Pomoc w wyborze nowego gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#1

Post autor: piter4565 »

Witam.Już od dłuższego czasu czytam to forum i dzięki Wam wyłoniłem sobie kilka modeli.Bardzo proszę o pomoc w wyborze.Posiadam amplituner Marantz 4002 i chciałbym kupić do niego gramofon.Do tej pory słuchałem Bernarda-przeleżał w szafie chyba 20 lat lecz dalej działa ale chcę "lepszego",bo zresztą Bernarda nie podłączę(chyba że przez przedwzmacniacz)Ale do konkretów
Którego wybrać?
Dual CS 435-1-z Allegro
Dual CS 455-1-z Allegro od wiadomo kogo
DENON DP 300 F
Thorens TD 158
THORENS TD170-1
Rega RP1-zauważyłem,że jest polecany
Marantz TT-5005-dlatego,że mam amplituner tej marki
no i AUDIO-TECHNICA AT120-ten mi się podoba(mój faworyt) ale nie automat i jeszcze dla DJ choć jak go polecacie to go"dziabnę"
Ale się rozpisałem-SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Ostatnio zmieniony 01 sty 2014, 11:47 przez piter4565, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek

Re: Proszę o pomoc w kupnie

#2

Post autor: Darek »

piter4565 pisze:Witam.Już od dłuższego czasu czytam to forum i dzięki Wam wyłoniłem sobie kilka modeli.Bardzo proszę o pomoc w wyborze.Posiadam amplituner Marantz 4005 i chciałbym kupić do niego gramofon.Do tej pory słuchałem Bernarda-przeleżał w szafie chyba 20 lat lecz dalej działa ale chcę "lepszego",bo zresztą Bernarda nie podłączę(chyba że przez przedwzmacniacz)Ale do konkretów
Którego wybrać?
Dual CS 435-1-z Allegro
Dual CS 455-1-z Allegro od wiadomo kogo
DENON DP 300 F
Thorens TD 158
THORENS TD170-1
Rega RP1-zauważyłem,że jest polecany
Marantz TT-5005-dlatego,że mam amplituner tej marki
no i AUDIO-TECHNICA AT120-ten mi się podoba(mój faworyt) ale nie automat i jeszcze dla DJ choć jak go polecacie to go"dziabnę"
Ale się rozpisałem-SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Jesli chodzi o nowe to moge smialo polecic Rega RP1 bo sam takiego posiadam. Jesli chodzi o kupno to zalecam poszukanie gdzies poza all bo z tego co widzialem to ceny sa nieco wyzsze i bardziej oplaca sie kupic za granica (pomimo wysylki)
Odnosnie reszty sie nie wypowiadam bo ich nie uzywam wiec nie bede pisal o czyms czego nie znam
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Proszę o pomoc w kupnie

#3

Post autor: piter4565 »

A z jaką wkładką masz tą Regę?Za granicą nigdy nie kupowałem-nie wiem czy będę potrafił
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Proszę o pomoc w kupnie

#4

Post autor: zoombie »

piter4565 pisze:Do tej pory słuchałem Bernarda-przeleżał w szafie chyba 20 lat lecz dalej działa ale chcę "lepszego",bo zresztą Bernarda nie podłączę(chyba że przez przedwzmacniacz)
A te wymienione przez Ciebie nie potrzebują przedwzmacniacza?
A tak z ciekawości, do czego do tej pory podłączałeś Bernarda?
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Proszę o pomoc w kupnie

#5

Post autor: piter4565 »

Niektóre mają.Bernarda miałem pod wzmacniacz Unitry z wejściem gramofonowym+Altusy.
Darek

Re: Proszę o pomoc w kupnie

#6

Post autor: Darek »

piter4565 pisze:A z jaką wkładką masz tą Regę?Za granicą nigdy nie kupowałem-nie wiem czy będę potrafił
tam standardowo jest Ortfon OM 5E
Kupujesz identycznie jak w PL Wszedzie kupuje sie identycznie Roznica jest taka ze wysylaja z zagranicy. Gwarancja obejmuje cala europe i nawet gdybys kupil w Polsce i pojechal do Niemiec i tam mialby awarie to w Niemczech naprawia bez problemu
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Re: Proszę o pomoc w kupnie

#7

Post autor: piter4565 »

Darek pisze:Kupujesz identycznie jak w PL Wszedzie kupuje sie identycznie Roznica jest taka ze wysylaja z zagranicy
A możesz podać jakieś linki.
Darek

Re: Proszę o pomoc w kupnie

#8

Post autor: Darek »

piter4565 pisze:
Darek pisze:Kupujesz identycznie jak w PL Wszedzie kupuje sie identycznie Roznica jest taka ze wysylaja z zagranicy
A możesz podać jakieś linki.
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_ ... rega%20rp1

Musisz poszukac w necie ( amazon, ebay ) oraz sklepy w Niemczech, UK, Francji w calej EU
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Re: Proszę o pomoc w kupnie

#9

Post autor: piter4565 »

"Musisz poszukac w necie ( amazon, ebay ) oraz sklepy w Niemczech, UK, Francji w calej EU"

Chyba pozostanę przy All....zawrotu głowy można dostać.
Ale w wolnej chwili poczytałem jeszcze forum,bo stwierdzenie "zombie"

"A te wymienione przez Ciebie nie potrzebują przedwzmacniacza?"

mnie zastanowiło i zacząłem czytać o przedwzmacniaczach i wpadłem na link do Art DJ PRE II -nada się do KD Marantza 4002 i tych z mojej listy?
No i czekam na Wasze opinie o tych gramofonach :)
Darek

Proszę o pomoc w kupnie

#10

Post autor: Darek »

piter4565 pisze:A te wymienione przez Ciebie nie potrzebują przedwzmacniacza?
Rega RP1 potrzebuje przedwzmacniacz i jest calkowicie manualny
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#11

Post autor: Wojtek »

Dual CS 455 z alle, póki jeszcze są w tych cenach, bo na głównej stronie Conrada już Duale podrożały :)
piter4565 pisze:mnie zastanowiło i zacząłem czytać o przedwzmacniaczach i wpadłem na link do Art DJ PRE II -nada się do KD Marantza 4002 i tych z mojej listy?
Pewnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#12

Post autor: piter4565 »

Wojtek pisze: piter4565 pisze:mnie zastanowiło i zacząłem czytać o przedwzmacniaczach i wpadłem na link do Art DJ PRE II -nada się do KD Marantza 4002 i tych z mojej listy?


Pewnie.
To fajnie.A ktoś coś powie na temat AT LP1240-USB ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#13

Post autor: Wojtek »

piter4565 pisze:A ktoś coś powie na temat AT LP1240-USB ?
Model oczko wyżej od AT-LP120. Główna różnica to nieco lepszy napęd.
Audio Technica stara się to marketingować jako "bardziej audiofilski" gramofon względem "DJskiego AT-LP120", ale jak dla mnie to nie ma między nimi aż takich różnic by można było to tak łatwo rozgraniczyć :)

Zresztą, zastanów się teraz czy chcesz jednak gramofon manualny czy automatyczny, bo ja już się zgubiłem co do tego co ty tak właściwie chcesz :)

Od razu powiem, że przedwzmacniacze wbudowane w niektóre ww. gramofony (wszystkie AT) są dość kupowate, więc jeśli chcemy liczyć na konkretniejsze brzmienie to tak czy siak warto się zaopatrzyć w dodatkowy przedwzmacniacz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#14

Post autor: piter4565 »

Wojtek pisze:Zresztą, zastanów się teraz czy chcesz jednak gramofon manualny czy automatyczny, bo ja już się zgubiłem co do tego co ty tak właściwie chcesz :)
Teraz to już mi wszystko jedno czy automat czy manual.
Podoba mi się ten AT 1240 i myślałem kupić go z 2M Blue ale zdaję sobie sprawę,że będę potrzebował przedwzmacniacz,bo ten wbudowany nie odda potencjału tej wkładki-chyba,że się mylę i nie wiem czy jest sens pakować się w taki koszt czy celować w coś innego? :(
A tak w ogóle interesuje mnie muzyka lat 80 i trochę ciężkiego rocka(np AC/DC) i chcę wkładkę brzmiącą ładnym basem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc w wyborze nowego gramofonu

#15

Post autor: Wojtek »

piter4565 pisze:czy jest sens pakować się w taki koszt czy celować w coś innego? :(
Ale jaki koszt? My nawet nie wiemy ile ty chcesz wydać na ten cel i co kosztuje oferta, na którą patrzysz :)
piter4565 pisze:A tak w ogóle interesuje mnie muzyka lat 80 i trochę ciężkiego rocka(np AC/DC) i chcę wkładkę brzmiącą ładnym basem.
Shure'y mają ładny bass, choć jeśli głośniki tego dobrze nie oddadzą to żadna wkładka czy przedwzmacniacz nie pomoże :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ