Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#31

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:
makosa5 pisze:To fakt ale jest programowalny
I ciekawy. Ale jak gra to nie wiem.
Wojtek pisze: chudy_b chyba na razie wstrzymał się z poszukiwaniami, bo kupił inny sprzęt.
Nie wstrzymał. Zdecydowałem się na SL-15, a znalezienie tego modelu za rozsądne pieniądze może potrwać. A że na razie kupił inny i trochę przetrzebił budżet to fakt :D
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Re: Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#32

Post autor: makosa5 »

chudy_b pisze:
Wojtek pisze:
makosa5 pisze:To fakt ale jest programowalny
I ciekawy. Ale jak gra to nie wiem.
Wojtek pisze: chudy_b chyba na razie wstrzymał się z poszukiwaniami, bo kupił inny sprzęt.
Nie wstrzymał. Zdecydowałem się na SL-15, a znalezienie tego modelu za rozsądne pieniądze może potrwać. A że na razie kupił inny i trochę przetrzebił budżet to fakt :D
Nie latwiej kupic SL-QL15 jego ceny sa bardziej przystepne.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#33

Post autor: chudy_b »

Łatwiej. Ale do grania to ja już mam dwa gramofony. Poluję na SL-15 bo jest rzadki. To trochę inwestycja, za parę lat jak będę musiał, to sprzedam go w 5 minut za co najmniej te same pieniądze.
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#34

Post autor: makosa5 »

w takim razie powodzenia :D, ja swoj dzisiaj dostalem teraz czekam az mi pomoga z wzmacniaczem to po weekendzie bede mogl juz uzytkowac.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#35

Post autor: tollo »

chudy_b pisze: Poluję na SL-15 bo jest rzadki.
Kolega chyba rzadkiego gramofonu na oczy nie widział.
chudy_b pisze:To trochę inwestycja, za parę lat jak będę musiał, to sprzedam go w 5 minut za co najmniej te same pieniądze.
Jak do tego czasu będzie działał.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#36

Post autor: chudy_b »

tollo pisze:
chudy_b pisze: Poluję na SL-15 bo jest rzadki.
Kolega chyba rzadkiego gramofonu na oczy nie widział.
Z tangencyjnych programowalnych Technicsów najrzadszy, a takiego właśnie szukam.
tollo pisze:
chudy_b pisze:To trochę inwestycja, za parę lat jak będę musiał, to sprzedam go w 5 minut za co najmniej te same pieniądze.
Jak do tego czasu będzie działał.
Działał 30 lat, to podziała następne 30. Może trzeba będzie mu trochę pomóc, ale ja to lubię. ;)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#37

Post autor: Winters »

chudy_b pisze:Działał 30 lat, to podziała następne 30
To tak nie działa.
W tych przeładowanych elektroniką odtwarzaczach wszystko w końcu zacznie świrować, tak jak już teraz świrują wczesne SP-10 na przykład.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#38

Post autor: chudy_b »

Może masz rację. Na ten moment zakup SL-15 nie jest dla mnie jakimś priorytetem. Jak się trafi jakiś w atrakcyjnej cenie, to wezmę, jak nie to nie. Na razie mam inne zajęcie :)
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Re: Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#39

Post autor: taperson »

Witam was jako świeżak :)

mam zamiar zakupic gramofon, troszkę przejżałem forum, tematy zakupowe do danych kwot ale chyba ten temat na dzien dzisiejszy najbardizej pasuje do moich pytań i wątpliwości

a wiec
sl -ql15 i sl-15 to obydwa programowalne a wiec czy róznice miedzy nimi to tylko dizajn czy cos wiecej?
na stornie http://vintagetechnics.co.uk/turntables.htm zadne z nich nie ma oznaczenia "P" rozumiem ze to blad na tej stronie?

Wojtek pisze:Poszczególne serie można poszeregować chronologicznie:

SL-15 (SL-10 plus programowanie)
SL-10
SL-7 (SL-10 minus wbudowany przedwzmacniacz MC)

To jest główna seria pierwszych konkretnych gramofonów tangencjalnych Technics.
To co pojawiło się po premierze tychże trzeba traktować już jako modele bardziej "dla Kowalskich" - redesign, w efekcie obniżający koszt (i cenę) sprzętu.
Wyjątek: SL-M3.

SL-6 (SL-5 plus programowanie)
SL-5

SL-QL1
SL-DL1 (SL-QL1 minus kwarc)
SL-DL5 (redesign SL-DL1, ciut gorszy napęd)

SL-J3 (SL-J2 plus programowanie)
SL-J2

Były też pionowe SL-V6 i SL-V5.

To powinno wystarczyć :)

Warto zauważyć, że większość gramofonów tangencjalnych Technics pozwala na regulację siły nacisku igły, w zakresie +/- 0.25g od standardu T4P - 1.25g), czego nie uświadczymy w większości gramofonów z tradycyjnym, prostym ramieniem z T4P.
nie bardzo umiem sklasyfikować w tym przedziale SL QL15 - Wojtku (imienniku) mam nadzieje ze mi pomożesz i powiesz cos wiecje o tym modelu.
Winters pisze: To tak nie działa.
W tych przeładowanych elektroniką odtwarzaczach wszystko w końcu zacznie świrować, tak jak już teraz świrują wczesne SP-10 na przykład.
Wariuje tzn? sa jakies najczęstsze usterki? na co zwracać uwage -na jakie objawy- przy zakupie takich sprzętów?


jest na A....o jedna sztuka w stanie ponoć dobrym, dzialajacy, ale nie działa mu programowanie- czy to moze byc jakas muka? czy to jest naprawialne?
jest tez kilka innych np SL6 w stanie bardoz ładnym ze szczegółowym opisem i po przeglądzie (choć nie tak szczegółowym jak robi to kolega z forum-esdarek ktory tez ma w swojej ofercie sl-bl3)
rozumiem ze te sl-6 sa bardziej popularne i bardziej -tandetne? tak mam to rozumieć?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#40

Post autor: chudy_b »

A dlaczego patrzysz w kierunku gramofonów tangencjalnych? Owszem jest sporo niezłych konstrukcji, jednak taki gramofon z racji specyficznego napedu ramienia jest duuużo bardziej skomplikowany niż gramofon "tradycyjny". Po tylu latach tangens może sprawiać problemy. Jego serwisu tez nie każdy się podejmie.
taperson pisze:est na A....o jedna sztuka w stanie ponoć dobrym, dzialajacy, ale nie działa mu programowanie- czy to moze byc jakas muka? czy to jest naprawialne?
Mam Technicsa SL-15 którego kiedyś kupiłem z ciekawości. Udało mi się go naprawić, ale z programowaniem do tej pory sobie nie poradziłem. Na pewno nie można liczyć, że nawet sprawne będzie działać pewnie i na każdej płycie. Taki urok.

Co do poszczególnych modeli, to mi trudno powiedzieć czym tak naprawdę się różnią. Na pewno ilościa użytego plastiku. Niektóre pewnie talerzem i jego napędem. Jesli chodzi o napęd ramienia i programowanie, to myslę, ze róznice sa niewielkie, bo tego po prostu nie da się zrobić tanio lub drogo. Rozwiązanie w obrębie jednego producenta jest raczej jedno. Różnice mogą być w detalach.

Za to różnice w cenach sa olbrzymie. Możesz kupić tangencjalnego Technicsa za parę stówek, ale możesz też za grubo ponad 3000 (SL-15).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#41

Post autor: Wojtek »

taperson pisze:a wiec czy róznice miedzy nimi to tylko dizajn czy cos wiecej?
Czytaj ze zrozumieniem. Wskażę odpowiedni fragment:
Wojtek pisze:To jest główna seria pierwszych konkretnych gramofonów tangencjalnych Technics.
To co pojawiło się po premierze tychże trzeba traktować już jako modele bardziej "dla Kowalskich" - redesign, w efekcie obniżający koszt (i cenę) sprzętu.
taperson pisze:zadne z nich nie ma oznaczenia "P" rozumiem ze to blad na tej stronie?
Zerknąłem i są oznaczone w tabeli jako P.
taperson pisze:nie bardzo umiem sklasyfikować w tym przedziale SL QL15
Pewnie nie przeczytałeś dobrze tematu. Takie samo pytanie padło już na pierwszej stronie. Tu znajdziesz odpowiedź: http://www.winyl.net/viewtopic.php?p=68661#p68661
taperson pisze:czy to moze byc jakas muka?
Muka?
taperson pisze:rozumiem ze te sl-6 sa bardziej popularne i bardziej -tandetne? tak mam to rozumieć?
Zależy co z czym porównujesz. Nie widzę nic logicznego we wniosku, że coś co jest bardziej popularne jest bardziej tandetne :)

W praktyce, im nowszy model tangencjonalnego Technicsa tym oszczędniej zrobiony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#42

Post autor: taperson »

Wojtek pisze: taperson pisze:
zadne z nich nie ma oznaczenia "P" rozumiem ze to blad na tej stronie?

Zerknąłem i są oznaczone w tabeli jako P.
sprawdzilem ponownie i w tabeli w rubryce z oznaczeniami "Manual=M Semi-Auto=S Full Auto=A Programmable Play=P" nie ma anijedenj litery P

Wojtek pisze: taperson pisze:
nie bardzo umiem sklasyfikować w tym przedziale SL QL15

Pewnie nie przeczytałeś dobrze tematu. Takie samo pytanie padło już na pierwszej stronie. Tu znajdziesz odpowiedź: Wojtek @ Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze
w odnosniku piszesz o " SL-Q15 to taki QL5 z programowaniem" rozumiem ze przy symbolu Sl-Q15 zjadłes L ? bo takiego SL-Q15 w tabeli tez nie widze

Wojtek pisze:Czytaj ze zrozumieniem. Wskażę odpowiedni fragment:

Wojtek pisze:
To jest główna seria pierwszych konkretnych gramofonów tangencjalnych Technics.
To co pojawiło się po premierze tychże trzeba traktować już jako modele bardziej "dla Kowalskich" - redesign, w efekcie obniżający koszt (i cenę) sprzętu.
czyli sa bardziej z tandetnych=tańszych materiałów=sa bardziej tandetne
jak byly tańsze to można domniemywać ze bardizej dostępne dla ludu czyli bardziej popularne ;)

chudy_b pisze:A dlaczego patrzysz w kierunku gramofonów tangencjalnych? Owszem jest sporo niezłych konstrukcji, jednak taki gramofon z racji specyficznego napedu ramienia jest duuużo bardziej skomplikowany niż gramofon "tradycyjny". Po tylu latach tangens może sprawiać problemy. Jego serwisu tez nie każdy się podejmie.
no szczerze to sei wacham troche bo jednak ta elektronika i inne rozwiązania mniej popularne ale podoba mi sie zamysl tych gramofonów, szczególnie tych programowalnych zeby nie musial calej plyty przesłuchiwać tudzież celowac ramieniem w odpowiednie scieżki itp. no ale nie bede sie upierał
chudy_b pisze:Mam Technicsa SL-15 którego kiedyś kupiłem z ciekawości. Udało mi się go naprawić, ale z programowaniem do tej pory sobie nie poradziłem. Na pewno nie można liczyć, że nawet sprawne będzie działać pewnie i na każdej płycie. Taki urok.
czyli udalo ci sie upolowac :clap: z ciekawości zapytam ile cie kosztował i czy ogólnie jestes zadowolony z jakosci i funkcjonalności ??
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#43

Post autor: chudy_b »

taperson pisze:czyli udalo ci sie upolowac :clap: z ciekawości zapytam ile cie kosztował i czy ogólnie jestes zadowolony z jakosci i funkcjonalności ??
Trochę się naszukałem. Kupiłem uszkodzony egzemplarz, wiec nie był drogi, ale ile zapłaciłem to juz nie pamiętam. Nie używam tego gramofonu, wsadziłem tam najtańszą wkładkę i igłę z Wamatu tylko po to by coś grało. Tak więc nie odpowiem Ci na pytanie, czy jestem z niego zadowolony. Na razie lezy w szafie i czeka na swoja kolej z naprawą/regulacją programowania.

Jak chcesz coś więcej poczytać to zapraszam tu:

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=62&t=5117

Niestety wcięło zdjęcia po przenosinach forum.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#44

Post autor: Wojtek »

taperson pisze:sprawdzilem ponownie i w tabeli w rubryce z oznaczeniami "Manual=M Semi-Auto=S Full Auto=A Programmable Play=P" nie ma anijedenj litery P
Myślałem że chodzi Tobie o typ mocowania (2 kolumny dalej) :)
Błąd autora strony.
taperson pisze:w odnosniku piszesz o " SL-Q15 to taki QL5 z programowaniem" rozumiem ze przy symbolu Sl-Q15 zjadłes L ?
Tak.
taperson pisze:czyli sa bardziej z tandetnych=tańszych materiałów=sa bardziej tandetne
jak byly tańsze to można domniemywać ze bardizej dostępne dla ludu czyli bardziej popularne ;)
Problem w tym, że tańsze nie zawsze znaczy to samo co "bardziej tandetne". Logika nadal leży i kwiczy.
taperson pisze:szczególnie tych programowalnych zeby nie musial calej plyty przesłuchiwać tudzież celowac ramieniem w odpowiednie scieżki itp. no ale nie bede sie upierał
Kup se CD ;)
chudy_b pisze:Niestety wcięło zdjęcia po przenosinach forum.
Nie wcięło. Wystarczy kliknąć :) Jedynie miniaturki są do naprawy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Gramofon tangencjalny Technics - pomoc w wyborze

#45

Post autor: taperson »

Wojtek pisze: taperson pisze:
czyli sa bardziej z tandetnych=tańszych materiałów=sa bardziej tandetne
jak byly tańsze to można domniemywać ze bardizej dostępne dla ludu czyli bardziej popularne

Problem w tym, że tańsze nie zawsze znaczy to samo co "bardziej tandetne". Logika nadal leży i kwiczy.
rozwiń i naprowadz na poprawna logike
Wojtek pisze: taperson pisze:
szczególnie tych programowalnych zeby nie musial calej plyty przesłuchiwać tudzież celowac ramieniem w odpowiednie scieżki itp. no ale nie bede sie upierał

Kup se CD
za duzo plyt sie u ojca wala zeby to przegrywać na cd a po za tym cd nie skwierczy :dance:
ODPOWIEDZ