Gramofon na poczatek: JVC AL-A151?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubaxvx
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Gramofon na poczatek: JVC AL-A151?

#1

Post autor: kubaxvx »

Hej. Na początek mały disclaimer: jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt grający (ale staram się edukować czytając to forum:)). Jeśli chodzi o muzykę to słucham naprawdę różnej: od klasycznej, przez jazz, elektronikę, hip hop, hardcore punka, metal, aż po różnego rodzaju noise. Z winyli pewnie najwięcej będzie grane hardcore punka, jazzu i hip hopu.

Na cały zestaw chciałbym przeznaczyć 1500zł (jeśli uda się złożyć sensowny zestaw za mniej to będzie super). Audiofilem nie jestem i nie mam super wymagań, więc mam nadzieje, że się uda.

Na początek chciałbym znaleźć jakiś gramofon solidny, który jest w stanie niewymagającym ode mnie na starcie wymiany wkładki i innych tego typu rzeczy. Znalazłem na allegro coś takiego (od polecanego tu w paru tematach użytkownika forum:)): http://allegro.pl/gramofon-jvc-al-a151- ... 16388.html Czy to sensowny wybór na początek?

Jeśli dobrze rozumiem to ten gramofon wymaga przedwzmacniacza. Rozglądając się na allegro trafiłem na taki zestaw: http://allegro.pl/audiofilski-harman-uh ... 87201.html (dodatkowo jest tu również odtwarzacz kasetowy, który nie jest priorytetem, ale to w sumie spoko dodatek, bo kaset też trochę mam -- wiem, że zablokowany, ale mogą naprawić). Warto to kupić?

P.S. Nie do końca jestem zaznajomiony ze zwyczajami tego forum i nie wiem czy powinienem rozdzielić ten temat na dwa w osobnych podforach (jeden o gramofonie, drugi o przedwzmacniaczu/wzmacniaczu), czy może zostać to w jednym wątku.

Dzięki z góry za wszelką pomoc!
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon na poczatek: JVC AL-A151?

#2

Post autor: chudy_b »

kubaxvx pisze:Na cały zestaw chciałbym przeznaczyć 1500zł
To wystarczający na początek budżet. Kolumny masz?
kubaxvx pisze: http://allegro.pl/gramofon-jvc-al-a151- ... 16388.html Czy to sensowny wybór na początek?
Gramofon pochodzi od naszego forumowego kolegi. Na pewno jest dobrze odnowiony i nie będzie wymagał napraw. Jednak to gramofon z ramieniem T4P co mocno ogranicza wybór wkładek. Poszukaj na forum informacji o T4P.

kubaxvx pisze:Jeśli dobrze rozumiem to ten gramofon wymaga przedwzmacniacza. Rozglądając się na allegro trafiłem na taki zestaw: http://allegro.pl/audiofilski-harman-uh ... 87201.html
Każdy gramofon wymaga przedwzmacniacza gramofonowego. To może być osobne urządzenie, lub przedwzmacniacz wbudowany we wzmacniacz. To co zlinkowałeś to kompletna wieża z magnetofonem, tunerem, końcówką mocy i przedwzmacniaczem. Jest tu problem z nazewnictwem. Ten przedwzmacniacz z tej wiezy to nie to samo co przedwzmacniacz gramofonowy. To kompletny przedwzmacniacz z regulacją wzmocnienia, selektorem wejść, regulacją tonów i także przedwzmacniaczem gramofonowym. Tak więc nadaje się do gramofonu. Jednak urodą to ten zestaw nie grzeszy, a sprzedający wypisuje trochę pierdoły: "audiofilski", "wielkiej mocy 80W" itp. Zalatuje mi to szukaniem frajera.
Awatar użytkownika
kubaxvx
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon na poczatek: JVC AL-A151?

#3

Post autor: kubaxvx »

chudy_b pisze:Kolumny masz?
Niestety nie, wiec 1.5k jest na wszystko.
chudy_b pisze:Gramofon pochodzi od naszego forumowego kolegi. Na pewno jest dobrze odnowiony i nie będzie wymagał napraw. Jednak to gramofon z ramieniem T4P co mocno ogranicza wybór wkładek. Poszukaj na forum informacji o T4P.
Wiem, że to osoba z forum i godna zaufania w 100%, a gramofony sprzedawane przez Darka były tu wielokrotnie polecane. Pytałem raczej w kontekście tego, czy to dobry gramofon na rozpoczęcie swojej przygody z winylami (prosty w obsłudze/uruchomieniu). W tym kontekscie wkładka T4P to raczej zaleta, bo jest łatwiejsza do wymiany. :)
chudy_b pisze:sprzedający wypisuje trochę pierdoły: "audiofilski", "wielkiej mocy 80W" itp. Zalatuje mi to szukaniem frajera.
Hihi, no właśnie to "audifilski" zapaliło lampkę ostrzegawczą. Cena jak na moje oko wydaje się ok... no ale jak mówię, jestem laikiem. :)
Awatar użytkownika
kubaxvx
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon na poczatek: JVC AL-A151?

#4

Post autor: kubaxvx »

A czy cos takiego jest sensowne? http://allegro.pl/panasonic-sl-h401-i5432823981.html To od Nomosa, więc dla mnie całkiem spoko, bo mógłbym podjechać, przesłuchać i nie bawić się w wysyłkę. Czy któryś z ich gramofonów wart jest swojej ceny i warto brać (budżet mogę podbić do 2k na całość, może nawet nieco więcej, więc i gramofon mogę kupić droższy niż 500zl).
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Gramofon na poczatek: JVC AL-A151?

#5

Post autor: Dante »

Ten Panasonic to mniej więcej Technics D3. Lakoniczny opis i dużo kopiuj/wklej. Ta pokrywa nie wygląda na oryginalną, dodatkowo pytanie: czy są zawiasy? Bo na zdjęciu ich nie ma ;) Dla mnie za drogo, jednego Technicsa D3 kupiłem za 200 zł. Fakt, nie był po tzw. serwisie i audiofilskim opisie.
Jeśli jednak nie masz zdolności lub ochoty by grzebać przy gramofonie i jesteś świadomy ile dopłacasz za przegląd, to jest to dobry grajek na początek. Jeśli faktycznie brakuje zawiasów i pokrywa dorabiana to albo zbijaj cenę, albo odpuścić i niech się z nim bujają dalej.
Nie zauważyłem w ich ofercie niczego rzeczywiście wartego uwagi w tym przedziale cenowym.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon na poczatek: JVC AL-A151?

#6

Post autor: Wojtek »

Nomos ma prawie wszystko zawyżone :) Ten Panasonic jest jeszcze OK.
Kiedyś Nomos był ciekawszy jak oferowali długą gwarancję (3 miesiące). Potem zmienili to na miesiąc. Obecnie ich gwarancja to jedynie ustawowe 14 dni na zwrot.
Z tej perspektywy dość łatwo można wyciągnąć wnioski co do jakości serwisu, skoro wycofali się z udzielania gwarancji na swój towar.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ