Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#31

Post autor: marekw 76 »

Właśnie dostałem info, że MH już nieaktualny... Problem rozwiązał się sam :lol:
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#32

Post autor: KUTI »

Pitolisz.... bo jeszcze nie wiesz co można osiągnąć i ile to daje frajdy. Już trzy razy miałem docelowy gramofon :morda: po prostu sam jeszcze nie wiesz czego szukasz i w czym przebierasz. Uwierz, że ograniczeniem jest tylko kasa i fantazja ;)
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#33

Post autor: KUTI »

Nie widziałem Twojego ostatniego posta, więc życzę zadowolenia ;)
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#34

Post autor: Regsoft »

marekw 76 pisze: Z kolei dla mnie AF to cudo.
No to chyba sprawa jest jasna. Można się spierać o kwestie muzyczne, rozwiązania techniczne itd. ale w większym lub mniejszym stopniu (tu chyba głównie) człek kupuje oczami. Dla mnie jest zbyt bezwzględny ergonomicznie (da się kupić pokrywy przed kurzem? ma chociaż autolift z wyłączeniem silnika na końcu płyty? szybkość rozkręcania/hamowania talerza? żywotność paska? itd.) no i z tego co słyszałem ramię przeznaczone do wkładek o wysokiej podatności. W ogóle to jak żyć bez dwóch gramofonów albo przynajmniej ramion? Z drugiej strony muszę przyznać, że taki nowy, odkurzony, nabłyszczony AdFontes prezentuje się świetnie! Oj będziesz chyba miał sporą frajdę. Gratuluje ! :mrgreen:
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#35

Post autor: marekw 76 »

Regsoft pisze: Oj będziesz chyba miał sporą frajdę. Gratuluje ! :mrgreen:
Dziękuję
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#36

Post autor: Myszor »

Jak zakupisz i odsłuchasz o napisz tu o wrażeniach.

Klin - Niemen to taki polski Prince. Dlaczego miałby się nie podobać? Ja zasłuchuję się ostatnio w Wodeckim z Mitchami. Klasa. Wpadnij to pozyczę.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#37

Post autor: darkman »

No i po sprawie. Wiele radości ze sprzętu życzę.
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#38

Post autor: marekw 76 »

Dzięki wszystkim za wpisy...
AF wkrótce będzie się robić ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#39

Post autor: Wojtek »

Niektórzy koledzy trochę na siłę chcieli przekręcić Marka na "słuszną drogę", choć ja wiem że to dla jego dobra, a nie żeby go zirytować ;)

Starszy gramofon praktycznie zawsze idzie odnowić, tak od strony mechaniczno-elektronicznej jak i wizualnej. Mało tego, możemy go jeszcze zmodyfikować pod własne upodobania wizualne (inna plinta itd.). A i tak wyszłoby taniej.
Ale wiadomo, z czymś takim jest więcej roboty niż zakup gotowca.

To że klasyki "w stanie idealnym" przekraczają wartość obydwu "kandydatów" powinno być bardzo wymowne dla potencjalnego kupującego, a nie odstraszające :morda:

Jeśli chodzi o "prawdziwą wartość" Music Halla to chyba lepiej nie zadawać pytania ile kosztują podzespoły Ad Fontesa :morda:
Tego nie da się w taki sposób obiektywnie porównać.

Skoro okazji już nie ma to pozostaje cygan.

Generalnie cygan ma wielu fanów, ale od siebie dodam że też coraz więcej ludzi którzy w Ad Fontesie upatrywali właśnie "docelowy gramofon"... już go sprzedali i nie patrzą za siebie z łezką w oku ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#40

Post autor: marekw 76 »

Wojtek pisze: Niektórzy koledzy trochę na siłę chcieli przekręcić Marka na "słuszną drogę", choć ja wiem że to dla jego dobra, a nie żeby go zirytować ;)
Powiem szczerze, że nikomu nie udało się mnie zirytować.
Chciałem gotowca bo nie miałem ochoty na odnowy, przeróbki itp a i żona zaakceptowała wydatek :)
Wojtek pisze:
Jeśli chodzi o "prawdziwą wartość" Music Halla to chyba lepiej nie zadawać pytania ile kosztują podzespoły Ad Fontesa :morda:
Pewnie masz rację ale kiedy sprzedają nówkę sztukę za 3600 z wkładką za ponad 2 koła to musisz przyznać, że to zastanawiające...
Wojtek pisze: To że klasyki "w stanie idealnym" przekraczają wartość obydwu "kandydatów" powinno być bardzo wymowne dla potencjalnego kupującego, a nie odstraszające :morda:
Zgadza się ale nie spotkałem za 3k nic co by mnie urzekło... Niestety nie mam Twojej wiedzy więc będę się uczyć na własnych błędach
Wojtek pisze:
Generalnie cygan ma wielu fanów, ale od siebie dodam że też coraz więcej ludzi którzy w Ad Fontesie upatrywali właśnie "docelowy gramofon"... już go sprzedali i nie patrzą za siebie z łezką w oku
Mam tego świadomość ale mam nadzieję, że moja osoba zasili grono fanów.
Mimo wszystko bardzo dziękuję wszystkim Wam za wpisy.
AF będzie ze mną pod koniec wakacji a wtedy z pewnością opiszę wrażenia.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#41

Post autor: Wojtek »

marekw 76 pisze:Pewnie masz rację ale kiedy sprzedają nówkę sztukę za 3600 z wkładką za ponad 2 koła to musisz przyznać, że to zastanawiające...
Wiesz, ja nie wiem co ty znalazłeś i czy to była promocja dystrybutora czy zakup z rynku wtórnego, ale skoro "była i zniknęła" to ciężko tu mówić o jakimś stałym dealu. Różne rzeczy się zdarzały. Dlatego nie, nie muszę przyznać, że to zastanawiające.
marekw 76 pisze: Niestety nie mam Twojej wiedzy więc będę się uczyć na własnych błędach
Z taką postawą można by zadać pytanie do czego potrzebne są rady na forum w takim razie :morda:

Ale spokojnie, rozumiem Ciebie i dlaczego tak, a nie inaczej :)

Też ubolewam że nie ma nic "po środku" i mamy z jednej strony używane klasyki, a z drugiej nówki sztuki z marnym stosunkiem cena/jakość, w większości wypadków.

Zasadniczym plusem Fontka jest długie ramię i to trzeba mu oddać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#42

Post autor: darkman »

Wojtek pisze: Dlatego nie, nie muszę przyznać, że to zastanawiające.
No ja również. Częstokroś zdarza mi się sprzedawać coś poniżej realnej wartości bo po prostu nie chcę tego mieć. Drugiego dna bym się nie doszukiwał na siłę.
Jednocześnie warto brać pod uwagę to co napsał Misse. Igła do oferowanej wkładki kosztuje sporo, a poniżej 1500, nową b.trudno ją dostać.
Wojtek pisze: Zasadniczym plusem Fontka jest długie ramię i to trzeba mu oddać.
Niewątpliwie. I to jest constnas. Jeśli ktoś takie chce mieć. Kwestia uwarunkowań i wyborów bez względu na opinie, zalety, jakość itp.
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#43

Post autor: marekw 76 »

Cześć.
Miałem się odezwać gdy AF dotrze więc robię to.
Jest ze mną już kilka miesięcy więc mogę już napisać coś ze spokojną/zimną głową.
Generalnie porównanie go z AT LP120 posiadanym wcześniej byłoby nie na miejscu. Jednak jako, że tylko do takiego (bezpośredniego) porównania mogę się odnieść to napiszę, że AF to lata świetlne od AT.
Ta sama wkładka (póki co wciąż shure m97xe) brzmi zupełnie inaczej.
Na AF jest dynamika, szczegóły i muzykalność których wcześniej poszukiwałem.
Całe gadanie o tzw "upierdliwości" AF związanego z obrotami, ustawieniami wkładki to jak dla mnie bzdury.
Owszem, czasem trzeba skorygować obroty ale TYLKO przed odsłuchem a wkładka ustawiona raz, siedzi aż do ewentualnej wymiany.
Reasumując znalazłem to czego szukałem i już nie rozglądam się za innym gramofonem.
AT sprzedam a Wam wszystkim bardzo dziękuję za rady.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Marek
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#44

Post autor: Myszor »

No i git. Enjoy the music :)
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#45

Post autor: marekw 76 »

Thanks :D
ODPOWIEDZ