Yamaha TT-400

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
rolf_1
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:50

Yamaha TT-400

#1

Post autor: rolf_1 »

Jak oceniacie model gramowfonu z tematu?

Czy jest warty uwagi czy lepiej kieorować się w Duala 505-2,3 lub 604?
Rafcio
Awatar użytkownika
Majale
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2011, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Yamaha TT-400

#2

Post autor: Majale »

Ostatni tani model z produkcji Yamahy. Plinta plasticzana, automat. Rewelacji nie ma, ale najgorszy też nie jest. Orginalną wkładkę warto zmienić na jakiegoś taniego Ortofona lub AT. Jak dla mnie wart max 200zł. Na Alle jest wystawiony TT300 za ponad 300zł, facet będzie musiał mocno się modlić żeby ktoś to kupił :)
rolf_1
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:50

Re: Yamaha TT-400

#3

Post autor: rolf_1 »

Dzieki za odp.

Ja słysze od sprzedającegp że ma zamiar zabrać odemnie 200zł, ale jak dla mnie jes wart max. 150zł.

Może się skusi - ale rozumiem szału nie ma ?

To ogólnie ma być nasz pierwszy adapter i nie chcęgo za chwilę zmieniać. Nie będę żałował zakupu? :-)

Zastanawiam się jeszcze nad SONY PS-T30 ? Co myślisz na ten temat ?
Rafcio
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Yamaha TT-400

#4

Post autor: eenneell »

Dlaczego Yamaha i Sony :!: :?:
PATRZ w "zakupach" - "gramofon do 200zł"- 300zł itd są propozycje :idea:
Rada :!: 1. Popatrz sobie np na paski do gramofonów!, ceny wkładek , igieł -nowych...
2. Zwracaj uwagę na "relacje" cena gram + wkladka, igla!
Czasem kupić warto "drogi" gramofon z dobrą wkladką (dla wkladki), a czasem okazyjnie tani ( do 100zl?) ze starą igłą i zainwestowac w nową! (100- 200zł i więcej)
Ja nie wierzę sprzedawcom (generalnie) w super jakość igły :!: ( większość gram to "wystawki" niemieckie)
Na TYM forum to częste pytanie -jaki gramofon? - Ale wcześniej warto sobie poanalizowac co "ma wzięcie". a co nie- i ogólnie poszperać w internecie- (np na aledrogo) :idea:
Tu spotkasz "fanów" manualu i totalnej automatyki- wszyscy mają swoje racje!
Ja należę do "fanów" pełnej automatyki ( dla wygody np - funkcje; start, stop, "repeat" etc).

Ciekawe będą odmienne zdania :!:
Awatar użytkownika
Majale
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2011, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Yamaha TT-400

#5

Post autor: Majale »

Ja akurat jestem fanem Yamahy :) i posiadam ten model, żeby nie było pomówień, nie mam zamiaru sprzedawać. Swoją kupiłem 1,5 roku temu za 140 zł. Zostawię go sobie jako eksponat. Seria PF i GT niestety jak na razie jest poza moim zasięgiem.
Co do igieł to się zgadzam. To jest pierwsza rzecz którą należy na dzień dobry wymienić zwłaszcza w sprzęcie kupionym na Allegro.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Yamaha TT-400

#6

Post autor: eenneell »

Oooo! !
Znalazł się Fan Yamahy :)
Majale! jestem "fanem ""Y". ale ogólnie :oops: nie w gramofonach :oops: bo tak wyszło :!:
W wątku:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=779
poruszyłem ten temat, którą "Yame- gram" wybrac :?: - o gramofonach yamahy niewiele znalazłem :!:
No to ciekaw jestem opinii (np. na jaki model polowac???)
pozdro
Awatar użytkownika
Majale
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2011, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Yamaha TT-400

#7

Post autor: Majale »

Ja mam cały zetaw z serii 930, dość długo kompletowałem.
Natomiast co do Twojego pytania, to ja bym brał P-520 lub z serii 700, ewentualnie coś z lat 70. ale nie z Allegro, chore ceny. A co do innych modeli to PF 800 lub 1000, albo GT 2000, ale te były tylko na rynek japoński. Seria GT była najwyższa jesli chodzi o Yamahę.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Yamaha TT-400

#8

Post autor: eenneell »

:!: seria 930 :!: Wysoka "półka" :) ("pozazdrościc" :oops: i pogratulować :!: )
Co do gramofonow; wybrałem inną drogę ;) (niepopularną na tym forum- b&o :mrgreen: )
Awatar użytkownika
Majale
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2011, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Yamaha TT-400

#9

Post autor: Majale »

A dziękuje.
Zbytnio się nie orientuje, ale coś mi się kojarzy że w tym przypadku płaci się za dizajn ;)
Robię powoli przymiarki żeby coś samemu wystrugać.
Ciekawe kiedy Wojtek nas opieprzy za OT ???
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Yamaha TT-400

#10

Post autor: eenneell »

Majale pisze:Robię powoli przymiarki żeby coś samemu wystrugać.
:?: :?: :?: :?:
Majale pisze:w tym przypadku płaci się za dizajn
Design :?: troszkę! ale jakość jest "powalająca" :!: (mechanika, precyzja etc,) na razie nie żałuję :!:
Na Beogram'ie 1000 słucham sobie "78", a na 2000 "reszty" ( razem 100zł- bez igieł i wkladek :!: - ale na to można wydać fortunę :!: :!: :!: - Dual 1254 - sprawny-- postumentem pod B&O 1000 :mrgreen: )
Wojtek na wakacjach :?: więc zrobiliśmy szybki "OT" ;) :oops: :D :lol:
Awatar użytkownika
Majale
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2011, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Yamaha TT-400

#11

Post autor: Majale »

No to byłem kiepsko zorientowany :D świadomie napisałem dizajn :D
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Yamaha TT-400

#12

Post autor: eenneell »

Dizajn, czy design nie ma to znaczenia :!:
Ale co ma znaczyc te ww tekst :?:
Wiem :!: jest ta OT, ale jak kota nie ma to myszy,,,
czyli
Majale pisze:Robię powoli przymiarki żeby coś samemu wystrugać.
i jak to rozumieć :?: :idea:
Awatar użytkownika
Majale
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2011, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Yamaha TT-400

#13

Post autor: Majale »

W zeszłym roku miałem okazję zobaczyć i usłyszeć Ad Fonte Andrzeja Analogowego, no i od tamtej pory łazi mi po zwojach myśl, żeby zrobić sobie gramofon. Na dwóch ramionach, jedno już mam, gotowiec z Thorensa, a drugie będzie 14".

Rolf_1 bierz tą TT a jak się zarazisz konkretnie, to wtedy poszukasz sobie coś innego.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Yamaha TT-400

#14

Post autor: Wojtek »

Żeście cwaniacko wykorzystali moją nieobecność ;) Ale jako takiego problemu nie ma, więc nie ganię ani nie ciacham wątku :)

Co do tematu:
Moim zdaniem lepiej byłoby skierować się w stronę wspomnianych na początku Duali.
Jeśli chodzi o konfrontację Yamaha TT-400 vs. Sony PS-T30 to ja w tym wyścigu spokojnie postawiłbym swoje pieniądze na Sony PS-T30 :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
rolf_1
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:50

Re: Yamaha TT-400

#15

Post autor: rolf_1 »

Majale pisze:W zeszłym roku miałem okazję zobaczyć i usłyszeć Ad Fonte Andrzeja Analogowego, no i od tamtej pory łazi mi po zwojach myśl, żeby zrobić sobie gramofon. Na dwóch ramionach, jedno już mam, gotowiec z Thorensa, a drugie będzie 14".

Rolf_1 bierz tą TT a jak się zarazisz konkretnie, to wtedy poszukasz sobie coś innego.
I zgodnie z Twoją sugestią od środy stałem sie szczęśliwym posiadaczem Yamahy TT :).
Jest to mój pierwszy gramofon więc zapewne nie mam duzego doświdczenia w tym, ale jak na chwile obecną jetem z niego bradzo zadowolony.
- stan wizualny - idelany /bak rys, otrać, pęknięć itp/mam wrażenie że sprzet stał a nie grał
- potwierdziła isę informacja że igła jest w stanie bardzo dobrym
- trzyma bardzo ładnie obroty /pasek nie jest wyciagniety/
- z moim ampem Sonym STR 890 QS gra lepiej niż ładnie /ale to zapewne subiektywna ocena/
Kupiłem już dwa winylki i powiem że jak usłyszałem "Another days in paradise" Collinsa to mnie powaliło, płyta CD już pójdzie w odstawkę.
eenneell pisze:Dlaczego Yamaha i Sony :!: :?:

:!:
... ponieważ Duale które obserwowałem na allegro konczyly się wg zbyt wygórowanym cenami nieadekwatnymi do historii z allego oraz faktycznego stanu sprzedawanych gramofonow. kolejna sprawa to w przypadku Sonego sprzedający deklarował obniżkę ceny a w przypadku Yamahy mogłem jej odsłuchać i obejrzec w dniu zakupu bo klient z Lublina.
Klient wzbudził zaufanie, Yamaha zagrala pięknie de facto wiedział Kolo co za płytkę zapodać bym ja zmiękł i ostatecznie zakupiłem TT za 200zł.

Nie wiem czy to dużo czy też mało jak na ten model, wiem że jestem w chwili obecnej zadowolony.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

P.S. Nawet nie zdawałem sobie sprawy że aż tak się rozwinie ... :-)
Rafcio
ODPOWIEDZ