Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Brachson
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2015, 10:37

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#1

Post autor: Brachson »

Witam,

Jak widac jestem nowy w tym swiecie i chcialem troche powazniej podejsc do tematu. Nie chcialbym zaczynac od nowego "rewelacyjnego" entry level za 300PLN :naughty:
Poczytalem kilka(set?) watkow na tym forum i doszedlem do wniosku ze albo:
1. Adam http://allegro.pl/unitra-fonica-gramofo ... 67541.html - troche drogo ale klasycznie
2. Nowy AUDIO-TECHNICA AT-LP120-USBC http://musehelix.com/audio-technica-at- ... sb-review/ - nic lepszego nowego w cenie do 1500PLN chyba nie kupie
3. Uzywany z gornej polki np: Pro-Ject http://allegro.pl/pro-ject-debut-i5034058868.html


Co sadzicie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#2

Post autor: Wojtek »

Brachson pisze:Poczytalem kilka(set?) watkow na tym forum i doszedlem do wniosku ze albo:
Biorąc pod uwagę to co wybrałeś to mam pewną konsternację gdyż wymienione sprzęty chyba nigdy nie były na forum jakoś specjalnie polecane :)
Ergo, powątpiewam w jakość tego czytania :(

Ale po kolei.

Ad.1. 1100 złotych na Adama to wyrzucone pieniądze, chyba że liczy się bardziej wartość nostalgiczna niż realna.
Ad.2. Pytanie w takim razie po co w ogóle rozważać nowy gramofon jeśli wiadomo że za tyle nic dobrego się nie kupi :)
Ad.3. Od kiedy Debut to górna półka?
Brachson pisze:Co sadzicie?
Wróć do czytania albo określ budżet :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#3

Post autor: darkman »

Cześć, zdumiewający zestaw podajesz, ale fajnie że podajesz jakieś klocki sobie do przedumania.
3. Ten PJ Debut nie jest nawet w klasie średniej. Niestety do górnej półki bardzo mu daleko, a może nawet do półki w ogóle. Tanie wina zwykle stoją na posadzce. ;-

Popatrz jeszcze łaskawszym okiem na forumowe wątki 'gramofon do 800-1500', znajdziesz sporo interesujących inspiracji. W tym kontekście proponowaną trójcę bym prolongował jak na razie. Jeśli kwota do 1500, to jest szansa na na prawdę fajne sprzęty.
Brachson
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2015, 10:37

Re: Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject

#4

Post autor: Brachson »

Wojtek pisze:
Brachson pisze:Poczytalem kilka(set?) watkow na tym forum i doszedlem do wniosku ze albo:
Biorąc pod uwagę to co wybrałeś to mam pewną konsternację gdyż wymienione sprzęty chyba nigdy nie były na forum jakoś specjalnie polecane :)
Ergo, powątpiewam w jakość tego czytania :(

Ale po kolei.

Ad.1. 1100 złotych na Adama to wyrzucone pieniądze, chyba że liczy się bardziej wartość nostalgiczna niż realna.
Ad.2. Pytanie w takim razie po co w ogóle rozważać nowy gramofon jeśli wiadomo że za tyle nic dobrego się nie kupi :)
Ad.3. Od kiedy Debut to górna półka?
Brachson pisze:Co sadzicie?
Wróć do czytania albo określ budżet :)
bardzo konstuktywnie! ale to widze taka przypadklosc administratorow na polskich forach....

Ad2. W podanych artykule (bardz oobszernym zreszta i rzetelnym) oraz w kilku innych niezaleznych zrodlach znalazlem informacje ze ten AM jest najlpeszym wyborem w granicach 1300PLN. Czyli faktycznie w tej cenie nieda sie kupic dobrego gramofonu? (dobrego nie oznacza audiofilskiego)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#5

Post autor: darkman »

Nowego nie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#6

Post autor: Wojtek »

Brachson pisze:bardzo konstuktywnie! ale to widze taka przypadklosc administratorow na polskich forach....
Czyżbym powiedział za mało? :) Odniosłem się chyba do wszystkiego...
Brachson pisze:W podanych artykule (bardz oobszernym zreszta i rzetelnym)
To się zgadza. Tak szczegółowej recenzji tego gramofonu jeszcze nie widziałem :)
Brachson pisze:Czyli faktycznie w tej cenie nieda sie kupic dobrego gramofonu? (dobrego nie oznacza audiofilskiego)
Inaczej: dobry, działający, poprawnie odtwarzający gramofon może się dostanie, polecany niekoniecznie :)

Kiedyś sam polecałem ten model Audio Technica jako rozwiązanie kompromisowe. Przestałem jak na naszym forum pojawiły się 2 albo 3 przypadki egzemplarzy z uszkodzonym ramieniem, stwierdzonym tuż po wyjęciu zabezpieczonego sprzętu z kartonu. Nie uszkodzenie widoczne na pierwszy rzut oka, ale objawiające się od razu podczas odtwarzania płyt (m.in. przeskakująca igła, niezależnie od ustawień ramienia). Sprzęt od razu trafił do zwrotu :)

Sklep Nomos kiedyś szykował taką ofertę, że kupowali sklepowe Audio Technici, usuwali fabryczne mankamenty i niedociągnięcia (a przynajmniej się starali), a następnie odsprzedawali go w formie ulepszonej :D

Od razu zaznaczam Brachson, że u nas nie chodzi o jakąś audiofilską wybredność. Wszak jesteśmy w stanie polecić nawet gramofony używane z ceną do 200 złotych i nie kiwamy głową że jest to niewykonalne :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#7

Post autor: chudy_b »

Brachson pisze:1. Adam
Co do Adama, to całkiem niezly gramofon, ale nie za 1100zł :D . Po za tym z Adamami jest pewien problem. Lubia się w nich rozmagesowywać paski magnetyczne w talerzu. Jesli tak się stanie, gramofon staje się złomem, bo sprawny talerz jest nie do dostania.
Brachson
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2015, 10:37

Re: Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject

#8

Post autor: Brachson »

Wojtek pisze:
Brachson pisze:bardzo konstuktywnie! ale to widze taka przypadklosc administratorow na polskich forach....
Czyżbym powiedział za mało? :) Odniosłem się chyba do wszystkiego...
Brachson pisze:W podanych artykule (bardz oobszernym zreszta i rzetelnym)
To się zgadza. Tak szczegółowej recenzji tego gramofonu jeszcze nie widziałem :)
Brachson pisze:Czyli faktycznie w tej cenie nieda sie kupic dobrego gramofonu? (dobrego nie oznacza audiofilskiego)
Inaczej: dobry, działający, poprawnie odtwarzający gramofon może się dostanie, polecany niekoniecznie :)

Kiedyś sam polecałem ten model Audio Technica jako rozwiązanie kompromisowe. Przestałem jak na naszym forum pojawiły się 2 albo 3 przypadki egzemplarzy z uszkodzonym ramieniem, stwierdzonym tuż po wyjęciu zabezpieczonego sprzętu z kartonu. Nie uszkodzenie widoczne na pierwszy rzut oka, ale objawiające się od razu podczas odtwarzania płyt (m.in. przeskakująca igła, niezależnie od ustawień ramienia). Sprzęt od razu trafił do zwrotu :)

Sklep Nomos kiedyś szykował taką ofertę, że kupowali sklepowe Audio Technici, usuwali fabryczne mankamenty i niedociągnięcia (a przynajmniej się starali), a następnie odsprzedawali go w formie ulepszonej :D

Od razu zaznaczam Brachson, że u nas nie chodzi o jakąś audiofilską wybredność. Wszak jesteśmy w stanie polecić nawet gramofony używane z ceną do 200 złotych i nie kiwamy głową że jest to niewykonalne :)
Dziekuje :) Czuje sie usatysfakcjonowany odpowiedzia :)
Innymi slowy AM nie jest zlym wyborem tylko jest powazne zagrozenie ze bedzie wadliwy. Tak czy inaczej faktycznie posledzie jeszcze watki zakupy do X PLN oraz watki sprzedam bo nie ukrywam ze preferowalbym zakup od forumowicza bo lubie kupowac przedmioty w ktore ktos wlozyl duzo serca.

A referuje do sprzetu audiofilskiego bo co bym nie kupowal i rozmawiam o sprzecie to mnie ludzie atakuja ze wszad: kolego!!!! bez 8k na start to nawet nie patrz w tym kierunku! Ja rozumiem ze winyl to nie jest przyjemnosc za darmo ale jesli ktos niema 8k na gramofon to nie znaczy ze nie moze czerpac z tego hobby przyjemnosci :) Jak w zyciu - nie kazdego stac na Adriane Lime :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#9

Post autor: chudy_b »

Brachson pisze:A referuje do sprzetu audiofilskiego bo co bym nie kupowal i rozmawiam o sprzecie to mnie ludzie atakuja ze wszad: kolego!!!! bez 8k na start to nawet nie patrz w tym kierunku! Ja rozumiem ze winyl to nie jest przyjemnosc za darmo ale jesli ktos niema 8k na gramofon to nie znaczy ze nie moze czerpac z tego hobby przyjemnosci :) Jak w zyciu - nie kazdego stac na Adriane Lime :)
Chyba każdy kto wchodzi w temat winyli "z ulicy" zaczyna tak jak Ty. Ja też chciałem na poczatku kupić jakiegoś nowego plastikowego Denona. Jak trochę u nas poczytasz i nie będziesz sie upierał na nowy sprzęt, to dostaniesz bardzo porządny sprzęt za niewielką część 8K.W dodatku kasę nie wydasz, a ulokujesz, bo dobre modele nie traca na wartości.
Brachson
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2015, 10:37

Re: Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject

#10

Post autor: Brachson »

chudy_b pisze:
Brachson pisze:A referuje do sprzetu audiofilskiego bo co bym nie kupowal i rozmawiam o sprzecie to mnie ludzie atakuja ze wszad: kolego!!!! bez 8k na start to nawet nie patrz w tym kierunku! Ja rozumiem ze winyl to nie jest przyjemnosc za darmo ale jesli ktos niema 8k na gramofon to nie znaczy ze nie moze czerpac z tego hobby przyjemnosci :) Jak w zyciu - nie kazdego stac na Adriane Lime :)
Chyba każdy kto wchodzi w temat winyli "z ulicy" zaczyna tak jak Ty. Ja też chciałem na poczatku kupić jakiegoś nowego plastikowego Denona. Jak trochę u nas poczytasz i nie będziesz sie upierał na nowy sprzęt, to dostaniesz bardzo porządny sprzęt za niewielką część 8K.W dodatku kasę nie wydasz, a ulokujesz, bo dobre modele nie traca na wartości.
jak sie zapewne zorientowales ja nie chce kupic jakiegos nowego plastikowego Denona :) Ale fakt wyzwaniem jest zdecydowac co kupic uzywane.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#11

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 19:49 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 116
Rejestracja: 12 gru 2014, 22:23
Gramofon: Ad Fontes

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#12

Post autor: Smerf Maruda »

Kolega esdarek z forum sprzedaje odpicowane Duale z uczciwe pieniądze (wątek z forum: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=6433). Może tędy droga?

Projecta bym nie tknął kijem nawet :) Śmieszna aukcja, swoją drogą, bo sprzedający mówi o skalibrowanej wkładce (ustawiony nacisk), a i tak ramię trzeba będzie rozmontować do transportu...

Za 1500 można poszaleć, bez przesady, to już jest kawałek pieniądza. Ja bym spróbował tak: jest taka firma Nomos, z Warszawy, oni robią różne śmieszne rzeczy z gramofonami. Zadzwonić do nich i spytać się, co są w stanie złożyć/sprzedać za 1500 PLN (kontakt do nich: http://www.audiovintage.com.pl/content/9-kontakt-nomos). Może i drożej, ale jest paragon, i można porozmawiać, i nie oszukują.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#14

Post autor: pan_winyl »

Na pewno sprzedający jest uczciwym ludziem- kupowałem kilka płyt u niego, dwa osiedla ode mnie ma sklep.
Cena - tutaj niech wypowiedzą się inni. Co do samej mechaniki- gramofony linearne są o tyle niebezpieczne, że często gęsto jeśli coś się w nich zepsuje- to już jest koniec. Oczywiście nie wiem jak to z technicsami, ale z sharpami np. jest tak że trochę trzeba na to chuchać i dmuchać- np. jak sprowadzałem kiedyś pasek do jednego, to od razu wziąłem 10. Jak poszła sprężynka od docisku, dorobiłem na zapas 5. Generalne nie jest łatwo.

Na linearny gramofon sam poluję, ale w funkcji drugiego gramofonu, obok telefunkena.

Na start poleciłbym Ci coś prostego- ot może jakiś technics albo telefunken.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam czy nowy Audio-Technika a moze uzywany np. Pro-Ject?

#15

Post autor: Wojtek »

Brachson:
Dlaczego nie chcesz dać sobie pomóc? Powiedz jaki sprzęt audio posiadasz, czyli do czego chcesz podłączyć gramofon.
Druga sprawa to budżet. 1500 złotych to granica?

Na razie strzelasz po ofertach, kierując się nie wiadomo czym.
Trzeba będzie to jakoś ukierunkować, dla Twojego dobra :)

1200 złotych za JVC JL-A40 i 500 złotych za Bernarda to jakieś okrutne żarty albo raczej marzenia ściętych głów.
pan_winyl pisze:że często gęsto jeśli coś się w nich zepsuje- to już jest koniec
Aż tak źle to nie jest, przynajmniej u Technicsa.

Wiele tangencjalnych Sharpów było bardziej zabawkami niż konkretnym sprzętem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ