Gramofon do 2500 pln

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do 2500 pln

#256

Post autor: tuczi77 »

No i namieszali... :( :?
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Gramofon do 2500 pln

#257

Post autor: wiktorsam »

E tam. Jak cena jest naprawdę atrakcyjna to ja bym się chyba skusił. Jak jest to normalna cena to odpuść ;)
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do 2500 pln

#258

Post autor: tuczi77 »

Nie ma zbyt wielu ofert, nawet w historii. W tej chwili jest jakaś 1 sztuka, ale po modach za $1.500. Patrząc na spokojnie to na tym Kenie nie ma tak strasznych śladów poza tym nalotem na śrubkach. A wystarczy wejść w jakąś inną aukcje i od razu widać masakrę na zdjęciach >>PRZYKŁAD 1<< / >>PRZYKŁAD 2<< Przy nich Ken wygląda jak fabrycznie nowy.
Sprzedawców na allegro jest w zasadzie kilku i nawet jak zwiększyłem budżet to nic ciekawego dla siebie nie znalazłem :( Poczekam jeszcze, bo może trafiłem po prostu na jakąś dziurę ofertową.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gramofon do 2500 pln

#259

Post autor: Zeroqll »

wiktorsam pisze:
28 lut 2020, 11:26
Ładny ale niesprawny daje jakąś gwarancję, że nikt w nim nie grzebał, piękny, zadbany egzemplarz z Japonii równie dobrze też mógł kiedyś wyglądać podobnie jak te padliny, tylko został podpicowany. Nigdy tego nie wiesz.
Ładny, ale niesprawny, daje Ci gwarancję, że jest ładny i niesprawny. Nie wiesz czy ktoś w nim nie grzebał, czy grzebał i nie potrafił naprawić; potrafił naprawić, ale zrezygnował z braku dostępu do potrzebnych części; stwierdził że jest nienaprawialny, czy po prostu wymontował części. Nie wiesz tego. I dotyczy to wszystkich używanych sprzętów, nie tylko z Japonii. Zgodzę się z Tobą, że sprawny egzemplarz mógł być kiedyś naprawiany, ale jeżeli jest sprawny oznacza to że wszystkie niezbędne elementy do jego funkcjonowania są i działają. Jeżeli zaś był to przerdzewiały trup to w znakomitej większości wypadków zostają na nim ślady, które świadczą o wystąpieniu rdzy. Jeżeli są widoczne na kluczowych elementach takich jak łożyska ramienia czy talerza, to ja taki model sobie odpuszczam, bo może to świadczyć o korozji wewnątrz, a ta będzie miała wpływ na pracę tych elementów.

wiktorsam pisze:
28 lut 2020, 11:26
Dlatego nie jest czymś złym kupowanie sprzętu który wymagał kiedyś serwisu, o ile sprzedawca w PL zrobił to solidnie.
Zgadzam się. Pytanie czy pozostawienie skorodowanych elementów to solidny serwis?
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Gramofon do 2500 pln

#260

Post autor: wiktorsam »

Zeroqll pisze:
28 lut 2020, 17:03
Ładny, ale niesprawny, daje Ci gwarancję, że jest ładny i niesprawny. Nie wiesz czy ktoś w nim nie grzebał, czy grzebał i nie potrafił naprawić; potrafił naprawić, ale zrezygnował z braku dostępu do potrzebnych części; stwierdził że jest nienaprawialny, czy po prostu wymontował części. Nie wiesz tego. I dotyczy to wszystkich używanych sprzętów, nie tylko z Japonii. Zgodzę się z Tobą, że sprawny egzemplarz mógł być kiedyś naprawiany, ale jeżeli jest sprawny oznacza to że wszystkie niezbędne elementy do jego funkcjonowania są i działają. Jeżeli zaś był to przerdzewiały trup to w znakomitej większości wypadków zostają na nim ślady, które świadczą o wystąpieniu rdzy. Jeżeli są widoczne na kluczowych elementach takich jak łożyska ramienia czy talerza, to ja taki model sobie odpuszczam, bo może to świadczyć o korozji wewnątrz, a ta będzie miała wpływ na pracę tych elementów.
Myślałem, że nie będę musiał tego tłumaczyć, ale dobra...
Chyba nie uważasz, że kupując kieruję się tylko zdjęciami? Wyobraź sobie, że czytam też opisy uszkodzeń, informacje o pochodzeniu sprzętu i sprawdzam sprzedawcę czy jest handlarzem urządzeń audio czy po prostu postanowił np zrobić porządek w piwnicy i dany gramofon jest jednorazowym strzałem. Jeżeli opis jak i sam sprzedawca mi odpowiada to wtedy kupuję dany sprzęt. Mój ps-x75 miał dokładnie opisaną każdą usterkę dzięki czemu na 99% byłem pewien, że go naprawię. Sony ps-x65 miał opis, że się uruchamia, ale nie jest sprawdzony bo sprzedawca się nie zna i robi porządki w mieszkaniu które otrzymał po kimś z rodziny. Inne sprzęty jakie wystawił na yahoo potwierdzały tą wersję. Jak do mnie przyleciał, to po podłączeniu okazało się, że jest w 100% sprawny. Osobiście wolę kupić taniej uszkodzone sprzęty, naprawić je i mieć pewność, że będą działały kolejne kilkadziesiąt lat. Ale rozumiem, że nie każdy ma możliwości/umiejętności, żeby samemu zrobić remont, dlatego wtedy rzeczywiście zapłacić drożej i liczyć na to, że w parze z wysoką ceną idzie jakość.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gramofon do 2500 pln

#261

Post autor: Zeroqll »

wiktorsam pisze:
29 lut 2020, 23:49
Myślałem, że nie będę musiał tego tłumaczyć, ale dobra...
Chyba nie uważasz, że (...)
Słuchaj, ja nie odnoszę się bezpośrednio do Twoich zakupów, a tego co piszesz generalnie o sprzętach z Japonii i tamtejszego rynku i po prostu z Twoimi tezami się nie zgadzam.
Awatar użytkownika
mrz
Posty: 291
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:17

Re: Gramofon do 2500 pln

#262

Post autor: mrz »

Ja przepraszam, że się wtrącam w dyskusję ale też mam akurat podobne budżet i chyba nawet preferencje wizualne jak kolega tuczi77.
Listę jak widzę mam też kropka w kropkę identyczną. Ech :D

Ale dorzucam jeden nowy sprzęt - AKAI-AP-306c:
https://www.olx.pl/oferta/gramofon-akai ... 263733caff

Pojawił się teraz i jest mi jak najbardziej na rękę bo nie musiałbym podpisu zmieniać :lol:
Co koledzy myślą o tym? Mam w tej chwili Akaia AP-B20c ale jestem już zmęczony brakiem brakiem możliwości założenia normalnego headshealla.
Ten Akai na OLX traktuje jako progress w stosunku do mojego? Pytanie czy wart swojej ceny.I czy czasem powinienem coś o nim wiedzieć.

Zdarzają się egzemplarze za pół tej ceny ale wliczam koszty polerowania, serwisu i położenia forniru i już nie jest aż tak tragicznie.
Główny tor: Luxman PD-291+ AKAI AM-2400 + IFI Zen Phono + AKAI GX 725D + Chario Syntar 200
W pracy: Akai AP-B20 + Infinity RS 10b
andrycki
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2011, 12:56

Re: Gramofon do 2500 pln

#263

Post autor: andrycki »

Nie wiem czy wart jest tych pieniędzy. Ramię raczej bez regulacji VTA, więc z tym żonglowaniem headshellami i wkładkami to tak sobie. Raczej celowałbym w jakiegoś Sony serii X-50, 60. Jeżeli to ma być napęd DD. Myślę że w tej cenie dałoby się upolować. Niewiele drożej wychodzi JVC albo Denon.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 2500 pln

#264

Post autor: Wojtek »

andrycki pisze:
02 mar 2020, 20:31
Ramię raczej bez regulacji VTA, więc z tym żonglowaniem headshellami i wkładkami to tak sobie.
Bez przesady. Żonglować może - ot po prostu nie przestawi sobie wysokości podstawy ramienia.
Co jeszcze nie znaczy że użytkownik nie ma wpływu na kąt VTA, w razie potrzeby :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mrz
Posty: 291
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:17

Re: Gramofon do 2500 pln

#265

Post autor: mrz »

No właśnie się zastanawiałem nad VTA i wymiana wkładek. Wiec w sumie dzięki Wojtku za głos. Fakt, fajnie mieć możliwość regulacji ale bym przeżył bez tego. Walory wizualne są decydujące i w ich ramach poruszam się dobierając gramofon a Soniacze w nich się nie mieszczą bez modyfikacji plinty.
Główny tor: Luxman PD-291+ AKAI AM-2400 + IFI Zen Phono + AKAI GX 725D + Chario Syntar 200
W pracy: Akai AP-B20 + Infinity RS 10b
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 2500 pln

#266

Post autor: Wojtek »

Pamiętaj - jak wkładka jest za wysoka to masz problem, a jak za niska to luzik bo możesz zastosować jakiś dystans między dachem wkładki, a headshellem.

Same headshelle zresztą też mają różną grubość.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
andrycki
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2011, 12:56

Re: Gramofon do 2500 pln

#267

Post autor: andrycki »

Dla mnie ramię bez regulacji VTA to marne ramie, ale każdy ma swoje kółko zainteresowań, to takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 2500 pln

#268

Post autor: Wojtek »

andrycki, znakiem tego jakieś 90% ramion na rynku to marne ramiona :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
andrycki
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2011, 12:56

Re: Gramofon do 2500 pln

#269

Post autor: andrycki »

Taaak, a jakie to gramofony nie liczę tzw. budżetowych (tu rzeczywiście 90% nie ma), nie maja regulacji VTA. Wiele Technicsów ma, Telefunken S500/600 ma, Thorens prawie wszystkie mają, Linn ma, Rega ma, Micro Seiki, Denon, Pioneer w wielu przypadkach mają. No fakt plastik-fantastik nie ma. Ale tu gadamy o gramofonach za 2500 pln, tzw średnia półka. Jeżeli nie ma w tej cenie to chłam. Takie jest moje zdanie;)
indre
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2020, 19:13

Re: Gramofon do 2500 pln

#270

Post autor: indre »

Cześć,
Będę bardzo wdzięczna za Waszą opinię nt. poniższego gramofonu:
https://allegro.pl/oferta/zacny-technic ... 9270324427

Czy jest wart tej ceny?
ODPOWIEDZ