Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Coalabis
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2016, 09:07

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#1

Post autor: Coalabis »

Witam.
Postanowiłem po latach nabyć swój pierwszy gramofon. Jestem słabo zorientowany ale przy tej znikomej wiedzy i sentymencie do firmy wybór padła na gramofon jak w tytule. Proszę o opinię czy to dobry wybór (kwestia pieniędzy bardzo ważna) i czy model trafiony. Jeśli tak to proszę o podanie modelu wkładki (wiem że są ograniczenia) jaki powinienem zastosować by w pełni wykorzystać możliwości tego gramofonu. Na co też powinienem zwrócić uwagę przy jego nabywaniu (jest dogadany zakup ale zawsze jest jakieś wyjście...) by stwierdzić jego 100% sprawność. Co oznacza L w symbolach oznaczenia? Będę wdzięczny za pomoc.
Michał.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41650
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#2

Post autor: Wojtek »

Coalabis pisze:(kwestia pieniędzy bardzo ważna)
Nie podałeś ceny za sprzęt i/lub Twoich ograniczeń budżetowych, więc dla nas jest to zgadywanka :)

Swoją drogą, mamy oceniać model czy konkretny egzemplarz? Jeśli to drugie to przydałby się jakiś link do oferty.
Coalabis pisze:Jeśli tak to proszę o podanie modelu wkładki (wiem że są ograniczenia) jaki powinienem zastosować by w pełni wykorzystać możliwości tego gramofonu.
Ponownie powstaje problem natury nieokreślonego budżetu na modyfikacje :)
Coalabis pisze:Co oznacza L w symbolach oznaczenia?
Nie wiem. Jakoś musieli odróżnić QL300 od Q300 ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Coalabis
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2016, 09:07

Re: Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#3

Post autor: Coalabis »

Zdecydowanie chodzi o model. Co do wkładki to chciałbym poznać najlepsze rozwiązanie może kiedyś dam radę je zrealizować. Co do odróżnienia gramofony 300 a L300 to jest jeszcze X300 więc wydaje się że to coś znaczy. Gramofon nabywam za 350 zł. więc mówię o tej wielkości środków ( plus minus troszeczkę). Jest taka mnogość typów że mi trudno się odnaleźć. Teraz może wszystko wyjaśniłem.
Coalabis
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2016, 09:07

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#4

Post autor: Coalabis »

Posadzone mi bym tu właśnie szukał pomocy dlatego tu jestem. Mam nadzieję na zrozumienie i pomoc. :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41650
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#5

Post autor: Wojtek »

Model jest OK, oczywiście jeśli ktoś akceptuje standard mocowania wkładek T4P (po szczegóły zajrzyj do działu wkładkowego).

Najlepsza wkładka T4P? Hmm... może Technics EPC-P305MCMK2 ? Ogółem wybór jest więc takie pytanie jest trochę nie na miejscu. Coś jak pytanie o "najlepszy samochód" ;)
Coalabis pisze:Co do odróżnienia gramofony 300 a L300 to jest jeszcze X300 więc wydaje się że to coś znaczy.
Są to inne serie, a co za tym idzie, nieco inne gramofony. Jednakże omawiamy konkretny model, a nie jego kuzynów :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Coalabis
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2016, 09:07

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#6

Post autor: Coalabis »

Przyznam że jestem rozczarowany.
Czegoś więcej spodziewałem się rejestrując się na tym forum. Praktycznie nie otrzymałem żadnej pożytecznej informacji a tylko dziwne uwagi i małostkowe sformułowania. Mam wrażenie że osoba która mi odpowiada nie ma zielonego pojęcia o konkretnej sprawie. Co jest nie na miejscu w pytaniu o najlepszą wkładkę. Porównanie do samochodów też co najmniej dziwne. Jeśli określimy pewne warunki tak jak w tym przypadku to oczywiście że można określić które auto jest lepsze. Co do modeli nie prosiłem o pouczanie a o odpowiedź czy ktoś wie na czym polega różnica. Jak się nie wie szkoda szczepić sobie język - takie jest przysłowie.
A tyle się dowiedziałem - Model jest OK.
To chyba sam bym więcej potrafił powiedzieć.
A miałem nadzieję że trafiam na forum z życzliwymi profesjonalistami.
POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#7

Post autor: Regsoft »

Coalabis pisze:Co oznacza L w symbolach oznaczenia?
Może oznaczać że sprzedawca pomylił literki w ofercie a dogadujesz zakup QX'a ... :?
Coalabis pisze:Praktycznie nie otrzymałem żadnej pożytecznej informacji
Zacznij od przeczytania : http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=48&t=1999
Bardzo pożyteczna lektura :D
Coalabis pisze:Mam wrażenie że osoba która mi odpowiada nie ma zielonego pojęcia
Wrażenie nie zawsze ma potwierdzenie w faktach ... :lol:
Coalabis pisze:forum z życzliwymi profesjonalistami.
Ja jestem życzliwy ! Niestety profesjonalista ze mnie żaden ... :oops:
Coalabis
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2016, 09:07

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#8

Post autor: Coalabis »

Dzięki. Oznaczenie widać na samym gramofonie. Co do wkładek to poczytałem i wiem o ograniczeniach. Wiem też że niektóre i do odpowiedniej muzyki (jazz śpiewana) to całkiem dobrze się sprawują. Chciałbym poznać opinię którą polecają specjaliści przy tym modelu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#9

Post autor: Regsoft »

Coalabis pisze:Oznaczenie widać na samym gramofonie.
Dasz link do zdjęcia?
Jaka wkładka?

Mam w domu również jednego Technicsa T4P z wkładką P24.
Wciąż można kupić lepsze igły czy całe nowe wkładki T4P.
Przykład : https://www.thakker.eu/tonabnehmer/digi ... er/a-4958/
Problem w tym, że wydając te pieniądze nie osiągniesz tego samego co w przypadku klasycznej wkładki ...
W tym temacie o T4P wszystko jest dokładnie opisane ...
Coalabis
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2016, 09:07

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#10

Post autor: Coalabis »

Zdaję sobie sprawę od niedawna że tak jest z tymi wkładkami jak piszesz. Linka nie dam bo gość wycofał ogłoszenie i w środę ma mi gramofon przywieźć osobiście bo będzie w pobliżu. Nie chcę wydawać "dużych" pieniędzy ale chcę mieć grający przyzwoicie, ciepło ale z pewną energią sprzęt. Znajomy ma B3 i gra jako tako ale przypomina lata dzieciństwa. Jak mi się spodoba zgromadzę trochę kasy a wtedy......kto wie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#11

Post autor: Regsoft »

Coalabis pisze:Linka nie dam
:lol:

Panie Michale. Obawiam się, że za dużo Pan wymagasz od forum samemu nie pomagając. Zdecydowałeś się na konkretny model zanim spytałeś o zdanie, nie podałeś ani do jakiej muzyki, ani z czym będzie współpracował, ani jaką ma wkładkę, ani nie dałeś ocenić w jakim jest stanie. Jest już na forum temat który praktycznie wyczerpuje pytania o wkładkę. Na starcie robisz zarzuty człowiekowi który zna się na gramofonach i faktycznie próbuje pomóc. O co Ci w zasadzie chodzi? Czekasz na potwierdzenie, że dokonałeś właściwego wyboru? Bez wiedzy o konkretach danej oferty nie da się ocenić właściwie. Jaka to konkretnie wkładka? Na starcie najczęściej trzeba od razu wymieniać igłę jeśli nie ma informacji kiedy była kupiona i jak wykorzystana. Jaki jest stan klapy? Po renowacji? Do polerki? Uszkodzona? Brak? itd. Nie skopiowałeś zdjęć z oferty? Dziwne. A za 350 zł to może być zarówno cena sensowna jak i zawyżona. :doh:

Nie dziw się, że pytam czy to nie jest QX300 bo muszę przyznać, że nawet nie znalazłem w internecie zdjęcia które by potwiedzało, że model QL300 faktycznie istnieje ... :?

PS. Moje pokłady życzliwości są spore ale jeśli nie pozwalasz sobie pomóc to obawiam się, że nic one nie dadzą pomimo dobrych chęci :oops:
Coalabis
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2016, 09:07

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#12

Post autor: Coalabis »

Oj ....oj chyba czegoś nie rozumiemy wspólnie. Może nie zbyt jasno to zostało ujęte. Chciałem się dowiedzieć czy ten model jest uważany za dobry i jaką ma opinię w śród tych co się interesują problematyką od lat. Nigdy nie prosiłem o ocenę tego konkretnego kupowanego egzemplarza. Napisałem że polecono mi to forum a stało się to po kontakcie ze sprzedającym. Wcześniej wybrałem ten model na podstawie bardzo małej wiedzy przekazanej mi przez dwóch sprzedających z allegro. Napisałem też że zawsze jest wyjście i mogę ewentualnie się wycofać.
Prosiłem jedynie by ktoś kto ma większą wiedzę napisał czy:
1. Ten model uważany jest za przyzwoity (technicznie itp). Jeśli by się okazało że nie to bym pewnie coś z tym zrobił. Nie ma znaczenia czy pokrywa jest ładna czy nie. Chciałbym poznać opinię o modelu!!! (wkładka P24)
2. Prosiłem o opinię wkładek do modelu myśląc że jest na forum osoba która przeszła przez ten etap i wybrała taką a nie inną wkładkę i jest zadowolona z wyboru [napisałem o jaką muzykę zwykle chodzi - jazz śpiewany!!! (Diana Krall, Cassandra Wilson, Ive Mendes, Rosa Passos, Stacey Kent itp.)]
3. Sprzedający twierdzi ze wszystko jest w 100% sprawne i użytkowane do niedawna. Sprzedaje bo kupił (uzbierał kasę) Optonice 9100. Ja znowu prosiłem jedynie by napisano mi na co zwrócić uwagę by łatwo zweryfikować czy tak jest jak mówi sprzedawca.
Sprzęt to Yamaha AX 496, kolumny Eltaxy Liberty 7.
POPROSIŁEM O POMOC!!! a zrobiła sie z tego jakaś zadyma.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#13

Post autor: Regsoft »

Coalabis pisze:zrobiła sie z tego jakaś zadyma.
Nie ma żadnej zadymy. Zwykła dyskusja na forum.
I do tego raczej mało popularna bo praktycznie już tylko ja odpowiadam :D
Chyba niepotrzebnie zaatakowałeś Wojtka na samym początku ...
Coalabis pisze:Chciałbym poznać opinię o modelu
Jako, że nie słyszałem o takim (i pewnie nie tylko ja) to zakładam, że chodzi o QX300.
Moim zdaniem bardzo przyzwoita średnica.
Pytałeś czy to dobry wybór.
To zależy od ceny i stanu.
Cenę znamy.
Wkładkę w końcu też :D
Jeśli technicznie jest sprawny to cena jest jak najbardziej ok.
Coalabis pisze:wkładka P24
Również moim zdaniem średnia.
Jeśli nie masz informacji o igle to zakładaj od razu wymianę.
Ja bym osobiście zasugerował Ci do Twojej muzyki eliptyka JICO :
https://www.thakker.eu/en/needles/eps-2 ... us/a-5882/
Tu może ktoś inny by miał lepszy pomysł.
Wkładki bym nie wymieniał.
Coalabis pisze:Prosiłem o opinię wkładek do modelu
Sam przechodziłem niedawno ten etap.
Moim zdaniem (podobnie jak zdaniem wielu doradzających mi wtedy speców) nie ma sensu inwestowania w zbyt drogie (w stosunku do gramofonu) wkładki T4P.
Jeśli zainteresujesz się bardziej gramofonami to albo kupisz drugi albo wymienisz ten (bardzo możliwe że bez straty) na lepszy ale i droższy model :mrgreen:
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#14

Post autor: MeqhabTion »

Pewnie się mylę, ale może chodzi o ten egzemplarz:
http://olx.pl/oferta/gramofon-technics- ... cxj8H.html

Jeśli tak to pomimo opisu Technics SL-QL 300 na zdjęciach widać, że kolega Regsoft ma rację - to Technics SL-QX300. Stan przyzwoity.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41650
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-QL 300 - prośba o pomoc

#15

Post autor: Wojtek »

Coalabis pisze:Jeśli określimy pewne warunki tak jak w tym przypadku to oczywiście że można określić które auto jest lepsze.
Zgadza się. Ty nie określiłeś "pewnych warunków", dlatego od początku zadawałem Tobie konkretne pytania by te warunki określić.
Coalabis pisze:A tyle się dowiedziałem - Model jest OK.
Przypomnę może oryginalne pytanie:
Coalabis pisze:Proszę o opinię czy to dobry wybór (kwestia pieniędzy bardzo ważna) i czy model trafiony.
Nie napisałeś, że oczekujesz elaboratu bądź jakichś szczegółów na temat danego modelu.
Dlaczego więc ja miałem uznać, że moje potwierdzenie iż jest to dobry wybór (pod określonym warunkiem - akceptacja T4P) będzie dla Ciebie niezadowalające?
Coalabis pisze:To chyba sam bym więcej potrafił powiedzieć.
Znikoma wiedza (cytat) raczej nie pozwoliłaby na to :morda:
Coalabis pisze:A miałem nadzieję że trafiam na forum z życzliwymi profesjonalistami.
Ja lubię pomagać. Bardzo.
Problem w tym że ludziom o buraczanym charakterze ciężko się pomaga :( Nie zawsze starcza cierpliwości.

Zgaduję że może chodzi o tą ofertę albo jakąś podobną: http://olx.pl/oferta/gramofon-technics- ... cxj8H.html

To jest SL-QX300. Seria QL dotyczyła gramofonów tangencjalnych.
Coalabis pisze:Prosiłem jedynie by ktoś kto ma większą wiedzę napisał czy:
1. Ten model uważany jest za przyzwoity (technicznie itp).
Już dostałeś odpowiedź. Jeśli "Model jest OK" było niewystarczające to powiedz co jeszcze chcesz wiedzieć w tej kwestii.
Coalabis pisze:2. Prosiłem o opinię wkładek do modelu myśląc że jest na forum osoba która przeszła przez ten etap i wybrała taką a nie inną wkładkę i jest zadowolona z wyboru
Niejedna osoba przeszła przez ten etap. Zostałeś skierowany do dyskusji gdzie ludzie pytali o to samo, a później dzielili się swoimi wrażeniami.
Wystarczy poczytać.
Coalabis pisze:[napisałem o jaką muzykę zwykle chodzi - jazz śpiewany!!! (Diana Krall, Cassandra Wilson, Ive Mendes, Rosa Passos, Stacey Kent itp.)]
O tym dowiedzieliśmy się od Ciebie dopiero później, już po tym jak stwierdziłeś że ludzie tutaj nie są życzliwi i nie chcą Tobie pomóc.
Coalabis pisze:POPROSIŁEM O POMOC!!! a zrobiła sie z tego jakaś zadyma.
Gdybyśmy nie chcieli pomóc to byśmy Tobie nie odpisywali.

Sam sobie odpowiedz czy mądrym jest obrażanie ludzi którzy mają od Ciebie większą wiedzę, doświadczenie, a zarazem poświęcają Twojemu problemowi swój czas... za darmo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ