Gramofon programowalny?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Gramofon programowalny.

#16

Post autor: vinylpiotrek »

makosa5 pisze:Znalazlem powyzszy gramofon i jest w nim funkcja zmiany utowru
W sumie na niczym, zawracanie głowy.
makosa5 pisze:Gdzie zasiegnac na ten temat wiedzy?(
Google?
Jak jest oferta sprzedaży programowalnego to pogooglać co on faktycznie potrafi
Obrazek
Darek

Gramofon programowalny.

#17

Post autor: Darek »

makosa5 pisze:gramofon programowalny
Odpowiedz sobie na pytanie co zrobisz gdy padnie automatyka. To sa stare gramofony i elektronika jak i automatyka moze byc juz slaba. Mozna miec wiecej zmartwien a nizeli jest to warte.
To ty decydujesz
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon programowalny.

#18

Post autor: Winters »

Zwłaszcza, że w takich gramofonach wszystko jest z plastiku.
DIOMEDES KATO
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Gramofon programowalny.

#19

Post autor: cezi »

@makosa5 - mam taki gramofon Sharp RP-103H (informacje o nim i podobnych jak również wątek o kompletnej renowacji znajdziesz na tym forum)i powiem tak:

Zgodzę się w 100% z Wintersem, że mozliwość programowania utworów nie jest najważniejszą cechą tego gramofonu, bo w wiekszości gramofonów mozesz sobie opuścić ramię na dowolny utwór na płycie, tyle razy ile chcesz - akurat w Sharpie jego konstrukcja wyklucza taką możliwość, stąd opcja programowania

Ale.... najfajniejszą i najbardziej unikalną (a dla mnie najbardziej funkcjonalną) cechą takiego gramofonu jest własnie ta na której Ci nie zależy. Bezobsługowe odtwarzanie dwóch stron oraz funkcja repeat co pozwala do znudzenia przesłuchać płytę bez konieczności podchodzenia do gramofonu.


Winters pisze:Nie potrzebujesz żadnego programowalnego dziadostwa
@Winters Nie przesadzasz?? To wcale nie są takie tragiczne gramofony - a przynajmniej nie wszystkie

Cezi
Ostatnio zmieniony 23 lut 2014, 21:45 przez cezi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon programowalny.

#20

Post autor: Winters »

cezi pisze:To wcale nie są takie tragiczne gramofony - a przynajmniej nie wszystkie
No pewnie nie, ale powyżej pewnej poprzeczki to chyba żaden z nich nie skacze.
DIOMEDES KATO
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Gramofon programowalny.

#21

Post autor: cezi »

@ Winters - oczywiście, że nie przeskoczy, ale według mnie "dziadostwo" = zupełny szrot. A tak po prostu nie należy generalizować. I tylko tyle w temacie.

W Sharpach RP-103H i podobnych niestety największą wadą jest brak mozliwości zastosowania innej igły niż sferyczna oraz brak mozliwości zastosowania innej wkładki niż fabryczna (chociaż ta zastosowana nie jest najgorsza). Ale mimo wszystko dobrze wyregulowany gramofon gra bardzo przyzwoicie. IMHO

Cezi
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Gramofon programowalny.

#22

Post autor: eenneell »

zbyszek1982 pisze:
makosa5 pisze:programowanie aby odtwarzac dany utwor jest duzym piorytetem.
Przy takich rozterkach chyba będzie lepiej zostać przy odtwarzaczu CD.
Zostań przy cd i mp3-
Dla kilku płyt nie warto programowanego super automatu- to schyłek winyla, a początek CD.
Do singli gram ze zmieniarką.
Do LP automat z funkcją repet.
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Gramofon programowalny.

#23

Post autor: makosa5 »

Singli bede mial pare wiekszosc to beda plyty z wieloma utworami ale czytalem ze niektore gramofony moga miec problemy z singlami dlatego pytam czy programowalne tez maja z tym problem... Chcialbym wydac 300zl sprawdzic czy mnie to zainteresuje oraz czy za taka kwote kupie "cos wartego uwagi". Wygoda dla mnie bedzie np wcisniecie przycisku "2" i sluchanie utworu drugiego po czym jak sie skonczy znow wcisnac 2 i znowu go sluchac bez zbednej integracji... albo jesli dobrze zrozumialem odpowiedz na o onkyo gramofon znajduje sie tam przycisk "next" ktory przezuca nas do nastepnego utworu cos tez dla mnie jest zaleta i gramofony z taka funkcja rowniez mnie interesuja. Nie dostalem jeszcze wiadomosci co do ceny gramofonow z funkcja odtwarzania z obu stron bez przekladania plyty. Bardzo mnie cieszy tak duze zainteresowanie tematem. Wiem ze wypowiadam sie jak laik ale jak kupie amplituner i postawie go na szawce i wrzuce plyte z utworami z filmu top gun i na jednej stronie beda 2 utwory ktore mnie interesuja to bede wciskal tylko guzik zeby te dane utwory sluchac, a jestem czlowiekiem ktory moze 1 piosenke przez tydzien sluchac :P. Ten sharp fajna sprawa ale pewnie bardzo droga?

Z tematu ktory byl podany wczesniej kupil bym ten http://allegro.pl/technics-sl-ql15-gram ... 64481.html wygladal na swietna okazje... szkoda:P
Ostatnio zmieniony 23 lut 2014, 22:50 przez makosa5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon programowalny.

#24

Post autor: Winters »

Jezusmaria

Gramofon to nie odtwarzacz CD.

Bierzesz ramie do ręki, przesuwasz nad początek utworu, jaki chcesz usłyszeć, opuszczasz i słuchasz.

Do tego nie potrzeba przycisków i na tym polega frajda z słuchania płyt!
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Gramofon programowalny.

#25

Post autor: vinylpiotrek »

makosa5 pisze:na o onkyo gramofon znajduje sie tam przycisk "next"
Nie on przesuwa ramie (po podniesieniu) dopóki dopóty trzymasz przycisk, watpliwe udogonienie.
eenneell pisze:Do singli gram ze zmieniarką.
Do LP automat z funkcją repet.
Wiekszość zmieniarek ma możliwość repetu płyt, przeważnie używając prostego tricku można zaprogramowac repet określoną ilośc razy (2-10).
Obrazek
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofon programowalny.

#26

Post autor: tollo »

Jeszcze musisz pamiętać, że gramofony tangencjalne są w znakomitej większości ograniczone do wkładek T4P. Więc jak kiedyś zapragnąłbyś lepszego brzmienia to prawdopodobnie i tak byś musiał zrezygnować z takiego gramofonu...
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Gramofon programowalny.

#27

Post autor: eenneell »

Winters pisze:Gramofon to nie odtwarzacz CD.
poczytaj/ poznaj co to jest gramofon... Gramofon to troszkę inna epoka niż internet, komputery, komórki etc... ;)
Magnetofony podobnie... :(
Tobie chodzi o taki gramofon z opcjami jak CD , ale to sprzęt, który mógłby mieć jedynie Bond, James Bond :)
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Re: Gramofon programowalny.

#28

Post autor: makosa5 »

Oj strzasznie mnie znechcecacie do gramofonu. Juz kolejna sprawa wyjasniona ze nie isteniej nic takiego jak "next" wiec tylko programowalne mnie interesuja. Ile kosztuje taki sharp ktory jeden z uzytkownikow posiada bo to opcja dla bardzo leniwych.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Gramofon programowalny.

#29

Post autor: vinylpiotrek »

makosa5 pisze: Ile kosztuje taki sharp
jak się trafi.
Rynek używek nie ma sztywnych reguł.
Obrazek
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Gramofon programowalny.

#30

Post autor: makosa5 »

http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 84609.html Wiec poza tym techniscem z tego co przelecialem allegro nie ma zadnego tego typu gramofonow z wyborem utworow. Czy ten technics jest wart swojej ceny i ewentualnie ile za niego trzeba wydac i jakie sa jego dalsze koszta czyli ile za ingle oraz przedwzmacniacz? Oraz czy ktos w warszawie badz w bialymstoku zajaol by sie ewentualna wymiana igly. Na tablicy przelecialem 15 stron wstecz i nie znalazlem zadnego programowalnego gramofonu, sa bardzo rzadkie z tego wychodzi i szukalem nie tylko technicsow ale tez i innych marek. Czy warto poczekac na cos sensownego albo moze macie namiery na cos wartego uwagi?. A jak juz sie trafia taki sharp to srednio w jakiej cenie?
ODPOWIEDZ