DENON DP-300 co to kto to

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: DENON DP-300 co to kto to

#31

Post autor: Wuwuzela »

No to w końcu czyli że da się uregulować się np. 2 g nacisku? :think:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DENON DP-300 co to kto to

#32

Post autor: Wojtek »

Tak. Przy okazji, brawo za składnię :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: DENON DP-300 co to kto to

#33

Post autor: Wuwuzela »

Nie bo jak się zastanawiam się to tak mam... ;)

EDIT: To w takim razie nie zostaje mi nic innego jak zapolować na tego Denona :)
Obrazek
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DENON DP-300 co to kto to

#34

Post autor: krolix »

Instrukcja wręcz zaleca ustawienie nacisku 2 g przy tej wkładce, którą dostarczają z gramofonem. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DENON DP-300 co to kto to

#35

Post autor: Wojtek »

Bo taki jest optymalny nacisk dla AT-3600.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: DENON DP-300 co to kto to

#36

Post autor: Krzyś »

Wuwuzela pisze:A jak wygląda sprawa z naciskiem? W Saturnie na karteczce podane było że nacisk minimalny to aż 4 gramy... Jak to wygląda u Ciebie? :)
cóż, moim skromnym zdaniem od "karteczki w Saturnie" o wiele lepszym źródłem informacji jest instrukcja obsługi producenta sprzętu (coś kiedyś pisałeś o tym, że w sklepie można się skuteczniej dowiedzieć o kupowanym urządzeniu, a zakupy przez internet to kot w worku?)

poza tym będą Ci pasowały igły ze starego denona (z poprzednim dostałeś 2 szt.) - oczywiście jeżeli nie zmienisz wkładki, bo tej, która tam jest fabrycznie, to spodziewałbym się w nowym gramofonie za 400 zł (no, ale znaczek "denon" automatycznie podbija cenę o 300%)

nie zmienia to mojej opinii o tym zakupie jako o zdecydowanie nietrafnym - za taką samą kwotę miałbyś około 4 używane, lepsze gramofony - i mówię to ja ja ko były posiadacz nowego denona dp-29f ze sklepu (poszedł na handel - dopłaciłem kupującemu 30 zł żeby go wziął :D (a tak na serio to był handel wymienny, i tak się złożyło, że kupujący miał mi do zaoferowania dobra droższe od tego, co ja mu oferowałem - wymieniłem tego denona za 7 płyt "Muzy" + dopłata - choć teraz mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem, bo te płyty są naprawdę w dobrym stanie...)
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: DENON DP-300 co to kto to

#37

Post autor: Wuwuzela »

Krzyś pisze:poza tym będą Ci pasowały igły ze starego denona (z poprzednim dostałeś 2 szt.)
Mój błąd, napis na karteczce "igła w zestawie" zrozumowałem jako że iż w zestawie znajduje się jeszcze jedna sztuka, ale chodziło o tą zamontowaną. ;)


Tylko mam problem. :( za nic nie umiem regulować gramiaka. :crying-blue: :crying-yellow: A z tego co wiem to źle wyregulowany sprzęt może poniszczyć płyty :animals-duckie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: DENON DP-300 co to kto to

#38

Post autor: Krzyś »

Wuwuzela pisze:Tylko mam problem. :( za nic nie umiem regulować gramiaka. :crying-blue: :crying-yellow: A z tego co wiem to źle wyregulowany sprzęt może poniszczyć płyty :animals-duckie:
nie martw się na zapas - nawet jak ktoś jest kompletną lebiegą - tak jak ja - i ma złośliwy gramofon z przeciwwagą wyskalowaną w nacięciach - tak jak lenco l75 - to powinien sobie poradzić. Najtrudniejsze jest wypoziomowanie ramienia, jak z tym sobie poradzisz (ja sobie pomagałem palcem - sprawdzałem, czy ramię jest na takiej samej wysokości przy headshellu jak i przy mocowaniu - można sobie pomagać też linijką czy czymś takim). Regulacja nacisku też jest prosta. Ostatecznie, jak będziesz miał wątpliwości, to możesz kupić za kilka złotych wagę (wtedy sprawdzisz, czy nacisk faktycznie jest taki, jaki miał być). (tylko przy ważeniu wagą igła musi się znajdować na takiej samej wysokości, na jakiej znajdowałaby się na płycie -dlatego należy albo ją na czymś postawić, albo położyć coś na wagę i starować)

W instrukcji do tego denona jest to i tak w miarę dobrze wytłumaczone.

(a tak poza tym to w tym gramofonie 4 gramy to maksymalny możliwy do ustawienia nacisk - oczywiście, o ile ramię dobrze wypoziomowane - więc jedynie 0,5 grama więcej od tego, co masz teraz fabrycznie w denonie dp-29f - i jednorazowe odtworzenie płyty przy takim nacisku mimo wszystko nie powinno jej za bardzo popsuć)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2011, 20:28 przez Krzyś, łącznie zmieniany 1 raz.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DENON DP-300 co to kto to

#39

Post autor: Wojtek »

Krzyś pisze:oczywiście jeżeli nie zmienisz wkładki, bo tej, która tam jest fabrycznie, to spodziewałbym się w nowym gramofonie za 400 zł (no, ale znaczek "denon" automatycznie podbija cenę o 300%)
Zgadza się. Denon oszczędza na wkładkach :) Równowarte modele zacniejszych marek gramofonowych typu Pro-Ject przychodzą z wkładką o parę klas lepszą :D To też zresztą debatowaliśmy na poprzedniej stronie wątku :)
Krzyś pisze:nie zmienia to mojej opinii o tym zakupie jako o zdecydowanie nietrafnym - za taką samą kwotę miałbyś około 4 używane, lepsze gramofony
To z pewnością, no ale jak ktoś się upiera przy nowym sprzęcie to co poradzisz? :) Ja już nawet nie staram się podejmować tego tematu :D
Wuwuzela pisze:za nic nie umiem regulować gramiaka.
<wzdycha> To się nauczysz, proste. Już to zresztą wałkowaliśmy :) Jak dotąd każdemu udało nam się na łamach forum pomóc z tym zagadnieniem, więc czemu miałbyś być wyjątkiem Wuwuzela? Trochę więcej wiary i odwagi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: DENON DP-300 co to kto to

#40

Post autor: Wuwuzela »

No bo właśnie mam taaaaaki wielki dylemat jak stąd dotąd, bo tutaj jest takie oto coś:
http://www.winyle.pl/index.php?p=towar& ... d=Pro-Ject

Tyle że kupowanie przez neta, nie wiadomo co się dzieje z paczką podczas przesyłki, i wkładziuchna Ortofon OM 3e, której nie ma na allegro :cry: No ale w zestawie jest przedwzmacniacz, co jest wieeeelkim plusem.... Już sam nie wiem który lepszy. :think: ;)
Obrazek
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

DENON DP-300 co to kto to

#41

Post autor: eenneell »

Wuwuzela pisze:. Już sam nie wiem który lepszy
Lepszy jest lepszy :!:
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DENON DP-300 co to kto to

#42

Post autor: Sindsoron »

każdy project będzie lepszy od tego denona :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DENON DP-300 co to kto to

#43

Post autor: krolix »

Wuwuzela, moim zdaniem zamiast pytać o każdy model gramofonu najpierw zastanów się, czego od gramofonu oczekujesz (m.in. uwzględniając tak banalne sprawy jak ta, czy chcesz zmieniać prędkość obrotów manualnie, czyli przekładając pasek jak w Pro-Jekcie, czy też wolisz robić to naciskając guzik, jak w Denonie ;) ) i czy chcesz coś w nim zmieniać (np. wkładkę) oraz czy chcesz ryzykować zakup sprzętu używanego (lub czy lubisz i potrafisz dokonywać różnych napraw w sprzęcie audio). A potem przejrzyj jeszcze opinie w innych miejscach sieci, aby sprawdzić jaki jest bilans za i przeciw, i w końcu kup jakiś gramofon bo za chwilę zwariujesz. ;) W końcu nie musisz całego życia spędzić z jednym modelem gramofonu. :)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DENON DP-300 co to kto to

#44

Post autor: Sindsoron »

krolix pisze:czy chcesz zmieniać prędkość obrotów manualnie, czyli przekładając pasek jak w Pro-Jekcie
do projecta są takie boxy które pozwalają zmieniać prędkość guziczkiem ;p

moim zdaniem każdy dobry gramofon z lat 70-80 będzie lepszy technicznie od tego denona, pomijając już fakt że będzie jakieś 3-4 razy tańszy :3 za cenę tego denona można kupić już fajne gramofony Pro-Jecta jak choćby RPM 1.3 (http://sklep.rms.pl/index.php?p4813,pro ... fon-2m-red) czy Debut III (http://sklep.rms.pl/index.php?p4799,pro ... zne-kolory) które mają już zamontowaną fajną wkładkę, a nie najgorszy badziew jaki aktualnie produkuje Audio technica czyli AT-3600 która jest zamontowana w denonie :3 można też kupić Thorensa TD 158 (http://sklep.rms.pl/index.php?p6419,tho ... tomatyczny), każdy z tych podanych przeze mnie gramofonów bije DP 300 na głowe technicznie, pod względem konstrukcji gramofonu i klasy wkładki w nim zamontowanej :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: DENON DP-300 co to kto to

#45

Post autor: Krzyś »

Wuwuzela pisze:No bo właśnie mam taaaaaki wielki dylemat jak stąd dotąd, bo tutaj jest takie oto coś:
http://www.winyle.pl/index.php?p=towar& ... d=Pro-Ject

Tyle że kupowanie przez neta, nie wiadomo co się dzieje z paczką podczas przesyłki
Dokładnie to samo, co się dzieje z paczką podczas jej dostarczania do Saturna!

Gramofony nowe są pakowane tak, żeby nic im się nie stało w podróży. A jak się boisz, to zamów przesyłkę pocztową "ostrożnie" - ja w ten sposób przesłałem jakieś 600 płyt gramofonowych, i żadna się nie stłukła, mimo że były paczki po 50 płyt. A wiesz chyba, jakie płyty szelakowe są delikatne, bo jedna rozbiła Ci się podczas jazdy na motorze!

Pod żadnym pozorem nie bierz tylko kuriera. Może się bowiem tak zdarzyć, że kurierzy na magazynie, jak będzie im się nudzić, to urządzą sobie mecz piłki nożnej, i pudło z Twoim gramofonem będzie robiło za bramkę.
Wuwuzela pisze:, i wkładziuchna Ortofon OM 3e, której nie ma na allegro :cry:
igły można kupić - http://muzyczny.pl/122031_Ortofon-Stylu ... M-OMP.html - może jeszcze będą. Być może Wamat będzie mógł sprowadzić - musiałbyś się go zapytać (u wamata pewnie taniej). Niezależnie od wszystkiego, nawet jeśli miałby być to koszt 110 zł za igłę (zamiennik Wamata będzie na pewno bliżej 50 zł), to ta igła wytrzyma ze 2,5 raza więcej godzin pracy od tego, szafirowego czegoś, co masz w denonie.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ