Gramofon do 2500 pln

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Gramofon do 2500 pln

#166

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
19 lis 2019, 09:28
To niedobrze, jak gra.
No właśnie po pierwsze to fajnie jak gramofon sam w sobie za bardzo nie gra... (napęd) po drugie różne charaktery miewają pasiaki no i różnie graj poszczególne ramiona + inaczej brzmią różne zawieszenia , także... no jak dla mnie to zdecydowanie gramofon gra.
Marvin8 pisze:
19 lis 2019, 08:38
jest wg Ciebie na naszych portalach aukcyjnych jakiś sprzedawca szczególnie warty polecenia, czy raczej lepiej się skupić na eBayu np.?
Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Tak jak Wojtek pisze, to są handlarze i jak widać na dość sporą skalę. Gramofony picują głównie z zewnątrz i mają bardzo nikłe pojęcie o samej mechanice, nie używają ich, nie słuchają na nich więc trudno nawet mowić, że te klocki są jakos solidnie przetestowane. :roll:
Dlatego też zgadzam się z :
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 09:28
Najpewniejsze sprzęty są od samych użytkowników, ale tu z natury rzeczy mamy ograniczony wybór.
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 09:28
Może inaczej: to są ludzie którzy szukają okazji w Japonii, a potem starają się to puszczać dalej. Handlarze innymi słowy.
Czasami jest perełka (kilku forumowiczów jednak skorzystało z ich oferty), a czasami lipa.
Ale jeszcze nie słyszałem o przypadku żeby Ci sprzedawcy nie przyjęli towaru z powrotem od niezadowolonego klienta.

Rozumiem że kogoś nie tylko oszukali, ale jeszcze okradli, skoro dzisiaj należy omijać szerokim łukiem?
Miałem w rękach gramofony od nich i słyszałem historie o gramofonach od nich. Jak obejrzy się dobre zdjęcia to widać, że większość modeli ma 'coś' za uszami i to nie są drobne ryski na obudowie. Nowy, albo mało wnikliwy użytkownik po prostu pewnych rzeczy nie wychwyci. Ponadto znam ich podejscie do 'serwisu' i chyba wolałbym bez takiego serwisu, ale żeby nie było coś 'naprawione' nieodwracjalnie.

Zdarzyło mi się że poznałem 'sztuki' , które kupili w JP. Ja bym takiego gramofonu nigdy nie chciał i nie kupił tak jak i auta po powodzi z USA ;P . Wielokrotnie też widziałem aukcje, na których nie były opisane jakieś tam mankamenty typu korozja itp

Dla mnie to wystarczające argumenty do omijania szerokim łukiem.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 2500 pln

#167

Post autor: Wojtek »

charliez88 pisze:
19 lis 2019, 10:42
no i różnie graj poszczególne ramiona + inaczej brzmią różne zawieszenia , także... no jak dla mnie to zdecydowanie gramofon gra.
Czym innym jest dyskusja o tym jak gra wkładka/igła X z ramieniem Y (bo to akurat ma sens i jest logiczne), a czym innym historyjki o "brzmieniu" gramofonów :)

Czekam charliez88 na jakieś zestawienie dobrych gramofonów do rocka, do jazzu, do elektroniki i do klasyki :morda:
Przerzuciłeś już tego trochę więc masz rozeznanie.
charliez88 pisze:
19 lis 2019, 10:42
Nowy, albo mało wnikliwy użytkownik po prostu pewnych rzeczy nie wychwyci.
To jest oczywiste i chyba nie wskażę sprzedawcy (handlarza) który towaru z mankamentami by nigdy nie oferował.
Ale od tego jest forum, by takie rzeczy wyłapywać :)
charliez88 pisze:
19 lis 2019, 10:42
Zdarzyło mi się że poznałem 'sztuki' , które kupili w JP.
W sensie że wyczaiłeś jak wyglądała oferta zanim sprzęt znalazł się w PL i trafił na allegro?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gramofon do 2500 pln

#168

Post autor: Zeroqll »

Na śrubie pionowej ramienia widać korozję. Na panelu frontowym również takie rudawe plamy. Gramofon na pewno był z tego czyszczony (wytarte nadruki od opuszczania i podnoszenia windy).
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 09:28
charliez88 pisze:
19 lis 2019, 01:51
Oczywiście, że gramofon gra.
To niedobrze, jak gra.
Też jestem zdania, że gramofon "gra", albo inaczej, ma wpływ na brzmienie.
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 09:28
charliez88 pisze:
19 lis 2019, 01:51
Powtórzę się: omijać zbychwro i witta szerokim łukiem.
Może inaczej: to są ludzie którzy szukają okazji w Japonii, a potem starają się to puszczać dalej. Handlarze innymi słowy.
Czasami jest perełka (kilku forumowiczów jednak skorzystało z ich oferty), a czasami lipa.
Ale jeszcze nie słyszałem o przypadku żeby Ci sprzedawcy nie przyjęli towaru z powrotem od niezadowolonego klienta.

Rozumiem że kogoś nie tylko oszukali, ale jeszcze okradli, skoro dzisiaj należy omijać szerokim łukiem?
Okazja z Japonii najczęściej oznacza gramofon niesprawny albo skorodowany. Zdrowe egzemplarze wcale nie wychodzą tak tanio, potrafią być kilkukrotnie droższe od tych pierwszych. Jeżeli mamy tego świadomość i kupujemy taki sprzęt to OK, ale często na zakup takiego egzemplarza decydują się osoby niedoświadczone. Czy taki gramofon będzie grał? Pewnie. Czy osoba, która jest nieobyta z takim sprzętem będzie zadowolona. Pewnie. Nawet z takiego w którym ramię nie jest wkręcone w łożyska, czego byliśmy już świadkami. Gdyby nie pomoc doświadczonego forumowicza pewnie ten sprzęt grałby do teraz w ten sposób. Najczęściej serwis takiego gramofonu ogranicza się do jego uruchomienia oraz wizualnego odpicowania i trzeba o tym jasno powiedzieć. Do tego dochodzi przeświadczenie że sprzęty z Japonii są super zadbane i w świetnym stanie, bo Japończycy to taki naród. W wielu rozmowach spotykałem się z takim stwierdzeniem, a gdy informowałem że największą bolączką z tamtego rynku jest korozją to najczęściej było zdziwienie i niedowierzanie. Jeszcze raz powtarzam, takie egzemplarze potrafią być kilkukrotnie tańsze od zdrowych, z czego handlarze doskonale zdają sobie sprawę i co skrzętnie wykorzystują. Zakładam, że osoby korzystające z wątków zakupowych to świeżaki, które na takie rzeczy nie zwróciłby uwagi stąd takie ostrzeżenie Karola. Z tego co wiem zna on pewne inside story odnośnie tych Panów, o którym nie będę pisał i można się go zapytać na privie o to, ale zakładam że stąd te jednoznaczne ostrzeżenie przed nimi.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 2500 pln

#169

Post autor: Wojtek »

Zeroqll pisze:
19 lis 2019, 11:02
albo inaczej, ma wpływ na brzmienie.
To że ramię czy interkonekt ma wpływ na brzmienie to nie zaprzeczam ;)
Ale co do "brzmienia" samych napędów... to już trochę inna para kaloszy.
Zeroqll pisze:
19 lis 2019, 11:02
Z tego co wiem zna on pewne inside story odnośnie tych Panów, o którym nie będę pisał i można się go zapytać na privie o to, ale zakładam że stąd te jednoznaczne ostrzeżenie przed nimi.
No ludzie kochani - skoro są jakieś niezaprzeczalne dowody na wałki to nie róbmy z tego tajemnic po kątach.

Bądźmy poważni.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gramofon do 2500 pln

#170

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
19 lis 2019, 11:17
Zeroqll pisze:
19 lis 2019, 11:02
albo inaczej, ma wpływ na brzmienie.
To że ramię czy interkonekt ma wpływ na brzmienie to nie zaprzeczam ;)
Ale co do "brzmienia" samych napędów... to już trochę inna para kaloszy.
Jeżeli pod pojęciem napęd rozumiesz silnik, talerz, plinta, zawieszenie to też ma to wpływ.
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 11:17
Zeroqll pisze:
19 lis 2019, 11:02
Z tego co wiem zna on pewne inside story odnośnie tych Panów, o którym nie będę pisał i można się go zapytać na privie o to, ale zakładam że stąd te jednoznaczne ostrzeżenie przed nimi.
No ludzie kochani - skoro są jakieś niezaprzeczalne dowody na wałki to nie róbmy z tego tajemnic po kątach.

Bądźmy poważni.
Czy one są niezaprzeczalne to nie wiem. Takie rzeczy rozstrzyga sąd. Jest relacja pewnego Pana który twierdzi, że swego czasu serwisował im te sprzęty i generalnie dotyczy tego o czym Karol pisał. Nikt tu nie pisze o robieniu wałków, po prostu sprawa dotyczy stanu pewnych egzemplarzy które oni sprowadzili.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Gramofon do 2500 pln

#171

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
19 lis 2019, 11:17
No ludzie kochani - skoro są jakieś niezaprzeczalne dowody na wałki to nie róbmy z tego tajemnic po kątach.
Niestety nie dysponuję 'niezaprzeczalnymi' dowodami 'wałków' innych niż opisywane...
Słyszałem jednak co nieco z wiarygodnych wg mnie źródeł, ale nie mam zamiaru tego tutaj wielce opisywać bo nie dotyczyło to bezpośrednio mnie. Mogę jedynie powiedzieć że utwierdziłem się w zamyśle aby nigdy od tych sprzedawców nic nie kupować.

To co chciałem napisać... napisałem, jeśli dla kogoś nie jest to wystarczający red flag to... droga wolna :roll:

Sprzedający łachy nie robi, że przyjmie zwrot prowadzi działalność, sprzedaje przez allegro więc jakieś tam prawo go obowiązuje... Zresztą opisywana na forum, nieszczęsna KP990 też została już sprzedana, nie przypominam sobie, aby były informację, że serwisujący kilkukrotnie nie trafił w łożysko mocując ramię.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 2500 pln

#172

Post autor: Wojtek »

Zeroqll pisze:
19 lis 2019, 11:28
Jeżeli pod pojęciem napęd rozumiesz silnik, talerz, plinta, zawieszenie to też ma to wpływ.
Spoko. Tym bardziej jestem ciekaw rekomendacji. Może też się podejmiesz wyzwania? :)
Myślę że wielu ludziom może to pomóc jako ważny aspekt przy wyborze pod konkretne gusta.
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 10:59
Czekam charliez88 na jakieś zestawienie dobrych gramofonów do rocka, do jazzu, do elektroniki i do klasyki
Jeśli jednak jakimś cudem nie bardzo da się takie zestawienie zrobić... no to byłbym wdzięczny jak byśmy włożyli gadkę o "brzmieniu" napędów między bajki.

To że każdy element konstrukcji gramofonu który ma wpływ na rezonans sygnałowy pozostałych elementów ma choćby mikroskopijny wpływ na finalne brzmienie to oczywista oczywistość której nie dysputuję, bo fizyki się nie oszuka.

Generalnie wierzę w zjawiska wytłumaczalne, w magię nie bardzo :)

Mimo to, bardzo chętnie poczytam rozprawy doktoranckie na temat, przykładowo, różnicy w brzmieniach (w formie zmiany na słyszalnej scenie czy paśmie przenoszenia) wynikających z różnic grubości pasków napędowych czy rodzaju zastosowanej gumy.
charliez88 pisze:
19 lis 2019, 11:44
Niestety nie dysponuję 'niezaprzeczalnymi' dowodami 'wałków' innych niż opisywane...
Słyszałem jednak co nieco z wiarygodnych wg mnie źródeł, ale nie mam zamiaru tego tutaj wielce opisywać bo nie dotyczyło to bezpośrednio mnie. Mogę jedynie powiedzieć że utwierdziłem się w zamyśle aby nigdy od tych sprzedawców nic nie kupować.
Innymi słowy - kwestia wiary.
Coś ktoś komuś kiedyś nadepnął na odcisk i "ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział".

Takich historyjek to i ja mam sporo ;)
charliez88 pisze:
19 lis 2019, 11:44
Sprzedający łachy nie robi, że przyjmie zwrot prowadzi działalność, sprzedaje przez allegro więc jakieś tam prawo go obowiązuje...
Chyba sam wiesz jak to w praktyce często wygląda i ludzie mają problemy ze zwrotem.
Szczególnie przy takich "towarach wrażliwych" z rynku wtórnego.

Ja tylko punktuję że wspomniani sprzedawcy raczej nie są znani z odmawiania prawa konsumenta i robienia problemów.

Z forumowej historii kojarzę głównie przypadek Hiper86 że coś tam było nie tak i chyba byliście też w temat zaangażowani.

Wszystko inne równie dobrze może być pomówieniem, skoro nawet głośno nie można nic mówić.
Jeśli znacie bohaterów przykrych wypadków to zaproście ich na forum, niech opiszą.

No, chyba że nikt nie chce sobie kłopotów narobić.
Ale jeśli ma takie obawy to raczej nie ma tutaj nic dobitnie jednostronnego.

Swoją drogą - rozumiem że został zapoznany jakiś serwisant handlarzy ze Śląska i "puścił parę" jaką to fuszerkę odwalał na ich zlecenie?
Można wiedzieć co to za gość i czy dalej świadczy te usługi czy też "lepiej nie mówić"?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gramofon do 2500 pln

#173

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
19 lis 2019, 13:46
Zeroqll pisze:
19 lis 2019, 11:28
Jeżeli pod pojęciem napęd rozumiesz silnik, talerz, plinta, zawieszenie to też ma to wpływ.
Spoko. Tym bardziej jestem ciekaw rekomendacji. Może też się podejmiesz wyzwania? :)
Myślę że wielu ludziom może to pomóc jako ważny aspekt przy wyborze pod konkretne gusta.
Nie chodzi o rekomendowanie czegokolwiek, tylko na zwrócenie uwagi, że to nie jest tak, że ta sama wkładka zagra na różnych gramofonach tak samo. Z własnego podwórka mogę powiedzieć, że między napędem Micro BL111, a BL101 jest różnica w brzmieniu, reszta toru, wliczając w to wkładkę, ramię, kalibrację, kable ta sama. Z czego ona wynika, zapewne z budowy, użytych materiałów, ale jak poszczególne elementy wpływają na tę różnicę nie wiem. Zestawiałem ze sobą też inne gramofony- paskowe vs DD, DD vs DD, , gdzie wspólna była wkładka i reszta toru i tu również były słyszalne różnice, ale nie jest tak że można przypisać jakiejś grupie ogólne cechy, przynajmniej ja się takiej oceny nie podejmuję. Gdzieś w głowie siedzi mi plan zrobienia plint z różnych materiałów, gdzie reszta toru, w tym napęd, zostałaby bez zmian, ale na razie czasu i chęci brak. Jeżeli kiedykolwiek zrealizuję ten pomysł to się chętnie podzielę wnioskami.
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 13:46
charliez88 pisze:
19 lis 2019, 11:44
Niestety nie dysponuję 'niezaprzeczalnymi' dowodami 'wałków' innych niż opisywane...
Słyszałem jednak co nieco z wiarygodnych wg mnie źródeł, ale nie mam zamiaru tego tutaj wielce opisywać bo nie dotyczyło to bezpośrednio mnie. Mogę jedynie powiedzieć że utwierdziłem się w zamyśle aby nigdy od tych sprzedawców nic nie kupować.
Innymi słowy - kwestia wiary.
Coś ktoś komuś kiedyś nadepnął na odcisk i "ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział".

Takich historyjek to i ja mam sporo ;)
Można to porównać z Gramofonikiem. W zdecydowanej większości ludzie są zadowoleni, ale nie jest polecany na forum, bo oferuje sprzęt wątpliwej jakości.
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 13:46
charliez88 pisze:
19 lis 2019, 11:44
Sprzedający łachy nie robi, że przyjmie zwrot prowadzi działalność, sprzedaje przez allegro więc jakieś tam prawo go obowiązuje...
Chyba sam wiesz jak to w praktyce często wygląda i ludzie mają problemy ze zwrotem.
Szczególnie przy takich "towarach wrażliwych" z rynku wtórnego.

Ja tylko punktuję że wspomniani sprzedawcy raczej nie są znani z odmawiania prawa konsumenta i robienia problemów.

Z forumowej historii kojarzę głównie przypadek Hiper86 że coś tam było nie tak i chyba byliście też w temat zaangażowani.

Wszystko inne równie dobrze może być pomówieniem, skoro nawet głośno nie można nic mówić.
Jeśli znacie bohaterów przykrych wypadków to zaproście ich na forum, niech opiszą.

No, chyba że nikt nie chce sobie kłopotów narobić.
Ale jeśli ma takie obawy to raczej nie ma tutaj nic dobitnie jednostronnego.

Swoją drogą - rozumiem że został zapoznany jakiś serwisant handlarzy ze Śląska i "puścił parę" jaką to fuszerkę odwalał na ich zlecenie?
Można wiedzieć co to za gość i czy dalej świadczy te usługi czy też "lepiej nie mówić"?
To że przyjmują zwroty to na pewno plus, tylko trzeba mieć świadomość że kupując od nich nabywa się towar podwyższonego ryzyka.

Nie byłem zaangażowany w temat gramofonu Hipera, ale to jego perypetie miałem na myśli pisząc o ramieniu.

Wypunktowałem rzeczy w konkretnych egzemplarzach o których była mowa, przy których powinna się zapalić lampka.

Jeszcze raz nawiążę do Gramofonika, u niego również nie jest nic dobitnie jednostronnego, skoro ma ponad 96% pozytywnych komentarzy.

Z tego co wiem to serwisant zerwał z nimi współpracę, a całkiem możliwe że egzemplarze które były sprawne i ludzie są zadowoleni wyszły spod jego ręki.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Gramofon do 2500 pln

#174

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
19 lis 2019, 13:46
Jeśli jednak jakimś cudem nie bardzo da się takie zestawienie zrobić... no to byłbym wdzięczny jak byśmy włożyli gadkę o "brzmieniu" napędów między bajki.

To że każdy element konstrukcji gramofonu który ma wpływ na rezonans sygnałowy pozostałych elementów ma choćby mikroskopijny wpływ na finalne brzmienie to oczywista oczywistość której nie dysputuję, bo fizyki się nie oszuka.

Generalnie wierzę w zjawiska wytłumaczalne, w magię nie bardzo
Grałem na tych samych ramionach z różnymi napędami i dźwięk jest różny. Nie są to różnice na granicy percepcji. Inaczej gra muzyka z 441 inaczej z PD300 i jeszcze inaczej z 350. Zapytaj Kutiego, który ma 441 i 444 (identyczny napęd) i używa na nich tych samych ramion.

Pytanie o gramofon do rocka to troche pytanie z kategorii czy do rocka Shure czy Ortofon. Rzecz gustu i systemu.
To są w jakimś sensie niuanse, ale w systemie, który zna się dobrze i na jakimś poziomie wychodzą...

Jakbyśmy wzięli do tych samych ramion Idlera, Directa, paska, paska z mass loaderowym talerzem to te różnice będą jeszcze większe - Direct gra zazwyczaj precyzyjniej, nieco bardziej rozdzielczo, analitycznie. Idlera nie miałem, ale z rozmów z posiadaczami wiadomo mi, że mają zazwyczaj nieco tłustszy sound , często z podbitym basem i kapitalnie sprawdzają się właśnie w rocku. Paski są zazwyczaj nieco bardziej muzykalne i płynne, harmonijne w brzmieniu... ale też musi się to wszystko spasować i z ramieniem i wkładką żeby to do kupy było czymś godnym polecenia. Nie wiem też, czy są to rzeczy, które będą jakoś mocno wychodzić w przypadku gramofonów w budżecie ok ~2000zł.

W przypadku KD 990 było bardzo mocno overall czuć jego inny charakter wg Pioneera PL 50L II, czy Duala Golden 1, czy nawet Luxmana 121, ale tutaj zmienną jest jeszcze ramię.

Niemniej nikogo nie mam zamiaru na siłę przekonywać... najlepiej sprawdzić samemu :)
Wojtek pisze:
19 lis 2019, 13:46
Innymi słowy - kwestia wiary.
Coś ktoś komuś kiedyś nadepnął na odcisk i "ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział".
Jeżeli dla Ciebie partacko serwisowane gramofony (przykład opisany przez Hipka :!: ), pordzewiałe na kluczowych elementach ruchomych(większość gramofonów na foto :!: ), kitranie takich faktów i nie informowanie o nich klienta (przykład Hipka oraz sporo z gramofonów na allegro), brak odpowiedniej wiedzy do serwisowania (moja rozmowa telefoniczna) + kolejne takie sygnały od innych ludzi to nie jest dostateczny powód, aby omijać takich sprzedawców to nie wiem co mogłoby być. :roll:

Nie mam potrzeby, żeby namawiać innych do rejestracji tutaj, albo przekazywać do informacji publicznej moje prywatne rozmowy. Dla mnie ktoś z takim podejściem lepiej żeby W OGOLE nie serwisował gramofonu, bo tego potem często nie idzie tego poprawic...

Jeżeli ktoś uważa, że to nic niepokojącego - proszę bardzo :?
Życzę szczęścia.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Marvin8
Posty: 35
Rejestracja: 18 lis 2019, 21:57

Re: Gramofon do 2500 pln

#175

Post autor: Marvin8 »

Abstrahując od tematu wiarygodności wybranych sprzedawców sprzętu na allegro, chciałbym na chwilę wrócić do właściwej kwestii, tzn. prośby o poradę odnośnie wyselekcjonowanych przeze mnie gramofonów. Otóż pojawiły się takie możliwości:
1. JVC QL-Y3F:
- https://www.olx.pl/oferta/gramofon-jvc- ... C7U6X.html
Prezentuje się to pudło świetnie, chociaż wydaje się, że cena nie jest niska biorąc pod uwagę fakt, że oferta nie obejmuje żadnej wkładki w zestawie.
Podążając tym tropem znalazłem jeszcze - od użytkownika wojtekxxx - coś takiego:
- https://allegro.pl/oferta/gramofon-jvc- ... 8451839477
Tu cenowo jest lepiej, widać, że z zewnątrz został odpowiednio odpicowany, wkładka JVS Z 1 w zestawie, chociaż nie działa jedna z automatycznych funkcji.
3. Technics Sl-5300
- https://www.olx.pl/oferta/technics-sl53 ... 8646910363
Tu gramofon najtańszy, a opcja o jakiej myślałem to zakup bez wkładki i dołożenie kilku stówek do zestawu i montaż czegoś nowego.
Chociaż patrząc wizualnie, to ta konstrukcja jakaś taka surowa biorąc pod uwagę wcześniejsze opcje.

Pomożecie ?
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gramofon do 2500 pln

#176

Post autor: Zeroqll »

Marvin8 pisze:
19 lis 2019, 17:53
1. JVC QL-Y3F:
- https://www.olx.pl/oferta/gramofon-jvc- ... C7U6X.html
Prezentuje się to pudło świetnie, chociaż wydaje się, że cena nie jest niska biorąc pod uwagę fakt, że oferta nie obejmuje żadnej wkładki w zestawie.
JVC mają bardzo dobre napędy, tu dodatkowo jest ramię z możliwością regulacji wysokości. To był podstawowy model z tej serii. Jedyną bolączką może okazać się mechanizm automatyki sterowany mikroprocesorem, który może być problematyczny w ewentualnym serwisowaniu. Co do ceny to wydaje się ona wysoka, ale może czasami warto dopłacić do bardzo ładnie wyglądającego i sprawnego egzemplarza. Poza tym warto negocjować.
Marvin8 pisze:
19 lis 2019, 17:53
Podążając tym tropem znalazłem jeszcze - od użytkownika wojtekxxx - coś takiego:
- https://allegro.pl/oferta/gramofon-jvc- ... 8451839477
Tu cenowo jest lepiej, widać, że z zewnątrz został odpowiednio odpicowany, wkładka JVS Z 1 w zestawie, chociaż nie działa jedna z automatycznych funkcji.
Czy chcesz kupić gramofon który nie jest w pełni sprawny? Mechanizm sterowania ramienia oparty jest na mikroprocesorze. Naprawa może okazać się trudna, kosztowna lub niemożliwa.
Marvin8 pisze:
19 lis 2019, 17:53
3. Technics Sl-5300
- https://www.olx.pl/oferta/technics-sl53 ... 8646910363
Tu gramofon najtańszy, a opcja o jakiej myślałem to zakup bez wkładki i dołożenie kilku stówek do zestawu i montaż czegoś nowego.
Chociaż patrząc wizualnie, to ta konstrukcja jakaś taka surowa biorąc pod uwagę wcześniejsze opcje.
Gramofon solidnie zbudowany, dobry napęd, o dość rozbudowanej automatyce, ramię bez możliwości regulacji wysokości, prawdopodobnie brak oryginalnej maty. Cenowo to żadna okazja.
Marvin8
Posty: 35
Rejestracja: 18 lis 2019, 21:57

Re: Gramofon do 2500 pln

#177

Post autor: Marvin8 »

A cenowo ten Technics to podobna półka do Sony PS-X45 ?

Mam możliwość kupna utrzymanego egzemplarza za parę stówek z wkładką Sony XL 20.
Pełen automat, wszystko sprawne.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Gramofon do 2500 pln

#178

Post autor: Lukasz31 »

Marvin technics lepszy. Ale to wątek o gramofonach do 2500 a nie 600pln więc albo przenieś wątek do odpowiedniego albo wybieraj modele w tej cenie.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 2500 pln

#179

Post autor: Piterski »

Czy to koniecznie musi być automat.
Nie bierze kolega pod uwagę gramofonów manualnych, przykładowo:
https://allegro.pl/oferta/kenwood-kd-70 ... d6604cf017
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Gramofon do 2500 pln

#180

Post autor: charliez88 »

Marvin8 pisze:
20 lis 2019, 09:23
A cenowo ten Technics to podobna półka do Sony PS-X45 ?

Mam możliwość kupna utrzymanego egzemplarza za parę stówek z wkładką Sony XL 20.
Pełen automat, wszystko sprawne.
W Twoim budżecie można upolować X50/X60. Wygladaja jak wygladaja, ale to świetne gramofony.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
ODPOWIEDZ