pierwszy gramofon dla córki

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
schutte
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:31

pierwszy gramofon dla córki

#1

Post autor: schutte »

witam,potrzebuję pomocy! Kompletnie nie znam sie na gramofonach i kompletnie nie rozumiem kryteriów wyboru gramofonu. Czytam, czytam i nic...potrzebuję gramofon dla córki lat 16 na prezent na Mikołaja. Ona jest fanką muzyki ma masę płyt CD i ostatnio wymarzyła sobie gramofon i delektowanie się muzyką z płyt winylowych. Chcę jej kupić jakiś sprzęt w miarę niedrogi ale przyzwoity i potrzebuję konkretnych propozycji, bez odsyłania mnie do poczytania o tym, bo próbowałam i nic nie rozumiem. To ma byc sprzet na prezent nie dla mnie.W sklepie internetowym proponują Hyundai, ale poczytałam sobie na forach, ze nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zaproponujcie cos NOWEGO dla początkującej 16latki do kwoty 600 -650 zł. Z gory dzieki:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pierwszy gramofon dla córki

#2

Post autor: Wojtek »

schutte pisze:bez odsyłania mnie do poczytania o tym, bo próbowałam i nic nie rozumiem.
Współczuję.
schutte pisze:Zaproponujcie cos NOWEGO dla początkującej 16latki do kwoty 600 -650 zł.
Reloop RP-1000 lub dorzuć jeszcze 100 złotych i będzie nieco lepszy Reloop RP-2000. Do znalezienia na allegro itp.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

pierwszy gramofon dla córki

#3

Post autor: chudy_b »

schutte pisze:W sklepie internetowym proponują Hyundai, ale poczytałam sobie na forach, ze nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zaproponujcie cos NOWEGO dla początkującej 16latki do kwoty 600 -650 zł.
Żaden NOWY do 600zł nie jest dobrym rozwiązaniem. To będą pieniądze wyrzucone w błoto. Wiele razy było o tym na forum, poszukaj. Ci co dali się przekonać, sa zadowoleni. Ci co nie dali się przekonać, jakoś się nie odzywają ;) Zwróć się do kolegi esdarek. To nasz forumowy sprzedawca/konserwator. Na pewno zaproponuje Ci coś używanego ale pewnego ze swojej oferty. Za 650 zł dostaniesz więcej niż porządny sprzęt.
schutte
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:31

pierwszy gramofon dla córki

#4

Post autor: schutte »

wiem, ze bylo, ale ja jestem totalnym laikiem nie znam sie na tych wkladkach, przedwzmaczniaczach, konserwacji a corka ma 16 lat i ma mozeliwosci finansowych.Chodzi o cos bezproblemowego od razu bez nakladow finansowych .Corka nie jest wybitnym audiofilem, chce sprobowac czy jej winyl pasuje. Esdarek ma pewnie wypasione, skomplikowane sprzety dla osob umiejacych wykorzystac super sprzet w 100% .Jak ktos nie ma pojecia o tym sprzecie, to i tak nie doceni tego od razu.Musi ogarnac sprzet najpierw.Tak jak z lustrzankami na ktore ktos sie juz powolywal. Nie zaczyna sie przygody z fotografia od sprzetu z gornej polki bo to bez sensu. Mi chodzi o sos co gra przyzwoicie,nie jest skomplikowane, nie zepsuje sie wkrotce. a corka zobaczy czy jej to pasuje i wtedy zmieni na cos lepszego lub nie.No i prezent wolalabym zeby byl nowy.
schutte
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:31

Re: pierwszy gramofon dla córki

#5

Post autor: schutte »

ps. dzieki wojtek za konkret:) A co sadzicie o firmie Pioneer?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

pierwszy gramofon dla córki

#6

Post autor: chudy_b »

schutte pisze: Esdarek ma pewnie wypasione, skomplikowane sprzety dla osob umiejacych wykorzystac super sprzet w 100%
Ależ skąd. Pogadaj z nim. Ja bym Ci proponował prostego Technicsa z T4P. Sprzęt absolutnie bezobsługowy, porządnie grający i nie do zniszczenia.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pierwszy gramofon dla córki

#7

Post autor: Wojtek »

schutte pisze:ps. dzieki wojtek za konkret:) A co sadzicie o firmie Pioneer?
Nie zawracaj sobie głowy innymi markami czy modelami dostępnymi w sklepach za podobne kwoty. Te Reloopy to praktycznie jedyna sensowna opcja dla Ciebie za te pieniądze jeśli sprzęt musi być nowy.
Plusem tych gramofonów jest również to, że mają wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, więc odpada zakup oddzielnego, dedykowanego przedwzmacniacza.
Nie jest to może jakiś wielki kłopot, ale masz za to o tyle mniej komplikacji czy wydatków.

Oczywiście trudno mi się nie zgodzić z chudym_b co do kwestii zakupu dobrego starszego modelu od zaufanego sprzedawcy, bo niezaprzeczalnie byłyby to lepiej wydane pieniądze, ale z drugiej strony w tym wypadku rozumiem chęć zakupu czegoś nowego, ze sklepu, na gwarancji producenta, szczególnie że ma to być prezent i to w krótkim czasie. W normalnych warunkach nie polecałbym pakowania się w wspomniane modele Reloopa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
schutte
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:31

pierwszy gramofon dla córki

#8

Post autor: schutte »

właściwie jestem juz po wstępnym słowie z kolegą esdarek, zgodnie z sugestiami postanowiłam spróbowac:)
ODPOWIEDZ