Gramofon do 2000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Gramofon do 2000 zł

#331

Post autor: jaca1970 »

Etam pisze:
06 gru 2022, 11:31
poczekaj cierpliwie dozbieraj
taki jest plan...

wczoraj, jak zobaczyłem model i cenę to się najarałem się jak rolnik na dotacje i dostałem letkiego ciśnienia,
- a trzeba uważać na zdrowie... na szczęście forum szybko mnie reanimowało :pray: dzięki raz jeszcze szanownemu gronu

a gramofon pewnie się sprzeda - cena skusi
...

i za chwilę pojawi się ktoś nowy na forum z prośbą o pomoc...: " Koledzy kupiłem gramofon JVC i nie mogę go ustawić ..."

ale to nie będę ja ;)
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15140
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 2000 zł

#332

Post autor: darkman »

jaca1970 pisze:
06 gru 2022, 11:57
i za chwilę pojawi się ktoś nowy na forum z prośbą o pomoc...: " Koledzy kupiłem gramofon JVC i nie mogę go ustawić ..."
Jaca już wczoraj miałem to napisać, pewnie się nie za długo dowiemy co mu było.
Myślę, że dobrą decyzję podjąłeś, zwłaszcza że daleko masz do oględzin.
W cołkości sie niy trŏp ino czekej po leku.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Gramofon do 2000 zł

#333

Post autor: zelazny »

Darkman, ilość postów nijak się przekłada na ich jakość.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15140
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 2000 zł

#334

Post autor: darkman »

zelazny pisze:
06 gru 2022, 13:19
Darkman, ilość postów nijak się przekłada na ich jakość.
I kto to mówi? :lol:
Mój drogi kolego, ilość postów przekłada się na aktywność i samo pozycjonowanie forum.
Co do jakości, to zobacz Łaskawco swoje w temacie ustawiania poziomu gramofonu, albo i kosmetyczno szczotkowym.
No basta zresztą. Daleki jestem od zrobienia Tobie przykrości Stary.

Jednak jeśli się Tobie wydaje, że na obrazinach własnych i pewnej koleżeńskiej atencji połączonej z tolerancją, którą się Ciebie obdarza, możesz więcej to czeka Cię srogi zawód.

Nie każdy może mnie obrazić. Już Ci to kiedyś pisałem Seba ale Ty nie możesz. Odmawiam Ci tego przywileju.
Zrzuć sobie mnie do ignorowanych, będziesz miał komfort nie czytania moich postów. Kolego były, ja jestem normalnym facetem. Czuję tak jak Ty, wiele kwestii mnie również dotyka, obchodzi, boli, wzrusza i zadowala. Tak normalnie, jak wszystkich.
Z jakiego powodu zatem wpadasz tu jak Filip z Konopii z personalnym przytykiem, bronisz mi wymiany zdań i choćby grzeczności z kolegami? Kim jesteś by mieć do tego prawo? Zadaj sobie proszę to pytanie na spokojnie i w łagodności serca.
Pisano to już Tobie tutaj wielokrotnie - myśl nim coś napiszesz, przeczytaj dwa razy i jeśli głupie, skasuj.
Wydaje się Tobie, że jestem tarczą darta i możesz sobie rzucić kolcem gdy humor zły, ot tak dla podereperowania własnego ego?
Nie bracie. Pomyłka. Jestem normalny. Mnie też boli! :cry:
Po prostu jest mi przykro, bo nie jesteś tu od wczoraj, nie jesteś nowym któremu wolno więcej. Tobie nie wolno.

Nadepnąłem Ci na odcisk? Gdzie?
- grzecznie podziękowałem za odmowę pomocy w kwesti zakupu płyty, bo rozumiem zbędny kłopot ceniąc sobie zresztą asertywność, która jest dla mnie całkowicie zrozumiała. Czyż nie?
- poparłem kolegów postulujących powrót do aktywności? (bo uważam, że ów Twój pobyt tutaj ma jednak swoją wartość dodaną)
- Stary, tyle lat się znamy, że nie rozumiem tego przytyku. Po co Ci to? Czujesz się lepiej krytykując mój towarzyski wpis?
- chciałbym więcej, ot pochwalić np recenzje płyt Twojego autorstwa, niestety jestem na to zbyt mały. Nie dorosłem po prostu do aklamacji krótkich i treściwych wpisów "wspaniała płyta", jestem zbyt głupi by ogarnąć percepcyjnie tę głębię przekazu płynącą wprost z duszy. Ona tak wiele mówi o muzyce, że mnie to przerasta i aż zatyka. Nic złego w tej "wspaniałej płycie", ot muzyka jako prawdziwa sztuka nie wymaga potoku słów. Zupełnie mi to nie przeszkadza, choć w tym kontekście nie pozostawia innej drogi jak przesłuchanie własne.

Ten wpis świadczy o Tobie. Nie o mnie. Odwróć sytuację. Jakbyś się czuł gdybym to ja w ów sposób się odezwał do Ciebie.
Wiesz Sebastianie, ktoś musi Ci to wreszcie powiedzieć. Ty się nie nadajesz na cenzora cudzych wypowiedzi. Wykrzesaj w sobie trochę empatii, tolerancji i uśmiechu. To na pewno pomoże.

To nie prawda, że jesteś samotny. To wygodny wybieg. Nie jesteś. Masz rodzinę,pracę, kolegów i przyjaciół. Fantastyczną kolekcję drogich płyt, bo tak sobie wymyśliłeś. Doceń sam siebie. Nie potrzebujesz do tego socjotechniki deprecjonowania innych.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Gramofon do 2000 zł

#335

Post autor: zelazny »

Podczas czytania postów, włada mną to somo uczucie, kiedy czytam dane osobowe forumowego konta. Nie wiedziałem, że jest taka opcja, chętnie skorzystam.
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Gramofon do 2000 zł

#336

Post autor: jaca1970 »

Panowie, święta idą... prądu szkoda

zróbcie kreskę pod

i już
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Gramofon do 2000 zł

#337

Post autor: pawelgrab »

No i co szlachta ten JVC QL-Y3F miał być rozdrapany żywcem a wisi :? :
https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-jv ... bserved_ad

Poczytałem to ładny opis:
Oryginalna pokrywa gramofonu jest trochę matowa z racji lat - a może wyłowiona z morskiej kipieli, nie bardziej wyrwana z piasków Sahary,
jest w bardzo dobrym stanie - jeżeli ze szrotu to faktycznie,
Ramie gramofonu jest lekko wgniecione - przecież muśnięte piórkiem - nie przełamane,
Gramofon posiada oryginalny lakier - jak każdy samochód składak od handlarza,
z tyłu gramofonu była mała naprawa w postaci malowania uszczerbku rogu - no tu się muszę zgodzić trzy rogi opierdolone a jeden wygląda na cały :think: ,
gra naprawdę fajnie i jest w bardzo dobrym stanie - sprzedający miał zajęcia z socjotechniki bo powtarza "w bardzo dobrym stanie" a te "gra" to gra słów chodzi pewnie o to, że kręci talerzem,
Na ewentualne pytania chętnie odpowiem - dla Jacy powiedział "jest duże zainteresowanie i pewnie bez wysyłki się sprzeda" czyżby koszta wysyłki przekraczały faktyczną wartość produktu :lol: :?:


nie żebym się czepiał ale fajna ta oferta :mrgreen:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Gramofon do 2000 zł

#338

Post autor: jaca1970 »

pawelgrab pisze:
07 gru 2022, 22:51
dla Jacy powiedział
Raz jeszcze dzięki z uwagi i zdjęcie z zaznaczonymi usterkami - nie widziałem wszystkich od razu
...
ale...

Paweł - to była normalna rozmowa - od wielu wielu lat pracuje z ludźmi i szulera wyczuje jak "Hart Afgański" - na kilometr

wg. mnie:

Gość sprzedaję to co ma, zaprasza do chaty na odsłuch - myślę że nie chce ordynarnie kogoś wyjeba.... na minę.

Mówił coś o docisku płyty co narozrabiał w środku, chyba w trakcie transportu z England - możliwe ?
( no ale już z tyłu ten docisk nie poobijał... może zapakowali ciulato z dociskiem w środku i wysłali kurierm z wyspy, h... wie :) )

jeśli mimo tego co widzimy reszta "działa" i nawet to dobrze gra - to pytanie jest inne ciekawe: ile taki sprzęt jest warty ?

zero ? nie 500 ? 1000 ? 1500 ? kupić by naprawić ?

P.S. ja bym chyba do 1500 brał... i zakładał naprawę,
( obity tył bym po stolarsku ogarnął, pokrywy już umiem polerować )

dobrze? źle ?
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1687
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Gramofon do 2000 zł

#339

Post autor: MacPhisto »

No ramię dostało lub zostało wygięte. Zawsze jest opcja dla negocjacji bo może się okazać, że ramię trzeba wymienić. Może sama rurķa może coś jeszcze, kit go wie co się zadziało w środku. Po fotkach widać, że ktoś go rozkręcał więc pytanie czy coś naprawili czy stwierdzili, że nie wiedzą jak naprawić i skręcili. Po tym jak potraktowali śrubę obstawiam, że nie wiedzieli co i jak ;). No zagwostka nie powiem bo sprzęt fajny tylko pytanie ile wyprowadzenie go będzie kosztować.
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
czarekd
Posty: 27
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:00

Re: Gramofon do 2000 zł

#340

Post autor: czarekd »

Cześć,

Myślicie, że poniższy gramofon wart jest swojej ceny?

Technics SL 1410 mk2
https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-te ... ObqIO.html

pozdrawiam
Czarek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 2000 zł

#341

Post autor: Wojtek »

Zamontowana wkładka jest "od czapy", ale cena raczej OK na te czasy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
czarekd
Posty: 27
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:00

Re: Gramofon do 2000 zł

#342

Post autor: czarekd »

Dzięki za odpowiedź.

Obecnie mam już lekko przetyranego technicsa SL-QD3 z wkładką technics P34. Myślisz, że odczuję różnicę, czy lepiej zanieść stary sprzęt do odświeżenia/uregulowania i zainwestować w droższą wkładkę?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 2000 zł

#343

Post autor: Wojtek »

Cóż, gramofon z 1/2'' da Tobie szerszy wachlarz możliwości. Fajne wkładki T4P istnieją, ale trzeba się naszukać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kubers74
Posty: 16
Rejestracja: 05 sie 2017, 09:19
Gramofon: Dual CS 601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 2000 zł

#344

Post autor: kubers74 »

Wojtek pisze:
13 gru 2022, 23:54
Zamontowana wkładka jest "od czapy", ale cena raczej OK na te czasy.
No właśnie, ceny w obecnych czasach są mocno podniesione... A wobec tego tenże Telefunken? https://m.olx.pl/d/oferta/telefunken-s6 ... ewActive=1 ? 🙂🙃
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gramofon do 2000 zł

#345

Post autor: rafikdm »

Jeżeli pisze prawdę o pracach przy nim to:
Warto
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
ODPOWIEDZ