Zakup gramofonu za k. 1000zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
nabla_blabla
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:13

Zakup gramofonu za k. 1000zł

#1

Post autor: nabla_blabla »

Koledzy,

jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość, dopiero wchodzę w świat czarnych płyt.

Chciałbym kupić gramofon nowy lub używany w cenie k. 1000zł. + do 400zł na wkładkę i przedwzmacniacz. Na całość przewiduję więc do 1400zł.
Moje wymagania to:
- automatyczny powrót ramienia po zakończeniu płyty (chyba, że w inny sposób mogę się zabezpieczyć na wypadek tego, że zasnę, wyjdę itp.), pokrywa (bądź możliwość dokupienia). Preferowany kolor srebrny.

Muzyka jakiej słucham to mieszanka: rock, jazz, klasyczna.

Gramofon będzie współpracował z amplitunerem yamaha-rx-v475 (nie posiada wejścia gramofonowego) i głośnikami Victa 301.

Proszę o polecenie sprzętu (mogą być linki z allegro) z ewentualną podpowiedzią co do przedwzmaczniacza i igły.

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41649
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup gramofonu za k. 1000zł

#2

Post autor: Wojtek »

Przy takich założeniach to lepiej skupić się na używanych.
Jeśli wybierzesz najtańszy przedwzmacniacz (np. Vivanco) to zostanie jakieś 300 na wkładkę, co może wystarczyć. Jeśli będzie lepszy przedwzmacniacz (np. Art DJ Pre) to może wystarczyć tylko na tanią wkładkę.

Oczywiście to się okaże dopiero po załatwieniu gramofonu i za ile to wyniesie (bo może być mniej niż tysiąc), ale tak tylko uczulam :)
Większość gramofonów ma już jakąś wkładkę na pokładzie więc tutaj ew. wymianę można odroczyć na później.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ