Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Shaft
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:08

Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#1

Post autor: Shaft »

Witam,

Na początku muszę zaznaczyć, że jestem początkujący w temacie Winyli więc ewentualne pomyłki wybaczcie :roll:

A teraz do rzeczy. W wielu newsach, wątkach i różnych recenzjach ludzie wypowiadają się, że muzyka z winyli brzmi nieporównywalnie do obecnie rozpowszechnionych cyfrowych 'papek'. Zaintrygowany zacząłem zgłębiać temat i natknąłem się na artykuł, w którym znalazłem informację, że jeden z moich ulubionych zespołów wydał pewien bardzo mi bliski album na winylu. Minęło trochę czasu ale wreszcie dorwałem w swoje rączki ten jeden jedyny winyl. TooL - Lateralus :)
I tutaj zaczyna się problem.. wiedziałem, że w domu jest stary zabytkowy gramofon, Unitra Emanuel GS203.
ObrazekObrazek
Niestety nie jest on w najlepszym stanie. Z powodu braku kabla zasilającego nie mogę sprawdzić czy działa, ale to akurat jest najmniejszy problem. Prawdziwe pytanie czy znajdę do tego pasującą igłę z wkładką, bo obecna na 99.99% jest do wymiany. Pozostaje też kwestia podłączenia. Na zdjęciu widać wtyczkę, z której korzysta gramofon. Planowałem podłączyć go do mojej wieży, Philips FWM35 http://www.philips.pl/c/sprzet-audio/mp3-fwm35_22/prd/. Wieża posiada Wejscie AUX na 2 chinche.

Obecnie wiem, że potrzebny mi będzie jeszcze przedwzmacniacz. Dostane jakiś, do którego da radę podłączyć ten zabytek?
Czy może lepiej poszukać jakiegoś sprawnego, 'nowego' gramofonu + przedwzmacniacz?

Ewentualny budżet, który mógłbym przeznaczyć na zakup nowego sprzętu to ok ~300-400 zł.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

PS. Dodam jeszcze, że posiadam starą Unitrę wraz z głośnikami, do której jest dedykowany ten gramofon.. ale żeby całość uruchomić to już więcej zachodu.. no i pewnie koszt wyniósłby tyle co zakup nowego gramofonu w przewidzianym przeze mnie budżecie.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#2

Post autor: chudy_b »

No niestety trzeba zacząć od tego, że ten Emanuel, nawet nowy, nadawał się glównie na śmietnik. Nie ma sensu poświęcać mu jakiejkolwiek uwagi, a już na pewno kłaść na nim nowej płyty, szczególnie Twojej ulubionej ;)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#3

Post autor: vinylpiotrek »

Tylko ze sprzęt "nowy" w tym budżecie będzie równie zły.
Obrazek
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Shaft pisze:TooL - Lateralus
Idę o zakład, że to ten popularny pirat na kolorowym winylu. Tłoczony z cd :)
Shaft
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:08

Re: Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#5

Post autor: Shaft »

zbyszek1982 pisze:
Shaft pisze:TooL - Lateralus
Idę o zakład, że to ten popularny pirat na kolorowym winylu. Tłoczony z cd :)
A tego Ci nie powiem bo nie wiem :P Nówka sztuka zakupiona w sklepie, czy sprowadzany z USA nie powiem bo to nie ja kupowałem ;] To prezent :)


Skoro ta Unitra się nie nadaje to jakich marek/modeli powinienem szukać?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#6

Post autor: Winters »

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=3421

W przewidzianym budżecie skompletowanie sprzętu będzie trudne.

A Emanuel wcale nie jest zabytkowy.

Co to za "Unitra z głośnikami", którą masz?
DIOMEDES KATO
Shaft
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:08

Re: Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#7

Post autor: Shaft »

Winters pisze: Co to za "Unitra z głośnikami", którą masz?
Jutro wieczorem dam znać, dzisiaj już nie znajdę nazwy modelu, nie chce mi się buszować po strychu z latarką :P
Shaft
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:08

Re: Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#8

Post autor: Shaft »

Przeglądając allegro natknąłem się na tę aukcję. Warto się zainteresować?
http://allegro.pl/rewelacyjny-gramofon- ... 32524.html
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#9

Post autor: Winters »

Nie, bo po pierwsze Cię chyba nie stać. Po drugie, nawet nie masz do czego to podłączyć.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Zabytkowa Unitra czy 'nowy' gramofon?

#10

Post autor: esdarek »

cześć
bez najmniejszego problemu w zadanym budżecie da się kupić dobry(używany) gramofon i nowy przedwzmacniacz ,który umożliwi ci podłączenie każdego gramofonu do twojego sprzętu. jeśli jeszcze nie zniechęcilły cię inne wypowiedzi to zapraszam:)
ODPOWIEDZ