Prosty gramofon do 200 funtów

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
weema
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2014, 00:29

Prosty gramofon do 200 funtów

#1

Post autor: weema »

Witam,
jestem kompletnie nowa na forum i całkiem nowa wśród gramofonów. Zielenina. Przedstawię się więc: Gosia, obecnie ze Szkocji.

Jako nowicjusz postanowiłam kupić coś z czym nie będę miała żadnych problemów. Samo nałożenie paska, czy ustawienie ramienia przyprawia mnie o palpitacje serca, ale może się uda nie zniszczyc sprzętu. Na początku pomyślałam o tanim Crosley'u. Na szczęscie mój mózg po wielu nieprzespanych nocach i przemyśleniach odrzucił ten pomysł. Jupi!! Padło wiec na nielubianego przez Was Pro-ject essencial. Poczytałam na forum opinie o tym sprzęcie i zdecydowanie zgadzam się, że za tą cenę (209 funtów) mogłabym wybrać coś używanego, jednak nie oszukujmy się, co ja zrobie z gramofonem w którym trzeba wymienić wkładkę? Dodatkowo przyznam się, że przez cały czas czytania forum myślałam, że wkładka to filcowa nakładka na talerz, dopiero filmik z youtube mnie oświecił..., wymiana igły? - czarna magia! Potrzebuje coś dla blondynki - wypakowuje, z ręką na sercu i z potem na czole zakładam pasek i ustawiam ramie, podłączam amplituner i głośniki i najlepiej nie dotykam przez dwa dni, bo rehabilituje się z szoku...

Tak jak wspomniałam faworytem był pro-jest essencial II, jednak wynalałzam w podobnej cenie Audio Technica ATLP120USBC http://www.superfi.co.uk/p-11786-audio- ... table.aspx
Powiem szczerze, że ten z wyglądu podoba mi sie bardziej, ale czy on też jest łatwy w obsłudzie? Żeby mi to ustrojstwo w częsciach nie przyszło.
Ogólnie jestem przerażona. Na gramofon nie chce wydać więcej niż te 209 funtów, do tego amplifier i głośniki. Chcę zamknąć się w 400 funtach.

Jeszcze raz mówie, nic używanego, bo sama nie powymieniam częsci i będę płakać (dosłownie - potrafie!), tylko proste gramofony dla laików mnie interesują. Podobają mi się z wyglądu też Reloopy, ale widzę, że to dla DJ'ów.
Brać Pro-jecta, Audio Technikę, czy coś doradzicie?

Dziękuje!
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon jaki kupić mam?

#2

Post autor: chudy_b »

No cóż Napiszę po raz chyba setny. Nikt dobrze Ci życzący nie poleci Ci ŻADNEGO NOWEGO gramofonu za 200 funtów. Poszukaj na forum co to T4P, a potem znajdź taniego Technicsa z taką wkładką. Będzie bardziej bezobsługowy niż te współczesne plastiki i lepiej zagra.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon jaki kupić mam?

#3

Post autor: Reymont »

Na przyklad Technics qd33
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Gramofon jaki kupić mam?

#4

Post autor: misienka2008 »

Moze jakis Technics D.D. z ramieniem tangencjalnym...
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Gramofon jaki kupić mam?

#5

Post autor: klin »

A według mnie jeśli chcesz mieć nowe (ja mam starszy sporo ode mnie - ponad 40 letni ;) ) i za 200 funtów i ma Ci się podobać i sprawiać przyjemność to bierz tego co Ci się podoba! Myślę, że wygląd i nowość zrobią swoje i zagra Ci lepiej niż stary i w rzeczywistości lepiej grający gramofon :)
Tym bardziej, że masz to zamiar podpiąć do amplitunera.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prosty gramofon do 200 funtów

#6

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Moze jakis Technics D.D. z ramieniem tangencjalnym...
Te mogą być nieco bardziej awaryjne.

Też uważam że dobry Technics z napędem bezpośrednim, kwarcową stabilizacją i mocowaniem wkładek T4P sprawdzi się w tym wypadku świetnie. Na niemieckim eBayu jest teraz trochę ofert SL-QD33.
klin pisze:Tym bardziej, że masz to zamiar podpiąć do amplitunera.
Padło hasło amplifier, czyli po naszemu wzmacniacz ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
weema
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2014, 00:29

Prosty gramofon do 200 funtów

#7

Post autor: weema »

Na stronach uk znalazłam tylko amplfiiery. Nie wiem czym się różni amplituner, amplifier, wzmacniacz, przedwzmacniacz, preamp itp. Chodzi mi tylko o to żeby działało w miare przystępnie. Rozumiem, że dla osób które siedzą w temacie gramofonów to co chce kupić to badziew, jednak jestem przekonana, że pasji gramofonowej nie będę rozwijać. Moje serce i czas skradło inne hobby któremu poświęcam każdą chwilę i po przyjściu do domu chce tylko posłuchać czystego dzwięku muzyki.

Czy takie wzmacniacze(?) są dobre do gramofonu? Widzę, że mają wejscie phono.
http://www.richersounds.com/product/amp ... eno-pma520
http://www.richersounds.com/product/amp ... on-a10-blk

i czy to + głośniki to wszystko co potrzeba, czy muszę dokupić jeszcze jakiś sprzęt?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Prosty gramofon do 200 funtów

#8

Post autor: misienka2008 »

Oba posiadaja wbudowane wejscie Phono czyli mozna bez problemu podlaczyc gramofon. Stawialbym na Denona. Ma wiecej mocy poza tym firma nie schodzi ponizej pewnego poziomu jakosci dzwieku.

Do sluchania radia musialabys dokupic tuner do odbioru fal radiowych. Jesli go nie sluchasz to wzmacniacz i kolumny wystarcza.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Prosty gramofon do 200 funtów

#9

Post autor: klin »

Wojtek jak zawsze czujny ;) Nie wiem skąd mi się wziął ten amplituner...
Ja bym też brał tego Denona.
weema
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2014, 00:29

Prosty gramofon do 200 funtów

#10

Post autor: weema »

Poniformuje tylko szybko, że kupiłam Audio Technica AT LP120. Niestety nie odważyłam się na nic używanego ze względu na strach przed wkładką, ale dla takiego laika jak ja moja Audio Technica jest zdecydowanie wystarczająca. Największy problem miałam z podłączeniem całego sprzętu do kupy i czas zajęło mi dłubanie w kablach od głośników, ale wszystko działa perfekcyjnie.
Dzięki 8-)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Prosty gramofon do 200 funtów

#11

Post autor: klin »

Miłego słuchania :)
ODPOWIEDZ