Gramofon do szelaków

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
wilq699
Posty: 8
Rejestracja: 12 cze 2015, 19:30

Re: Gramofon do szelaków

#16

Post autor: wilq699 »

Dzięki za odpowiedź :)

Wyraziłem się niejasno - wiem, że wkładkę produkują. Chodziło mi o sam gramofon. Nie mogłem znaleźć na allegro czy gdzie indziej - wszędzie brak. A dlaczego gramofonu nie polecasz? co jest z nim nie tak?
A jeśli nie Vestax, to co można by innego? chodzi mi o sprzęt współczesny, żeby podłączyć kablem USB pod komputer i po prostu zgrać bez większych manipulacji.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do szelaków

#17

Post autor: Wojtek »

wilq699 pisze:A dlaczego gramofonu nie polecasz? co jest z nim nie tak?
Jest kiepski i niewarty swojej ceny.
wilq699 pisze:A jeśli nie Vestax, to co można by innego?
Trochę tego jest.
wilq699 pisze:chodzi mi o sprzęt współczesny, żeby podłączyć kablem USB pod komputer i po prostu zgrać bez większych manipulacji.
Jeśli mamy być poważni to dla Twojego dobra nie polecę Tobie żadnego gramofonu z USB :)

Jeśli jednak mamy iść na ustępstwa to wybierz coś z lepszych Chińczyków, tj. Audio Technica AT-120LP, choć i tutaj zdarza się niezła loteria jeśli chodzi o solidność wykonania.
Na forum mamy bodajże 2 historie egzemplarzy zwróconych bezpośrednio po zakupie.

I tak będziesz musiał później to nagranie obrobić, jeśli ma być konkret, tak więc od "manipulacji" raczej nie uciekniesz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wilq699
Posty: 8
Rejestracja: 12 cze 2015, 19:30

Re: Gramofon do szelaków

#18

Post autor: wilq699 »

Dzięki ogromne :)

O ile na płytach znam się można by powiedzieć dobrze, to w sprzęcie jestem laikiem. I takie opinie są dla mnie ważne :) Z USB myślałem, że teraz wszędzie jest stosowany ten standard. A ja chciałbym pozgrywać swoje płyty i dlatego podłączenie do kompa jest dla mnie tak ważne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do szelaków

#19

Post autor: Wojtek »

wilq699 pisze:Z USB myślałem, że teraz wszędzie jest stosowany ten standard.
Znajdziesz je praktycznie tylko w gramofonach z Chin :)

Jeśli używasz komputera stacjonarnego i masz jakiś sensowny wzmacniacz to spięcie jednego z drugim jest tylko kwestią zakupu kabla łączącego jedno z drugim.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do szelaków

#20

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:Jeśli używasz komputera stacjonarnego i masz jakiś sensowny wzmacniacz to spięcie jednego z drugim jest tylko kwestią zakupu kabla łączącego jedno z drugim.
I odrobiny samozaparcia, żeby ogarnąć Audacity :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Latro
Posty: 1922
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do szelaków

#21

Post autor: Latro »

a ja mysłałem, że to szelaków trzeba mieć patefon z tubą :mrgreen: poczytałem i teraz słucham sobie szelaka na Elacu Miracordzie :)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
ODPOWIEDZ