Adam GS 424 ?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Adam GS 424 ?

#16

Post autor: taperson »

aa ok :lol:

czy w adamach orginalnie szla wkladka i czy w ogóle taka byla m1-100??
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam GS 424 ?

#17

Post autor: Wojtek »

M1-100 nie znam, ale MF-100 tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Adam GS 424 ?

#18

Post autor: taperson »

bo u ojca w adamie jest m1-100 no chyba ze f sie wytarło i wygląda jak 1
musze sam to oblukac bo on juz niedowidzi za dobrze :|
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam GS 424 ?

#19

Post autor: Wojtek »

taperson pisze:bo u ojca w adamie jest m1-100 no chyba ze f sie wytarło i wygląda jak 1
Pewnie tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Adam GS 424 ?

#20

Post autor: taperson »

pytanie takie techniczne jak lepiej rozplanować podłączenie
adapter bedize stal w innym miejscu niz reszta sprzetu -po drugiej stornie pokoju, okolo 10-12m kabla musze użyć zeby to podlaczyc do amplitunera a po drodze dac przedwzmacniacz i przejście z din na cincz. co lepiej bedize zrobic? czy pociagnac kabel z sygnałem prawie pod sam ampli i tam dopiero dac przedwzmacniacz i od razu z tego wejsc w ampli? czy tuz przy adapterze robic przedwzmacniacz i to dopiero przez te 10-12m puszczac do ampli?

na swoje odczucia wydaje mi sie ze pierwsza opcja będzie słuszniejsza tylko jakim kablem to z din pociągnąć do przedwzmacniacza??
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam GS 424 ?

#21

Post autor: Wojtek »

12 metrów? Boże.
taperson pisze:na swoje odczucia wydaje mi sie ze pierwsza opcja będzie słuszniejsza
Tak na serio to nie. Wybij to sobie z głowy.
taperson pisze:tylko jakim kablem to z din pociągnąć do przedwzmacniacza??
Są przejściówki z DIN5 na 2xRCA. Ważne by taka przejściówka miała dodatkowo kabelek uziemienia.

Połóż przedwzmacniacz gdzieś przy gramofonie i między przedwzmacniaczem, a amplitunerem pociągnij długi kabel. Byle nie najtańszy, choć i tak pewnie nie ominą Ciebie zniekształcenia na takiej długości.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Adam GS 424 ?

#22

Post autor: taperson »

przejściówki wiem, widziałem - tylko do czego przyczepić umasowienie? do przedwzmacniacza?

i czemu ta opcja bedize lepsza? bo nie rozumiem czemu ten sygnal wzmocniony mam poszczać przez ta ilosc metrów ?
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Re: Adam GS 424 ?

#23

Post autor: taperson »

Wojtek pisze: Połóż przedwzmacniacz gdzieś przy gramofonie i między przedwzmacniaczem, a amplitunerem pociągnij długi kabel. Byle nie najtańszy, choć i tak pewnie nie ominą Ciebie zniekształcenia na takiej długości.
jaki to powinno miec przekrój? no i jakiego rodzaju kabel? taki jak do glosników? L i P 2x1? czyli de facto cztery żyły?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam GS 424 ?

#24

Post autor: Wojtek »

taperson pisze:tylko do czego przyczepić umasowienie? do przedwzmacniacza?
Tak.
taperson pisze:i czemu ta opcja bedize lepsza? bo nie rozumiem czemu ten sygnal wzmocniony mam poszczać przez ta ilosc metrów ?
Właśnie dlatego, że sygnał wychodzący z wkładki jest zbyt słaby by puszczać go na takie odległości. Przewód sygnałowy gramofonu ma max 1.5 metra, a przynajmniej powinien.
taperson pisze:jaki to powinno miec przekrój? no i jakiego rodzaju kabel? taki jak do glosników? L i P 2x1? czyli de facto cztery żyły?
Nie. Po prostu porządny długi interkonekt. Np. Prolink czy coś takiego.

A najlepiej jakbyś miał gramofon bliżej amplitunera po prostu zamiast robić kombinacje alpejskie. Nie ręczę że efekt będzie satysfakcjonujący.
Sam mam długim kablem (też chyba 10m) połączony domowy serwer z wzmacniaczem i niestety mimo że kabel jest gruby i konkretny to nadal "słyszę" tą odległość jak puszczam dźwięk z serwera.

Przy przedwzmacniaczu gramofonowym może być jeszcze gorzej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Adam GS 424 ?

#25

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:jak puszczam dźwięk z serwera
Z serwera masz już sygnał analogowy?
Wojtek pisze:Po prostu porządny długi interkonekt. Np. Prolink czy coś takiego.
Uściślając - przewód zakończony z dwóch stron dwoma cinchami. Piszę to, bo post wcześniej kolega chciał użyć przewodów głośnikowych.


Dodam jeszcze, że w przypadku Adama i ogólnie gramofonów fabrycznie wyposażonych w wyjście DIN, dodatkowa osobna masa może być zbędna lub wręcz szkodliwa. Takie gramofony często mają spiętą masę wkładki i gramofonu i zastosowanie dodtkowego przewodu masowego utworzy pętlę masy i brumienie. Przerabiałem to kilka tygodni temu z Danielem. Gdzies tu jest to opisane.
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Adam GS 424 ?

#26

Post autor: taperson »

chudy_b pisze:Uściślając - przewód zakończony z dwóch stron dwoma cinchami. Piszę to, bo post wcześniej kolega chciał użyć przewodów głośnikowych.
dzieki ;) bo faktycznie w pierwszej chwili sie zgubilem
Wojtek pisze:A najlepiej jakbyś miał gramofon bliżej amplitunera po prostu zamiast robić kombinacje alpejskie.
tez bym tak chcial ale .... wielka płyta robi swoje ograniczenia i wymogi :twisted:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam GS 424 ?

#27

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Z serwera masz już sygnał analogowy?
Tak.
chudy_b pisze: Uściślając - przewód zakończony z dwóch stron dwoma cinchami. Piszę to, bo post wcześniej kolega chciał użyć przewodów głośnikowych.
Też fakt :)
taperson pisze:wielka płyta robi swoje ograniczenia i wymogi :twisted:
Pitolenie. Kwestia chęci.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Adam GS 424 ?

#28

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze: chudy_b pisze:
Z serwera masz już sygnał analogowy?


Tak.
No i po co? :D Puść cyfrę i konwersję zrób przy/we wzmacniaczu. Kwestia chęci :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adam GS 424 ?

#29

Post autor: Wojtek »

Żeby działało? Przecież ja to wiem chudy_b, że można puścić cyfrę z DACami po obydwu stronach. Może kiedyś :) Rzadko słucham muzyki z plików.

Opowiedziałem o swoich doświadczeniach nie po to by powiedzieć że nie da się inaczej tylko po to by pokazać koledze, że to nie jest takie super rozwiązanie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Adam GS 424 ?

#30

Post autor: taperson »

Wojtek pisze:Pitolenie. Kwestia chęci.
chęciami nie przestawię scian :lol: a Zona nie zgodzi sie na pajęczyny kabli lezacych/wiszących po mieszkaniu 8-)
ODPOWIEDZ