Pomoc babie potrzebna

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Pomoc babie potrzebna

#16

Post autor: chudy_b »

Cukierek pisze:posiada wbudowany przedwzmacniacz
A to tego nie wiedziałem. W takim razie jest jeszcze prościej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc babie potrzebna

#17

Post autor: Wojtek »

Obadałem tą wieżę Samsunga w sieci i widziałem na zdjęciu, że ma z tyłu wejście liniowe. Inaczej nie pisałbym, że jest OK :)
Także wystarczy kabel sygnałowy by spiąć jedno z drugim.
Cukierek pisze:Co do glosnikow od miniwiezy bylyby zdecydowanie lepsze, ale jest jeden szkopul. Jest to model sprzed paru lat (i teraz powstaje problem jak to wytlumaczyc bez odpowiedniego slownictwa a zeby kazdy zrozumial :P) i glosniki sa podlaczone do samej wiezy za pomoca kabli z wystajacymi drucikami, nie ma zadnej wtyczki ktora mozna nazwac (czarny i czerwony kabelek przy kazdym z glosnikow).
To jest normalne. Kable głośnikowe zwyczajową są takimi właśnie gołymi drutami.
chudy_b pisze:kupisz przedwzmacniacz gramofonowy VIVANCO za 30 zł
Aż tak tanie już są?
Cukierek pisze:Ale w takim razie gdyby posiadala takie wejscie jest szansa podlaczyc ten dual? Podobno posiada wbudowany przedwzmacniacz.
Oczywiście. Posiada.
chudy_b pisze:A to tego nie wiedziałem. W takim razie jest jeszcze prościej.
No tak ale jednak wolałbym koleżance zaproponować inny gramofon niż tego chińskiego "Duala" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Pomoc babie potrzebna

#18

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:No tak ale jednak wolałbym koleżance zaproponować inny gramofon niż tego chińskiego "Duala"
No to już krok drugi. Zastanawiam się, czy zakupy zacząć od gramofonu? Oszczędzi płyty, poprawa dźwięku tez będzie, czy tez może modernizację lepiej zacząć od wzmacniacza i kolumn - tu efekt poprawy będzie zdecydowanie bardziej spektakularny.

P.S. Nie mam pojęcia ile kosztuje Vivanco, wydawało mi się, że tyle:-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc babie potrzebna

#19

Post autor: Wojtek »

Za 3 stówy to ja mogę sensownie doradzić jedną z 3 rzeczy, ale nie dwie albo wszystko na raz (bez szpagatów i mocnego ryzyka).
Dlatego bardziej obstawiałbym za wymianą gramofonu (jak "Duala" się sprzeda to można część kasy odzyskać).
chudy_b pisze:P.S. Nie mam pojęcia ile kosztuje Vivanco, wydawało mi się, że tyle:-)
Nowy kosztuje bardziej 7 dych. Jak już będzie później właściwy wzmacniacz stereo to można Vivanco opylić i znów znajdą się dodatkowe środki na kolumny :)

Przynajmniej tak to sobie wyobrażam.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Cukierek
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc babie potrzebna

#20

Post autor: Cukierek »

W takim razie juz sie troszke pogubilam. W koncu radzicie zainwestowac w zmacniacz i kolumny a zostac przy chinskim Dualu (jak narazie) czy jednak lepiej kupic lepszy gramofon, wzmacniacz i jest szansa podlaczenia tego do mojej miniwiezy? Wybaczce i starajacie sie zrozumiec moje, zapewne z Waszego punktu widzenia, pytania :) zaraz wroce do domu to obadam swoja wieze.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Pomoc babie potrzebna

#21

Post autor: chudy_b »

No to uporządkujmy. W tej chwili masz gramofon, wzmacniacz(miniwieża) i głośniki. Wszystko co potrzebne, by płyta winylowa zagrała, ale też wszystko dość marnej jakości.

Zapewne chcesz to powoli zmieniać na lepszy sprzęt, ale dysponując chwilowym budżetem 300 zł, to tak jak napisal Wojtek, zmienisz tylko jeden element. Za te pieniądze nie kupisz przyzwoitego wzmacniacza z kolumnami. Albo jedno, albo drugie, ale lepszych kolumn do miniwieży raczej nie podłączysz, bo jej wzmacniacz ich nie uciągnie. Kupno lepszego wzmacniacza i podłaczenie Twoich kolumn może skończyć się ich zniszczeniem. Pozostaje gramofon. Za 300 zł znajdziesz już dość przyzwoity sprzęt. A na kolumny i wzmacniacz musisz trochę więcej dozbierać.
Cukierek
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc babie potrzebna

#22

Post autor: Cukierek »

Dziękuję Wam bardzo. W takim razie zabieram się za sprzedaż cudownego Duala i szukam lepszego gramofonu. Rozumiem, że tymczasowo moja wieża go "pociągnie"?
W przyszłości zmienię wzmacniacz i głośniki.
Trzymajcie kciuki za moje czytanie forum ze zrozumieniem ;)
Cukierek
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc babie potrzebna

#23

Post autor: Cukierek »

Wybaczcie, ale muszę się pochwalić! Przed sekundą sama wszystko podłączyłam i wszystko działa. Co prawda słychać, że rzeczywiście przydałby się lepszy gramofon, ale wieża i głośniki dają radę. Możecie być ze mnie dumni tak jak ja jestem ;)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Pomoc babie potrzebna

#24

Post autor: chudy_b »

Połącz na razie to co masz. Lepszego gramofonu oczywiście szukaj, ale licz się z tym, że będzie bez przedwzmacniacza, więc dodatkowy koszt. A jak kiedyś kupisz lepszy wzmacniacz, to o ile nas posłuchasz, też będzie to sprzęt z epoki z wbudowanym przedwzmacniaczem. Zamieszałem? ;)
Cukierek
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc babie potrzebna

#25

Post autor: Cukierek »

Zobaczmy czy zamieszałeś. Masz na myśli wzmacniacz z przedzwzmacniaczem? :P
Wiem, że w Waszym odsłuchu ten Dual byłby nie do przyjęcia, ale dla mnie gdy po 6 latach leżakowania mogę posłuchać winyla Zeppelinów w dziwnym rosyjskim wydaniu jest dla mnie wiekopomną chwilą więc się napawam ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc babie potrzebna

#26

Post autor: Wojtek »

chudy_b faktycznie trochę zamieszał.
Cukierek pisze:Masz na myśli wzmacniacz z przedzwzmacniaczem? :P
Starsze wzmacniacze miały standardowo wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Cukierek
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc babie potrzebna

#27

Post autor: Cukierek »

Popłynę znów pewnie z głupim pytaniem.
Czyli w przyszłości przy gramofonie, który nie będzie posiadał wbudowanego przedwzmacniacza będę musiała zainwestować właśnie w niego (przedwzmacniacz) oraz wzmacniacz?

A co do zakupu gramofonu pewnie i tak wrócę po poradę :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc babie potrzebna

#28

Post autor: Wojtek »

Nie. Wystarczy zwykły zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy. Za wzmacniacz robi u Ciebie miniwieża.
Jak dozbierasz to kupisz sobie porządny używany wzmacniacz stereo, który zastąpi Tobie i wieżę i kupiony wcześniej przedwzmacniacz gramofonowy (bo będzie miał go wbudowane).
Tłumaczyłem już to wyżej w tym wątku.

Ten tekst może pomóc w zrozumieniu sprawy: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=3421
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Cukierek
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc babie potrzebna

#29

Post autor: Cukierek »

Ok, obiecuję poczytać wszystko i nie zamęczać.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Pomoc babie potrzebna

#30

Post autor: esdarek »

cześć
bez problemu kupisz sensowny gramofon i przedwzmacniacz za kwotę ,którą wymieniłaś. jeśli jeszcze nie jesteś za bardzo zniechęcona proszę o kontakt-chętnie pomogę.
ODPOWIEDZ