Technics SL-QD33

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Technics SL-QD33

#1

Post autor: LeoneK »

Witam :-)
Znalazłem na aukcji taki oto sprzęt jak w tytule:

http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 40641.html

Co powiecie o tym modelu i jednocześnie egzemplarzu w stosunku do ceny? Czy montowanie pokrywy nie jest uszkodzone (nie znam się zbyt dobrze, ale na zdjęciu wygląda trochę dziwnie)?
A czy miał ktoś może kontakt z tym sprzedającym, może ktoś kupował od niego? Z góry dziękuję za informacje!

LeoneK
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Technics SL-QD33

#2

Post autor: KasparHauser »

Zastanów się czy aby na pewno chcesz mieć T4P.
Co do mocowania, to niestety fragment przy pokrywie jest ułamany. Też tak miałem, kupiłem sprytnie sklejony klejem o zapachu drewna, czy coś takiego. Padło... :evil: Musiałem przerobić własnym sposobem i działa do dziś, ale o zdjęciu pokrywy trzeba zapomnieć. Jedynie razem z zawiasami można zdjąć.

Wszak w aukcji napisano :

"Sprzęt używany, w pełni sprawny, w stanie widocznym na zdjęciach."

Więc oko trzeba wytężać :shock:
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Technics SL-QD33

#3

Post autor: LeoneK »

Dzięki za odpowiedź. Tak, opis jest tak skonstruowany, że trzeba zdawać się na wzrok ;-) Poczytałem negatywne komentarze kierowane pod adresem sprzedającego i głownie dotyczą one niesprawności sprzętu - stąd moja obawa. A do tego jeszcze te zawiasy, więc chyba się wstrzymam. Co zaś do wkładki T4P, to myślę, że jakoś dam rade przeboleć jej minusy. Być może z czasem dorosnę do czegoś innego :lol:
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Technics SL-QD33

#4

Post autor: rafikdm »

hej
ja kiedyś kupiłem u niego duala 721
i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć
sprzęt zgodny z opisem
musiałbyś napisać do niego czy pokrywę uda się podnieść i utrzymać w górnym położeniu
miałem kiedyś tak uszczerbiony zawias i u mnie można było podnieść
cena jak za ten model myślę że ok jeżeli pokrywę uda się podnieść
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Technics SL-QD33

#5

Post autor: LeoneK »

Dzięki za info o sprzedawcy :-) Fakt, być może pokrywa jest do jakiejś naprawy/regulacji. Trzeba zapytać.
Oprócz modeli z tym typem wkładek, zastanawiam się też nad 1/2, dlatego cały czas jestem na etapie rozglądania się. Chociaż z drugiej strony, to warto byłoby się na coś zdecydować (zwłaszcza, że już nowy rok), aby posłuchać czarnych płyt ;-)
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Re: Technics SL-QD33

#6

Post autor: LeoneK »

rafikdm pisze: musiałbyś napisać do niego czy pokrywę uda się podnieść i utrzymać w górnym położeniu
miałem kiedyś tak uszczerbiony zawias i u mnie można było podnieść
cena jak za ten model myślę że ok jeżeli pokrywę uda się podnieść
Napisałem do sprzedawcy, zaś w odpowiedzi otrzymałem informację, iż uszkodzony jest jeden zawias od pokrywy. Kiedy pokrywę wsadzi się w niego, to jest ona utrzymywany, jednak po zamknięciu wyskakuje. Sprzedający zasugerował, że trzeba by coś tam podkleić, np. kawałek blaszki. Nie za bardzo się w tym orientuję - czy to w ogóle jest do naprawienia i czy warto?
Z tego, co tu na forum przeczytałem, to pokrywy w Technicsach często mają takie przypadłości. Czy może ktoś, kto dokonywał takiej naprawy mógłby mi doradzić? Z góry dzięki! :-)
jeycam
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2014, 07:19

Technics SL-QD33

#7

Post autor: jeycam »

Tak a propos sprzedawcy, miałem do czynienia z chyba innym jego profilem na Allegro (audio2Hifi, inny adres i nazwa działalności, ta sama miejscowość i numer telefonu) i po 5 dniach od zakupu i 4 dniach od dodania numeru przesyłki UPS, kiedy zapytałem kiedy mogę liczyć na przesyłkę otrzymałem odpowiedź, że "gramofon się zgubił" i go nie wysłali. Czekam teraz na zwrot pieniędzy. Jeśli to rzeczywiście ten sam sprzedający to nie polecam, szkoda zachodu.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Technics SL-QD33

#8

Post autor: Reymont »

Za te pieniądze (400zł) ten model bierz tylko w 100% sprawny.
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Technics SL-QD33

#9

Post autor: LeoneK »

Dzięki za sugestie, bo też mam mieszane uczucia co do tego sprzedawcy, zwłaszcza po przeczytaniu negatywnych opinii. Może faktycznie nie warto się pakować w ten sprzęt i lepiej poszukać czegoś innego lub podobnego, ale w lepszym stanie. Generalnie to ceny Technicsa chyba poszły w górę, nie wiem tylko, czy jest to zasługa okresu świąteczno-noworocznego, czy to trwalszy trend. Lepszy wybór jest na ebay'u, ale mam obawy o transport, zwłaszcza, że fajne sprzęty są dostępne za oceanem (transport!). Pozostaje mi nadal szperanie w necie :-) Jeszcze raz dzięki!
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Re: Technics SL-QD33

#10

Post autor: LeoneK »

jeycam pisze:Tak a propos sprzedawcy, miałem do czynienia z chyba innym jego profilem na Allegro (audio2Hifi, inny adres i nazwa działalności, ta sama miejscowość i numer telefonu) i po 5 dniach od zakupu i 4 dniach od dodania numeru przesyłki UPS, kiedy zapytałem kiedy mogę liczyć na przesyłkę otrzymałem odpowiedź, że "gramofon się zgubił" i go nie wysłali. Czekam teraz na zwrot pieniędzy. Jeśli to rzeczywiście ten sam sprzedający to nie polecam, szkoda zachodu.
To przykre zdarzenie, ale mam nadzieję, że się uda to wyprostować i tego Ci życzę w nowym roku!
jeycam
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2014, 07:19

Re: Technics SL-QD33

#11

Post autor: jeycam »

LeoneK pisze:To przykre zdarzenie, ale mam nadzieję, że się uda to wyprostować i tego Ci życzę w nowym roku!
Dzięki! Będzie dobrze. :) Powodzenia w poszukiwaniach!
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Technics SL-QD33

#12

Post autor: LeoneK »

Również dziękuję i mam nadzieję, że nie będzie to długie szperanie, bo czarne krążki czekają ;-)
ODPOWIEDZ