Pomoc przy zakupie gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie gramofonu

#16

Post autor: 07-artek »

Dostałem zdjęcia Nec i Lenco,trochę słabe ale przynajmniej już wiadomo jak wyglądają.Na temat wkładek nic nie wiem ,bo gość mi nie opisał tylko tyle że do Aristona to ma kilka.Może mi jeszcze podrzuci co do Lenco i Nec to napisze.Tylko z drugiej strony to pewnie i tak wymienię na nowe jak kupię.Te gramofony grały u gościa jest to jego część kolekcji,i technicznie chyba są ok.ON sam też wskazał mi na Lenco .Ponoć gra najlepiej.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pomoc przy zakupie gramofonu

#17

Post autor: kielek »

To dowiedz się co z czym sprzedaje,bo info że ma kilka wkładek do Aristona nic nie mówi skoro na focie nie ma nawet headshella.
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc przy zakupie gramofonu

#18

Post autor: 07-artek »

Tyle co się dowiedziałem to że Lenko kompletne, działa igła Shure wkładka oryginalna b. ładny .Co do Aristona to bez igły i headshella .
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie gramofonu

#19

Post autor: 07-artek »

Naszły mnie wątpliwości co do zakupu na odległość. Bez oglądania pomacania i odsłuchu.Później znowu człowiek nie zadowolony i zaczyna się od nowa,sprzedać,kupić czy zbierać.
A jeszcze nie wiem czy wchodzić w retro ponad 25-letnie,czy coś świeższego np:
http://allegro.pl/kenwood-kd-3070-i4987625633.html
To ma ładnie grać i cieszyć oko,a nie bez przerwy w konserwacji i naprawie.Co Sądzicie?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pomoc przy zakupie gramofonu

#20

Post autor: kielek »

07-artek pisze:A jeszcze nie wiem czy wchodzić w retro ponad 25-letnie,czy coś świeższego np:
http://allegro.pl/kenwood-kd-3070-i4987625633.html
To ma ładnie grać i cieszyć oko,a nie bez przerwy w konserwacji i naprawie.Co Sądzicie?
Coś świeższego mówisz? Ten ma dokładnie 38 lat....
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie gramofonu

#21

Post autor: 07-artek »

To się pomyliłem,to zostanę przy tym Lenco ostatecznie z wysyłką to 320zł.
A swoją drogą to między latami 70-80 a 2015 to jakaś przepaść dziura bo albo są te pierwsze w sprzedaży a potem współczesne modele.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc przy zakupie gramofonu

#22

Post autor: Wojtek »

07-artek pisze:To ma ładnie grać i cieszyć oko,a nie bez przerwy w konserwacji i naprawie.
Dlaczego zakładasz, że stary gramofon będzie wymagał ciągłej naprawy?
07-artek pisze:A swoją drogą to między latami 70-80 a 2015 to jakaś przepaść dziura bo albo są te pierwsze w sprzedaży a potem współczesne modele.
Albo jesteś za młody albo przespałeś moment kiedy winyle zniknęły z półek sklepowych ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie gramofonu

#23

Post autor: 07-artek »

Tak chyba jednak przespałem,przez ten czas spłaciłem kredyt na mieszkanie,i urodziło mi się dwoje dzieci.Ale ten czas za....a.Na poważnie to już zakupiłem Lenco.Ciekawe czy dojedzie cały.
Mam jeszcze jedno zmartwienie z Dualem 1224 ,chyba znajdę coś na forum.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pomoc przy zakupie gramofonu

#24

Post autor: kielek »

Jeśli to kolekcjoner Ci sprzedał te Lenco to zapewne wie jak zapakować gramofon,by dotarł bez uszczerbku :-)
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie gramofonu

#25

Post autor: 07-artek »

Paczka przybyła w całości,jednak sprzedający nie do końca okazał się prawdomównością.Igła złamana,pęknięcie pokrywy w dwóch miejscach reszta ok.Musiałem zakupić nową wkładkę z igłą.Padło na AT95,była dostępna od ręki w sklepie.Już zamontowana i sprawdzona,gra całkiem przyjemnie.Gramofon pomimo swoich lat pracuje dobrze.Wkładkę Shura M75MB wykorzystam do drugiego kombatanta którego mam w posiadaniu,czyli Duall 1224 (kupiony za 80zł,obudowa ładna drewnopodobna skrzynka,już po naprawie tego" pimpla"startuje i wyłącza płytę jak trzeba) Teraz front robót otwarty,dopieścić ,wyregulować i można zarzucać " krążki na patelnię". Dzięki za opinie.Już czes zagościć na stronach :obsługa i serwis.
ODPOWIEDZ