5102-TE?

#6

Post autor: JacK »

Waluch pisze:tu masz dobrze grającego i wydajnego Baltlaba http://allegro.pl/baltlab-epoca-1-2-i2016716013.html -2200zł
Bardzo udane kopytko które mile wspominam, w dodatku krajowej produkcji. Użytkowałem go bezpośrednio przed obecnym systemem.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Co zamiast Radmora 5102-TE?

#7

Post autor: motown »

Dziękuję za odzew ;)

Tak, sprzęt ma być nowy. Tylko nowy - nie chcę sprzętu, który był w obcych, brudnych rączkach ;p
Chciałem zainwestować w coś porządnego, na lata. Oddam to potem mojemu synowi, tak jak mój ojciec dał mi Radmora :D

Zatem skupmy się na wzmacniaczu. Kolumny w innym wątku. Do wydania na całe stereo mam 4500 zł. Na wzmacniacz powiedzmy 2500, reszta na kolumny. Może być taniej, resztę wydam na winyle.

Najlepiej jeśli ten sprzęt będzie dostepny drogą wysyłkową albo gdzieś w okolicach Lublina. Dalej nie chce mi się jeździć. Poza tym, nie mam czasu. Ani nawet samochodu ;]

Serdecznie pozdrawiam,
m.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ