Gramofon do 700 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Gramofon do 700 zł

#931

Post autor: lolo164 »

Skompletowałem zestaw wzmacniacz AKAI AM-2400 oraz kolumny ITT HYPERION H3-75. Jutro będę podłączał, i sprawdzał czy wszystko działa. Jeśli tak będzie chciałbym kupić główny sprzęt - gramofon. Prosiłbym o propozycje (najlepiej allegro). Zależy mi na tym, aby nie było problemu z kupnem wkładki, igły czy jakiejś innej części w przypadku uszkodzenia, a zatem aby gramofon był rozwojowy. Wiem, że im więcej automatyki tym gorzej, ale nie wiem czy w tej cenie uda się zakupić dobry gramofon manualny. Zatem proszę was również o informację, czy w tej cenie lepiej rozglądać się za automatami, półautomatami czy manualami. Zakupiłem wagę jubilerską, także ustawienie nacisku na płytę nie powinno być problemem. W internecie widziałem również jakieś schematy na ustawienie ramienia. Gatunki muzyczne, które będą słuchane to: rock, classic rock, metal, heavy metal oraz pop. Nie chcę dawać swoich propozycji, gdyż byłyby oparte tylko i wyłącznie o stan wizualny co nie jest u mnie aż takim priorytetem (jest tego od groma na allegro). Liczy się jakość odtwarzanej muzyki. Na koniec dodam, że będzie to mój pierwszy gramofon.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 700 zł

#932

Post autor: Dragant »

lolo164 pisze: Wiem, że im więcej automatyki tym gorzej, ale nie wiem czy w tej cenie uda się zakupić dobry gramofon manualny.
To nie jest prawda.
lolo164 pisze: czy w tej cenie lepiej rozglądać się za automatami, półautomatami czy manualami.
To nie ma znaczenia. Są praktycznie bezawaryjne automaty, jak i sypiące się manuale. Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.
lolo164 pisze: Liczy się jakość odtwarzanej muzyki.
Gramofon ma nic nie wnosić do dźwięku, więc jakość muzyki nie zależy w dużym stopniu od gramofonu.

Przeglądałeś może wątek, który był kierowany właśnie do osób poszukujących pierwszego gramofonu? tutaj. Jakiekolwiek zawężenie wymagań będzie mile widziane. Wrzuć najlepiej kilka swoich typów pod względem... wizulanym? Lokalizacji, żeby odebrać osobiście? Wtedy łatwiej będzie "coś" wybrać, niż przeglądać kilkaset stron w allegro. Rzuć też okiem na giełdę forumową, ktoś coś wrzucał niedawno.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Gramofon do 700 zł

#933

Post autor: dale »

Automat nie jest zły. Ma swoje zalety. Manual też możesz kupić w tej cenie. (kupiłem automat philipsa poniżej 200 zł a Kolega manuala też w podobnej cenie). Ważne dla mnie było by miał wymienny, standardowy headshell - dużo prościej zmieniać wkładki. Kable sobie poprawisz sam, jeśli uznasz za stosowne (ja wlutowałem dobre gniazda bezpośrednio do kabli z wkładki). Ważny jest stabilny napęd. Tutaj już musisz czytać o każdym gramofonie po kolei. Ja bym wybrał to co się podoba, a potem poszukał informacji na temat awaryjności, problemów eksploatacyjnych itp...
Zaś jeśli martwisz się o naprawy, to wczoraj widziałem w lubelskim melomanie SHERWOOD PM-9805 za ok. 700 zł, to jest automat. Wygląda jak klon technicsa z serii 1210. Oryginał miał porządny napęd DD i przyjazne w użytkowaniu ramię. Sam mam podobny klon i na tyle mi się spodobał, że pozostałe gramofony trafią niedługo na giełdę a konkurował z w/w automatem i polskim bernardem (między innymi).
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Gramofon do 700 zł

#934

Post autor: lolo164 »

Tak czytałem, nawet wpisywałem sobie na allegro, ale większości nie ma. Wizualnie to podobają mi się technicsy, ale chodzi mi bardziej o to żeby nie było poobgryzane przez szczury lub jakieś popękane. Dzięki za informacje, że nie ma różnicy czy manual, czy automat. Dowiedziałem się tego od takiego "specjalisty" z jakiegoś kanału na youtube.

Wizualnie to te są fajne:
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 10185.html
http://allegro.pl/dual-604-i6798425875.html#thumb/4
Więcej podeślę wieczorkiem (na razie obowiązki wzywają). Tak jak powiedziałem u mnie bardziej liczy się jakość.

Trochę są droższe, ale nic się nie stanie jak będzie lekko ponad 700. Dobrze, aby cena oscylowała wokół 700 zł. Nieraz pewnie cena nie jest wyznacznikiem. Oczywiście im mniej tym lepiej :P , lecz trzeba sobie postawić jakieś widełki.

Czy jest tak, że np. jak mam model Technics SL-D2 i potem jest model D3 to ten z większym numerem jest lepszy, czy nie jest to wyznacznikiem?
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gramofon do 700 zł

#935

Post autor: Latro »

Ten Technics wydaje mi się za drogi, no chyba, że wkładka jest jakaś super, ale chiba nie :think: jest
Z kolei Dual ma ciekawą wkładkę, tzn. tak mi się wydaje bo mam niższy model (DMS210) i fajnie gra, głośno i basiście, że tak się wyrażę. ;)
Ale poczekaj na więcej wiedzących ode mnie .
Hough
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Gramofon do 700 zł

#936

Post autor: lolo164 »

Te gramofony to odpowiedz na prośbę draganta - pod względem wizualnym
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Gramofon do 700 zł

#937

Post autor: lolo164 »

Zgodnie z tą listą gramofonów dla początkujących poszukałem i kilka znalazłem. Proszę o opinię biorąc pod uwagę moje wcześniejsze uwagi.
1. AKAI AP-100C http://allegro.pl/gramofon-akai-ap-100c ... 81242.html
2. PIONEER PL-10 http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-1 ... 83126.html
3. SONY PS-X45 http://allegro.pl/sony-ps-x45-vintage-g ... ml#thumb/8
4. Gramofon Technics SL-D2 http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 10185.html
Proszę o opinię wady/zalety, oraz więcej propozycji, żeby było z czego wybierać :D .
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 700 zł

#938

Post autor: Dragant »

Mój post miał raczej na celu doprecyzowanie szczegółów i wymagań. Nie przerzuciłem jeszcze aż takiej ilości sprzętu, żeby czuć się na siłach do porad. Natomiast mam trochę doświadczenia w Sony i ten X45 wydaje się być całkiem w porządku ofertą, biorąc pod uwagę ceny gramofonów obecnie. Wkładka XL20 z praktycznie nową igłą, oryginalny HS, mata, pokrywa w ładnym stanie... Ramię to jednak nie PUA-7, ale wbrew pozorom cięższe niż wygląda :mrgreen:

Poczekaj na odpowiedź od kogoś z większym doświadczeniem ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 700 zł

#939

Post autor: Regsoft »

Dragant pisze: Natomiast mam trochę doświadczenia w Sony i ten X45 wydaje się być całkiem w porządku ofertą
Też mi się podoba bo ... lubię Soniacze. A poza tym to chyba jedyny bezpośredni napęd stabilizowany kwarcem w tym gronie. Nowa igiełka (pewnie tani zastępczy sferyk za 40 zł) oczywiście jest sympatycznym dodatkiem ale bez przesady. Reszta wygląda na oryginał. Stan optyczny plinty daleki od ideału ale chyba nie odrzuca :think:
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Gramofon do 700 zł

#940

Post autor: lolo164 »

Kolejne:
5. Technics SL-B300 http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 95186.html
Ten wygląda przyzwoicie. Jak jest z dostępnością wkładek, igieł i części w przypadku uszkodzenia? Czy jest awaryjny?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 700 zł

#941

Post autor: Wojtek »

Nie polecę. To paskowiec od Technicsa (minus), T4P (plus/minus), bez regulacji nacisku z wkładką Ortofon OMP która lepiej gra nie przy standardowym dla T4P 1.25g, a przy 1.5g (minus).

Ogółem za dużo minusów :) I to jeszcze w takiej cenie :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Gramofon do 700 zł

#942

Post autor: dev »

Regsoft pisze:
Dragant pisze: Natomiast mam trochę doświadczenia w Sony i ten X45 wydaje się być całkiem w porządku ofertą
Też mi się podoba bo ... lubię Soniacze. A poza tym to chyba jedyny bezpośredni napęd stabilizowany kwarcem w tym gronie. Nowa igiełka (pewnie tani zastępczy sferyk za 40 zł) oczywiście jest sympatycznym dodatkiem ale bez przesady. Reszta wygląda na oryginał. Stan optyczny plinty daleki od ideału ale chyba nie odrzuca :think:
No, troszkę brudny... Ale z mojego doświadczenia z Soniaczami, wszystko da się doczyścić :lol: Z tego SBMC ładnie da się wywabić wszelkie zanieczyszczenia 8-)

X45 to bardzo wdzięczny sprzęt, jednak do kwestii ceny podchodziłbym ostrożnie...
Ten z aukcji wygląda jak mój X45 przed czyszczeniem, mój również miał nową igłę - oczywiście zamiennik za 4 dyszki, ale jak Reg napisał, zawsze miło. Jakieś tam regulacje, smarowania i śmiga, tylko winda została, bo to zawsze twardy orzech w soniakach. I mała polerka pokrywy i będzie git. Albo lepiej.

Dałem 150 zł .... Owszem, sprzedała mi go na olx bardzo miła Pani, która nie za bardzo wiedziała, co ma, ale jednak :think:
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 700 zł

#943

Post autor: Dragant »

150zł... Niesamowita okazja, więc ciężko napisać, że tyle jest faktycznie warty ;)

Nie wiem jak jest z cenami. Nie wiem czy jest wart 700zł, ale na pewno jest to kawalek fajnego sprzętu ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Gramofon do 700 zł

#944

Post autor: dev »

Dragant pisze: jest to kawalek fajnego sprzętu
O to też mi chodziło ;)
Nie twierdzę, że jego wartość to 150 zł, po prostu wydaje mi się, że można by go dostać nieco taniej - może negocjacje ze sprzedawcą?
700 zł to już rejony PS-X4, który chyba jest nieco wyżej w hierarchii. Ale też i tak bardzo dużo zależy od stanu konkretnego egzemplarza.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Gramofon do 700 zł

#945

Post autor: lolo164 »

W tym SONY PS-X45 nie ma problemu z kupnem wkładki (czy większość pasuje), igły ?
ODPOWIEDZ