TECHNICS SL-6

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: TECHNICS SL-6

#16

Post autor: Carpenter »

Gratulacje z udanego zakupu! :clap: :clap: :clap:
Corpse
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2013, 13:59

TECHNICS SL-6

#17

Post autor: Corpse »

Wojtek pisze:Nigdzie nie ma kawałku druta? Nie przesadzaj.

Kawałek druta jest i to właśnie z nim miałbym trochę zabawy. Miałem na myśli gotowy kabel (wtyczka i końcówka) ;)

Dzisiaj pojawiła się pierwsza faktyczna zagwozdka: kiedy wsadzam płytę 7'', ramię... no cóż. Nawet nie wiem jak ją traktuje. Opada na wysokości (talerza) 12'' płyty i tak zostaje. Stąd też moje pytanie: czy jest to jakaś ułomność systemu, czy taki jest po prostu urok tego typu gramofonów?
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: TECHNICS SL-6

#18

Post autor: Carpenter »

Masz do niego instrukcję? W modelu SL7 jest przełącznik oznaczony jako Disc Size. Powinien on być ustawiony w pozycji AUTO. Nie wiem czy w Twoim modelu jest taki przełącznik, ale logika mi podpowiada, że musi być. Może masz go ustawionego w pozycji 12 cali? Ustawienie w pozycji 12 cali jest przydatne (o ile dobrze pamiętam) przy odtwarzaniu płyt kolorowych, które są w pewnym stopniu przeźroczyste, więc laserowy (?) czujnik rozmiaru płyty może być wprowadzony w błąd.
Corpse
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2013, 13:59

TECHNICS SL-6

#19

Post autor: Corpse »

Z takich dodatkowych "przycisków" mam speed selector i optical sensor sensitivity selector.
Instrukcja jasno mówi, że przy małych płytach prędkość i rozmiar są ustalane automatycznie. Jeśli sam przesunę ramię na wysokość płyty i je opuszczę- gra, ale bez tego w żaden sposób na nią nie reaguje.

EDIT: moje niedopatrzenie- mam opcję na 12'' i druga auto(na wszelkiego rodzaju rozmiary). Miałem ustawione 12'', już zmieniłem. Teraz sytuacja wygląda tak, że ramię skanuje płytę i: ramię się przesuwa do środka płyty, dochodzi do połowy płyty i wraca na miejsce. I na tym się kończy- nie mogę wcisnąć START, nie mogę opuścić ramienia, nic się nie dzieje. Po wyłączeniu/włączeniu, wszystko wraca do normy, a akcje wykonywane przez gramofon są dokładnie takie same, z dokładnie tym samym efektem.
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: TECHNICS SL-6

#20

Post autor: Carpenter »

Zajrzałem do instrukcji do SL-6 i wynika z niej, że do normalnego odtwarzania (tzn. longpleje czarne i single ) przełącznik w lewym dolnym rogu (przy talerzu) powinien być ustawiony w pozycji środkowej, a przełącznik na pokrywie w pozycji AUTO. Tak masz?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TECHNICS SL-6

#21

Post autor: Wojtek »

Corpse pisze:Kawałek druta jest i to właśnie z nim miałbym trochę zabawy. Miałem na myśli gotowy kabel (wtyczka i końcówka) ;)
To se owiń drut taśmą izolacyjną i będziesz miał. Za końcówkami nie poluj, bo klasyczna "podkówka" i tak nie przypasuje do gniazda po stronie gramofonu. Robisz problem z bzdetu,
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Corpse
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2013, 13:59

TECHNICS SL-6

#22

Post autor: Corpse »

Carpenter pisze:Zajrzałem do instrukcji do SL-6 i wynika z niej, że do normalnego odtwarzania (tzn. longpleje czarne i single ) przełącznik w lewym dolnym rogu (przy talerzu) powinien być ustawiony w pozycji środkowej, a przełącznik na pokrywie w pozycji AUTO. Tak masz?
Tak, dokładnie tak mam ustawione.
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: TECHNICS SL-6

#23

Post autor: Carpenter »

Znaczy to chyba, że niewłaściwie działa czujnik podczerwieni rozpoznający wielkość płyt. Może ktoś kto się na tym zna coś podpowie :!: :!: :!:
Mnie przychodzi tylko do głowy spróbować przestawić ten przełącznik koło talerza, w lewym solnym rogu, w położenie High, albo Low. Może pomoże :think:
Corpse
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2013, 13:59

TECHNICS SL-6

#24

Post autor: Corpse »

Zrobiłem jak powiedziałeś- przestawiłem przełącznik na High i działa.
Dziękuję bardzo za pomoc!
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: TECHNICS SL-6

#25

Post autor: Carpenter »

Miłego słuchania :clap: :clap: :clap:
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: TECHNICS SL-6

#26

Post autor: Carpenter »

W sumie to trochę dziwne, że w normalnym (środkowym) położeniu tego przełącznika ramię nie ustawia się poprawnie. Zerknąłem jeszcze raz na instrukcję i na stronie 9 jest bardzo interesująca tabela, wyjaśniająca zasadę ustawiania tego przełącznika. Może mechanizmy działają dobrze, a problem jest w płycie/płytach, które odtwarzałeś. Warto przeczytać, (oczywiście jeśli jeszcze nie czytałeś). W razie problemów językowych, jak chcesz, mogę streścić o co tam chodzi :)
ODPOWIEDZ