Gramofon do 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon uzywany do 1000 pln

#46

Post autor: Winters »

Zdecydowanie Thorens. Technics nie dość, że ma braki w postaci headshella, wkładki oraz maty na talerz to jeszcze jest zaniedbany. Sprzedający, który woła 1000 PLN i nie raczy nawet porządnie przetrzeć gramofonu jest u mnie z góy skreślony.
DIOMEDES KATO
albok
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:58

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#47

Post autor: albok »

... no to jeden problem z głowy - Thorens - dzięki chłopaki
.... to jeszcze uściślijcie moją wiedzę o przedwzmacniacz. Pierwsza propozycja Winters'a to nad-pp-2 ....
A jaka może być propozycja bardziej perspektywiczna? A może to w zupełności wystarczy?
Czekam na ewentualne propozycje ... ale wiecie... to i tak już to jest realizowane "w drugim obiegu" .....mam nadzieję, że kontaktów z moim domem nie macie :shock:
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#48

Post autor: ahaja »

Jeśli myślisz o tym TD160 z TP90 to jakiś tam Nad PP sprawi, że będzie to działać. Tak samo jakbyś podłączył ten gramofon do pre phono wbudowanego we wzmak.
Preamp będzie tu wąskim gardłem.

Jeśli przejedziesz się do sprzedającego to posłuchasz ;-)
albok
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:58

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#49

Post autor: albok »

ahaja :o .... ale to organizacyjnie trudne ...

(...10 kg nie wchodzi w rachubę)

Jednak poczekam jeszcze na inne podpowiedzi .... może optymalne, może przekonywujące .... bo rozsądku u siebie, a może konsekwencji za dużo nie widzę ;)
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#50

Post autor: ahaja »

10kg?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#51

Post autor: JacK »

ahaja pisze:Jeśli myślisz o tym TD160 z TP90 to jakiś tam Nad PP sprawi, że będzie to działać. Tak samo jakbyś podłączył ten gramofon do pre phono wbudowanego we wzmak.
Preamp będzie tu wąskim gardłem.

Jeśli przejedziesz się do sprzedającego to posłuchasz ;-)
Mnie się zawsze zdawało że sprzęt gra tak jak najgorszy element używanego zestawu muzycznego. Mogą to być kolumny,wzmacniacz,wkładka itp. niekoniecznie NAD PP. Można zdecydowanie więcej zepsuć dobierając kiepskie kolumny niż stosując poprawnie grającego NAD-a.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#52

Post autor: ahaja »

Oczywiście.
W przypadku cd które jest źródłem sygnału można kombinować z kolumnami, wzmacniaczem, bo nie będziesz kombinował z wymianą lasera na inny itp. Chyba, ze potrafisz, ale też trzeba mieć wiedzę jaki cd wybrać do takiej zabawy.

W przypadku źródła analogowego którym jest gramofon/napęd+wkładka+preamp mamy wpływ na to zestawienie. Skoro TD160+TP90+AT440 jest OK to Nad PP odstaje mocno. I to najsłabsze ogniwo.
Chyba, ze ma to sobie pogrywać przy klepaniu kotletów - wtedy nie ma problemu. ;-) Każdy się nada i spełni swoją rolę.
albok
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:58

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#53

Post autor: albok »

ahaja

Chodziło mi o sprzęt, wzmacniacz robiony przez fachowców na potrzeby fachowców i pewnie taki który w moim przypadku były najszerszym ogniwem zestawu na długo .... a może na zawsze
..... pewnie bardzo dobry, bardzo duży .... może kiedyś, będę żałował, że takiej opcji nie wybrałem

Jeżeli nie jesteście jeszcze znudzeni tematem, to poradźcie coś, co w tym łańcuszku nie będzie najmniejszym przepustem, ale miejcie litość dla mojej kieszeni, dla moich dziatek głodujących ....
... no to czekam na coś co nie odstaje
... coś co nie odstaje od tego co jest wcześniej :violin:
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon uzywany do 1000 pln

#54

Post autor: Winters »

Tego NADa to jak tak rzuciłem przykładowo, nie znając budżetu i gramofonu, a tutaj cała dyskusja :D

Najlepiej napisz o poszukiwaniu przedwzmacniacza w dziale im poświęconym, podaj budżet. Wtedy można pomyśleć. Za tą cenę ten NAD nie jest zły, alle faktycznie nie jest to ta sama klasa, co reszta zestawu.
DIOMEDES KATO
albok
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:58

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#55

Post autor: albok »

Winters

Ja też nie liczyłem, że aż tyle informacji od Was otrzymam - jestem zaskoczony i bardzo się cieszę.
... no i nie wiedziałem, że na początek mam aż taaaki budżet :D
Może rzeczywiście warto byłoby wystartować z zapytaniem o przedwzmacniacz w osobnym wątku, ale może tu udało by się zrobi to na skróty?
Nie chcę uruchamiać nowej dyskusji, która i tak będzie odbywała się poza (jak na moją aktualną wiedzę i doświadczenia :roll: ) moją świadomością.
Proszę o propozycje...np z Allegro :pray:

PS: dzięki Winters za Twoje typy, byłeś pierwszy i do tego propozycje te potwierdzila dyskusja - super :!: :!:
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#56

Post autor: krolix »

Kolego albok, a ja trochę Ci namieszam. :) Otóż jeśli nie posiadasz zdolności grzebania się we wnętrzu gramofonów, to polecałbym Ci zastanowić się nad kupowaniem Thorensa. Ten gramofon ma ze 30 lat, wymagać będzie minimum smarowania, być może też wymiany okablowania ramienia, zapewne wymiany paska (wbrew pozorom jego dobór w tych gramofonach nie jest taki prosty - na vinylengine pisze o tym były pracownik Thorensa). Co więcej, Thorens posiada specyficzną budowę (poszperaj w sieci, jest w niej na ten temat sporo) więc jak coś będzie w środku walnięte, to za serwis zapłacisz drugie tyle. No i ramię TP90 - jak piszą, to jest bardzo dobre ramię. Tyle że pękają w nim plastikowe części. Niektóre kupisz, niektóre nie, a z kupnem całego ramienia będziesz miał problem, gdyż baaaaardzo rzadko pojawiają się w sprzedaży. Oczywiście, możesz zainstalować inne ramię, ale chyba nie o to Ci chodzi. :)
Ja problem z Thorensem przechodziłem, w tym z ramieniem TP90 więc wiem o czym piszę. Dlatego szczerze polecałbym Ci nie kupować gramofonu na szybko (choć oczywiście możesz mieć szczęście i trafić na egzemplarz w super stanie). Np. co jakiś czas pojawiają się Technicsy z serii 1200 mk2 w znacznie lepszym stanie (bywa że z gwarancją sprzedającego) niż ten z linku podanego powyżej. Kupno headshella to nie jest straszny wydatek (ok. 30 dolców za oryginalny, zamienniki za śmieszne pieniądze). Co do wkładki, to do omawianego Thorensa i tak będziesz musiał pewnie wkrótce kupić igłę, a to wydatek tego samego rzędu co wkładka, więc pewnie na tej AT440 teraz niewiele, jeśli w ogóle, coś zyskasz. Nie bez znaczenia jest też ilość dostępnych części zamiennych do Technicsa, i to po rozsądnych cenach.
Oczywiście, możesz też wybrać całkowicie inny model gramofonu. Ja tylko chcę Ciebie ostrzec przed pochopnym stawianiem na Thorensa. :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#57

Post autor: Winters »

krolix pisze:Ten gramofon ma ze 30 lat
Nie ma. MkV pojawił się w 1988.

Interesująca strona:
http://www.high-endaudio.com/RC-EntryLevel.html

"The TD160s-mkV has the finest of all Thorens tonearms, the TP90, a tonearm never to be changed for something else because there's nothing to be gained here. "

Pękający plastik w TP90? :shock:
krolix pisze:Co do wkładki, to do omawianego Thorensa i tak będziesz musiał pewnie wkrótce kupić igłę, a to wydatek tego samego rzędu co wkładka, więc pewnie na tej AT440 teraz niewiele, jeśli w ogóle, coś zyskasz.
Oczywiście, że zyska, bo igła do AT 440 MLa to wydatek czterech Władków Jagiełło, a nie prawie siedmiu jak cała wkładka.
Jeżeli w tym 1200 też miałby montować taki przetwornik to musi wydać na start prawie stówkę za oryginalny headshell, prawie stówkę za oryginalną matę i około 650 PLN za wkładkę.

SL-1200 też może mieć 30 lat na karku, do tego będąc używanym przez DJa napewno stworzy więcej problemów niż pasek do Thorensa, który kosztuje $25 i nie jest pewne, czy rzeczywiście jest potrzebny. Smarowanie też przydałoby się tak samo obydwu gramofonom.

W tym momencie najlepszym rozwiązaniem wydaje się być Thorens. Oczywiście, że w przeciągu miliona lat pojawi się lepszy deal, ale my tutaj mówimy a teraźniejszości. Nigdy nie wiesz, co ciekawego na allegro będzie za miesiąc.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#58

Post autor: krolix »

Winters pisze:
krolix pisze:Ten gramofon ma ze 30 lat
Nie ma. MkV pojawił się w 1988.
Za miesiąc będzie 25 lat. Różnica chyba jest praktycznie pomijalna.
Interesująca strona:
http://www.high-endaudio.com/RC-EntryLevel.html

"The TD160s-mkV has the finest of all Thorens tonearms, the TP90, a tonearm never to be changed for something else because there's nothing to be gained here. "
Przecież napisałem wcześniej, że to bardzo dobre ramię? Niektórzy co prawda twierdzą, że lepiej jest je wymienić na magiczne stare sme, ale zdania są podzielone.
Pękający plastik w TP90? :shock:
Tak jest, ramię ma części plastikowe. W tym są to części odpowiadające za automatykę. W moim gramofonie taka część była pęknięta. Gość, który na vinylengine jest uznawany za autorytet jeśli chodzi o Thorensy, oferuje naprawę plastików od właśnie TP90.
Oczywiście, że zyska, bo igła do AT 440 MLa to wydatek czterech Władków Jagiełło, a nie prawie siedmiu jak cała wkładka.
Oj, Kolega ma stare informacje. Władkę z igłą można kupić już za 549 zł. :) Samą igłę znalazłem za 509 zł. Nie szukałem specjalnie więc możliwe, że można ją nabyć taniej, jednak rozrzut między cenami praktycznie nigdy nie jest taki, że igła kosztuje 60% ceny wkładki. (Prawie) zawsze różnica jest bardzo niewielka.
Jeżeli w tym 1200 też miałby montować taki przetwornik to musi wydać na start prawie stówkę za oryginalny headshell, prawie stówkę za oryginalną matę i około 650 PLN za wkładkę.
Ale przecież nie zachęcałem do kupna tego egzemplarza? Napisałem, że bywają w podobnej cenie w stanie znacznie lepszym.
SL-1200 też może mieć 30 lat na karku, do tego będąc używanym przez DJa napewno stworzy więcej problemów niż pasek do Thorensa, który kosztuje $25 i nie jest pewne, czy rzeczywiście jest potrzebny. Smarowanie też przydałoby się tak samo obydwu gramofonom.
Napisałem, że nie warto kupować gramofonu w pośpiechu. Wiek Technicsa łatwo ustalić, można też kupić gramofon z nawet roczną gwarancją sprzedającego (np. od savethedeck). W przypadku kupna używanego gramofonu trzeba być bardzo ostrożnym i najlepiej jak najwięcej sobie przed wyborem sprzętu poczytać. Np. warto wiedzieć, że w partii Technicsów z niemal samej końcówki produkcji montowano wadliwe interkonnekty. Jednak wszelkie informacje na ten temat można sobie w sieci znaleźć i łatwo ominąć ryzyko kupienia gramofonu z kablami do przymusowej wymiany.

Co do paska w Thorensie, to jest do ściągnięcia z vinylengine plik dotyczący konserwacji tych gramofonów, ulepszeń i m.in. doboru paska. Nie da się tego skwitować po prostu stwierdzeniem "$25".
W tym momencie najlepszym rozwiązaniem wydaje się być Thorens. Oczywiście, że w przeciągu miliona lat pojawi się lepszy deal, ale my tutaj mówimy a teraźniejszości. Nigdy nie wiesz, co ciekawego na allegro będzie za miesiąc.
A ja twierdzę, że w przypadku kupowania używanego gramofonu pośpiech jest przeciwwskazany. Jeszcze pal licho, gdyby kupujący z góry liczył się z tym, że być może będzie musiał coś w tym gramofonie robić, jednak wnioskuję, że tak wcale nie jest. Zdecydowanie popieram Wojtka, który nie pierwszy raz napisał, że nie poleca Thorensa jako pierwszego gramofonu.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#59

Post autor: ahaja »

Gramofon musi kosztować - to świadczy o jego stanie.

Nie znajdziesz takiego zestawu w takim stanie za podobne pieniądze. O kwocie nizszej nawet nie wspominam.
nowy55
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2012, 11:53

Re: Gramofon uzywany do 1000 pln

#60

Post autor: nowy55 »

Witam
chciałbym poprosić o opinię. Czy ten thorens http://allegro.pl/dual-731q-i2820653259.html będzie wyraźnym krokiem do przodu w stosunku do grającego u mnie obecnie technicsa sl-qd 33 z wkładką digitrac 300 se ? Phono z marantza 8003, kolumny Phoebe III. Słucham klasyki. Brakuje mi przestrzeni i głębi. A może to http://allegro.pl/swietny-dual-621-gwar ... 96649.html ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za poradę
ODPOWIEDZ