Nowy gramofon + dodatki

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Panmaxior
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2016, 23:04

Re: Nowy gramofon + dodatki

#16

Post autor: Panmaxior »

Jak tam Pani koleżanko gra coś :violin: ? ?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2016, 17:15 przez Panmaxior, łącznie zmieniany 1 raz.
Mikaragu
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2016, 22:56

Nowy gramofon + dodatki

#17

Post autor: Mikaragu »

@PanMaxior
Pani Koleżanko jak już:P
Niestety nie gra (sprawy rodzinne oddaliły temat), ale w międzyczasie dostałam w prezencie zestaw głośników logitech z906 - wiem, wiem, słabo, ale na początek musi wystarczyć. Także będę musiała dobrać coś do nich (jak dobrze zrozumiałam oprócz gramofonu potrzebuję przedwzmazniacz) i zdecydowałam się szukać używanego sprzętu "po taniości" i z czasem wymieniać na lepsze klocki, jeśli mi się spodoba.
Czy na allegro, albo w Warszawie, znacie/polecacie jakichś sprzedawców-pasjonatów, którzy porządnie przygotowują sprzęt i dają na niego gwarancję mimo, że jest używany?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3761
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nowy gramofon + dodatki

#18

Post autor: Obywatel »

Mikaragu, jeśli chcesz gramofon od dobrego serwisanta czy - jak to ujmujesz - "sprzedawcy-pasjonata", to zapomnij że będzie po taniości. Gramofony po serwisie kosztują 2 - 3 razy drożej od takich wygrzebanych z piwnicy i przetartych ścierką.

Można jeszcze polować na okazje od prywatnych użytkowników mających sprzęt w ciągłej eksploatacji i chcących wymienić go na coś lepszego. Wówczas można trafić w rozsądnej cenie w pełni funkcjonalny gramofon. Ja 5 miesięcy temu sprzedałem tak swojego Technicsa SL-231 - poszedł za jedyne 350 zł.

I jeszcze raz przypominam - nie dobieramy gramofonu pod wzmacniacz / głośniki - jeśli już to odwrotnie. Na chwilę obecną przyjmij taką optykę, że te głośniki to zło konieczne i najsłabsze ogniwo toru. Absolutnie nie dostosowuj się z gramofonem do klasy już posiadanego sprzętu! Kup normalny gramofon z przedwzmacniaczem, a docelowo wymień wzmacniacz i głośniki.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon + dodatki

#19

Post autor: Wojtek »

Mikaragu:
W Warszawie działa sklep Nomos.

Jeśli chodzi o kwestie prawne to każdy sprzedawca firmowy na allegro musi honorować 14-dniowe prawo do zwrotu od momentu odbioru, no chyba że otwarcie umywa rączki pisząc że sprzęt nie jest sprawdzany lub jest niesprawny, ale w to raczej nikt poza majsterkowiczem nie wchodzi :)

Nomos niestety podchodzi do tego w taki sam sposób, w sensie że jakaś tam gwarancja jest, ale nie jest zbyt długa (2 tygodnie? miesiąc?).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Mikaragu
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2016, 22:56

Nowy gramofon + dodatki

#20

Post autor: Mikaragu »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon + dodatki

#21

Post autor: Wojtek »

Mogą być, choć fajniejszy byłby model serii DD lub QD (poszukaj jeszcze).

Lepiej BD3 (automat) niż BD22 (półautomat).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3761
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nowy gramofon + dodatki

#22

Post autor: Obywatel »

Mam wrażenie, że seria SL-BDxx poszła ostatnio cenowo w górę. W żadnym razie to nie jest warte okolic 400 zł. To powinny być raczej okolice 200 zł.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon + dodatki

#23

Post autor: Wojtek »

Przesadzasz Obywatel. Jak gość daje pół roku gwarancji to niech sobie będą te paskowe T4P warte i 400.

Coraz trudniej dostać w dobrym stanie Technicsa za 200 złotych, obojętnie jakiego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3761
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nowy gramofon + dodatki

#24

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:Coraz trudniej dostać w dobrym stanie Technicsa za 200 złotych, obojętnie jakiego.
Tyż prawda...
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Panmaxior
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2016, 23:04

Nowy gramofon + dodatki

#25

Post autor: Panmaxior »

Witam
przepraszam za pomyłkę

co do głośników to są na allegro 1000 szt. sam będę wystawiał sony niedługo 80zł plus wysyłka

Obrazek

Obrazek

i gramofonok sony 150zł.

Obrazek


do tego jakiś wzmacniacz z allegro za 150zł z wejściem phono. i komplet do grania jest
Mikaragu
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2016, 22:56

Nowy gramofon + dodatki

#26

Post autor: Mikaragu »

@Wojtek, @Obywatel Dziekuje!

Wizualnie Technics mi odpowiada.
Jeszcze poszukam w takim razie.

@Panmaxior A napiszesz cos wiecej o gramofonie, ktory bedziesz sprzedawał? Na glosniki poki co sie nie zdecuduje. Dzieki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon + dodatki

#27

Post autor: Wojtek »

Pozwolę sobie popsuć maxiorowi interes i nie polecę nikomu modelu gramofonu który oferuje :morda: Przepraszam ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon + dodatki

#28

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Panmaxior
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2016, 23:04

Re: Nowy gramofon + dodatki

#29

Post autor: Panmaxior »

Pozdrawiam

Dziękuje Wojtku, lecz gramofony skupuje hobbystycznie sprawdzam czyszczę czasami posiadają jakieś małe wady które udaje mi sie naprawić
Jestem tego zdania ze można kupić sprzęt grający za nie duże pieniążki a to co pokazałeś z wysyłką wychodzi praktycznie każdy 500zł.
Tak jak pisałem wcześniej gramofon wzmacniacz i kolumny i robi się 1000zł. A jeśli pan pani kowalska pracuje za 1900zł. to ciężko wydać na taki luksus.
Sprzęt nie jest zły to co pokazujesz w 90% pochodzi z niemieckiej wystawki wiec tak samo stało na targu lub pod płotem .
Wcale to ze koleś pisze nowy pasek i igła to żadna rewelacja pasek 12zł. a igła 39zł.

Pozdrawiam

ps. małe spy foto z dzisiejszych zakupów koszt 20E plus 300km.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon + dodatki

#30

Post autor: Wojtek »

Panmaxior pisze:lecz gramofony skupuje hobbystycznie
W sensie że hobbystycznie jeździsz i zbierasz wystawkę?
Panmaxior pisze:Jestem tego zdania ze można kupić sprzęt grający za nie duże pieniążki a to co pokazałeś z wysyłką wychodzi praktycznie każdy 500zł.
Jestem tego samego zdania, co nie znaczy że nagle zacznę polecać ludziom tanie gówna typu Twój Sony, bo są tańsze, wybacz.
Sumienie mi nie pozwala.
Panmaxior pisze:Tak jak pisałem wcześniej gramofon wzmacniacz i kolumny i robi się 1000zł. A jeśli pan pani kowalska pracuje za 1900zł. to ciężko wydać na taki luksus.
Pytanie w takim razie czy Pani Kowalska powinna w ogóle się interesować winylami czy sprzętem audio, czy nie ma czasem pilniejszych potrzeb, ale tego raczej nie rozstrzygniemy ;)
Panmaxior pisze:Sprzęt nie jest zły
Wybacz, ale nie możesz być obiektywny w tym co piszesz, siłą rzeczy :morda: Ja mogę sobie pozwolić na taki luksus ;)
Panmaxior pisze:to co pokazujesz w 90% pochodzi z niemieckiej wystawki wiec tak samo stało na targu lub pod płotem .
I co z tego? :)
Panmaxior pisze:Wcale to ze koleś pisze nowy pasek i igła to żadna rewelacja pasek 12zł. a igła 39zł.
Jw.

Żebyś mnie źle nie zrozumiał, nie mam nic przeciwko temu co robisz, ale szajsu po prostu nie mogę polecić.
Zacznij ściągać i handlować przyzwoitymi sprzętami, a nie najtańszym towarem jaki znajdziesz.

Skupmy się może na sprzęcie, a nie na jego pochodzeniu, czy spod płota, śmietnika czy wytargane z "opróżniania mieszkań", za ile i po ilu kilometrach, hobbystycznie czy zarobkowo, bo to są raczej sprawy drugorzędne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ