Pomoc w wyborze nowego gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 142
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:55
Gramofon: AD FONTES

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#46

Post autor: slawek »

Zapytam przy okazji ,czy faktycznie kalibracja wkładki w ADFONTES jest taka trudna , bo mnie się wizualnie bardzo podoba :D i chciałbym go kiedyś kupić.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#47

Post autor: Wojtek »

Trudnością raczej nie odstaje od innych tradycyjnych gramofonów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#48

Post autor: zbyszek1982 »

JacK pisze:Po dzisiejszej wizycie u szefa firmy vinylgoldmine i "pomacaniu" oraz przedewszystkim posłuchaniu Kuzmy Stabi muszę raz jeszcze przemyśleć zakup Regi RP6 czy też innych wcześniej polecanych. Wprawdzie z założonych pięciu tysięcy zrobi się prawie osiem jednak chciałbym aby ten nowy gramofon był ze mną długie lata i cieszył bezawaryjną pracą i dobrym dźwiękiem więc może to jest ten właściwy kierunek.
Za osiem tysięcy to kupisz też lepsze Clearaudio, albo choćby Pro-Ject Perspex.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#49

Post autor: ahaja »

Chcąc wydać takie pieniądze warto się zastanowić nad napędem umożliwiającym mocowanie 12" ramienia.
Z nowych tego typu produktów świetne są Jelco SA-750L (LB).
W takiej kwocie na gramofon 9" na pokładzie to skok ... w bok. Do przodu już niekoniecznie.

Perspex to porażka.
Technics 1210 jest dużo lepszy - o solidności i jakości wykonania nie wspominam ...

Mam tu cały czas na myśli jakość dźwięku, wygląd pomijam.
Awatar użytkownika
rottensound
Posty: 531
Rejestracja: 04 wrz 2012, 10:16
Gramofon: Pro-Ject Debut III
Lokalizacja: Örebro
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#50

Post autor: rottensound »

JacK pisze:Chyba w końcu dojrzałem do decyzji o zakupie nowego gramofonu, mam na myśli taki gramofon który jest aktualnie produkowany przez wiodących producentów lub mniejsze manufaktury. Z oczywistych firm przychodzą mi na myśl produkty Regi i Pro-Jecta. Z tej pierwszej "od zawsze" chciałem mieć RP6, od tej drugiej podoba mi się model 2Xperience Classic lub Acryl. Produkty jakich firm Waszym zdaniem powinienem jeszcze wziąć pod rozwagę. Chciałbym wydać nie więcej niż pięć tysięcy zł.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5pV0FYItZxk[/youtube]
może coś takiego
http://www.pre-audio.pl/o-firmie/
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#51

Post autor: zbyszek1982 »

Słynny karnisz...

Mój 40-letni klunkier go zjada na śniadanie. Myślę, że jednak lepiej pozostać przy tych regach i innych kuźmach.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#52

Post autor: JacK »

Kurcze już mnie łeb nap... od przeglądania możliwych ofert nowych gramofonów. Miało być 5 tysia, teraz jest 8 i nadal mało... To co Ahaja proponuje w najtańszej ofercie porządnego napędu z firmowym ramieniem 12 cali to bagatela 12 tysięcy. Jak tak dalej pójdzie to zaraz zamiast nowego gramiaka kupie nowe auto.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#53

Post autor: Pilot »

Ha ha ha, a nie mówili Ci że winylomania do tanich nie należy? Też tak miałem, kolumny do 3k, potem max do 8 a kupine za 6, pre miało być za 1k, potem do 2k a kupione za 2,6. No ale 12k :lol:
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#54

Post autor: ahaja »

Najtańszą wersję takiego napędu kupisz od Andrzeja. Serwis i kontakt masz w kraju. Bez pośredników z ich wątpliwą wiedzą w zagadnieniu.
Ramię to 450-550Ł w UK.
... gdzie tu 12kzł?
No jak doliczysz wkładkę MCLO + pre to ... jeszcze kupisz ndziesiąt (gdzie n=1...9) płyt nowych ... ;-). Może jeszcze zostanie 'conieco' na jakieś waciki dla koleżanki małżonki ...

Transrotor czy AS nie są w niczym lepsze. W podstawowych wersjach są liche ramiona nieprzystające jakościowo do reszty.

Tego Clearaudio nie ma sensu stawiać obok takiego seta.
Podobnież VPI w +- założonym budżecie.

To tak od techniczno/finansowej strony.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#55

Post autor: JacK »

Zaraz mi "Andrzej" z lodówki wyskoczy... a co jeśli nie chcę AdFontes o czym pisałem na początku moich rozważań nad zakupem nowego gramofonu. Wtedy pod ramię 12 cali zostaje tylko specjalna lub ulepszona wersja Kuzmy Stabi S i zakup rzeczonego ramienia oczywiście w UK. W takiej opcji robi się z tego 12 tysia i na waciki już nawet nie starczy. Chyba że się myle i jest jeszcze jakiś inny dobry tańszy napęd byleby nie DIY podobny.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#56

Post autor: ahaja »

Idąc tym tokiem myślenia to podnieś poprzeczkę górnego progu i kup Zonteka.
Ale na tym zabawa się nie skończy ... ;-)
... i cały misterny plan w p...u ... ;-)))
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#57

Post autor: Wojtek »

Nie dajmy się zwariować ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#58

Post autor: JacK »

Nie dać się zwariować... właśnie to mam na uwadze. Przerzuciłem kilkaset stron internetowych, telefonów do różnej maści sklepów kilkanaście, plus pytania na forum oraz odsłuch własny i trop wiedzie do Kuzmy Stabi S. Że drogi... pewnie tak, jednak to pojęcie względne, bo patrząc na cenę innych wiodących producentów to Kuzma już jest tania. Kuzma Stabi S to tylko napęd w nieco futurystycznym kształcie, mnie się bardzo podoba. Jednak napęd bez ramienia i wkładki nie zagra, trzeba więc je dokupić. Kilka wkładek mam, ramienia brak ale już ramiona od Regi pasują jak ulał i to bez kombinacji. Więc narazie będzie dokładnie tak. Później jak mój apetyt na lepszą jakość muzyki wzrośnie, a kasa w portfelu urośnie i jak koleżanka małżonka pozwoli, dokupię firmowe ramię 12 cali z regulacją VTA. Właśnie prosty sposób wszelakiej rozbudowy tego gramofonu bardzo mnie do niego przekonuje, bo podstawa czyli solidny napęd jest tutaj bezdyskusyjna.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10477
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#59

Post autor: Myszor »

Nie wiem co w końcu kupił Jack ale mam podobny "problem" :)
Ponieważ gramofon jest najsłabszym elementem mojego zestawu to powoli dojrzewam do jego zmiany.
Poszukuję czytając to i owo bo gramofonów nie wysyłają za zaliczeniem do testów jak to ma miejsce w przypadku np. wzmacniaczy.
Gramofon ma być manualny, pozbawiony wszelkiej niepotrzebnej elektroniki (USB, preamp, itp.), o zacięciu audiofilskim, najlepiej neutralny w reprodukcji dźwięku.
Wolę nowy/sklepowy bo na serwisowaniu się nie znam i łatwo mi wcisnąć kit. Poza tym ma to być zakup na parę lat więc wolę mieć gwarancję.
Na razie na szortliście odpowiadającej budżetowi mam:
Rega RP6 + Exact (trochę mnie irytują te zintegrowane kable)
Clearaudio Concept MM
Marantz TT 15s1 (właściwie to Clearaudio Emotion za mniejszą kasę i to jest mój faworyt na dziś).
Roksan Radius 5 MK2
Acoustic Signature WOW (własciwie to Rega i znów te zintegrowane kable)
Thorensy mi się nie podobają.
Pro-Jecta mam i chcę go zmienić.

Jeśli ktoś ma nowe sugestie, doświadczenia z odsłuchów/użytkowania to będę wdzięczny za słowo.
Niewątpliwie rozeznajecie się w tej materii lepiej ode mnie.
Problemem recenzji w fachowych portalach/gazetach jest to, że nie ma złych recenzji i wszystko opisywane jest jako "znakomite w swojej klasie". Co w sumie niewiele znaczy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#60

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:Nie wiem co w końcu kupił Jack
Z tego co pamiętam to Kuzma.

"Zintegrowane kable"? Przecież to normalne że gramofon nie ma wyjść z tyłu tylko wystające przewody sygnałowe. Jak najbardziej wskazane.
Myszor pisze:Problemem recenzji w fachowych portalach/gazetach jest to, że nie ma złych recenzji i wszystko opisywane jest jako "znakomite w swojej klasie". Co w sumie niewiele znaczy.
Dobrze że zdajesz sobie z tego sprawę :)

Ja bym wybierał między Rega RP6, a Clearaudio Concept.

Zastanowiłbym się jednak czy warto kupować w zestawie z wkładkami od producenta zamiast kupić same gramofony i wkładkę osobno.
Chyba że nie ma innej opcji niż zakup w zestawie albo że chodzi tu o to że oczekujesz gramofonu plug n' play i kalibracja Ciebie ominie, bo fabryka/dealer wszystko zrobi.
Nic bardziej mylnego, jeśli tak jest.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ