Pomoc przy zakupie gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Wincenty
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2015, 09:51

Pomoc przy zakupie gramofonu

#1

Post autor: Wincenty »

Witam! Wiem że pewnie macie już dość takich zapytań ale mimo wszystko postanowiłem spróbować:) Mam sporo starych winyli z bajkami i baśniami z mojego dzieciństwa i pomyślałem że byłoby fajnie gdybym mógł je teraz puszczać moim dzieciom a sobie przypomnieć dzieciństwo:) Nie jestem audiofilem nie wymagam wiele ale i wiem że trudno kupić gramofon nie znając się na ich specyfikacjach dlatego zwracam się do Was.
Posiadam amplituner Yamaha HTR-3064 i jeśli dobrze zauważyłem nie posiada on wejścia PHONO więc muszę kupić gramofon z przedwzmacniaczem lub kupić go osobno.
Poczytałem forum i zauważyłem że odradzacie kupowanie nowych gramofonów do 800zł i radzicie kupić używany tylko problem w tym że ja się na tym nie znam:(
Wolałbym zakupić nowy gramofon z przedwzmacniaczem ponieważ mam możliwość skorzystania z zakupu na raty. Myślałem o gramofonie Pioneer PL-990 choć zdania na jego temat są mocno podzielone.
Co mi podpowiecie???
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc przy zakupie gramofonu

#2

Post autor: Wojtek »

Skoro wiesz, że odradzamy to myślisz, że jak zapytasz jeszcze raz to powiemy Tobie coś innego? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy zakupie gramofonu

#3

Post autor: pan_winyl »

Pioneer PL-990
dla mnie trochę hebel :) a tak na poważnie. Taniej wyjdzie i pewnie przyjemniej zakupienie wzmacniacza i gramofonu (tak żeby wzmacniacz miał przedwzm. gramofonowy.)

Do Twoich potrzeb - puszczania bajek z płyty winylowej, to http://allegro.pl/gramofon-sd-usb-aux-z ... 36687.html się nada. Ale jeśli chciałbyś mieć z tego więcej przyjemności to posłuchaj forum i Wojtka z postu wyżej.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Wincenty
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2015, 09:51

Re: Pomoc przy zakupie gramofonu

#4

Post autor: Wincenty »

Tego Mediona to wstydziłbym się postawić na widoku:) A co powiecie o tym sprzęcie RELOOP RP1000M? http://winyle.pl/gramofony-reloop/4914- ... basic.html
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy zakupie gramofonu

#5

Post autor: pan_winyl »

Są gusta i guściki :) do puszczania bajek wystarczy, bo może dzieciaki będą chciały słuchać, może nie, a potem będzie leżało. Ot taka niskobudżetowa podpowiedź ode mnie to była.
Reloop. Trochę pod DJ ke podpada, zwłaszcza z tą filcową matą. Nadal nie ma przedwzmacniacza, więc za podstawowy z allegro będziesz musiał już dopłacić od 60 do 100 zł.

Swoją drogą ciekawi mnie ta wkładka
wkładka typu MM - RELOOP OM Black - przygotowana we współpracy z firmą Ortofon.
ciekaw jestem jak gra w porównaniu do standardowych produktów ortofonu.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc przy zakupie gramofonu

#6

Post autor: Wojtek »

pan_winyl pisze:ciekaw jestem jak gra w porównaniu do standardowych produktów ortofonu.
To jest to samo co Ortofon Pro S, czyli OMka z DJską igłą. Dostępne są również wersje Concorde.
Krótko mówiąc, to tylko rebranding klubowych odmian Ortofonów OM.

Wincenty:
Nie odpowiedziałeś na moje poprzednie pytanie, ale to nic, zadam kolejne takie, co powinno dać do myślenia: wolisz zaoszczędzić czy przepłacić na ratach? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wincenty
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2015, 09:51

Pomoc przy zakupie gramofonu

#7

Post autor: Wincenty »

Wojtku oczywiście, że wolę zaoszczędzić zwłaszcza przy dzieciach:) Wczoraj dowiedziałem się, że mój kolega ma na sprzedaż Pioneera PL-990 jeszcze na gwarancji za 300zł do negocjacji, bo potrzebuje pilnie kasy.Obejrzałem go i wszytko wydaje się działać prawidłowo, ale jak dla mnie trochę cicho gra. Ten Pioneer chyba nie ma możliwości wymiany wkładki ani przedwzmacniacza, czyli gra tak jak fabryka dała:) a dała chyba niewiele...
Mimo wszystko zastanawiam się czy go nie wziąć bo do moich potrzeb chyba wystarczy a z ceny jeszcze urwę.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy zakupie gramofonu

#8

Post autor: pan_winyl »

Wojtek,
przygotowana we współpracy z firmą Ortofon
znaczy się że Reloop przygotował inną kalkomanię a Ortofon ją nakleił. Bywa :D, ale pozytywnie zaskoczony jestem.

Pioneera PL-990 jeszcze na gwarancji za 300zł do negocjacji
cena dobra jeśli spojrzeć na to co można znaleźć w necie. Na bank ma wbudowany przedwzmacniacz, i z tego co widzę nie ma opcji jego odłączenia (bez utraty gwarancji :)

Wkładka uniwersalna magnetyczna. Też nie wymienisz bez utraty gwarancji.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc przy zakupie gramofonu

#9

Post autor: Wojtek »

Wincenty pisze:Wojtku oczywiście, że wolę zaoszczędzić zwłaszcza przy dzieciach
Skoro tak, to powiem że za 300 złotych jesteś w stanie kupić oddzielnie lepszy gramofon (używany) i przedwzmacniacz (nowy/używany) niż ten Pioneer PL-990 od znajomego :)
Jeśli mamy myśleć o jeszcze lepszym sprzęcie to odpowiednio podnosimy kwoty za gramofon, ew. zostawiamy nadwyżkę na wymianę wkładki.
Wincenty pisze:Ten Pioneer chyba nie ma możliwości wymiany wkładki ani przedwzmacniacza, czyli gra tak jak fabryka dała
Tak jest. Wkładka to tania AT-3600/AT-91.

Na gwarancję nie warto za bardzo patrzeć. Co to jest rok czy dwa w porównaniu do nadal sprawnych 30+ letnich sprzętów dostępnych na rynku w przyzwoitych cenach? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy zakupie gramofonu

#10

Post autor: pan_winyl »

Co to jest rok czy dwa w porównaniu do nadal sprawnych 30+ letnich sprzętów dostępnych na rynku w przyzwoitych cenach?
zgadzam się, tylko nie wiem czy ten gramofon wytrzyma 30 lat. Poczytałem o nim na forach niemieckich i dużo ma negatywnych opinii jeśli chodzi o jakość wykonania (plastiki). Dodatkowo cała ta automatyka mnie trochę przeraża. Gramofon niby fajny, nawet taki trochę jakby tangencjalny miał być a potem ktoś w ostatnim momencie zmienił zdanie. Tylko boję się, jako że to nie jest stara dobra szkoła że może się to za chwilę sypać. Dlatego tej gwarancji wcale bym nie przeceniał.

Ale wracając do wątku poprę Wojtka - za 300 zł lepiej kupić coś solidnego
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc przy zakupie gramofonu

#11

Post autor: Wojtek »

Piłem bardziej do tego, że sprzęt "nowy z gwarancją" nie jest takim znowu specjalnie lepszym wyborem od starej sprawnej używki przede wszystkim dlatego, ze ma gwarancję niż do tego czy PL-990 to solidna konstrukcja. Jest na rynku wiele gramofonów takich samych jak PL-990, pod innymi markami (Sony, Aiwa, itd.).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc przy zakupie gramofonu

#12

Post autor: 07-artek »

Witam .Podpinam się do tematu bo potrzebuję waszej opinii co do wyboru gramofonu.Mam trzy z których trzeba wybrać.
1.Ariston nie wiem co to za model ,wygląda na przyzwoity .Jest ciężki w drewnianej podstawie.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e3 ... 7a1d3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/580 ... 1c662.html
2.Lenco l82 -w obudowie imitacja drewna:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/936 ... 96708.html
3.Nec 5000e -http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0f ... 38079.html
Są w cenie od 200 do 300zł.Podobno najlepiej gra Leco, pomimo dwudziestu paru lat od daty produkcji.Co sądzicie czy warto i który.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 17:26 przez 07-artek, łącznie zmieniany 2 razy.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pomoc przy zakupie gramofonu

#13

Post autor: kielek »

Linki do Aristona nie działają
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie gramofonu

#14

Post autor: 07-artek »

Już działają.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pomoc przy zakupie gramofonu

#15

Post autor: kielek »

Ciężko doradzać jak się nie widzi chociaż fotek pozostałych (chodzi o stan zachowania i wkładki jakie są bądź ich nie ma tak jak w Aristonie).
Ariston robił z reguły bardzo dobre gramofony,ale ten to Pro 1200 to w sumie taka paskowa imitacja Technicsa Sl 1200. Niby wszystko ma co powinien a nawet więcej,bo ma chyba VTA i w tej cenie to powinna być gratka,ale opinie są o jakości wykonania dość słabe a nadomiar cena za używki w UK to kilkanaście funtów,więc o czymś to świadczy.
Lenco robił super idlery,ale ich paskowce takiej renomy już nie miały ale mimo wszystko to były nienajgorsze gramofony i warto w tej cenie się nad nim pochylić :-)
Ten NEC aup 5000e jest podobny do wielu robionych przez CEC na rynek niemiecki pod różnymi nazwami i w tym przypadku pewnie jest tak samo. W tej cenie jest do zaakceptowania.
Osobiście najbliżej mi do Lenco,ale musiałbys dokładnie obejrzeć stany faktyczne tych gramofonów i ich sprawnosć,bo ceny dość atrakcyjne i każdy z nich jest warty tej kwoty pod w/w warunkami.
ODPOWIEDZ