Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#16

Post autor: Wojtek »

Tak Pajdak, to by wskazywało na uszkodzony przedwzmacniacz gramofonowy wbudowany w amplituner (czyli właśnie uszkodzone Phono). A jednak do serwisu trafił nie amplituner, a gramofon :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zofia.
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:32

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#17

Post autor: zofia. »

Niestety gramofon z przedwzmacniaczem czy bez nie działa, tzn gra, ale b. cicho. A w amplitunerze są dwa wejscia : gramofon i phono, żadne nie działa.
Zatem dlaczego naprawiano gramofon, czy z przedwzmacniaczem powinien działać?? Jak sprawdzić czy phono działa?? Czy to Waszym zdaniem wina amplitunera??
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#18

Post autor: Wojtek »

No ale powiedz kto zabrał amplituner po "naprawie" gramofonu i kiedy odzyskasz swój sprzęt?

Fotka tyłu amplitunera Onkyo TX-DS474:

Obrazek

Jest jedno wejście phono, po samej lewej. Tylko tam należy podłączać gramofon jeśli nie mamy jakiegoś osobnego przedwzmacniacza gramofonowego :)
To tak dla wyjaśnienia.

EDIT:
zofia. pisze:Zatem dlaczego naprawiano gramofon
To jest zagadka. Szczególnie że nie ma w gramofonach końcówek mocy :)
zofia. pisze: czy z przedwzmacniaczem powinien działać??
Tak, powinien być normalny, głośny sygnał.
zofia. pisze:Jak sprawdzić czy phono działa??
Po podłączeniu gramofonu pod phono i przełączenie amplitunera na phono, mamy normalny sygnał z gramofonu :)
Inaczej zwykły użytkownik raczej nie może tego sprawdzić.
zofia. pisze:Czy to Waszym zdaniem wina amplitunera??
Jeśli faktycznie był podpięty pod Phono i sygnał był, ale słaby. A zarazem jak podłączyć gramofon pod inne wejście i efekt ten sam. To znaczy że z amplitunerem jest coś nie tak, nie z gramofonem.

No, co najwyżej problematyczny mógłby być też kabel gramofonu, ale skoro sygnał był cichy no to jednak nie tutaj leży problem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zofia.
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:32

Re: Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#19

Post autor: zofia. »

OK, tak był podłączany. A może inaczej, co z przodu trzeba przycisnąć?? Może tu tkwi błąd?? Aha, a co gramofonem, wpięli mi przedwzmacniacz?? Jakie to będzie miało skutki?? W tej sytuacji sprzęt odzyskam jutro, bo nie sądzę, żeby Ci "fachowcy" mieli pojęcie o takim sprzęcie. Nie znam się na tym, termin uszkodzona końcówka mocy nie mi nie mówil, a teraz widzę, że chyba ktoś chce mnie naciągnać. Dziękuję Wam za pomoc..
Ale radio działa, czy to nie znak że amplituner działa??
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 21:08 przez zofia., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#20

Post autor: Wojtek »

Przód:
Obrazek

Z przodu wystarczy wcisnąć przycisk Phono :) Tam po prawej jest widoczny, w tym dolnym rzędzie.
zofia. pisze:Aha, a co gramofonem, wpięli mi przedwzmacniacz??
Jeśli chcieliby zamontować w gramofonie przedwzmacniacz no to musieliby przerobić urządzenie. Dzikie by to było :)
zofia. pisze:Jakie to będzie miało skutki??
Teoretycznie da się tak zrobić, aczkolwiek zupełnie nie jest to potrzebne. Wtedy zamiast do Phono trzeba by podłączyć gramofon do któregoś z pozostałych wejść, gdyż sygnał wyjściowy byłby już odpowiednio wzmocniony.

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zofia.
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:32

Re: Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#21

Post autor: zofia. »

Tak to jest jasne, czyli w gramofonie raczej nic nie przerabiano, bo nie działa po podłączeniu pod żadne gniazdo, też cd. Proszę mi jeszcze napisać, jak sprawdzić czy phono jest popsute??

Gramofon do serwisu zabrał znajomy..


Jutro spróbuję podłączyć gramofon sama, zgodnie z Waszymi instrukcjami.

Pamiętam, że w amplitunerze radio nnie działało mi jak włączałam speakers b, może coś tam poprzestawiałam?? Już sama nie wiem...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#22

Post autor: Wojtek »

zofia. pisze:Proszę mi jeszcze napisać, jak sprawdzić czy phono jest popsute??
Tak jak napisałem, jeśli gramofon podłączymy pod Phono, amplituner przełączymy na Phono (tym przyciskiem z przodu), uruchomimy gramofon tak żeby odtwarzał płytę i jest bardzo cicho, nawet jeśli podgłośnimy amplituner, to znaczy że Phono jest zepsute :)

Tak ja to rozumiem.

Znajomy chyba też za bardzo nie siedzi w temacie?
zofia. pisze:Jutro spróbuję podłączyć gramofon sama, zgodnie z Waszymi instrukcjami.
Czyli jednak masz już sprzęt u siebie? :)
zofia. pisze:Pamiętam, że w amplitunerze radio nnie działało mi jak włączałam speakers b, może coś tam poprzestawiałam?? Już sama nie wiem...
No z pewnością jeśli nawet radia czy innego podłączonego urządzenia nie będzie słychać to gramofonu też nie :) Może spróbuj na słuchawkach? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zofia.
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:32

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#23

Post autor: zofia. »

Sprzętu nie mam, będę miała jutro. Taką mam nadzieję przynajmniej.. A znajomy podłączał sprzęt w klubach, ale to chyba było prostsze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#24

Post autor: Wojtek »

Jeszcze jedna uwaga. Z gramofonu poza dwoma kabelkami sygnałowymi powinien też wychodzić taki przewodzik zakończony widełkami. Go trzeba zahaczyć o śrubę, oznaczoną z tyłu amplitunera jako GND (jest tuż przy wejściu Phono). Po prostu lekko odkręcamy śrubkę, zahaczamy widełki i dokręcamy śrubę do obudowy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zofia.
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:32

Re: Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#25

Post autor: zofia. »

Wojtek pisze:Jeszcze jedna uwaga. Z gramofonu poza dwoma kabelkami sygnałowymi powinien też wychodzić taki przewodzik zakończony widełkami. Go trzeba zahaczyć o śrubę, oznaczoną z tyłu amplitunera jako GND (jest tuż przy wejściu Phono). Po prostu lekko odkręcamy śrubkę, zahaczamy widełki i dokręcamy śrubę do obudowy.
To nie zostało zrobione, tak przypuszczam.. czy to mogło wpłynąć na działanie??
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#26

Post autor: Wojtek »

Ta śruba GND oznacza Ground, czyli uziemienie. Kiedy sygnał gramofonu nie jest uziemiony, objawia się to tym, że sygnał z gramofonu buczy, dosyć głośno.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zofia.
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:32

Re: Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#27

Post autor: zofia. »

Wojtek pisze:Ta śruba GND oznacza Ground, czyli uziemienie. Kiedy sygnał gramofonu nie jest uziemiony, objawia się to tym, że sygnał z gramofonu buczy, dosyć głośno.
Ale nie "buczał"..
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#28

Post autor: Wojtek »

No jak nic nie słyszeliście to nawet buczenia pewnie nie :)

Nadal uważam że jednak coś było źle podłączone. Tak czy siak, ta cała naprawa gramofonu nadal jest zastanawiająca :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zofia.
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:32

Re: Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#29

Post autor: zofia. »

Niestety dźwięk był ledwie słyszalny, dziś nie mam jak tego sprawdzić.. Spróbuję jutro to zrobić sama..Może się uda :D . Dla mnie naprawa też jest zaskakująca, tym bardziej że dość długo czekano na części. Mam nadzieję, że nic mi nie popsuli, nie wymontowali, bo jak wymienili końcówkę mocy, to coś wymontowali??
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Byłabym wdzięczna za pomoc w wyborze gramofonu technics

#30

Post autor: Pajdak »

końcówkę mocy mogli zmienić jedynie w amplitunerze bo gramofon nie ma takich rzeczy. a jak ją w ampli wymontowali to pewnie nowe wsadzili
ODPOWIEDZ