Gramofon do 400 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobry, używany gramofon do 400zł

#61

Post autor: Wojtek »

Wygląda to na niezbyt solidnego sprzedawcę. Przypuszczam że po prostu nie sprawdzał gramofonu przed wystawieniem go na aukcję poza tym że "działa".
Dobrze że przynajmniej nie wysłał Tobie niesprawnego, bo miałbyś wtedy więcej kłopotu. Tak więc suma sumarum: mogło być gorzej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
s85
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2012, 10:15

Dobry, używany gramofon do 400zł

#62

Post autor: s85 »

Nie wysłał bo wybrałem opcję za pobraniem;) Wracają do tematu, do tego Duala 435 bez problemu dokupię w przyszłości lepszą wkładkę i czy warto za te 300?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobry, używany gramofon do 400zł

#63

Post autor: Wojtek »

s85 pisze:Nie wysłał bo wybrałem opcję za pobraniem;)
Za pobraniem to jakieś 80% sprzedawców sprzętu nie wysyła :)
s85 pisze:Wracają do tematu, do tego Duala 435 bez problemu dokupię w przyszłości lepszą wkładkę i czy warto za te 300?
Tak + raczej tak. Nówka kosztuje dzisiaj prawie 2 kafle (śmieszne, co nie?) ;)

Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze nad tym Akai.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
s85
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2012, 10:15

Dobry, używany gramofon do 400zł

#64

Post autor: s85 »

Wysłałem zapytanie o tą skalę, zobaczymy co odpowiedzą. Do tego drugiego sprzedawcy mimo wszystko mam lekki uraz;)
s85
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2012, 10:15

Dobry, używany gramofon do 400zł

#65

Post autor: s85 »

Dostałem odpowiedź i zostałem zapewniony, że skala jest. Ciężarek podobno został odwrotnie nakręcony na ramię i dlatego tak to wygląda. Pozostaje kwestia kiepskiej wkładki. Gdybym dokupił do tego wkładkę Audio-Technica AT 95 E to byłoby już chyba spoko? Tylko, że wtedy robi się już gramofon za ponad 3 stówy;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobry, używany gramofon do 400zł

#66

Post autor: Wojtek »

s85 pisze:Ciężarek podobno został odwrotnie nakręcony na ramię i dlatego tak to wygląda.
Od razu znamy poziom wiedzy sprzedawcy :)
s85 pisze:Pozostaje kwestia kiepskiej wkładki. Gdybym dokupił do tego wkładkę Audio-Technica AT 95 E to byłoby już chyba spoko?
Pewnie.
s85 pisze:Tylko, że wtedy robi się już gramofon za ponad 3 stówy;)
Tak jak mówiłem, jest ciut za drogi. Może dogadaj się z nim by sprzedał bez wkładki za jakimś upustem? :D

Ciekawe na ilu skończy się licytacja AP-B20.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
s85
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2012, 10:15

Dobry, używany gramofon do 400zł

#67

Post autor: s85 »

Będę obserwował aukcję, jak coś to wkroczę:)
s85
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2012, 10:15

Dobry, używany gramofon do 400zł

#68

Post autor: s85 »

Zdecydowałem się na zakup Duala CS 435 który już u mnie zadebiutował parę minut temu. Dzięki za poświęcony czas i wszystkie sugestie:)
Tortoise
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2012, 20:05

Gramofon - dobry, tani i pewny

#69

Post autor: Tortoise »

Witam

Chciałbym kupić gramofon, który będzie potrafił wyłowić magię starej, dobrej muzyki. Tylko mam taki problem, że kompletnie nie znam się na tego typu sprzęcie. Nie wiem, jaka firma jest godna uwagi, jaki model, jakie ramię, igły itp. itd. i dlatego mam nadzieję, że znajdę tu pomoc. Co możecie polecić? Na co w ogóle nie patrzeć? Na co zwracać uwagę podczas oglądania sprzętu w sklepie?
Dla zawężenia poszukiwań dodam, że nie wymagam jakiegoś magicznego sprzętu z najwyższej półki. Skromny budżet rzędu <400zł nie pozwala w pełni rozwinąć skrzydeł.

Pozdrawiam
Tortoise
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobry, używany gramofon do 400zł

#70

Post autor: Wojtek »

Sorka, za późny odzew. Tutaj znajdziesz nie za starą listę polecanych sprzętów w cenie do 350 złotych: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46 ... 266#p19663

W najbliższym czasie postaram się sprawdzić czy nie doszło coś nowego na allegro do 400 złotych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pachenko
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2011, 20:18

Dobry, używany gramofon do 400zł

#71

Post autor: Pachenko »

Witam, poszukuję dobrego, solidnego i ładnie grającego gramofonu, tak najlepiej do 350 zł, ale zawsze można dołożyć te kilka złotych jeżeli będzie jakaś lepsza oferta.
Poszperałem na allegro i znalazłem kilka ładnych gramofonów :
Technics SL-D310 http://allegro.pl/technics-sl-d310-dire ... 04364.html
Technics SL-BD20 2x tylko nie wiem, czy ten tańszy po prostu może jest w słabszej formie, czy tylko sprzedawcy mają tak rozbieżne ceny http://allegro.pl/technics-sl-bd20-komp ... 80193.html http://allegro.pl/technics-sl-bd20-klas ... 04447.html
Dual CS 1225 http://allegro.pl/doskonaly-gramofon-du ... 37523.html
Dual CS 505, ale ten mógłbym wziąć tylko jak będą jakieś wielkie +++ przemawiające za nim, bo cena trochę już większa niż w pozostałych egzemplarzach. http://allegro.pl/dual-505-belt-drive-g ... 79293.html
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry, używany gramofon do 400zł

#72

Post autor: wojciech06 »

Tego gościa: bobodj71, rs-audio (to ten sam ma dwa konta) sobie odpuść jak nie chcesz mieć problemów z gramofonem. Miałem z nim do czynienia - gramofon nadawał się do naprawy, ustaleń nie dotrzymał - miał dosłać obudowę, teraz nie odpisuje na moje e-miale.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
kreator
Posty: 185
Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry, używany gramofon do 400zł

#73

Post autor: kreator »

wojciech06 pisze:Tego gościa: bobodj71, rs-audio (to ten sam ma dwa konta) sobie odpuść jak nie chcesz mieć problemów z gramofonem. Miałem z nim do czynienia - gramofon nadawał się do naprawy, ustaleń nie dotrzymał - miał dosłać obudowę, teraz nie odpisuje na moje e-miale.
a ja kiedyś kupiłem od niego gramofon. technicsa d2. i byłem bardzo zadowolony. zreszta do teraz chodzi bez problemowo u kolegi. po komentarzach widać,że sprzedał sporo gramofonów i negatywa żadnego nie dostał. więc może poprostu wojtku ty źle trafiłeś w gramofon:)
robiąc serwis tam gdzie robiłeś w sumie nic takiego poważnego nie było, a skasowali Cię jak za zboże.
polecasz serwis_gramofony robiąc innym uczciwym sprzedawcą konkurencję... dziwnie tak!
Born To Lose, Live To Win
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dobry, używany gramofon do 400zł

#74

Post autor: kielek »

Podepnę się nieco pod temat,bo mam zamiar synowi w niedługim czasie zakupić jakiś gramofon.Patrząc tylko pod kątem wizualnym na ofertę serwis_gramofony to podoba mi się w niej stan tych gramofonów,czyli że są nieco odnowione i po przeglądzie.Martwi mnie jednak cena(chyba dla ludzi z Warszawy,gdyż tam ludziska bardziej majętne są).Będę szukał wśród używek,choć mam obawy co do stanu technicznego i ogólnego,bo czytając te forum zauważyłem,że wielu po allegrowym zakupie ma często problemy techniczne albo,że stan daleko odbiega od opisywanego i tego na foto.Za pewniaki można nieco więcej zapłacić,ale w granicach rozsądku.
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dobry, używany gramofon do 400zł

#75

Post autor: wojciech06 »

kreator pisze:robiąc serwis tam gdzie robiłeś w sumie nic takiego poważnego nie było, a skasowali Cię jak za zboże.
polecasz serwis_gramofony robiąc innym uczciwym sprzedawcą konkurencję... dziwnie tak!
To szkoda, że go (DUAL-a 721) nie widziałeś, jak go kupiłem. Skąd wiesz co z tym gramofonem było :?: Trochę dziwne te Twoje stwierdzenie, czyżbyś miał coś z tym sprzedawcą wspólnego :?: Co do skasowania "jak za zboże", to byłem poinformowany o cenie naprawy (obejrzałem też gramofon od środka) i sam podjąłem decyzję - albo do kosza (czyli "kasa do błota") albo naprawiać. Ja się pogodziłem z tym i postanowiłem zainwestować. To była moja decyzja.
Co do uczciwości tego sprzedawcy, to oszukał mnie - nie wystawiłem mu negatywa, bo oto prosił (mam e-mail od niego), bo zaproponował dosłanie sprawnej obudowy do DUAL-a, bo w przysłanym gramofonie była uszkodzona. Teraz mimo moich kliku e-maili do niego cisza. Podejrzewam, że tak załatwia sprawy jak ze mną, a potem jak nie można już interweniować a Allegro, to ma klienta w ... Gdyby był uczciwy, to by odpisał. I ja go na początku chwaliłem na tym forum za szybkie odpisywanie na moje "setki" pytań i zainteresowanie moimi potrzebami odnośnie gramofonów. Za co zostałem skarcony. Jak otrzymałem gramofon zmieniłem o sprzedającym zdanie (w międzyczasie odesłałem go do naprawy na własny koszt, bo się nie włączał i prosiłem jednocześnie o ewentualne usunięcie innych niesprawności - miałem go tylko uruchomić i słuchać winyli). Niestety gramofon po niby naprawie się włączał, ale nie można było na nim słuchać płyt (zrobił się "totalny manual", brak regulacji płynności obrotu talerza - tak jakby płytę "33" słuchać na "45" itp. itd. Szkoda słów i myślenia o tym.
Nikomu nie robię konkurencji, bo nie jestem właścicielem "serwis_gramofony". Polecam tylko dlatego, że byłem zadowolony i nie chcę żeby ktoś tak trafił jak ja. Jest to jedna z możliwości i każdy podejmuje decyzję, gdzie chce kupić. Dziwne tak :!:

Mieszkam w Warszawie i nie jestem majętny. Straciłem pracę, dostałem trochę pieniędzy i postanowiłem odnowić gramofon (zrobiłem sobie prezent za zgodą żony). Oprócz tego w międzyczasie miałem zawał serca i posiadanie sprawnego gramofonu było priorytetem - żeby się uspokoić (zero stresu).

To tyle i dajcie już spokój tym dywagacjom i pomówieniom. Widać z tego, że lepiej nie pomagać (ostrzegać) innym, niech się uczą na swoich błędach.

KONIEC.
To nie jest miejsce na ten temat.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 14:53 przez wojciech06, łącznie zmieniany 1 raz.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ