Dobór gramofonu z nietypowej listy

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
pixart_pm
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2014, 17:22

Re: Dobór gramofonu z nietypowej listy

#46

Post autor: pixart_pm »

Gramofon już kupiony jednak zaproponowałem sprzedawcy 300zł już z przesyłką kurierską więc sam gramofon wyszedł mnie jakieś 280zł. Pokrywa pęknięta fakt - czy jest to element wymienny na zasadzie akcesoria czy jeśli wymiana to tylko z danego modelu?
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#47

Post autor: esdarek »

Pokrywa pasuje od kilku pokrewnych modeli z serii. Nie jest łatwo kupić samą pokrywę zwłaszcza w dobrym stanie i tanio. Ja bym się tym jednak nie przejmował-pokrywa nie gra a tylko chroni sprzęt przed kurzem. Obserwuj allegro może się trafi jakiś złom z dobrą pokrywa albo sama pokrywa to sobie wymienisz. Jak będzie w złym stanie to dasz do polerowania-jeśli nie ma pęknięć i innych ubytków to da się wypolerować tak,że wygląda jak nowa. Jeśli są pęknięcia, ale nie ma ubytków a w szczeliny nie dostał się brud to jest taki specjalny klej który ma właściwości penetrujące i jest przeźroczysty. Wystarczy lekko rozchylić pękniecie, dać krople i sam się rozprowadza. Tak naprawione pęknięcie jest prawie niewidoczne.
Awatar użytkownika
pixart_pm
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2014, 17:22

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#48

Post autor: pixart_pm »

http://allegro.pl/behringer-pp400-przed ... 16340.html

przedwzmacniacz myślę wezmę ten niemiecki BEHRINGER - pytanie czy okablowanie będzie w zestawie z gramofonem? przedwzmacniaczem? Czy nie liczyć na to i dokupić osobno wszystko?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#49

Post autor: Wojtek »

Musisz dokupić przewód 2xRCA-2xRCA łączący przedwzmacniacz z Twoim amplitunerem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#50

Post autor: esdarek »

W komplecie z przedwzmacniaczem nie ma przewodu ,jest tylko zasilacz. Gramofon na na stałe zamontowany taki "drucik" przez który od biedy możesz słuchać. Niektórzy słuchają tak latami i jeszcze opowiadają o ociepleniu skrzypiec w trzecim planie :lol: Bedziesz musiał kupic zwykły interkonekt czyli po naszemu kabel cinch/cinch stereo lub inaczej RCA.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dobór gramofonu z nietypowej listy

#51

Post autor: esdarek »

O! się zdublowaliśmy:)
Awatar użytkownika
pixart_pm
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2014, 17:22

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#52

Post autor: pixart_pm »

kupiony przedwzmacniacz, gramofon, okablowanie :))) teraz tylko muszę gdzieś dorwać jakieś płyty :D
Awatar użytkownika
pixart_pm
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2014, 17:22

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#53

Post autor: pixart_pm »

Witam ponownie,
gramofon dotarł do mnie przed momentem. Pomijając fakt, że końcówka ramienia czyli ten ciężarek odleciał i jest złamany, a sprzedawca nie dołożył obiecanej płyty to na dodatek zamiast okablowania o którym pisaliśmy wystaje z niego coś takiego:

Obrazek

i co ja mam z tym począć teraz... jestem bardzo zawiedziony. Czy ten ciężarek warto jakoś naprawiać? Przykleić go superglue?
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#54

Post autor: esdarek »

chodzi o duala 522? Przyklej ciężarek dobrym klejem. Najlepszy by był jakiś epoksyd 2 składnikowy. Będzie działać. Jeśli kończy się przewód dinem to masz 4 wyjścia:
1.Kupić redukcję na rca (odradzam).
2.Wywalić dina przylutować rca(półśrodek, nadal będziesz miał zblokowane masy w gramofonie.
3.Jak w punkcie 2 tylko rozdzielić masy w gramofonie i pociągnąć osobnym przewodem z widełkami(kupa roboty a idealnie nie będzie)
4.Wymienić okablowanie na nowe już z osobnym przewodem masowym i oddzieloną masą chassis od masy sygnałowej.Moim zdaniem jedyne słuszne rozwiązanie.
Ja standardowo we wszystkich gramofonach robię punkt 4 no ale też każdy z nich jest rozbierany, czyszczony, elementy uszkodzone lub zuzyte sa wymieniane. Potem wszystko jest składane, smarowane, strojone. Sprzęt jest myty i dezynfekowany,pokrywa szlifowana i poleowana. Wartośc techniczna takiego gramofonu jest wyższa niz nowego ze sklepu(nie jest to produkcja masowa,taśmowa, sa nowsze, syntetyczne smary, lepsze kable i wtyki). Nie zawsze da sie odzyskać idealny wygląc(głebokie rysy na pokrywach,pekniecia plastików itp) Niemniej nigdy nie wystawiam gramofonu, który nie jest w stanie idealnym techniczne. Stroję od nowa ramiona(regulacja łożysk jest niezbędna co kilka lat ,a te gramofony mają lat 20-40 i nigdy nie były serwisowane) Nie są to najtańsze gramofony na allegro, ale ja nie ograniczam sie do psiknięcia plakiem jak 99% sprzedajacych. Gdybym chciał na tym zarabiać każdy gramofon by musiał kosztować wiecej niz 1000 zl. Taki gramofon robie czasami tydzien, czasem dłużej. Na szczęście potem nic nie odpada ani kupujący nie jest w szoku ,że nie może podłączyć bo jakiś dziwny wtyk ma.
Audycja zawierała lokowanie produktu.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#55

Post autor: chudy_b »

esdarek Możesz zdradzić jakie kable stosujesz i skąd je bierzesz? Rozglądam się za czymś, ale albo kiepskie, albo drogie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#56

Post autor: Wojtek »

Zamiast się bawić, zwróć towar sprzedawcy, szczególnie ze względu na wadliwą przeciwwagę.
pixart_pm pisze:to na dodatek zamiast okablowania o którym pisaliśmy
Tzn. kto pisał? W opisie aukcji nie było o tym wspomniane, a na zdjęciach nie widać jakie tam są końcówki sygnałowe.
Wystarczyłaby zwykła przejściówka z DIN5 na 2xRCA (przewód masowy masz już wyprowadzony, choć jest to dość niestandardowe), ale jak już wspomniałem, skoro nie jest to jedyny problem to lepiej wyjdziesz z tego zwracając towar.
esdarek pisze:Ja standardowo we wszystkich gramofonach robię punkt 4 no ale też każdy z nich jest rozbierany, czyszczony, elementy uszkodzone lub zuzyte sa wymieniane. Potem wszystko jest składane, smarowane, strojone. Sprzęt jest myty i dezynfekowany,pokrywa szlifowana i poleowana. Wartośc techniczna takiego gramofonu jest wyższa niz nowego ze sklepu(nie jest to produkcja masowa,taśmowa, sa nowsze, syntetyczne smary, lepsze kable i wtyki). Nie zawsze da sie odzyskać idealny wygląc(głebokie rysy na pokrywach,pekniecia plastików itp) Niemniej nigdy nie wystawiam gramofonu, który nie jest w stanie idealnym techniczne. Stroję od nowa ramiona(regulacja łożysk jest niezbędna co kilka lat ,a te gramofony mają lat 20-40 i nigdy nie były serwisowane) Nie są to najtańsze gramofony na allegro, ale ja nie ograniczam sie do psiknięcia plakiem jak 99% sprzedajacych. Gdybym chciał na tym zarabiać każdy gramofon by musiał kosztować wiecej niz 1000 zl. Taki gramofon robie czasami tydzien, czasem dłużej. Na szczęście potem nic nie odpada ani kupujący nie jest w szoku ,że nie może podłączyć bo jakiś dziwny wtyk ma.
Audycja zawierała lokowanie produktu.
Znowu to samo... Jaki ma to związek z kłopotem kolegi?
chudy_b pisze:esdarek Możesz zdradzić jakie kable stosujesz i skąd je bierzesz? Rozglądam się za czymś, ale albo kiepskie, albo drogie.
To nie łaska zadać pytanie na PW zamiast szerzyć off-top?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pixart_pm
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2014, 17:22

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#57

Post autor: pixart_pm »

Wojtek myślisz, że nie warto bawić się w sklejanie tego i zamawianie tej przejściówki? Jeżeli chodzi o sklejenie to nie wygląda to na tragedie jest złamane w takim miejscu, że mógłbym to pokleić - pytanie czy to będzie wtedy w ogóle działać?
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dobór gramofonu z nietypowej listy

#58

Post autor: esdarek »

chudy_b pisze:esdarek Możesz zdradzić jakie kable stosujesz i skąd je bierzesz? Rozglądam się za czymś, ale albo kiepskie, albo drogie.
Gdybym Ci powiedział musiałbym Cię zabić 8-)
Na allegro kupisz dobre przewody na metry i metalowe wtyki. Tylko nie daj się nabrać na jakieś za kilkaset zł. To dla leszczy. Wszystkie i tak są robione w chinach. Jedna mają znaną markę inne mniej. Jak kupisz wyk w granicach 8-15 zł/szt. to powinien działać. Kabel to ok 10-20 zł za mb. Możesz też kupić jakikolwiek sensowny interkonekt rca/rca i uwalić z jednej strony wtyki lutując przewody do płytki w gramofonie. Jako przewód masowy dajesz zwykła linkę miedzianą(np polowa przewodu głośnikowego ok 0,5-1 mm2). Jak będziesz potrzebował pomocy pisz na maila poprowadzę Cie krok po kroku. Lutować potrafisz,lutownicę masz? trza tak dobrać długośc nowego przewodu żeby nie za bardzo zmienić pojemnośc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#59

Post autor: Wojtek »

pixart_pm:
Jeśli masz możliwość zwrotu to to ma o wiele większy sens niż próba samodzielnej naprawy czegoś co miało być sprawne, a przecież nie zostało to zakupione jako "niesprawdzona okazja".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pixart_pm
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2014, 17:22

Dobór gramofonu z nietypowej listy

#60

Post autor: pixart_pm »

Dzięki Wojtek, zatem reklamuję. Przyznam, że jestem mega zawiedziony bo czekam na gramofon już prawie miesiąc i ciągle coś wypada ;p
ODPOWIEDZ