TEAC TN-300 opinie

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: TEAC TN-300 opinie

#31

Post autor: darkman »

Faktycznie gniot i paździerz, ale jak go już masz i Tobie się podoba, to daj sobie czas na skonkretyzowanie zdania. W tej chwili opierasz się na opiniach zaczytanych. Przejdź na model zasłuchany i wyciągnij średnią.

Niestety brak konsultacji i ślepe czytanie recenzji merkantylnych testerów w periodykach audio zwykle tak się kończy. Dokonujemy złego wyboru.
Co do wkładki, to oczywiscie jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział. Dobrze by było ewentualnie pozyczyć inną wkładkę i sprawdzić jak jej idzie? może masz kogoś w pobliżu z innym sprzętem?

AT120 to bdb wkładka i ceniona, różnica in plus na pewno będzie. Sens jej kupowania przy obecnych cenach jest taki sobie w Twoim wypadku. Co prawda ryzyka nie ma, bo zmieniając kiedyś gramofon będzie już wkładka z dobrej półki. Natomiast sam gramofon jako taki nie gra tylko kręci. Mniej lub bardziej. Twój jest w kategorii - po prostu mniej.
Wzmak masz fajny zatem pozostaje cieszyć się tym co masz. Co do upgrade gramofonu, wkładki, igły czy preampa phono zalecałbym wielki spokój i łagodne ruchy, tak by nie wpędzić się w kolejne, chybione koszty.
Awatar użytkownika
luk8185
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:15

Re: TEAC TN-300 opinie

#32

Post autor: luk8185 »

Witam wszystkich. Odgrzeje trochę ten temat. Posiadam ten gramofon od niecalego roku i w sumie dopiero teraz zacząłem słyszeć jakieś kolysanie obrotów. Przyznam się że w kwestii analogu jestem totalnym amatorem i kupiłem ten sprzęt po przeczytaniu kilku opinii na portalach typu audio.pl czy jak tam oni się zowią. Brzmienie i barwa dźwięku mi odpowiada ale martwią mnie te obroty... Jest jakaś szansa na poprawę tego parametru? Nie chciałbym sprzedawać go bo tak jak mówiłem brzmienie jest ok.
Technics SL-D303 + AT95EX | ifi Zen Air Phono | Cambridge Audio CXA60 | HECO Aurora 700 | WiiM PRO | CD NAD 521
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: TEAC TN-300 opinie

#33

Post autor: zelazny »

Może napisz jak duże są odchylenia od normy.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: TEAC TN-300 opinie

#34

Post autor: Myszor »

luk8185 pisze:
22 kwie 2018, 22:22
Witam wszystkich. Odgrzeje trochę ten temat. Posiadam ten gramofon od niecalego roku i w sumie dopiero teraz zacząłem słyszeć jakieś kolysanie obrotów. Przyznam się że w kwestii analogu jestem totalnym amatorem i kupiłem ten sprzęt po przeczytaniu kilku opinii na portalach typu audio.pl czy jak tam oni się zowią. Brzmienie i barwa dźwięku mi odpowiada ale martwią mnie te obroty... Jest jakaś szansa na poprawę tego parametru? Nie chciałbym sprzedawać go bo tak jak mówiłem brzmienie jest ok.
Jest taka apka na smartfona RPM. Może nie najdoskonalsza ale pomiar jakiś zrobisz.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: TEAC TN-300 opinie

#35

Post autor: charliez88 »

Myszor pisze:
22 kwie 2018, 22:46
luk8185 pisze:
22 kwie 2018, 22:22
Witam wszystkich. Odgrzeje trochę ten temat. Posiadam ten gramofon od niecalego roku i w sumie dopiero teraz zacząłem słyszeć jakieś kolysanie obrotów. Przyznam się że w kwestii analogu jestem totalnym amatorem i kupiłem ten sprzęt po przeczytaniu kilku opinii na portalach typu audio.pl czy jak tam oni się zowią. Brzmienie i barwa dźwięku mi odpowiada ale martwią mnie te obroty... Jest jakaś szansa na poprawę tego parametru? Nie chciałbym sprzedawać go bo tak jak mówiłem brzmienie jest ok.
Jest taka apka na smartfona RPM. Może nie najdoskonalsza ale pomiar jakiś zrobisz.
Tak, tylko trzeba byłoby z drugiej strony talerza zrównoważyc - najlepiej ciężarem równym telefonowi - inaczej potrafią być spore błędy, szczególnie przy lekkich konstrukcjach.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
luk8185
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:15

Re: TEAC TN-300 opinie

#36

Post autor: luk8185 »

Pomierzyłem i sam jestem zdziwiony bo chyba jednak nie to słyszałem... RPM są na poziomie 33,9-34 i zmienia się to tak raz na sekundę powiedzmy... W obudowie od spodu są jakieś wejścia do regulacji obrotów ale nie wiem jakiego narzędzia użyć do tego...
Technics SL-D303 + AT95EX | ifi Zen Air Phono | Cambridge Audio CXA60 | HECO Aurora 700 | WiiM PRO | CD NAD 521
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TEAC TN-300 opinie

#37

Post autor: Wojtek »

Odpowiedni wkręt? Zaświeć latarką to zobaczysz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
luk8185
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:15

Re: TEAC TN-300 opinie

#38

Post autor: luk8185 »

Odkreciłem dolną osłonę i oczom moim ukazał się widok ze zdjęcia.. ani tam miejsca na wkręt ani nic, coś jakby gąbka... Jeden z tych otworów odpowiada za 45 drugi za 33 1/3.... Jakieś pomysły?
Załączniki
rpm.jpg
Technics SL-D303 + AT95EX | ifi Zen Air Phono | Cambridge Audio CXA60 | HECO Aurora 700 | WiiM PRO | CD NAD 521
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: TEAC TN-300 opinie

#39

Post autor: Myszor »

luk8185 pisze:
23 kwie 2018, 13:24
Pomierzyłem i sam jestem zdziwiony bo chyba jednak nie to słyszałem... RPM są na poziomie 33,9-34 i zmienia się to tak raz na sekundę powiedzmy... W obudowie od spodu są jakieś wejścia do regulacji obrotów ale nie wiem jakiego narzędzia użyć do tego...
Czyli w miarę ok. Ważne żeby stabilnie było.
Dokładniej możesz regulować jak kupisz albo sobie wydrukujesz płytę stroboskopową.
Tu gość porównuje obie metody:
https://www.youtube.com/watch?v=YhwpBPoYf5I

Jednak jeśli obroty się same zmieniają (nie są stabilne) to masz wadliwy egzemplarz. Kiedyś było o tym głośniej w sieci że teac nie trzyma obrotów.
Ustawianie wtedy nic nie da bo i tak się będą zmieniać.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: TEAC TN-300 opinie

#40

Post autor: olsza84 »

A moim zdaniem spory odchył bo 2% ale ten typ widocznie tak ma i jest to na granicy "jego" specyfikacji. Inna sprawa, że położony telefon już zmienia nam pomiar (waga).
Pod gąbką masz śruby do regulacji. Musisz się "przebić" przez tą gąbkę.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Atikas
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2015, 02:00

Re: TEAC TN-300 opinie

#41

Post autor: Atikas »

Jednak jeśli obroty się same zmieniają (nie są stabilne) to masz wadliwy egzemplarz. Kiedyś było o tym głośniej w sieci że teac nie trzyma obrotów.
Ustawianie wtedy nic nie da bo i tak się będą zmieniać.


Co jest powodem niestabilnych obrotów w Teac-ach? Wadliwa konstrukcja, słabe łożyskowanie, sposób przeniesienia napędu ...?
Czy np. brak porządnego zasilania. Czy pływanie obrotów można poprawić dobrym, stabilizowanym zasilaczem liniowym?
Awatar użytkownika
luk8185
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:15

Re: TEAC TN-300 opinie

#42

Post autor: luk8185 »

Atikas pisze:
25 lut 2019, 12:35
Jednak jeśli obroty się same zmieniają (nie są stabilne) to masz wadliwy egzemplarz. Kiedyś było o tym głośniej w sieci że teac nie trzyma obrotów.
Ustawianie wtedy nic nie da bo i tak się będą zmieniać.


Co jest powodem niestabilnych obrotów w Teac-ach? Wadliwa konstrukcja, słabe łożyskowanie, sposób przeniesienia napędu ...?
Czy np. brak porządnego zasilania. Czy pływanie obrotów można poprawić dobrym, stabilizowanym zasilaczem liniowym?
Teaca sprzedałem i zakupiłem Technicsa Sl D303. Dzień do nocy.
Technics SL-D303 + AT95EX | ifi Zen Air Phono | Cambridge Audio CXA60 | HECO Aurora 700 | WiiM PRO | CD NAD 521
Tomek.mly
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2016, 12:43

Re: TEAC TN-300 opinie

#43

Post autor: Tomek.mly »

Z TN-300 nie miałem kontaktu, ale od jakiegoś czasu używam TN-550 i narazie nie mam o co sie do niego przyczepić, no może że kable troche liche ;)
Teac TN-550, AT 100E, Technics SL-23A, Shure M44G, Marantz PM6006, Dali 400.
meo14
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2020, 09:03
Gramofon: DUAL CS604

Re: TEAC TN-300 opinie

#44

Post autor: meo14 »

Witam ,odświeżę trochę temat ,potwierdzam potrzebny dobry smartfon z apką RPM i regulacja jak pokazał kolega luk8185 i obroty mam tak jak trzeba ,ogólnie gramofon gra ładnie nic nie brumi i nie kołysze dźwięk jak to się ma z polskim sprzętem a przerobiłem już od adama do bernarda tam to na ucho było słychać zaciąganie dźwięku i nie pomaga nic żadne wymiany części i modyfikacja elektroniki .Wygląd ? mam biały połysk wygląda i prezentuje się super , jestem bardzo zadowolony z tego gramofonu i z jakości dźwięku ale to jest tylko moja opinie i moje porównanie z unitrą .
ODPOWIEDZ