Zakup gramofonu używanego

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Zakup gramofonu używanego

#31

Post autor: Obywatel »

Sam w to jeszcze nie wierzę, ale kupiłem sobie mój wymarzony gramofon :)
http://www.ebay.com/itm/TECHNICS-TURNTA ... SwKtlWr5bP

Nie była to może mega okazja, ale widać że sprzęt nie jest zdewastowany - jedynie nieco zapuszczony.

Przy okazji, ostrzegam Was koledzy i koleżanki przed PayPalem - niby za darmo i wszytko cacy, ale zrobili mi przewalutowanie po takim kursie, że wyszło jeszcze prawie o stówę drożej niż po kursie sprzedażowym NBP :shock: Nie wiem, czy nie zrobiłbym lepiej płacą kartą kredytową :|

Teraz czekam na przesyłkę i oczywiście gramofon wędruje na warsztat na kompleksową renowację.

Jednocześnie informuję, że wobec powyższego za jakiś czas będzie na sprzedaż mój Technics SL-Q3 (renowacja by tollo :!: ) :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup gramofonu używanego

#32

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:niby za darmo i wszytko cacy, ale zrobili mi przewalutowanie po takim kursie
To nie jest żadna nowość :) Na czymś muszą zarabiać. Ty myślałeś że to taki dobry wujek co ma pieniądze do palenia? :morda:
Obywatel pisze:Nie wiem, czy nie zrobiłbym lepiej płacą kartą kredytową :|
Pewnie tak.
Obywatel pisze:i oczywiście gramofon wędruje na warsztat na kompleksową renowację.
W sensie że pójdzie do tollo? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Zakup gramofonu używanego

#33

Post autor: ojcie_c »

@obywatel: Gratuluję zakupu, będziesz zadowolony. Sam mam taki i nacieszyć się nim nie mogę...

Twój ma chyba mniej zużyte zawieszenie, bo talerz jest nieco wyżej w stosunku do plinty od mojego. No i fabryczne pudło... Nic, tylko się cieszyć.

Pochwal się, jak już będzie u Ciebie.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zakup gramofonu używanego

#34

Post autor: chudy_b »

ojcie_c pisze:Twój ma chyba mniej zużyte zawieszenie, bo talerz jest nieco wyżej w stosunku do plinty od mojego.
Wysokość talerza nie jest wyznacznikiem zużycia zawieszenia. Ono po prostu ma być prawidłowo ustawione. Czyli przy lekkim bujaniu talerzem nic nie powinno do niczego dobijać. Nie może być ani za nisko, ani za wysoko. Regulacja jest dość łatwa, ale potrzebny jest wąski nasadowy klucz. Sa takie fajne zestawy DEXTERa z małymi nasadowymi końcówkami. Do nabycia m.in. w Liroju.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Zakup gramofonu używanego

#35

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:To nie jest żadna nowość :) Na czymś muszą zarabiać. Ty myślałeś że to taki dobry wujek co ma pieniądze do palenia? :morda:
Jasne, że muszą zarabiać, ale chyba są zbyt zachłanni :|
Wojtek pisze:W sensie że pójdzie do tollo? :morda:
Jestem już po wstępnych ustaleniach z Esdarkiem.

ojcie_c, na pewno napiszę, co przyszło :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ