Pare pytań co do nowego gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Citizen169
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2013, 18:22

Pare pytań co do nowego gramofonu

#1

Post autor: Citizen169 »

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze mojego pierwszego gramofonu do odsłuchu winyli. Będzie on podłączony do wzmacniacza firmy nad i na początku pod głośniki samsung ze zwykłej wieży. Zastanawiam się nad kupnem z jednego z gramofonów w przedziale cenowym 500-700 zł lub lepszego maksymalnie do 1100zł (łącznie z ewentualnym przedwzmacniaczem). Jeśli chodzi o niższy pułap cenowy brałem pod uwagę gramofony: reloop 1000, stage line djp 104 usb lub omnitronic bd 1390. Jeśli zdecydowałbym się na droższy gramofon myślałem nad pro-ject essential phono (z wkładką ortofon om5e) lub audio technica at-lp 120 usb. Moje pytanie jest następujące, czy różnica w dzwięku z gramofonów pro-jet lub audio technici będzie znacząca w porównaniu do tych tańszych wyżej wymienionych czy może we wszystkich wymienionych gramofonach brzmienie dalej będzie bardzo słabe i nie warto powielać kosztów? Czy może warto kupić tańszy sprzęt i zainwestować w lepszą wkładkę? Może istnieje inna opcja kupna gotowego zestawu (gramofon, przedwzmacniacz, pokrywa) do 1100zł? Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 14:45 przez Citizen169, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Pare pytań co do nowego gramofonu

#2

Post autor: vinylpiotrek »

Citizen169 pisze:wierzy
Nie wierzę!
Obrazek
Citizen169
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2013, 18:22

Re: Pare pytań co do nowego gramofonu

#3

Post autor: Citizen169 »

vinylpiotrek pisze:
Citizen169 pisze:wierzy
Nie wierzę!
Ups, dzięki juz poprawiłem.

Co do tematu dołączam do grona kandydatów gramofon marantz tt 5005.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Pare pytań co do nowego gramofonu

#4

Post autor: vinylpiotrek »

Obrazek
ODPOWIEDZ