Gramofon do 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
pppddd
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2019, 14:05

Re: Gramofon do 1000 zł

#2401

Post autor: pppddd »

Co sądzicie o tym sprzęcie https://allegro.pl/technics-sl-j3-linea ... 4851.html ? Warto zapłacić te 999,00 zł. Da radę wymienić i dokupić do niego wkładkę/igłę? Jeśli nie to to co do 1000,00 zł?
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Gramofon do 1000 zł

#2402

Post autor: Lukasz31 »

Kolego a nie chciało się zerknąć wstecz choć kilka stron??
W tej cenie to ..... lipa, i chyba z tego co pamiętam jeden z najdroższych sprzedawców.
I mocowanie T4p czyli zabawa wkładkami utrudniona.
Zerknij:
viewtopic.php?f=46&t=9997
xedarek
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2019, 09:31
Gramofon: Technics SL-Q2

Re: Gramofon do 1000 zł

#2404

Post autor: xedarek »

Witam i proszę o radę.
Niedawno jeszcze chciałem kupić nowy gramofon, przyznam się myślałem o Teac Tn-400bt :?
Po przeczytaniu paru wątków dochodzę do wniosku że raczej używany będzie lepszy ;)
mam na uwadze na przykład taki
https://allegro.pl/oferta/gramofon-tech ... 7753649052
oraz
viewtopic.php?f=59&t=12975

Gramofon chcę podłączyć do amplitunera Marantz NR1501(brak wejścia phono) więc jeszcze będzie potrzebny przedwzmacniacz plus może nowa wkładka do gramofonu. Za całość myślę zapłacić ok. 1500 zł, a może muszę dołożyć do 2000 zł żeby coś sensownego złożyć.
Kiedyś miałem Unitra fonica gs 464 oraz dawno temu Unitra fonica wg 417 stereo lux :D

Proszę o uwagi czy kierunek właściwy czy może coś innego
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 1000 zł

#2405

Post autor: dot87 »

Lepiej z forum zawsze... No ale to już raczej trzeba będzie ten budżet naciągnąć trochę (przedwzmacniacz pierwszy który się opłaca to Art DJII za ok 200 zł, do tego wkładka, to można dopytać jakie są do wyboru i w jakiej cenie)
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#2406

Post autor: darkman »

Piotruś ale jak to policzyłeś? .. że braknie kasy? Nie popadajmy w skrajności. Przychodzi gość do wątku za 1000 i pisze, że myśli o wydaniu 1500, ale jakby co to da radę i 2000. A Ty mu piszesz, że za mało. :D No litości, pse :)

Gramofon 900-1100 powiedzmy, przedjebnik 300, igła 200 = ~1500.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#2407

Post autor: Wojtek »

xedarek pisze:
04 sty 2019, 15:07
Za całość myślę zapłacić ok. 1500 zł, a może muszę dołożyć do 2000 zł żeby coś sensownego złożyć.
To czemu piszesz w wątku do 1000? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
xedarek
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2019, 09:31
Gramofon: Technics SL-Q2

Re: Gramofon do 1000 zł

#2408

Post autor: xedarek »

Chyba za dużo skrótów myślowych :oops:
Liczyłem że gramofon 1000 plus może nowa wkładka no i przedwzmacniacz.
Może ma początek się skupie na samym gramofonku :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#2409

Post autor: darkman »

No tak będzie najlepiej. Szukaj czegoś (gramofon) pod względem również dobrej wkładki w komplecie. Wówczas wymienisz tylko igłę. Gramofon, propozycje, a potem pomożemy w innym dziale.
(listę polecanych gramofonów znajdziesz mniej więcej w jednym z tematów na początku działu).
xedarek
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2019, 09:31
Gramofon: Technics SL-Q2

Re: Gramofon do 1000 zł

#2410

Post autor: xedarek »

A co sądzisz o tych dwóch egzemplarzach które wstawiłem wcześniej ?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#2411

Post autor: darkman »

No można przemyśleć. Najpierw sobie określ konkretnie czego szukasz?
Jak napęd, paskowy, bezpośredni? Jaki mechanizm, auto, semiauto, manual?
W stosunku do swoich starych gramofonów, to zapewne wiesz czego oczekujesz.

Aha, OK
Q33 - bez wkładki, wkładka to dodatkowy koszt i nie wiadomo jaka/jakie, bo nie zostały podane.
pokrywa do polerki, a sam gramofon nie był przeglądany przez ostatniego właściciela o czym rzetelnie informuje opierajac się na informacji, którą otrzymał przy kupnie. Odradzam, mimo, że to kolegi z forum i zwykle takie gramofony mają "+". w wypadku jednak tego lakonicznego by nie powiedzieć bardzo słabego opisu jestem na nie.

Za tę kasę + wkładka masz już niemal Pioneera PL505 od rekomendowanego (jak dotąd) sprzedawcy z drugiego linku w któ®ym jest wkładka AT71 czy coś takiego, słaba, bo słaba ale jest z igłą po wymianie, zapewne budżetową ale nową. Mozna grać i myśleć dalej... o preampie.

Ten drugi Technics też przyzwoity semiauto DD, całkiem spoko - ten model nie jest mi zbyt dobrze znany, cena obleci i jest wkładka.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 1000 zł

#2412

Post autor: dot87 »

darkman pisze:
04 sty 2019, 18:52
Piotruś ale jak to policzyłeś?
No wiesz Darku wydawało mi się że jak ktoś pisze w wątku do 1000 to ma mniej więcej tyle do wydania na gramofon. Ale może faktycznie nie zrozumiałem :)
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
xedarek
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2019, 09:31
Gramofon: Technics SL-Q2

Re: Gramofon do 1000 zł

#2413

Post autor: xedarek »

Dziękuje za odpowiedzi, w razie wątpliwości będę jeszcze dopytywał :D
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gramofon do 1000 zł

#2414

Post autor: Zeroqll »

darkman pisze:
04 sty 2019, 20:00
No można przemyśleć. Najpierw sobie określ konkretnie czego szukasz?
Jak napęd, paskowy, bezpośredni? Jaki mechanizm, auto, semiauto, manual?
W stosunku do swoich starych gramofonów, to zapewne wiesz czego oczekujesz.

Aha, OK
Q33 - bez wkładki, wkładka to dodatkowy koszt i nie wiadomo jaka/jakie, bo nie zostały podane.
pokrywa do polerki, a sam gramofon nie był przeglądany przez ostatniego właściciela o czym rzetelnie informuje opierajac się na informacji, którą otrzymał przy kupnie. Odradzam, mimo, że to kolegi z forum i zwykle takie gramofony mają "+". w wypadku jednak tego lakonicznego by nie powiedzieć bardzo słabego opisu jestem na nie.

Za tę kasę + wkładka masz już niemal Pioneera PL505 od rekomendowanego (jak dotąd) sprzedawcy z drugiego linku w któ®ym jest wkładka AT71 czy coś takiego, słaba, bo słaba ale jest z igłą po wymianie, zapewne budżetową ale nową. Mozna grać i myśleć dalej... o preampie.

Ten drugi Technics też przyzwoity semiauto DD, całkiem spoko - ten model nie jest mi zbyt dobrze znany, cena obleci i jest wkładka.
Ponieważ mowa o moim gramofonie (Q33) to pozwolę sobie na komentarz. Poprzedni właściciel poinformował mnie, że gramofon był po przeglądzie, co też napisałem. Ja takiego nie robiłem ponieważ u mnie działał przez cały czas i do teraz działa bezproblemowo, co uważam jest najważniejszą informacją, bo nie oszukujmy się, sprzęty wystawiane przez handlarzy, czy są serwisowane, czy też nie, sprawdzane są pod kątem technicznym, ale nie przepracowują setek godzin podczas których można wyłapać ewentualne usterki. Stan techniczny opisałem jako bardzo dobry, co oznacza, że każda funkcja działa tak jak powinna, obroty są stabilne, ramię nie ma luzów, zaś winda chodzi bezproblemowo. Jeżeli ktoś chce o coś dopytać to zawsze można napisać.

Trochę dziwi mnie, że odradzasz mój egzemplarz z powodu lakonicznego opisu, a polecasz gramofon od sprzedawcy, który zawiera rzekłbym nawet mniej wyczerpujący opis.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#2415

Post autor: darkman »

Lakoniczny opis sprzętu oferowanego przez osobę, która na forum pisuje co najmniej tak długie posty jak moje :) wydaje się być mocno zachowawczy.
Trochę to dziwne, że przy wylewnych i nie pozostawiających złudzeń swoich wypowiedziach w wielu tematach forumowych, tu w dziale ogłoszeń opis jest niezwykle skromny. By nie powiedzieć niechlujny.
Informacje, które podajesz obecnie są czytelne dla starych wyjadaczy forumowych, zaś w mojej opinii nowemu koledze należy się informacja, że sam krypto zachowawczy opis gramofonu może być ryzykownym w zakupie.
Nowi użytkownicy zwykle w dobrej wierze zadają podstawowe pytania i prośby o opinie, bo są po prostu bezbronni w nowym otoczeniu.
Brak informacji o potencjalnych wkładkach i ich cenie w komplecie, również nie daje pełnego obrazu ofercie. W takiej opcji i bez wkładki uważam, że są lepsze oferty. BTW, co to za oferta zresztą, gdzie gramofon jest oferowany tylko z headshellem saute?
Zeroqll pisze:
05 sty 2019, 00:10
a polecasz gramofon od sprzedawcy, który zawiera rzekłbym nawet mniej wyczerpujący opis.
Nie polecam tylko informuję w kontekście linkowanego gramofonu przez kolegę xedarek@, odnosząc się do jego zapytania.
BTW ja akurat niczego nie polecam, hehe. Poza swoimi płytami, bo sam sobie płacę za marketing.
Sprzedawca zbychwro@ z allegróf ma już na forum sporo pozytywnych fedbeków i nie widzę powodu by nie wskazywać na jego oferty, jeśli są interesujące.

p.s.przykładowo i BTW PL505 = 12! bdb zdjęć, gwarancja roz., to mało?
ODPOWIEDZ