TEAC TN-300 opinie

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TEAC TN-300 opinie

#16

Post autor: Wojtek »

bumbum pisze:Tylko dziwi mnie dlaczego w dzisiejszych czasach, skoro technika idzię w górę, koszt wyprodukowania czegos tam, tez jest niższy, to za kwotę do 2 koła nie można kupic porządnego gramofonu!?
Weź przede wszystkim pod uwagę to jaka jest dzisiaj podaż na gramofony i kto je produkuje, w porównaniu do kiedyś.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: TEAC TN-300 opinie

#17

Post autor: Bacek »

Staszek60 pisze:Bo dzisiaj rządzą księgowi a nie inżynierowie . Liczy się żeby było jak najtaniej w produkcji , co w sumie ma się nijak do ceny końcowej . Nazywa się to MARKETING.
Plus dodatkowo ekonomia skali. Kiedyś gramofonow jednak sprzedawał się więcej i te czasy już nie wrócą. To nie jest tak ze teraz nie da się nic dobrego wyprodukować. Ale kiedyś jak kupowało się np. wiertarkę to ona kosztowała dwie pensje. Teraz nazedzia są tańsze ale i tak mało kto kupi wiertarki za pół pensji. Prędzej chińczyk za poniżej 200pln. Powyżej tysiąca dostaniesz sprzęt który pewnie Cię przezyje. Tylko ze wiertarki sprzedają się nadal w sporej skali a gramofon juz nie.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: TEAC TN-300 opinie

#18

Post autor: Bacek »

Co do tego czy teraz jest taniej. Energia droższa, metale tez praca tak samo. Jedynie tworzywa sztuczne pewnie tańsze i większy wybór.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
korowiow
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2017, 23:01

Re: TEAC TN-300 opinie

#19

Post autor: korowiow »

Biorąc pod uwagę, że temat gramofonu TEAC TN-300, był już troszeczkę poruszany nie będę rozpoczynał nowego tematu. Napisze tylko moją wstrząsająca historie i zadam tylko jedno pytanie.
Do tej pory żyłem sobie na wsi, szczęśliwy, pełen spokoju z uzbierana sumką pieniędzy. Jako, że mym marzeniem było posiadanie gramofonu, wydałem cała tą sumkę na rzeczony gramofon (Teac TN-300), no i pięknie. Lecz pewnego, pięknego późnego popołudnia, czort nie spał, postanowiłem zajrzeć na forum, co to ludzie mądrzejsi i bardziej światli piszą o tymże urządzeniu. No i pojawił się on Wojtek, zmora moich snów i siewca zgryzot. I zaczął się pastwić, że to, że tamto, że za późno, za wcześnie. Słowem gramofon ten to gniot. Od tamtej chwili chodzę chmurny i zacząłem się jąkać. Myślę tak dalej być nie może postanowiłem, działać i stąd mój post.
Szanowny panie Wojtku, proszę, czy warto jest w nim wymieniać wkładkę na jakoś lepszę np. at 120 eb, jakoś go apgrejtować, czy lepiej zacząć zbierać kolejną sumkę, a gramofon podarować komuś niech on się martwi.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: TEAC TN-300 opinie

#20

Post autor: zelazny »

bumbum pisze:
15 paź 2015, 18:24
"Gramofon jest zbudowany solidnie, waży 5 kg, chassis to gruba płyta mdf-u. Jest dostępny
Sorki, wiem, że mój gramofon to inna liga ale jakoś pojawił się uśmiech na mojej twarzy. W Luxmanie 5 kg to waży sam talerz. :)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2017, 19:26 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10461
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: TEAC TN-300 opinie

#21

Post autor: Myszor »

Bacek pisze:
17 paź 2015, 16:19
Co do tego czy teraz jest taniej. Energia droższa, metale tez praca tak samo. Jedynie tworzywa sztuczne pewnie tańsze i większy wybór.
Wcale nie tak bardzo. Skala i tylko skala ma znaczenie.
Kiedyś gramofon był w każdym domu. To była skala.
Dziś to rzadkie hobby i dlatego ramiona wszystkim robi rega :)
A jak nie robi to kosztują majątek. Zobacz na schemat jakiegokolwiek ramienia z epoki.
Nie liczyłem ale ze 100 elementów będzie. Ręczne składanie jest drogie. Nawet w Chinach.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TEAC TN-300 opinie

#22

Post autor: Wojtek »

korowiow:
To nie ma sensu, wybacz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: TEAC TN-300 opinie

#23

Post autor: Obywatel »

korowiow pisze:
11 wrz 2017, 20:26
jakoś go apgrejtować
Nie ma takiej możliwości - przy tak słabym napędzie nic nie ma sensu.
korowiow pisze:
11 wrz 2017, 20:26
czy lepiej zacząć zbierać kolejną sumkę, a gramofon podarować komuś niech on się martwi.
Spokojnie sprzedasz na Allegro. Oczywiście nie odzyskasz tego co włożyłeś, ale jak dobrze sklecisz opis, to może odzyskasz połowę ceny.

A w międzyczasie zacznij szukać czegoś normalnego. Miej świadomość, że nawet gramofony z kategorii "do 200 zł" mogą przewyższać parametrami tego TEAC'a.

A swoją drogą to jak bym wygrał w Totka, to bym chciał odkupić od Chinoli ze dwie, trzy zasłużone marki, które oni teraz profanują...
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
korowiow
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2017, 23:01

Re: TEAC TN-300 opinie

#24

Post autor: korowiow »

Nie to chciałbym usłyszeć, ale jak tak, to tak, dziękuję za odpowiedź. Będę zbierał pieniądze i szukał czegoś lepszego.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: TEAC TN-300 opinie

#25

Post autor: Obywatel »

Znacznie ułatwisz sobie zadanie i ostatecznie nabędziesz znacznie taniej o wiele lepszy gramofon jeśli zdecydujesz się na sprzęt używany.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: TEAC TN-300 opinie

#26

Post autor: Biogon »

@korowiow, czy jesteś zadowolony z gramofonu i dźwięku? Jaka jest pozostała część Twojego systemu (wzmak i kolumny)? Może nie ma co demonizować i cieszyć się z tego co się ma. Jaką masz teraz wkładkę? AT95?
korowiow
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2017, 23:01

Re: TEAC TN-300 opinie

#27

Post autor: korowiow »

Elac 77, i Yamahę 1000,gramofon mi odpowiada tylko jest jeden problem, to mój pierwszy gramofon więc nie bardzo mam porownanie. Ludzie tylko mi nie piszcie że i ten sprzęt to kupa, miejcie litosc. A wkładka to at 95 i wyczytałem gdzies ze jak wymienimy na 120 to zwrot o 360stopni 😀, i się zastanawiam nad kupnem czy to w ogóle ma sens.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: TEAC TN-300 opinie

#28

Post autor: Biogon »

Sprzęt jak sprzęt, wydałeś już na to 1500 PLN to trudno. Spróbuj poszukać Ortofona OM20 w dobrej cenie. Jest to bardzo lekka wkładka i powinna dobrze pasować do ramienia TEAC-a. Więcej niż to bym nie inwestował. Pamiętaj, że możesz kupić nowy komplet OM10 i potem poszukać samej igły #20 - tak może wyjść taniej ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: TEAC TN-300 opinie

#29

Post autor: zbyszek1982 »

Tu masz opinię o tym "gramofonie:

https://youtu.be/J_LzV45Ha30?t=11m4s

Ogólnie, poważne problemy ze stabilnością obrotów. Nie wiem jak w twoim egzemplarzu.
korowiow
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2017, 23:01

Re: TEAC TN-300 opinie

#30

Post autor: korowiow »

Niby nic się nie dzieje ale, wynika to być może z mojej niewiedzy i mało wyczulonego ucha. Dziękuję wszystkim za opinie i rady.
ODPOWIEDZ